Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   64 / 93
(#) didyman válasza Klorid hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Igen, mert a Motorola jelenleg On Semiconductor néven gyárt. A jobb oldali tranzisztorod pedig hamis.
(#) zenebolond hozzászólása Júl 26, 2016 /
 
Sziasztok!

Elérkeztem odáig, hogy éleszthetem az ST-met. Természetesen óvintézkedés megtéve, 60W-os izzó a betápra. Az első panellal semmi gond nem volt, mintha csak a nagy könyvben lenne megírva tökéletesen elindult. Viszont a másikkal valami gond van. Kivett végtranyók mellett az MJE15030 iszonyatosan el kezd melegedni, és az emitterével sorba kötött 100ohmos ellenállása (R14) el kezdett füstölni.
(#) reloop válasza zenebolond hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Szia! Ellenőrizd T3 beültetését és vedd le amit a kimenetre kötöttél!
(#) zenebolond válasza reloop hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Szia Reloop!

A kimenetre semmit nem kötöttem. Nem volt semmi probléma a beültetésnél. Teljesen új alkatrészeket használtam.
Annyi még hogy az első panel sikerén felbuzdulva, végtranyókkal indítottam, de a 60W-os izzó azonnal világított, ekkor nem jelentkezett a füstölés (R14), csak azután hogy kivettem a végtranyókat, akkor kezdett melegedni és füstölni. A nyugalmi áramot állító potit ha tekertem felfelé, az izzó jobban kezdett világítani.
(#) zenebolond hozzászólása Júl 26, 2016 /
 
Így készül a cucc.
(#) reloop válasza zenebolond hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Azért gyanakodtam kimeneti terhelésre, mert az R19 láthatóan ép és valamerre el kellett folyni R14 áramának.
Végtranzisztor nélkül ilyen áramfelvétel változást akkor lehet például elérni, ha T4 hibás, vagy véletlenül BD140 került oda - volt már ilyen eset A biztonság kedvéért R7 értéke is ellenőrizendő.
(#) zenebolond válasza reloop hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
Holnap leellenőrzöm, mert nem itthon van a cucc, hanem a munkahelyemen.
(#) zenebolond válasza reloop hozzászólására (») Júl 27, 2016 /
 
Első pillantásra a T4 jó lett berakva, BD139, kicserélem és majd meglátom mi lesz. De ugye jól tudom, végtranyók nélkül csak a tápfesz adva neki, nem szabad semminek füstölni.
(#) zenebolond válasza reloop hozzászólására (») Júl 27, 2016 /
 
Szia reloop!

Ooooh, én balga! Az (D5) 1N4004-es diódát fordítva raktam be. Átfordítottam, és áram alá helyeztem, és lássak csodát semmi baj. Végtranyót beraktam, és jó lett. Már csak a nyugalmi áramot kell beállítanom.
Tényleg jó kis cucc ez, ha nem ront el valamit az ember, egyből beindul.
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2016

DSC_0784.jpg
    
(#) zenebolond hozzászólása Júl 27, 2016 /
 
Sziasztok!

60mV a biztosíték helyén 10 Ohmos ellenálláson eső feszültség.
0,2mV emitter ellenálláson eső feszültség.
1,2mV a kimeneten mért feszültség.
Mindez terhelés nélkül, rövidre zárt bemenet mellett, +-41V tápfesz, primer körben lévő 60W-os izzóval.
Emeljem-e még a nyugalmi áramot?
Minden biztosítás kivétele után, csendesen hallgatva csak az MJE350-340 tranyó mutat csak némi langyosodást. A hűtőbordára szerelt tranyók hidegek.
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2016
(#) reloop válasza zenebolond hozzászólására (») Júl 27, 2016 /
 
Ez eddig 6mA a nyugalmi áram, vedd fel 20mA-re!
Véglegesen beüzemelt állapotban, felmelegedett hűtőbordánál az emitter-ellenálláson 4-8mV, ami 25-50mA nyugalmi áram lenne optimális
(#) zenebolond válasza reloop hozzászólására (») Júl 27, 2016 /
 
Hogy számolom ki? Segíts légyszi. Olvastam már valahol de nem találtam.
(#) Alkotó válasza zenebolond hozzászólására (») Júl 27, 2016 / 1
 
Gondolom nálad 0,33 R az ellenállás. Ha ezen 4 mV feszültséget mérsz, akkor I=U/R = 0,004/0,33 = 0,012 A = 12mA, Ha ebből van kettő, akkor együtt 24 mA áram folyik. Dupla feszültséghez dupla áram tartozik, azaz 8 mV-hoz 48 mA.
(#) didyman válasza zenebolond hozzászólására (») Júl 27, 2016 /
 
Ez lett volna a tippem. nagyszerű, hogy működik, szép munka!
(#) zenebolond válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 28, 2016 /
 
Szia Alkotó!

Az emitter ellenálláson(0,33R) eső feszültségem már 0,9mV ami ha jól számolom 27mA. 4 ohm terhelésen, rövidre zárt bemenet mellett.
Az erősítő 2-2 tranzisztor párral épült.
(#) reloop válasza zenebolond hozzászólására (») Júl 28, 2016 /
 
Szia! A nyugalmi áramot hangszóró nélkül mérjük, hogy a kimeneti DC hiba árama ne torzítsa az eredményt.
(#) Alkotó válasza zenebolond hozzászólására (») Júl 28, 2016 /
 
Nem jól számolod. 0,0009 V / 0,33 R = 0,0027 A = 2,7 mA
A nyugalmi áramot vezérlés nélkül mérjük, amihez a bemenet rövidre zárása jó, de a 4 ohm nem érdekes, hiszen nincs kimeneti feszültség.
(#) zenebolond válasza reloop hozzászólására (») Júl 28, 2016 /
 
Szia reloop!
Ha leveszem a hangszórót és ennyire állítom, az már jó lesz? Közben láttam alkotó hozzászólását, az még kevés lesz. akkor legalább 9mV-ra kell állítsam.
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2016
(#) Alkotó válasza zenebolond hozzászólására (») Júl 28, 2016 /
 
Itt megadta Reloop a javasolt értéket. Miért nem hiszed el neki?
(#) zenebolond válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 28, 2016 /
 
Szintén, oooh én balga, és tényleg.
(#) zenebolond hozzászólása Júl 28, 2016 /
 
Sziasztok!

Fentebb olvastam a hamis tranyókról. Szerintetek????

DSC_0787.jpg
    
(#) zenebolond hozzászólása Júl 28, 2016 /
 
Sziasztok!

Most már tényleg alakulgat a Petrochelli ST erősítőm. Csak még az előlap feliratozásával vagyok elakadva. Nem akarok fóliás megoldást, mindent magam akarok elkészíteni. A doboz keretét is magam hegesztettem, én fúrtam faragtam majd mindent. Minden panelt én készítettem, kipróbálva mind, már csak össze kell építeni. De a jelenlegi állapotában már van majd 15 kg.
(#) zenebolond hozzászólása Aug 5, 2016 /
 
Sziasztok!

Tudom nem a témába vág de volna egy prózai kérdésem, sorrenddel kapcsolatban. Bemenet-hangszínszabályozó-előerősítő-végfok vagy bemenet-előerősítő-hangszínszabályozó-végfok.
A mellékletben szereplő kapcsolások lesznek, csak némi módosítással a méretét illetően.
(#) zenebolond válasza zenebolond hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
Ez az eredeti kapcsolás

hang.JPG
    
(#) Alkotó hozzászólása Aug 7, 2016 /
 
Én ugyan egy másik erősítő kapcsán mértem, de mivel ehhez az erősítőhöz éppen jó az érintett tranzisztorpár, ezért javaslom elolvasni ezt. Számomra megnyugtató a mérés, és az ár sokkal kedvezőbb.
(#) zenebolond hozzászólása Aug 16, 2016 /
 
Sziasztok!

Így elhelyezhetem a tranyót a panelon? Okoz ez valami galibát? Sajnos a hely elég szűkös ezért csak így tudom elhelyezni a plusz tranyókat.

DSC_0743.jpg
    
(#) zenebolond hozzászólása Aug 17, 2016 /
 
Sziasztok!

Beraktam a + tranyókat, így már 4-4 tranyó van a kapcsolásba. Egy olyan kérdésem volna, hogy mennyi nyugalmi áramot állítsak be +-40V tápfesz mellett. A panel igaz azt mutatja 60V, de a 40V-osra vannak az alkatrészek állítva.
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2016
(#) Alkotó válasza zenebolond hozzászólására (») Aug 17, 2016 /
 
Milyen indíttatásból tettél +-40V tápfeszültséghez oldalanként 4-4 tranzisztort? Ez a tápfeszültség még 4 ohmon is csak olyan teljesítményre képes, amit kényelmesen elvinne 2-2 tranzisztor is.
(#) zenebolond válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 17, 2016 / 1
 
Ha sikerül nagyobb trafót szereznem akkor kicserélem. Más egyéb megfontolás, ha lúd legyen kövér.
(#) Alkotó válasza zenebolond hozzászólására (») Aug 18, 2016 /
 
Ha eleve tervezted a későbbi trafócserét, illetve ha dagadt szárnyas állatok is szóba kerülhetnek, akkor célszerű lehetett volna eleve pl így nekifogdni.
Következő: »»   64 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem