Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   63 / 93
(#) reloop válasza HA3GX hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
A végtranzisztor kollektor és a hűtőborda közötti szigetelést mérd ki, elég parányi fémforgács a zárlathoz.
(#) HA3GX válasza reloop hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
3x kimértem, sorjátlanítottam mielőtt felraktam őket. Az MJE340-es jó, mérem a párját. Ejj....
(#) reloop válasza HA3GX hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Mint írtam, a primer előtti izzó eltávolítását hagy majd a legvégére.
(#) HA3GX válasza reloop hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Rendben.

MJE350-est mértem (Bázisra fekete, majd 500 körüli értéket látok mind az E, C irányba).
Ha minden igaz itt nem szabadna értéket mutatnia, ha PNP.
Mi történhetett?
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2016
(#) reloop válasza HA3GX hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Jó az, ha bizonytalan vagy, tedd rá a mérőcsúcsokat egy tudottan jó PNP tranyóra és azzal hasonlítsd össze.
(#) HA3GX válasza reloop hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Tanácstalan vagyok.

A végek nélkül szépen szólt, teljes tápfesszel is, elkötés így nem lehet.
(#) reloop válasza HA3GX hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
P-s és N-es végtranyók a megfelelő helyre kerültek? Izzóval miként viselkedik? Megszólal?
(#) HA3GX válasza reloop hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Szemből baloldalra ahol a + táp van, kerültek az NPN-ek 5200-asok, a túloldalra a párjuk. Mielőtt beforrasztottam volna 4x ellenőriztem.
Izzó nem változik, ugyan úgy világít.

Tápegysége a következő:

oldalanként 2db 2x24V AC-s 400VA-s transzformátor sorba kötve, külön külön graetz.
Oldalanként 24100uF.
Nem szól, csak az egyenfesz mérhető a kimeneten. 1.2V
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2016
(#) reloop válasza HA3GX hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
A tápfeszültség mennyi így izzóval?
(#) HA3GX válasza reloop hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Igen, ez a gond jól gondolod.

Kb 30V.

Amibe nincsenek beültetve a végtranzisztorok, az izzóval csak brummog a hangszóró, izzó nélkül szól. Lemezelt transzformátorjaim vannak... nem merem korlát nélkül rákötni. De ha így nem szól...
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2016
(#) reloop válasza HA3GX hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Mennyi a T4 kollektor-emitter feszültsége?
(#) HA3GX válasza reloop hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
1.95V
(#) reloop válasza HA3GX hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
A B1, B2 biztosíték helyén gondolom 10Ω van, azokon mekkora feszültség esik?
(#) HA3GX válasza reloop hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Nem mutat feszültségesést a multiméter.

Elnézést, előbb rossz feszültséget írtam. 22.5V van a +- között. Ezzel nem éled fel.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2016
(#) reloop válasza HA3GX hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Ezzel valóban nem éled fel. Kösd le az erősítőt mert nem az szívja az áramot és vizsgáld át a tápot!
(#) HA3GX válasza reloop hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Áramkorlát nélkül, +- 66.7V, 230V-os izzót rákötve is kiválóan tartja a feszültséget (pár volt esik természetesen).
(#) HA3GX válasza reloop hozzászólására (») Máj 5, 2016 / 1
 
Kivettem az izzót, tökéletes működik.
(#) HA3GX hozzászólása Máj 7, 2016 / 1
 
Megosztanám a tapasztalataimat az után építőknek.

A kapcsolás a primerköri áramkorlát nélküli élesztéssel elsőre indult. Mivel régifajta házban élek, így nincs (egyenlőre) védőföldelés. Mikor a számítógépet, előerősítőt, végfokot összedugtam, elszállt először a + oldali biztosíték, csere után kiverte a - oldalt is. A védőföldelés hiánya drótot csinált a T8-as és T13-as tranzisztorokból. Egy napig tartott igaz, de végül sikerült rájönnöm.
A fázisceruza világított a PC fémrészein, szóval ha ilyesmi lenne nálad is, ellenőrizd a védőföldet!

Ajánlom a végfok után építését, tegnap este 6-tól egyfolytában teljes hangerőn ment 10-ig a szomszédság jelzéséig. Hűteni kellett, melegedett rendesen. Semmi gond azóta!
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2016
(#) dvd válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Szia Alkotó. Először is elnézést hogy nem írtam de az előző két hétben sajnos esélyem sem volt a közelébe kerülni a projektnek. Köszönöm szépen a fóliát, tudom használni csak valamiért például a hűtőborda láb távolsága egy kicsit kisebb a fólián nyomtatás után. Gondolod hogy valami el van állítva a nyomtatómon? Semmit nem állítottam nyomtatás előtt...
(#) Alkotó válasza dvd hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
A lyuktávolság 25,4 mm. A bordán is ennyinek kell lennie. A filmen lennie kell méretmegadásnak is, azt vonalzóval tudod a nyomaton ellenőrizni (éppen azért van ott).
Azt nem tudom mikor nyomtatsz, akkor állítasz-e valamin, de a pdf, nyomtatásakor a lapmérethez igazítást ki kell kapcsolni, mert az biztosan torzítja a képet (általában kicsinyít néhány százalékot).
(#) Dr Endugu hozzászólása Máj 20, 2016 /
 
A bemeneti (C5) kondenzátor miért nem polarizálatlan? Miért elkóval készül? Lehet pedig 5-10 mm lábtávolságú 3u3 kondit kapni.
(#) dvd válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 20, 2016 /
 
Szia. Szerintem a nyomtató beállítással lesz valami. Délután megnézem, meg leellenőrzöm a méretet. Mégegyszer köszönöm a segítséget és a rámáldozott idődet
(#) reloop válasza Dr Endugu hozzászólására (») Máj 20, 2016 /
 
Szia! Egyféle polaritással jelenik meg rajta a feszültség.
(#) Justo hozzászólása Jún 3, 2016 /
 
Sziasztok!

A két kapcsolási rajz között 2db ellenállás értéke eltérő:
R5: 820R -> 470R
R9: 15k -> 27k

Melyik a helyes érték?
(#) reloop válasza Justo hozzászólására (») Jún 3, 2016 /
 
Szia! A mod-2 az irányadó.
(#) Justo válasza reloop hozzászólására (») Jún 3, 2016 /
 
Köszönöm
(#) Klorid hozzászólása Júl 4, 2016 /
 
Sziasztok! Építek én is egy ilyen erősítőt és vettem hozzá végtranzisztorokat, amik a képen láthatóak. A bal oldalit 1 hónapja vettem, a jobb oldalit most, ugyanabban a boltban.
Elképzelhető hogy a jobb oldali hamis? Vagy ez valami új tokozás?

MJL21193.jpg
    
(#) reloop válasza Klorid hozzászólására (») Júl 4, 2016 /
 
(#) Klorid válasza reloop hozzászólására (») Júl 4, 2016 /
 
Ezt megtaláltam én is, de ez Motorola, nem ON Semiconductor. Adatlapja szerint stimmelnek a számok, a bal oldalit 2012-ben, a jobb oldalit 2015-ben gyártották elvileg.
(#) zenebolond válasza Dzsoni hozzászólására (») Júl 26, 2016 /
 
+-33V-ra mit kell átalakítani? A watt nem lényeg, csak az, egy kis túlzással, hogy a százas szeget is megszólaltassa.
Következő: »»   63 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem