Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   70 / 93
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Köszönöm. Most már jöhet a beültetés és a hűtőre rakás. Utána le ellenőrzöm a nyákot, és azután élesztés. Remélem sikerrel járok Majd ha lesz fen akadás írok. Köszönöm még egyszer.
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Jún 16, 2017 /
 
Ez a hűtőborda elég lesz neki? Lesz beépítve 12cm-es venti is A trafóm ami van hozzá 360w 2x32v ac- 6-7A 2x41000uf 50v kondival. Ez elég a sztereóhoz?
(#) Alkotó válasza at22 hozzászólására (») Jún 16, 2017 /
 
Oldalról is jó lenne egy fotó, amin látszik a keresztmetszet.
(#) at22 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 16, 2017 /
 
Így gondoltad?

CAM00350.jpg
    
(#) Alkotó válasza at22 hozzászólására (») Jún 16, 2017 /
 
Igen pont így.
Amatőr szinten nem könnyű kategorikusan kijelenteni egy-egy bordáról, hogy az elegendő-e, vagy nem. Ez a geometria önmagában nem nagy (sőt kimondottan kicsi), de a "recés" felület miatt mégis nagyobb a felülete. Ezt nagyon jól ki lehet használni, ha egy ventilátorral kényszerkeringést hozol létre. A méret alapján talán a 8x8 cm-es ventilátor látszik ideálisabbnak. Ennek elhelyezését úgy kell kitalálni, hogy a légáramlás a hornyokkal párhuzamos legyen.
A fúvott levegőirány hatékonyabban hűt de zajosabb, és esetenként behordja a port a készülékbe.
(#) at22 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 16, 2017 /
 
Köszönöm a véleményed és a tippet. Ha tudok szerezni nagyobb hűtőt akkor inkább szerzek.
(#) Alkotó válasza at22 hozzászólására (») Jún 16, 2017 /
 
Ne vesd el alapból ezt a bordát. Olvastam már itt olyan megoldást, ahol csak egy sima hajlított U alakú lemez volt a hűtés, és az is a még elfogadható hőfok alatt maradt a ventilátor miatt. Ehhez képest a te bordát sokkal nagyobb felület.
Másik szempont lehet a használat valós körülményeinek elfogadása. Egészen ritka eset az, amikor maximális kivezérlésen szinuszhullámot hallgatsz, vagy esetleg négyszöget. A zene időbeni tényleges "kitöltése" 30-40 % körül van általában, de itt számomra komoly meglepetést hozott egy mérés. Reloop készített egy műszert, ami többek között egy adott idő alatt átlagolja a zenét, és kiírja annak teljesítményét (hangszóróra kötve). Ezzel mérve, sűrűnek számító minimál zenén, néhány W nagyságrendbe esik a valóban hallgatot átlagos zenei teljesítmény. (Ez az információ magyarázatot adhat arra, miért tudnak nagyon jól és hangosan szólni erősítők, kisebb trafóteljesítmények mellett is.)
(#) at22 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 16, 2017 /
 
Nem vettem el, először azzal főzök ami van De ha nem lesz jó akkor szerzek hozzá
(#) at22 hozzászólása Jún 19, 2017 /
 
Lassan alakul

CAM00351.jpg
    
(#) Alkotó válasza at22 hozzászólására (») Jún 19, 2017 /
 
A két bordát ne hosszában rakd egymás mellé. Azokból érdemes egy nagyjából csőszerű üreget létrehozni, és úgy elhelyezni, hogy pl a doboz elején beszívja a levegőt, ami átmegy a hűtőkamrán, majd a doboz hátulján kimegy a melegebb levegő. Így a por jelentős része is csak "átmegy" a készüléken és nem benne rakódik le.
Firkantottam egy lehetőséget. Ez kb. 9 cm magas, ami egészen jól illene a 8 cm-es ventilátorhoz.
(#) at22 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 19, 2017 /
 
Köszi a tippet
(#) at22 válasza at22 hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Majd az élesztésnél sorosan ra teszek egy 60 as égõt primer oldalra. Ami a nyákon van timert azt merre tekerjem majd? A nyugalmi áramot ott kell ál

lítani?
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2017
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
A trimmert első indításkor a legnagyobb ellenállásértékre tekerd. Ezzel tudod majd a végtranzisztor emitter-ellenálláson az 5mV esést beállítani.
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Az mit jelent ha ég az égő? Nem erősen ég. A kimenetre rámértem és 29,5 dc van rajta.
(#) blasz válasza at22 hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Szia ott valami nagyon bibi van,Mekkora a tápfeszed?
(#) at22 válasza blasz hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
2x31dc vel kötöttem be.
(#) blasz válasza at22 hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Akkor a teljes tápfesz a kimeneten van.Kisipoltad a tranzisztorokat a bordához? Átnézted a forrasztásokat nem e összefolyt valahol? A tranzisztorok jol vannak beültetve?Jó lenne kép alul felül nézetben
(#) blasz hozzászólása Jún 20, 2017 /
 
Láttam a képeket nagyon átkellene nézni a vezetősávokat nincs e átvezetés valahol.
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Szia! Ha 31V-os táp mellett 29V jut a kimenetre akkor szerencsére nincs zárlat. Elképzelhető a trafó gerjesztése okozza az égőn folyó áramot, ami nem számít hibának.
A P-s és az N-es tranzisztorok a korábbi kép szerint lettek beültetve?
(#) at22 válasza blasz hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Az egyik modult kötöttem rá. Levettem most a modult és csak maga a táp részt kapcsolom be akkor is ég a körte de nem erősen.
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
igen úgy ültettem be. kivezetékeltem nem szép de jól tettem be

CAM00410.jpg
    
(#) blasz válasza at22 hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Jól mondta Reloop ha halványan világit az izzó üresben az nem baj.
(#) at22 válasza blasz hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Most tettem rá a másik modult, ott a kimeneten nem mérhető dc. A bd241c ami szabadon van az igen meleg az természetes?
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2017
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Mekkora feszültség esik az emittere és a negatív táp közötti 100Ω-os ellenálláson? (R13)
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2017
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
A másik az jónak tűnik adtam neki jelet és szól de gerjed a hangja. Az izzó még rajta van.
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Nem tudom hol gondolod Én ebbe csak a tranyókat tettem be.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2017
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Szerintem a BD241 emitter és a negatív táp elég egyértelmű mérési pont.
Abból kiindulva, hogy az egyik panel működik, a kivezetékelést kéne elsőként ellenőrizned.
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
A bd 241c emitter és a negatív közt nem mérhető dc.
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
A következő mérés: BD241 bázis és a negatív táp közötti feszültség. Amúgy testhez képest megvan a negatív táp?
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Végig vizsgáltam a bd242c-nek lóg a lába. forrasztás hiba Most oda forrasztom.
Következő: »»   70 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem