Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Proteus
Üdv
Kis Segitség kellene. Van egy tervem, proteusban tervezve. Nyákgyártó céghez kellene gerberben exportálnom, minden réteget. Van is ilyen opcio benne, de TXT file-ban ment el mindent. Már a hajam kihull, mert ilyet soha nem láttam,mivel a gerber nem ilyen szöveges formátum. Az alap sprintlayout is megcsinálja a tökéletes gerbert,ezzel meg nem tudom,nem értem. Egyáltalán miért TXT file-ban menti el???????? Ráadásul nem is tudok mást kiválasztani csak TXT vagy zip. Mellékelem a tervet hátha valaki tudná nekem exportálni gerberbe, furó, drill file-t is. Előre is köszi.
Nem igazán értelek, hiszen a Gerber állomány éppenhogy szöveges állomány. Utasítások sorozatát tartalmazza, amik a plottert vezérlik. Olyan mint egy CNC vezérlőprogram.
Még valami:
Az a nyákterv elég trehány munka, vagy csak egy silány konverzió. Előszöris hiányzik róla a kártyakontúr, ami nélkül gyárthatatlan. Aztán ha nem szeretnél kétoldalas panelért fizetni, akkor csak a forrasztási oldal rajzát küldöd el, ugyanez érvényes a forrasztásgátló lakk és pozíció szita rétegekre is. A többit most nem részletezem...
Ok értem ,de a gerbert még szeretném módosítani. Én a sprintlayoutot vágom, az beolvassa a gerbert. De a TXT-t nem. Az eagle és sprint, külön minden réteget a saját gerber file-keterjesztésével generálja le, a drill,fróprogit is. Nyákgyártó cégnél vagyok 10 éve, ismerek ,és tudok mindent a nyákgyártásról. A megrendelők sem TXT file-ban küldik a terveket.
A TXT ben lévő számhalmazt hogyan olvassam be, és módosítsam? Mod. Pontosan ezeket a hiányosságokat akarom módosítani, pl. kontúr, stb. A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2014
Ha jobban tetszik a gerber fájl saját kiterjesztése akkor írd át arra
![]() A .txt-t átírhatod nyugondtan .gtl-re vagy, .gbl-re vagy bármire, csak találjon a megfelelő réteg típusával. Egyébként próbáltál már megnyitni egy gerber fájlt mondjuk notepad-ben? Próbáld ki, ugyanaz lesz mint a proteusos .txt gerber fájlnál ![]()
A hiányosságokat és egyéb javításokat Proteus-szal (ARES) megcsinálod, aztán generálod a Gerbert.
Egyébként a Proteus is beolvassa az általa generált Gerber állományokat, de azokat én még sosem próbáltam módosítani. Ares 7.9 SP1-nél: Output -> Gerber View... Nem először gyárttattam már panelt, és mindig ilyen szöveges formában küldtem el. 7 cégből még egy sem reklamált, eddig mindig gyárthatónak találták a paneleket az állományok alapján.
Az a baj ezzel, hogy van jó pár nyák,montír, és egy munkalapon,egy file-ban akarom leadni. Szóval egyszerűbb ha mindent egyben előkészítek,montírozok, és ugy adom le gyártásra. Próbálgattam még de semmi. Amugy RS274 szabványú a gerber. Az eagle és sprint is ismeri ezt.
Na most már tényleg kíváncsi vagyok hogy az Eagle ill. a Sprint milyen Gerbert csinál. Tudnál mutatni egy mintát? (Esetleg feltölthetnéd ide vagy valahova az összecsomagolt állományokat.)
Gerber formátum
Ez bizony szöveg. Egy ötletem van arra, hogy miért látszik másnak: Nincs benne sorvégjel, vagy csak Unix -osra (LF - /n - 0x0A) sikerült. De ez nem számít, csak a szerkesztők egy sornak látják az egész állományt. A Wind0ws és a DOS a CR LF - /r/n - 0x0D 0x0A párost kezeli sorvégnek.
Igen ez igaz. De te is ismered- gondolom már a sprint6-ot. Ennek egy nagy előnye,hogy gerbert is be imortálhatunk,minden réteget külön,amit aztán módosítható,és menthető lay6-ba. Eddig bajban voltam ezzel,mert ha eagle-ben volt valami terv, -amihez nem értek- gerbert kellett csinálni,amit legyártattam,úgy ahogy volt. Nem tudtam módositani,max. a cégnél ahol meg lehet nyitni, de ez már körülményes.
Ezért jó az új sprint, mert ha bármilyen terv van, legyen az gerber,eagle beolvasom,módositom ha kell, újra gerberbe exportálom,és mehet a cégnek.
Itt egy eagle terv, ami gerberben van exportálva, minden rétege.
Ezt sprintben be tudom importálni, ha kell minden réteget külön, és össze is illesztem. Módosítom ha kell, és újra gerberbe exportálok minden réteget.
Online Gerber viewer
Nézd meg vele a .sol (forrasztási oldal) és a .cmp (alkatrész oldal) állományokat. Nekem tetszenek... Ha átneveznéd őket .gbr -re, akkor a SL is be tudná importálni. A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2014
Gyakorlatilag hasonló állományokat használ a Proteus is. Ott van a bibi hogy a mérethelyes beolvasáshoz használnak különféle információs állományokat is, amik programonként eltérőek. Az általad küldött Eagle-generált cuccok között van pl. egy .dri állomány, ami a fúróállományhoz (.drd) ad plussz infót, ill. a .gpi a többi Gerber állományhoz kell. A Proteusnak meg a READ-ME állományra van szüksége a megnyitáshoz, mert ebben vannak a méretmegadások, a file-lista és hozzárendelés.
Összefüggés az Eagle és Proteus Gerber állományai között: .cmp - Top Copper.TXT .sol - Bottom Copper.TXT .stc - Top Solder Resist.TXT .sts - Bottom Solder Resist.TXT .plc - Top Silk Screen.TXT .drd - Drill.TXT .gpi és .dri - READ-ME.TXT A fúróállományokat és a Gerbereket csak átnevezed és kész, ez a gyártó cégeknek elég is. Viszont ha szerkeszteni szeretnéd akkor az Eagle-nek valószínűleg szüksége lesz az infó állományokra is, ezt neked kell kézzel megcsinálnod. Nem lehetetlen. (Vagy keresel valami konvertert...)
Igen én is erre gondoltam. Az átnevezés nem segit, a sprint nem nyitja meg szerkesztésre. Gerber viewer megnyitja,de azzal nem sokra megyek. Mind 1, azért az infókat köszi.
Üdv!
Valaki próbált már 12F509 sleep üzemmódot a proteusban? Nekem nem akar kilépni belőle GPIO változásra.
Sziasztok. Proteusban 7seg-mpx1-cc h-láb a valóságban hol helyezkedik el a kijelzőn,mert az a,b,c,d,e,f,g, megtalálom, csak a h-t nem.
Ha van benne tizedes pötty akkor az, Ha nincs, akkor vagy a közös anód, vagy a közös katód. Attól függ melyik.
Én úgy tudom ez a hivatalos jelölés:
Közös anód vagy katód: CC, CA Tizedespont: Dp A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2014
Az a pötty, adjál neki feszkót és meglátod!
Sziasztok.
NYÁK tervezőben, a telefólia létrehozásánál hogy lehet azt megoldani, hogy a text formátumot "szöveget" ne telefóliázza be? Köszönöm.
Szeretnék isisbe összetenni egy kapcsolást ami rotary encodert használ, de nem találok benne.
Proteus 8.0ás van fent. Milyen néven keressem, vagy esetleg van valakinek ilyen alkatrésze megcsinálva benne?
Sajnos a telifólia csak a vezetősávokat kerüli ki, a 2D ábrákat és szöveget nem, így csak alternatív megoldásokat tudok mondani:
- A szövegnek utólagosan kézzel csinálsz kihagyást. (csúcspontok hozzáadása) - A szöveget vezetősávokból rajzolod meg. Mindkét megoldás kissé macerás.
Én a motor-encodert használtam. Feszt adtam rá, így lassan forgott...
Az is egy megoldás. Bár tehettek volna bele encodert, hisz elég elterjedt manapság.
Az nem az igazi... Nem is tudsz átmenetet produkálni.
Igen, de az egyszerre történő lenyomás egy kicsit körülményes. A másik a tekerés. Nálam kb. 5-6 állapotváltozásra számol egyet. Ezt lenyomkodni 65536-ig... háááát...
![]() |
Bejelentkezés
Hirdetés |