Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA1562Q Végerősítő
 
Témaindító: attila26, idő: Okt 26, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 8
(#) attila26 hozzászólása Márc 20, 2007 /
 
Nyák megvan..töb is.

Alkatrészt rendelek inkáb mert it sokal töbe kerülnek.
pl:TDA8561Q -1600 ft
TL072cn -250 ft

És a kérdés TDA8561Q ugyan ugy jó ehez,vagy mindenkép a TDA8560Q kell?

Bocs ha kicsit of voltam,de ezek az árkülömbségek...
(#) punkkazy hozzászólása Ápr 11, 2007 /
 
Helló!
Egyik haverom a nagyapja unszolására(nagyapja villamosmérnök) építene egy TDA 1562-es erősítőt.

Két kérdés:
1. Jó lenne-e számítógépes tápról, gityó erősítőnek?
2. Mi a külömbség a Q-s verzió és a sima verziójú IC között.
Válaszokat előre is köszönjük!
(#) DjPeat hozzászólása Okt 7, 2007 /
 
Sziasztok
Éppen egy TDA 1560 végfokot szeretném meg építeni de úgy hogy a standby a mute és a power gomb az mikró kapcsolóval tudjam állítani. Ezt hogy lehetne meg oldani ebben szeretnék segítséget kérni. Előre is köszönöm sziasztok.
(#) DjPeat hozzászólása Okt 7, 2007 /
 
Bocsi kihagytam hogy a hangerőt is mikró kapcvsoloval szeretném álitani. Mégegyszer köszönöm a segítséget.
(#) Parázs Gábor válasza DjPeat hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
Szerintem a hangerőhőz kell egy digitális hangerő szabályzo ic, és ugy tudod állitani kapcsoloval.A többit meg a kapcsolási rajz vagy adatlap alapján kell bekötni, ha persze birja az áramot a mikro kapcsolo ami átfolyna rajta, ha nem birja akkor meg relével kapcsolod.Power ra szerintem tuti kell relé.Szerintem.
(#) DjPeat hozzászólása Okt 9, 2007 /
 
Sziasztok.
Most építek egy erősítőt amibe digitális hangerő szabályzót és loudness módot szeretnék rakni csak nem tudom hogy tudnám meg oldani. Azért szeretném így meg oldani mivel amibe építem az erősítőt kaszni abban mikró kapcsolok vannak és azzal szeretném vezérelni. Remélem tudtok nekem segíteni előre is köszönöm.
Bye.
(#) Kovidivi válasza DjPeat hozzászólására (») Okt 9, 2007 /
 
Hello! DS1669-es ic-t nézd meg. nekem nem jött be, mert nem megfelelő módon vezérelte a hangerőt(lehet, h ha játszok vele, akkor működött volna normálisan is). Egyébként meg keress rá a digitális hangerőszabályozás c. topicra!
(#) DjPeat hozzászólása Okt 9, 2007 /
 
Kösszi szépen.
(#) espi36 hozzászólása Okt 13, 2007 /
 
sziasztok!Egy kis segítségre lenne szükségem,szeretnék egy erősitőt építeni TDA1562es icvel de mindenhol csak a sztereó változatát találom meg nyák terven,nincs valakinek egy mono vátozata?Én egy sal ahx 2030 szeretnék meghajtani vele,80W/100W ami elvileg azt jelenti hogy szinuszban 80W lehetne hajtani,nemde?Ez az erősitő pedig max zeneiben 70W tudna,kérdés elég lenne ez a teljesítmény a subnak hogy azé szóljón is?Várom a segitségeteket köszi előre is
(#) Kovidivi válasza espi36 hozzászólására (») Okt 13, 2007 /
 
Sajnos el kell, hogy keserítselek. Nézd meg a csatolmányt. 70wattot csak class-H üzemmódban tud leadni, class-B-ben (ami szinusos) csak 20watt jön ki belőle.
Ajánlom a TDA7294-et (vagy TDA7293-at) minimum 70wattot tud ténylegesen RMS-ben!

Megj: sztem ha egy hangszóróra 80/100watt van ráírva, akkor azt nem érdemes 50wattnál többel hajtani(Főleg, ha SAL!) (ekkora teljesítménynél még valószínűleg nem torzít). De ha 70wattos erősítőt építesz neki, akkor ha 50watton hajtod, még marad erőtartalék az erősítőben!

he.jpg
    
(#) Raptor46 hozzászólása Nov 5, 2007 /
 
Sziasztok!!! Én a neten találtam egy kimondottan autós mélyládákhoz készített erősítőt amit ezzel a TDA1562Q-val hajtanak! Meg is csináltam aztán elmentem haverhoz hogy kipróbáljam a ládáján és szólt mint állat még én is meglepődtem! Aztán másnap megint bekötöm, bekapcsolom és ahogy tekerem fel a hangerőt egyszer csak elkezd berregni a mélynyomó! Mint kiderűlt a végfok romlott el! Megnéztük szkóppal és csak a kimeneten torzúlt el a szinusz jel (levágta a tetejét) de ez már a második tda volt benne mert miután először behalt egy pár nap múlva kicseréltem és utánna is rosz volt! Ezért kérnék szépen egy kis segítséget hogy mi miatt mehet ki a végfok ic? A hangszóró jó az erősítőben is jó minden más alkatrész!!
Valaki help!!!Kép: Hivatkozás
(#) titi válasza Raptor46 hozzászólására (») Nov 5, 2007 /
 
Hali!

Tápja rendben? Elkók rendben?
(#) Raptor46 válasza titi hozzászólására (») Nov 6, 2007 /
 
Minden alkatrészt lemértünk és minden jó! A kondikat is még kapacítás mérővel is megnéztünk és jónak kell lenni mindennek elvileg! Tápot meg az akksiról kapta! Egyszerűen nem bírunk rájönni mi miatt mehet ki benne a végfok! Passz! A kapcsolási rajz jó elvileg nem? Meg működött is! Nem tom! Segítség!!! :no:
(#) Raptor46 válasza Raptor46 hozzászólására (») Nov 6, 2007 /
 
Valaki nem tapasztalt még ilyet??? Segítség!!!
(#) Raptor46 válasza Raptor46 hozzászólására (») Nov 6, 2007 /
 
Attól kimehet a végfok hogy amikor bekapcsoltam az erősítőt akkor mindig pukkan egyett a mélynyomó?
(#) titi válasza Raptor46 hozzászólására (») Nov 6, 2007 /
 
Próbáltátok másik hangfallal? Nem zárlatos a tekercse?
Mennyi az impedanciája?
Egyébként a hangszóró pukkanása nincs hatással rá, épp ellenkezőleg, az erősítőtől pukkan a hangszóró.
(Természetes jelenség)
(#) Raptor46 válasza titi hozzászólására (») Nov 6, 2007 /
 
Jó a mélynyomó mert már kipróbáltam mással is és jó volt! Meg az erősítőt is mint mondtam már szkóppal is meg hanggenerátorral is kipróbáltam!
(#) Raptor46 hozzászólása Nov 10, 2007 /
 
Ja meg most nézegettem a tda7375-t és annál olvastam az egyik topicban hogy a standby lábára csak 5V kell! Ennél a TDA1652Q-nál nem lehet valami ilyen jellegű probléma?? Mert én rávezettem ugyan úgy az akku feszt mint a bementre és azt kapcsolgattam! Nem lehet hogy ettől ment ki???

Meg az alkatrészekhez volt írva egy 1N5408-as dióda is de a beültetési rajzon meg a kapcsolási rajzon sincs ilyen dióda! Mi célt szolgálhat ez a dióda és hova kellene bekötnöm ha bekell???
(Az előző hozzászólásba elírtam az végfok nevét TDA1562Q-ra gondoltam)
Ja meg még hogy a 4-es lábára a végfoknal mekkora feszűltség mehet???
(#) titi válasza Raptor46 hozzászólására (») Nov 10, 2007 /
 
Idézet:
„Mert én rávezettem ugyan úgy az akku feszt mint a bementre és azt kapcsolgattam!”


Ezt nem értem, hova vezetted az akkufeszt? Az IC 4-es lábára, vagy a kapcsolás ST-BY bemenetére?

Idézet:
„Meg az alkatrészekhez volt írva egy 1N5408-as dióda is de a beültetési rajzon meg a kapcsolási rajzon sincs ilyen dióda!”


Esetleg bedobnád a linket, hogy hol találtad a kapcsolást?

Hány voltosak az elkók? Mindegyik megfelelő polaritással van bekötve?
Nyákon nincs folyasztószer maradvány?
Képet nem tudsz felrakni?
(#) Raptor46 válasza titi hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Az Standby benetre kötöttem persze ahogy kell!
A linkben két nyákrajz is van! Én a felsőt csináltam! A lentinél van az alkatrészeknél egy 1N5408-as dióda beírva,pro subwoofer: link de a beültetési rajzon nincs semmi rólla!
(#) Raptor46 válasza Raptor46 hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Meg most nézegettem a kapcsolási rajzot és a nyákrajzot és szerintem van egy pár eltérés a kettő között! A TL071-es ic-nél szerintem a 6-os és a 7-es láb felvan cserélve és így a végfoknál is megvan cserélve kettő! Ez jelenthet problémát?
(#) Raptor46 válasza titi hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Magyarúl a TL071-es ic 6-os lába megy a végfok 4-es lábára és a 7-es pedig az 1-esre! A kapcsolási rajzon pedig a TL071-es 6-os lába megy a végfok 1-esére a 7-es pedig a végfok 4-esére!!! Ez szerintetek lehet a baj oka???
(#) titi válasza Raptor46 hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Szerintem tévedsz! Szerintem nincs felcserélve!
Jó irányba ültetted be az IC-t a nyákba?
Nem tudsz képet mutatni a tiédről?
(#) Raptor46 válasza titi hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Ja tényleg!
Rosszúl számoltam a TL071-es lábait!
Bocsi!
Hát nemtom!
A hűtőborda miatt kimehet a vég fok?? Van rajta de az ic és a borda között nincs szigetelő anyag!
(#) titi válasza Raptor46 hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
HA a hűtőborda semmi máshoz nem kapcsolódik, akkor, akkor nem szükséges szigetelni.
(#) Raptor46 válasza titi hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Akkor nemtom miért mehetett ki kétszer is a végfok! Most már megjött a 3. is de nem merem beletenni! Most csináltam új nyákot meg minden! De megcsinálom akkor újra az egésszett azt majd lesz valami csak már sok pénzt beleöltem! Már a láda is kész van csak belekell rakni a mélynyomót! Na mind1 azért köszi a segítséget! Majd jövök a fejleményekkel ha kész lesz !
(#) Raptor46 válasza Raptor46 hozzászólására (») Nov 20, 2007 /
 
Háhá!!! Működik! Újraépítettem az egészet és pöpec mindien!!! Szól mint állat!!! Amúgy az lehetett baj hogy a fejegység a kocsiba nem volt eléggé felhúzva az hangerő és én meg az erősítőn húztam felfelé a hangerőt és lehet azért berreget be???
(#) Raptor46 hozzászólása Nov 21, 2007 /
 
Elnyerte végső formáját is a dobozkájában!!! A DlD Acustic 500-as mélynyomót viszi rendesen!!!

Bővebben: Link
(#) titi válasza Raptor46 hozzászólására (») Nov 21, 2007 /
 
Hali!

Hát igen, ebben a szakmában sokszor kell kitartónak, és nagyon türelmesnek lenni, hogy megoldódjon egy probléma.
Legalábbis nekem már sokszor mondták, hogy:
"Nekem nem lenne hozzá ennyi türelmem, már rég otthagytam volna!"

Örülök, hogy végül összejött!
(#) Raptor46 válasza titi hozzászólására (») Nov 21, 2007 /
 
Köszi!!!
Következő: »»   2 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem