Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » BEAG AET 250-453
 
Témaindító: Titus, idő: Dec 28, 2007
Lapozás: OK   4 / 4
(#) djhans válasza pucuka hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
Hát igen a Beag a 2N3055-öt favorizálta. 100W-hoz pedig akkor hidalt 2db 50W-ost EBE024 panelt vagy az APT100 nem éppen biztonságos sorosan kötött végtranyós paneljét használta. Bár az EBE024-be valami csoda folytán 2SD110 került (kellett is a +-40V-hoz) az EBE021-be meg maradt a 2N3055 +-34V-ról.
(#) pucuka válasza djhans hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
Idézet:
„valami csoda folytán 2SD110 került”

Mert az volt az EMO -ban, a BRG miatt. Az kellett a Titán inverterébe, így "mázsaszám" volt készleten.
(#) fecameca válasza pucuka hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
Idézet:
„„valami csoda folytán 2SD110 került””
A világ legjobb tranzisztora. Tönkretehetetlen. Amelyik labortápba olyat raktam, soha többé nem lett zárlatos. Kár, hogy nem gyűjtöttem össze több Titán invertert, minden erősítőben és tápegységben kicserélném a 2N3055-öket arra.
(#) Zsola_1 hozzászólása Márc 21, 2021 /
 
Üdv lenne egy kérdésem az AET-453 erösitövel kapcsolatban. 2 tipussal találkoztam van ameik a 100v os kimeneten csak 30w van ameik 50w ot ad ki miért van ez? hisz a kapcsolása szinte egyezik mind a kettönek.
(#) Sebi válasza Zsola_1 hozzászólására (») Márc 21, 2021 / 1
 
Ha a kis ohmos kimenet leadja a névleges teljesítményt, én a két 1000µF-os kicsatoló elkó kapacitásvesztésére gyanakodnék.
(#) djcaveman válasza Zsola_1 hozzászólására (») Márc 21, 2021 / 1
 
Üdv.
Igen van egy olyan verziója, amiben már a kisjelű fokozatokban ic-et használnak. Nos ebben a verzióban de csakis a 100V-os kimeneten van 200Ohm 30W... A kisimpedanciás kimeneten itt is 50W a kimenő teljesítmény. Az okra nem igazán lehet mit mondani... Több rajzom van erről a típusról de csak egykiben van a kimenő teljesítmény 30W az is csak a 200 Ohm-os kimeneten... Áramkörileg a végfokok között nincs eltérés. Illetve a két kimeneten lévő csatoló kondenzátort összekötő ellenállás az 50W-osnál 10Ohm, a 30W-nál pedig 15Ohm, a bemeneti hőre reagáló némító áramkör (T1) alkatrészei mások, de a működése ugyan az.
Vagy elírás, vagy egyszerűen kisebb az illesztő transzformátor, és az 50W-ot nem vinné át... De lehet más az ok is amit nem vettem észre.
(#) Zsola_1 válasza djcaveman hozzászólására (») Ápr 27, 2021 /
 
Üdv sikerüllt egy példányt beszereznem az AET-453 bol javitásmentes s a tranzisztoros elöfokkal rendelkezö kivitel. De az lenne a problémám ha adok rá nagyobb hangeröt s a hangszinek teljes felvannak véve szinte remeg a hangja vagy recseg. A 100v kimeneten van használlva 2db HTP-30 hangoszloppal. Továbbá ha kihúzom a bemenetet s le van tekerve az összes potméter erös susogás hallatszódik (gondolom a táp pufferek)
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2021
(#) FIGIRI válasza Zsola_1 hozzászólására (») Ápr 28, 2021 / 1
 
Szia! Hangszínben a mélyet ne erőltesd, ezek a hangoszlopok 160 Hz-től indulnak. Mellékletben van egy hozzá tartozó adatlap. A susogás, súgás sziszegés az inkább a végerősítő tranzisztorainak a zaja lesz, nem lesz sose teljesen néma. Remélem tudtam segíteni valami.
(#) cruisher válasza Zsola_1 hozzászólására (») Ápr 28, 2021 / 1
 
Az összes példánynak már újonnan hatalmas alapzaja van. Ez ilyen a passzív keverő erősítő miatt, nem tudsz mit kezdeni vele.
(#) szikorapéter hozzászólása Okt 19, 2021 /
 
Sziasztok. Beag AET 453 a trafó alatti biztosítékot kiüti. Látom hogy valaki forrasztgatott benne, azt szeretném kérdezni valakinek megvan -e fotóról a trafójának bekötése? Válaszokat előre is köszönöm.
(#) gyuszo válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 20, 2021 /
 
Bővebben: Link
Ez segít a megoldásban ?
(#) szikorapéter válasza gyuszo hozzászólására (») Okt 20, 2021 /
 
Hát nem sokat , bár a képek alapján mintha a két szélső? lenne a betáp?
Az a baj az enyémben szerintem el van kötve a primer oldal.
(#) gyuszo válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 20, 2021 / 1
 
Bővebben: Link
Esetleg ez ? Ez egy saját átépített változat.
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2021
(#) szikorapéter válasza gyuszo hozzászólására (») Okt 20, 2021 /
 
Gondolom mivel a barna és a kék a hálózati bekötés így ez kiváló.
(#) szikorapéter válasza gyuszo hozzászólására (») Okt 22, 2021 /
 
És az normális hogy trafó primer ellenállásának 4,7ohm-ot mérek? Mert szerintem az annyira nem jó.
(#) szikorapéter válasza gyuszo hozzászólására (») Nov 28, 2021 /
 
Esetleg a primer oldali ellenállását meg tudod mérni a trafónak? Nagyon gyanúsan kevés, remélem azért nincs baja, mert eléggé le van gyantázva és áttekerni elég bonyolult volna.
(#) gyuszo válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 28, 2021 /
 
Ha sikerül, megírom.
(#) szikorapéter válasza gyuszo hozzászólására (») Nov 28, 2021 /
 
Köszönöm, idő közben gondolkoztam kicsit hogy ideje másképp megközelíteni a trafó ügyét, így kiszereltem és rákötöttem egy 24V-os trafó szekunderét a 25V-os tekercsre......
Elszomorító képsorok következnek.

Mod.: Sajnos a trafó primere majdnem merev zárlat, kb 4 helyen húzott át a trafó belül.
Nem gond mert ahogy néztem 2x25V-ot kell csak tudjon, ami nem probléma mert 50VA-es toroidból (24V 2,22A) van 2db akkor egymásra rakva beleszerelem ezeket.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2021
(#) yo_annesz58 hozzászólása Jún 24, 2023 /
 
T.fórumtársak!
az Elektrotanyán láttam hogy volt olyan BEAG erősítő amelybe 4 db BY133 került egyenirányítóként!Nemrégiben
szereztem egy AET-453-t-és láss csodát! annak bizony gyárilag 4db BY133 volt a táp-paneljén!Talán eddig nem kapcsolták be?-vagy csak tartalék volt?
(#) pucuka válasza yo_annesz58 hozzászólására (») Jún 25, 2023 /
 
Mi a problémád a BY133-al?
Következő: »»   4 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem