Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Ion saját akkucsomag készítése
Lapozás: OK   26 / 26
(#) DAVA25 hozzászólása Jan 12, 2024 /
 
Sziasztok, össze raktam egy lítium aksi cellát, és némelyik felmelegedett egy 30p en belül, a homerseglete állandó. Lehetséges hogy esetleg le voltak merülve és a többi cella feltöltötte, ezért felmelegedett? Vagy szedjem gyorsan ki őket?
(#) bbalazs_ válasza DAVA25 hozzászólására (») Jan 12, 2024 /
 
Nem lehet, hogy éppenhogy ők töltöttek más akksit? A litiumos akksi éppen kisülés közben melegszik inkább. Szerintem merítsd le, hagyd lehűlni és ismételd meg a töltést.
Ha ilyenkor melegszik, akkor tényleg dobd ki. De a melegedés az langyosodást vagy tűzforrót jelent?
(#) DAVA25 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jan 12, 2024 /
 
De lehet, 8 masik aksival vannak párhuzamosan, langyos nem tuz forro volt, 15kor ellenoriztem addigra már hűlt is.
(#) llaczo hozzászólása Jan 23, 2024 /
 
Sziasztok.
Az lenne a kérdésem hogy a képpel mellékelt, vagy hasonló 4S vezérlőknek pontos 16,8 voltot kell adni, vagy lehet többet is? A FET-en és ellenálláson mekkora feszültség esik? Azt pótolni kell-e?
Van e benne töltés szabályzó ami kikapcsolja a töltést, vagy túlfeszültség esetén baj lehet.
Bocsi a sok kérdésért.
Köszönöm a válaszokat.

chpcb.jpg
    
(#) proli007 válasza llaczo hozzászólására (») Jan 23, 2024 /
 
Hello! A képen nem töltő, hanem egy BMS van. Ennek feladata, csak a védelem. Külön-külön figyeli a cellák feszültségét és ha bármelyik feszültsége meghaladja a feszültség maximumot, vagy minimumot, megszakítja a kapcsolatot a töltővel, vagy a terheléssel. A feszültség és/vagy az áram korlátozása a töltő feladata.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2024
(#) llaczo válasza proli007 hozzászólására (») Jan 23, 2024 /
 
Köszi.
Most a töltőt 17 voltra állítottam. Mit gondolsz jó lesz vagy állítsam 16,8-ra?
(#) proli007 válasza llaczo hozzászólására (») Jan 23, 2024 /
 
Én 16,8V-ra szoktam állítani. 17V felett már lebont a BMS. De szerintem az már sok.
(#) Suba53 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 24, 2024 /
 
Szia!
Ha a BMS korrektül lekapcsol a töltőről, amikor a cellafeszültségek elérik a maximumot, akkor miért kell korlátozni a töltő feszültséget a maximális cellafeszültségre?
Az áram korlátot megértem, de a korrekt töltéshez a magasabb feszültségnek, 18-19V megfelelőnek kellene lennie. Hol az ellentmondás?
(#) proli007 válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 24, 2024 /
 
Hello! Részemről itt:
- Megmértem egy BMS-t cellánként és azt tapasztaltam, hogy a leoldás már túlmagas feszültségnél van. Ha jól emlékszem 4,35V volt..
- Ha a BMS old le, akkor a töltőáram még közel a maximumon van, nem csökken a töltőáram a 3%-ára, nincs ideje a celláknak kiegyenlítődni. Ha egyik eléri a maximumot akkor vége a töltésnek.
De ha megnézel egy TP4056-ot, az sem ezen módszer alapján tölt.
(#) Macsek71 hozzászólása Jan 24, 2024 /
 
Üdv Mindenki !

Népszerű (18650 méretű) cellával szerelt (zseb)lámpa* elektronikája hogyan viseli, ha a gyárinál nagyobb kapacitású akkuval kell együttműködnie ?

* MicroUSB-n tölthető lámpáról van szó, meglepő módon nem a LED pusztult ki belőle ...
4 csavar bontásával nyitható, az akku rugós tartóban van


Tipikusan ez is az az eset, hogy csak a gyártó a megmondhatója (vagy még Ő sem)... cseréldki ki azt' kiderül ... ?
(#) uniman válasza Macsek71 hozzászólására (») Jan 24, 2024 /
 
Így, hogy ismeretlen a termék!?
Tök mindegy neki...ha a cella belefér.
1. úgysem igaz az, amit állítanak az akkujáról...
2. mivel max 500 mA-val töltődik az akku, nem lesz semmi baja, de sokkal tovább fog töltődni...
3. ...vagy nem.
(#) Suba53 válasza Macsek71 hozzászólására (») Jan 24, 2024 /
 
Szerintem simán bírja, maximum a töltési folyamat tovább tart.
Korrekt megoldás, hogy cserélhető az akku, ritkán látni ilyet.

Tudnál típust írni, vagy fotót róla?
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2024
(#) Macsek71 válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
Egy ilyesmi jószág,melóban használjuk már vagy 2 éve...

Majd fotózok ha szétszedjük
(#) uniman válasza Macsek71 hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
Ebben "beépített" 1200mA-s akkut emlegetnek...persze az "ilyesmi" az lehet más is.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2024
(#) Suba53 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
Köszi.

Akkor célszerű egy olyan TP4056-ra épülő töltő modult rakni elé, ami 4 cella soros töltését felügyeli? Az gondolom kaphat magasabb feszültséget is, ahogy az 1 cellás töltő is 5V-ról jár.
Az 1 cellás töltőnél is a töltő áram szabályozását, és a lekapcsolást is a TP végzi, akkor is ha 3 amperes dugasztápról járatom.
(#) Suba53 válasza Macsek71 hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
Köszi, guszta kis darab. Kíváncsi vagyok a belsejére.

Mint általában mindennek a belsejére.
(#) img válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
Mintha Hasfelmetsző Jack is ezt mondta volna.
(#) proli007 válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
A TP csak egy cella töltésére való..
(#) Suba53 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
Csak példaként írtam, neten láttam olyan töltő modulokat, amelyeknél ugyanaz a panel, de több fajta kivitelben kapható a soros cellák számától függően.
Ez például 4S ig kapható.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2024
(#) Kastler hozzászólása Feb 1, 2024 /
 
Sziasztok hozzám került javításra egy akkumlátoros reflektor . 18650-es 2s2p akkumulátor van benne 7.4v 4100mAh. Már nem tartja meg a töltést, szerintetek lecserélhetem erre az akksira (2db-ra) és a bms-t meg tarthatom vagy inkább cseréljem újra.
(#) pipi válasza Kastler hozzászólására (») Feb 1, 2024 /
 
Az az 5000mAh nagyon gyanús, pláne ezért az árért, szerintem a felét sem tudja, de a tinta mindent elbír. Én úgy tudom 4000mAh (valós) felett senki nem gyárt 18650-et
(#) uniman válasza pipi hozzászólására (») Feb 1, 2024 /
 
Van "mégjobb" ...de ez is ugyanúgy hamis, kamu, jobb esetben 800-1200-1500 mAh-s lehet...
Még mindig vannak akik bedőllnek az efféle átveréseknek! .
(#) uniman válasza Kastler hozzászólására (») Feb 1, 2024 /
 
"BMS"...van ebben olyan? Megmutatod? Köszi...
(#) Kastler válasza uniman hozzászólására (») Feb 1, 2024 /
 
Hello most nincs nálam, munkahelyen maradt de kb ilyesmi van benne, holnap lefényképezem. A linkelt cella nekem is gyanúsan olcsó.
(#) uniman válasza Kastler hozzászólására (») Feb 1, 2024 /
 
A mAh a gyanús, sőt! ...átverés! Az ár mellékes...
Pl. itt nézegetheted a megbízható, valós kapacitással rendelkező akkukat (már 4 db 2500 mAh-s akkuval is lényeges javulás érhető el: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2024
(#) Kastler válasza uniman hozzászólására (») Feb 1, 2024 /
 
Szerinted a BMS megbízható maradt vagy inkább cseréljem? Gondolkodom ezen a cellán
(#) bbalazs_ válasza uniman hozzászólására (») Feb 1, 2024 /
 
Aki a mAh-t MAh-nak írja...valószínűleg típusra gondol. Vannak ilyen érdekes kínai tipusok...
Ahogy Rejtő mondatta valamelyik főhősével: aki az ötödik ásszal csinálja az utolsó ütést, számomra erkölcsi halott.
(#) Régi motoros válasza pipi hozzászólására (») Feb 2, 2024 /
 
Jó az 3400mAh -nak is. A fölött már tuti nem 1C -re vonatkozik, inkább csak költői túlzás...
(#) bbalazs_ válasza Régi motoros hozzászólására (») Feb 3, 2024 /
 
Sőt, töltői túlzás
(#) Suba53 válasza pipi hozzászólására (») Feb 3, 2024 /
 
Látott már valaki olyan 18650-es cellát, ami nem vacak kínai hamisítvány, amin a névleges feszültségnek 4,2V-ot adnak meg a sztenderd 3,7V helyett?
Ez is egy jele a nagyotmondásnak, mint a hihetetlen kapacitás értékek.
De a laikusok veszik mint a cukrot, és örülnek, hogy olcsón kaptak bika teljesítményt.
Következő: »»   26 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem