Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangváltók (készítése)

Témaindító: crom3x, idő: Okt 30, 2005
Lapozás: OK   125 / 125
(#) pucuka válasza Naszrai hozzászólására (») Nov 30, 2017 /

Valami nem jó, kicsit tovább kéne számolni a görbét felfelé. Ha meghúzom a görbe érintőjét, akkor az kb 70 Hz -nél metszi a nulla vonalat, és ott kb csak -2 dB van, holott ott -3 -nak kéne lenni.
De lehet én tévedek.
(#) Naszrai válasza pucuka hozzászólására (») Dec 1, 2017 /

Szia!

R=8ohm és XL=2 x 3.1415 x F x L
ezt számoltam 10z-től 500-ig.
(#) Naszrai válasza Naszrai hozzászólására (») Dec 1, 2017 /

0.7-es osztás környékén lenne szerintem -3dB, mert 0.7X0,7=0,49, az közel 0,5. És ahol 0,5x-e a kimenő a bemenőnek, annak kell lennie a -3dB-nek. Szertinem.
(#) flaci76 válasza Naszrai hozzászólására (») Dec 1, 2017 /

Ott bukik a gondolatmenet, hogy az induktív reaktancia és az ellenállás rezisztenciája között 90 fok fáziskülönbség van, tehát ezt csak vektorosan vagy komplex számokkal lehetne felírni. Pl. a törésponti frekvencián a tekercs reaktanciája és az ellenállás egyenlők (mindkettő 8 Ohm), mégse felezni fog, azaz nem 6dB-t csillapít, hanem csak 3dB-t (1/gyök2), mert az eredő feszültség egy egyenlő nagyságú két befogójú derékszögű háromszög átfogója lesz. Sokkal egyszerűbb amúgy ezt inkább lemodellezni, sajnos csípőből én se tudnám most felírni milyen matematikai képlettel jönne az eredő, utána kellene néznem.

Szerk: De ha ezt egy hangszóróhoz számolod, akkor újabb problémák merülnek fel, ugyanis a hangszóró impedanciája nem rezisztív 8 Ohm, ezt pedig méginkább modellezni lehet csak mért impedanciamenettel. Gyakran még a szűrő meredekség se áll be az elvárt 6dB/oktávra, inkább csak olyan 3-4dB/Oktáv körül alakul.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2017
(#) flaci76 válasza flaci76 hozzászólására (») Dec 1, 2017 /

Kiszámoltam táblázatkezelővel (OpenOffice). Ugyanaz lett az eredmény, mint az előbb Qucs-ban, de itt látni fogod a képleteket is, van benne pár szögfüggvény...
(#) Flatlander hozzászólása Dec 10, 2017 /

Sziasztok

Adott egy autós középsugárzó,amit szeretnék felül vágni egy sima soros tekerccsel.http://www.jfsound.it/fr/hertz-emv-1005.html Adatlap alapján átlag 18ohm-al számoltam,és kész tekercseket nézve 0.390mH-nél 7.3khz körüli vágás jött ki.Jól számolhattam?
(#) Primary hozzászólása Dec 12, 2017 /

Van egy szög egyszerű 6 db/oktávos felül áteresztő szűrőm. A magas hangszóróval sorosan kötött 4,7µF 400V MEB kondenzátor. Az egyik oldalon kezdett tompulni a hang. Először a hangszóróra gyanakodtam, de lemértem a kondenzátort és az egyik 4 uF, ami azért 15 % eltérésen belül van, de a másik csak 1,2 uF.
Hová lett az a 3,5 mikrofarádnyi kapacitás?
(#) fapuma7210 hozzászólása Dec 16, 2017 /

Egy régi hangfalban meghalt a hangváltó egy része.Teszteltem a hangszórók működnek.A hangváltón keresztül viszont nem szólalnak meg.
A sárga és a kék vezeték megy a két meg nem szólaló hangszóróhoz.Poti szabályozza.
Kondi , tekercs , vagy a poti hasalhatott el?
(#) fery45 hozzászólása Dec 16, 2017 / 1

Kedves fapumpa7210!
A fényképet nézve nem deríthető ki kapcsolástechnikai működése. Mivel két hangszóró van, javaslom, hogy a szakirodalomból nézz ki egy két utas hangváltót. Azt építsd be! Én a potikat kihagynám mert az erősítő hangszín szabályzóival jól változtatható a hangzás.
A két hangszóró sugárzási frekvencia sávját ismerned kellene. Ez határozza meg a váltó váltási sávját.
(#) fapuma7210 válasza fery45 hozzászólására (») Dec 16, 2017 /

Köszönöm a válaszodat.
Igazából ez egy több mint 40 éves igen ritka , különleges hangfalpár, nem szivesen változtatnék rajta.
Megpróbálok rajzot szerezni . (Akai SW-178)
(#) Gabi1958 hozzászólása Jan 10, 2018 /

Üdv,van két Sal HV 316-os hangváltom 750/3500 MHz váltással,van rajta 3 tekercs 2 db kondi,egy 4,7mf és egy 22mf-os,típusát sajna nem tudom,érdemes lenne-e jobb minőségűre a hangminőség érdekében lecserélnem? PL:Jantzen típusúra,válaszokat köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2018
(#) cooler-mg válasza Gabi1958 hozzászólására (») Jan 10, 2018 /

Egyszerűen szólva, igen.
Következő: »»   125 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu