Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   69 / 93
(#) Justo válasza reloop hozzászólására (») Ápr 7, 2017 /
 
Köszönöm!
(#) mrkatona válasza Justo hozzászólására (») Ápr 7, 2017 / 1
 
Gratulálok, szép munka!
Biztos dolgoztál vele rendesen, de ettől szép ez a hobbi.
Használd megelégedéssel.
Én csak egy valamit hiányolok: feliratok, azok jól mutatnának a potméterek, kapcsolók, csatlakozók körül.
Főleg a hátulján.
(#) levaitamas válasza Justo hozzászólására (») Ápr 7, 2017 / 1
 
Ahogy látom a csatlakozókon sem fog múlni a minőség. Szép, gondos, igényes munka.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 9, 2017 / 1
 
Kérésre, hasonló "ritkított" logika mentén, lerajzoltam a dupla végtranzisztoros változatot is (szerintem ez max. +-60V) .
Az értékekben lehetnek bizonytalanságok, mert a változó tápfeszültségekhez különböző rajzok születtek, amik itt-ott eltérnek egymástól. Illetve Reloop is tett néhány érték és polaritás ajánlást, de ezek a +-80V-os és 3 tranzisztorpáros változatra érvényesek.
Ha esetleg Reloop kedve/ideje ezt megengedi, akkor megkérem optimalizálja a 2 végtranzisztor-páros változat alkatrészértékeit is, amit természetesen aktualizálok majd a panelterven is.
(#) Zosi hozzászólása Ápr 10, 2017 /
 
Sziasztok! Szeretnék egy kis segítséget kérni a mellékelt st151 +-ágába hány amperes biztosíték kellene?
A toroid trafóm 1200VA és pufferelve egyenirányítás után 82VDC jön ki belőle terheletlenül.
Szóval a toroid elé hány amperes biztosíték kellene, a végfokpanel +-ágába, és a mellékelt lágyindítóba?
Hangszóró impedancia 4,8 ohm esetén.
Lehet másnak túl egyértelmű a kérdés nekem annyira nem.
Válaszokat előre is köszönöm!
(#) zenebolond válasza Zosi hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Az ST-hez 7-8A
(#) Justo válasza Zosi hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Szia! A toroid trafó elé nem kell külön biztosítékot tenni, mert a lágyindítóban lesz benne a "trafó előtti" biztosíték, aminek az értéke T12A.
(#) Zosi válasza Justo hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Köszönöm!
(#) Justo válasza Justo hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Sziasztok! Megmértem az erősítő kimenetét az ebay-en kapható kis oszcilloszkóppal. A bemenetre 2V 50Hz Sinus jelet kapcsoltam jelgenerátorral (megmértem 1kHz-en is nem tapasztaltam változást). A Vrms-t 10-el fel kell szorozni, mert az oszcilloszkóp mérő kábele 10-es osztóra volt kapcsolva. A kimenetre egy 400W-os 8Ω-os műterhelés volt kötve. A clip kijelzés tökéletes időben kezd jelezni (Köszönjük Reloop ). A kimenő teljesítményt így kell számolni?
P=U2/R vagyis 48,32/8= 291,6W torzítás mentesen.
(#) Klorid válasza Justo hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Szia! Megosztanád, hogy pontosan melyik a clip áramkör ami ehhez van beállítva? Mármint a 8 ohm 300W-hoz.
(#) Justo válasza Klorid hozzászólására (») Ápr 13, 2017 / 1
 
Szia! CLIP
(#) reloop válasza Justo hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Szia! Volna lehetőséged megmérni a terheletlen és a csúcsteljesítményhez tartozó tápfeszültséget?
(#) Justo válasza reloop hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Szia! Persze lesz lehetőségem, de csak a jövőhéten. Amikor előszőr teszteltem műterheléssel, akkor a youtub-ról adtam jelet az erősítőnek, és a terhelt tápfeszültség +-78V a terheletlen pedig +-82V multimétetrel mérve, de ezek csak emlékképek. A bemenőjel 1,6V volt amit a hangkártya tudott.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2017
(#) Justo válasza reloop hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Jó a számításom?
(#) Zosi hozzászólása Ápr 17, 2017 / 1
 
Lassan minden összeáll.
(#) rexi77 hozzászólása Máj 11, 2017 /
 
Sziasztok!
A helyzet a következő:
Régebben megépítettem én is ezt a végfokot Alkotó tervei alapján: Alkotó tervei
Akkor nagyon gányul építettem meg (csoda, hogy működött), de működött. Aztán egy buli alkalmával sajnos beleömlött valami. Kitisztítottam, aztán már megint jó volt. Csak hogy mivel nagyon gány munka volt, ezért gyanítom, hogy valami elengedett, vagy összeért, vagy hasonló, ezért később újra elromlott. Ekkor a következőket produkálta: Működik, majd hangos kattogások jönnek a hangszóróból zene helyett. Nem is erőltettem ezutána javítást, gondoltam majd egyszer újjá építem. El is jött az alkalom és újjá is építettem, ezúttal megpróbáltam szépen. Egész jól is sikerült az én mércémmel mérve. Eljött a beüzemelés pillanata, de sajnos gondok adódtak. A linkelt videókon hallhatjátok, hogy mit produkál. A gyanúm az, hogy mikor legutóbb elromlott, sajnos a végtranzisztorok valamelyike megadta magát. Ti mit gondoltok, mi lehet a hiba? Sajnos én nagyon nem értek hozzá. A szakértelmem annyiból áll, hogy összerakom és vagy működik, vagy nem. Ezért ne haragudjatok, ha nagyon hülye kérdéseim lesznek. Alkotó, tőled pedig elnézést kérek, amiért a neved nem áll rajta a nyákon, de sajnos nem maradt rajta a nyák vasalásakor, mint ahogy az látható egy két helyen, ahol szintén újra kellett rajzolnom egyes részeket. A segítségeteket előre is köszönöm!
Ezt prodikálja, ha áram alá helyezem.
Ezt produkálja zenével.
(#) reloop válasza rexi77 hozzászólására (») Máj 11, 2017 /
 
Szia! A képen nem látom a T11 emitterről induló átkötést.
(#) blasz hozzászólása Máj 11, 2017 /
 
Bizony hiányzik az átkötés a meghajtón.A képen a bal felsö tranzisztor bal oldali lába nincs sehová kötve.
(#) rexi77 válasza reloop hozzászólására (») Máj 13, 2017 /
 
Á, tényleg! Köszönöm a segítséget, így már működik! Jól elsiklottam fölötte...
(#) blasz hozzászólása Máj 23, 2017 /
 
Sziasztok megkérdezném hogy 4pár MJ 250v tranyóval 2x92vDc kell e változtatni valamelyik alkatrész értékén?Üztem hajtottam 1kHz sinussal bő félórát jött is 60vAc a kimeneten,de jól viselkedett,de biztos ami biztos....
Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2017
(#) Robi85 válasza reloop hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Szia Reloop.

Tervezem a megépítését az erősítőnek. +-60v a tervezett tápfeszültség és 8 Ohm-os hangsugárzók lesznek majd rajta. Elvétve lesz esetleg 4 Ohm is, de az ritka eset.
Alkotó terve lenne megépítve. Nem találtam 2x42VAC trafót, csak 2x40VAC-t. Ha jól számolom így akkor csak +-56V tápfeszem lesz. Ezzel így mekkora lenne a kivehető maximum? Ezt a trafót néztem ki hozzá: Indel 450VA
Egy Caston CPA-100H dobozába lenne ami 200Wattot tudott eredetileg. Remélem elég lesz neki a hűtése.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2017
(#) reloop válasza Robi85 hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Szia! A várható teljesítményt 140W/8Ω, illetve 200W/4Ω-ra kalkulálom.
(#) Robi85 válasza reloop hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Ez nagyon jó. Köszönöm a gyors választ.
(#) mark.budai hozzászólása Jún 6, 2017 /
 
Sziasztok, szia Reloop!
Elkészült a 80V-os kapcsolás. Én csak 66V-ról fogom járatni. Számításaim szerint a visszacsatolásban lévő R6-os ellenállást 27k-ra kéne növelnem, hogy az eredeti érzékenységet kapjam meg. Ez így helyén való, vagy valamit elszámoltam? Kell még valamit változtatnom az áramkörön, vagy így már tökéletesen menni fog? Ma kipróbáltam, viszont egy elkötés miatt még 100mV sem volt a bemenő feszültség, amit kapott, de már így is szépen döngettem vele a pincében, és jó egy óra után még mindig hideg volt a hűtőborda. Azt hiszem, a holnapi nagyteszthez ki kell vonuljak a kertbe...
(#) reloop válasza mark.budai hozzászólására (») Jún 6, 2017 /
 
Szia! A ±80V-os tápfeszültséghez tartozó alkatrészértékek megfelelnek ±66V-on is. A bemenet érzékenységét inkább az R5-tel változtasd! Az R1+R2=R6 célja a minél kisebb kimenti egyenfeszültség.
(#) at22 hozzászólása Jún 15, 2017 /
 
Sziasztok! Vettem a napokba 1 pár st151 végfok modulokat. Még nincs befejezve-élesztve. Még ami a hűtőre megy tranyók azok még nincsenek beforrasztva. Nem bd 139-140-el vannak hanem bd 244c-243c vel. Egy ponton van bd 139. Amit a képen látni. Az lenne a kérdésem hogy, így jó lenne? Valaki tud segíteni?

CAM00334.jpg
    
(#) at22 válasza at22 hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
itt van még kép.

CAM00336.jpg
    
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Szia! A nyomtatott áramkör elégtelen maratásúnak néz ki, így beültetve nehézkes kimérni hol lehet átvezetés a sávok között. Erős fénnyel átvilágítva ellenőrizd le!
A BD243 és a BD244 bázisnak a másik BD pár kollektorához kell esnie. Úgy tűnik fordítva dugtad be őket. Bővebben: Link.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2017
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Igen átvizsgálom majd a nyákot. Itt a kép így gondoltad?

CAM00349.jpg
    
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Így lesz jó. Ezen a képen határozottan látszik a BD243 emittert a végtranzisztor bázisokkal összekötő vezetősáv, ami helyes beültetést mutat.
Következő: »»   69 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem