Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő

Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   87 / 87
(#) blasz hozzászólása Sze, 12:32 /

A kondi cserés problémámat visszavonom.Nemrég vettem egy sound blaster audigy fx kártyát és amiatt dörömbölt nagyon.Megtanultam kezelni azóta nem dörömböl.A hang változását fent tartom hogy másabb lett,de előnyére.
A hozzászólás módosítva: Sze, 12:33
(#) Karesz 50 válasza blasz hozzászólására (») Sze, 13:52 /

Elég bátor vagy, de még akár jó is lehet.
A szkóp GND-jét csatlakoztasd a kimenetre, adj 1kHz szinuszt a bemenetre és mérj rá minden egyes 0.33R-re, hogy közel azonos áram folyik-e rajtuk. Persze műterhelés legyen a kimeneten. Elvileg 3 Ohm terhelést is simán kibírnak a végtranzisztorok, de félő, hogy elfogy a VAS fokozat árama. Ezt is meg tudod nézni szkóppal, zenei jellel a nagyjelű erősítő emitter ellenállásán a pozitív táphoz képest mérve.
(#) mcc válasza zenebolond hozzászólására (») Sze, 13:58 /

Mouser, Digikey, Farnell, ezek a legnagyobbak, ahonnan lehet venni.
(#) blasz válasza Karesz 50 hozzászólására (») Sze, 14:14 /

Szia a bátorság a 0.33r ellenállásokra érted? vagy 95vDc re?
(#) Karesz 50 válasza blasz hozzászólására (») Sze, 14:16 /

A 95 V-ra.
(#) blasz válasza Karesz 50 hozzászólására (») Sze, 14:20 /

Nem ez lesz a végső trafója,az 75vDc lesz,de barom nagy és nehéz pakolászni,11kg. maga a trafó.De semmi rendellenest sem tapasztaltam magas feszről sem,minden alkatrész 100v felett van benne.Már 2 napja bömböl 4ohm-on és nem észleltem semmit.A végtranyók melegszenek kb.50 fokra de más nincs.
Mivel betegen vagyok itthon lehet neki állok az emitter ellenállásokat kicserélni.
A hozzászólás módosítva: Sze, 14:23
(#) Karesz 50 válasza blasz hozzászólására (») Sze, 14:24 /

Akkor minden rendben. A 75V-ról vígan el fog muzsikálni akár 2 Ohm-os terhelésem is. "Kézrátétellel" is tudod érzékelni nem melegszik-e sokkal jobban a többinél valamelyik végtranyó... ha nem, nyugodtan hagyhatod a 0.33 Ohm-okat.
Egyébként gratulálok, szépen megcsináltad!
(#) blasz válasza Karesz 50 hozzászólására (») Sze, 14:28 /

Köszönöm,a melegedés "kézre" egyforma.Meg hát a lemez amire fel van fogatva 2x5mm,egymásra csavarozva,pasztázva rendesen, viszi a hőt rendesen a bordákra.Bár bevallom a tranzisztorok melegebbek mint a borda.De szoba hangerőn hideg minden.
A hozzászólás módosítva: Sze, 14:29
(#) Karesz 50 válasza blasz hozzászólására (») Sze, 14:38 /

Idézet:
„Bár bevallom a tranzisztorok melegebbek mint a borda.”

Ez így van rendjén... másképpen nem is lehet.
(#) blasz hozzászólása Sze, 17:08 /

Nem jó ha beteg az ember és unatkozik.Bekötöttem a kisebb feszültségű trafót,amivel majd egyszer lesz majd szerelve.
Következő: »»   87 / 87
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu