Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   297 / 398
(#) soos csaba válasza Orbán József hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Szia!
Ez nem belező panel volt, hanem két működő panel teljesen össze szerelve élőfokkal meg mindennel el látva, és szépen be szerelve egy dobozba. Darabokban kaptam Magyarországról az egyik havertól, igaz hiányosan, mert mar le volt szedve róla egy pár alkatrész.
Már nem egy QUAD-ot építettem tudom miről van szó!
Nagyon kíváncsi vagyok hogy melyik típusú QUAD lehet ez, és ha-valaki fel ismeri ezt a két tekercses QUAD-ot az kérem jelezze. Köszönöm!
(#) Orbán József válasza soos csaba hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Ok, a te időd, energiád...
Voltak nekem két tekercses nyákjaim, az ún, telefóliás, amiről sokan gerjedésről panaszkodtak.
Viszont ezek állítólag a gyári, korai QUAD másolatai voltak, vagyis nem valaki önmegvalósítása, ki tudja milyen eredménnyel.
Én egy gyárat hangosítottam velük, ami 8x100W és több száz méter hangszóróvezetéket jelentett, gerjedés nélkül.
A te panelod, amit kaptál érdekes.
(#) soos csaba válasza Orbán József hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Szia!
Én is ezt mondom ezek a panelok tényleg érdekesek!
Mar furdal azért is a kíváncsiság hogy tényleg létezik ilyen QUAD? , aminek két tekercse van és az 30, és az R31-es ellenállások helyet csak egy 500ohos ellenállás szerepel. Ha jól emlékszem egy jó pár evvel ez élőt kíváncsiságból be üzemeltem hogy hogy is szól, és mit mondjak szép hangja volt nagyon, és ami a lényeg nem gerjedt egy cseppet sem!, igaz egy jó pár helyen át kellet kössek egy két áramkört az ismert QUAD-hoz hogy el induljon, de el indult.
(#) Orbán József válasza soos csaba hozzászólására (») Júl 6, 2015 / 1
 
Komolyra vegyük Csaba...
Ez a nyák egy rossz vicc!
Akárki csinálta, ez egy szégyen. Nézd meg, lehet látni, hol mennek a sávok a végtranyókhoz - ha ezen a nyákon voltak, gondolom én. Olyan vékonyak, hogy csak a szentlélek tartja egybe az áramoknál, ami a végeknek kell. A bal alsó sarok nyákdarabból 2 antennaszerű nyúlvány megy "U" alakban, mint egy rosszul sikerült technikai keret.
A Te dolgod, én előbb próbálnék meg kukoricacsuhéból erősítőt csinálni, mint ebből. Mert ha "elindul", akkor mi van? Dombon a tanya, mert megszólal? Annyi tapasztalatod bizonyára van, hogy egy alaposan megtevezett és bevált pcb az erre nem is hasonlít, inkább egy modern műalkotás...Ne haragudj, semmi bántás nem akar lenni, csak ez a darab híján van minden ésszerűségnek.
(#) Ge Lee válasza soos csaba hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Nem nagyon értem hogy milyen rajzot keresel. Ha Quad akkor Quad, legfeljebb el van belőle hagyva a felső tekercs (ha jól tudom az eredetiben sem volt), és ha egyben van az A osztályú fokozat munkaellenállása akkor hiányzik onnan az elkó is, azaz nincs feszültség utánhúzás. Kb. ennyi lehet a különbség az alapján amiket leírtál.
De ennyi idő alatt már ki is derült volna, ha magad elé veszel egy rajzot meg a nyákot.
(#) Travolta hozzászólása Júl 11, 2015 /
 
Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem egy hogyan tovább kérdésben. Befejezésre hozzám került egy 3 csatornás Urbán féle 200W-os Quad405 erősítő. Idáig nem is lenne gond, viszont a trafó üresjárati feszültsége 2x49V~, ami egyenirányítva 2x70V, ami ugye már sok a Quadnak. Kérdésem aznlenne, hogy ekkora feszültséggel megoldható-e, vagy más utat kell keresni.
(#) szucsistvan123 válasza Travolta hozzászólására (») Júl 11, 2015 /
 
Az nagyon sok neki!
(#) nzozz válasza Travolta hozzászólására (») Júl 11, 2015 /
 
Nem akarok hülyeséget mondani, várd meg a képzettebbek véleményét, de szerintem megfelelő értékű alkatrészekkel ezzel a kapcsolással megoldható lenne a feszültség csökkentése, stabilizálása. Adatlap.
(#) Ge Lee válasza Travolta hozzászólására (») Júl 11, 2015 /
 
Próbálj meg letekerni a trafóból. Ha ez nem megy, de van még rajta hely, akkor tekerj hozzá egy keveset a primerhez, és máris kevesebb lesz a szekunder fesz, persze a megfelelő szigetelésre ügyelj. A kisebb gerjesztés miatt jobban fog esni a feszültsége, de abból itt szerintem nem lesz gond.
Ha egyik sem működik, akkor használhatod a 140V tápfeszt is, megfelelő félvezetőkészlet választása mellett, és ne akard kivenni belőle a tápfesz szerinti teljesítményt (nem is fog kijönni). Nekem életem első quad-ja +/-56V tápfeszről ment BD249-ekkel, és amennyire tudom megy a mai napig is. Csak akkoriban még nem úgy gyártották a félvezetőket (és mást sem) mint napjainkban.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 11, 2015 /
 
Ha ráteker még a szekunder tetejére egy kis primert, akkor inkább csökkenni fog a szórás, vagyis talán kevésbé fog esni a szekunder feszültség. Persze ott van az is, hogy a primernek nagyobb lesz az ohmos ellenállása, amitől jobban esik a fesz. Ki kell próbálni.
(#) Tiggey válasza Travolta hozzászólására (») Júl 11, 2015 /
 
Megfelelő tranyókészlettel menni fog, de inkább 8 ohmon ha nem akarod duplázni a végtranyókat. GE LEE amit írt a trafó tekergetésről, azt megerősítem. Én is csináltam, hogy rátekertem a primerre, így csökkent a kimenő fesz. Kicsit jobban rángatta, de tökéletesen ment, megy is a mai napig az erősítő.
(#) reloop válasza Travolta hozzászólására (») Júl 11, 2015 /
 
Szia! Jól látod, Bővebben: Link.
(#) aulac válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 12, 2015 /
 
Ha érdekel valakit itt van az eredeti Quad 405 nyáklapja.
(#) sound.man válasza aulac hozzászólására (») Júl 12, 2015 /
 
A kisebbik panel az milyen célt szolgált?
(#) reloop válasza sound.man hozzászólására (») Júl 12, 2015 /
 
Triakos DC védelem.
(#) aulac válasza reloop hozzászólására (») Júl 12, 2015 /
 
Úúúúgyvan.
Ez a hangszóró csatlakozókra van belülről rászerelve.
Ez a Quad 405 Mk I.
Az Mk -2 már máshogy néz ki. Azon már nem szerepel ez a panel:
(#) kameleon2 válasza aulac hozzászólására (») Júl 12, 2015 /
 
De ez már a 3 tekercses átkötéses változat nem?
(#) Ge Lee válasza aulac hozzászólására (») Júl 12, 2015 /
 
Köszi engem nem, de ez biztos hogy nem az eredeti mert az kis híján négyzet alakú volt, és talán még teleföldes is de ez utóbbiban nem vagyok biztos. Ami viszont rémlik hogy nagy méretű és négyzet alakú forrszemek voltak a nyákon.
(#) Travolta válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 12, 2015 /
 
Köszönöm mindenkinek a hozzászólását!
A trafót házilag nem szeretné a tulaj mókolni, akkorinkább csináltatunk hozzá megfelelőt, de megpróbálnánk abból építkezni,amink van.
Többletteljesítményt egyáltalán nem szeretnénk kihozni belőle, csak mivel valami oknál fogva ilyen trafót csináltattak hozzá, megpróbálnánk evvel összehozni. Természetesen a félvezetők és kondenzátorok feszültségtűrését figyelembe véve.
Lenne még egy olyan kérdésem, hogy állítólag már élesztve volt az erősítő, bár az előzményekre a tulaj márnem emlékszik, de a két nagyobb tekercs egy áthidalással van helyettesítve, hogy ez milyen hibákat produkál a működésben. Természetesen mielőt én éleszteném, ezeket a tekercseket pótolom.
(#) didyman válasza Travolta hozzászólására (») Júl 12, 2015 /
 
Azok az LR-tagok a B-osztály belépésekor kompenzálnak fázistolást.
(#) kissattila88 hozzászólása Júl 13, 2015 /
 
(#) Ge Lee válasza kissattila88 hozzászólására (») Júl 13, 2015 / 1
 
Felejtős.
(#) Pali79 válasza kissattila88 hozzászólására (») Júl 13, 2015 /
 
Kicsivel fentebb pont volt szó róla, hogy ez milyen silány a quadhoz.
(#) djcaveman válasza aulac hozzászólására (») Júl 13, 2015 /
 
Nekem is ezek vannak, +-65V-ról üzemel. Jobban melegszik kicsit, de ha a tranyók eredetiek, semmi gond nem lesz. Én 8Ohm alá nem megyek.
(#) aulac válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 15, 2015 / 1
 
Pedig ez egy eredeti Quad 405 végfok, a képek egy javítás részletei és a panelek közel négyzet alakúak lásd:
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2015
(#) kissattila88 hozzászólása Júl 19, 2015 /
 
Jó lehet ez a hangszóró quad-hoz 8 ohm változatban?
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2015
(#) pjg válasza kissattila88 hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Jó, de ez csak mély.
(#) kissattila88 válasza pjg hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Nem baj! Te milyet ajánlaná hozzá?
(#) pjg válasza kissattila88 hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Nekem HS280-am van hozzá, kissé átalakítva + egy szubbasszus ág.
(#) kissattila88 válasza pjg hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Következő: »»   297 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem