Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dansk 3f-T3535, és minden, ami vele kapcsolatos
Lapozás: OK   13 / 13
(#) atiber válasza atiber hozzászólására (») Nov 5, 2020 /

Na, nem kellett elővennem a szintmérőt, mert amikor 'kiborítottam' a bemenetválasztós panelt, akkor láttam meg a csatolt rajzon pirossal felvázolt - nem tudom milyen célt szolgáló - módosítást, ami nem csak vágta a jelet, de hangszínben is elég erősen belenyúlt. Kitermeltem és a 47k ellenállásokat vissza, a 10k az a panelon nálam 100k. Ezek után csodálatos hangon kezdet 'muzsikálni' a szerkezet. A kékkel berajzolt MOD az már az én újításom: az AM modul helyére bekerült egy Alis bluetooth modul, amit egy kis 230V/5V 500mA tápegység modul - szintén Alis - lát el energiával. Még erősen gondolkozom egy 2x5 LED-s kivezérlésmérő beépítésén is...csak az a masszív előlap kulturált kifúrása / kireszelése...hely sem sok van, mert már gyárilag is telepakolták LED-ekkel...
(#) etilalkohol válasza atiber hozzászólására (») Nov 5, 2020 /

Gondolom a magnó kimenetet illesztette valamihez... csak fura, hogy nem hallotta a vágást.
A BT modul így nem okoz semmilyen gerjedést/sercegést (nekem is megjött Kínából, de még nem tettem bele, külsőkén szépen működik egy telefontöltős tápról.)

Megtaláltam egy korábbi fotón ezt a módosítást: azaz ez valami ismert illesztés lehetett (jó lenne megtalálni a forrását)... 1K8-at olvasok le a képről félig. Asszem leszedtem utána, de akkor meg kell néznem a soros ellenállásokat is, mert lehet azt is módosították.
(#) atiber válasza etilalkohol hozzászólására (») Nov 5, 2020 /

Igen, így jól működik, tisztán szól bluetooth kapcsolat esetén is és nincs idegen zaj a 'csendes' időszakok alatt sem. Hát ebben a formában és ezzel az ellenállás értékekkel továbbra sem értem, hogy mi lehetett a célja a régi tulajdonosnak. Ráadásul - mondjuk most élesztettem és tesztelgettem pont 2 db másik Dansk-ok és azokhoz képest nagyon csúnyán szólt - utólagosan, az újbóli beüzemelés után hallható volt, hogy nem csak a jel vágás miatt volt rossz a hangzás, de a frekvenciaátvitelt is erősen félrevitte. Most már - szerintem - tökéletesen muzsikál. Ebben a formában az a MOD-olt R(120 Ohm)-C(10 uF)-R(1,8 kOhm) áramkör nagyon nem passzolt oda...szerintem...
(#) Mate78 válasza atiber hozzászólására (») Nov 5, 2020 /

Nahát, ismerős a trafó...Jó helyre került!
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2020

Mekkora a valószínűsége, hogy maguktól ugyanúgy módosítanak? Vagy lehet egy tulajé volt Érdekes, már arra is gondoltam, hogy bemenetként használták - a csatoló kondi nem volt fordítva?
(#) atiber válasza etilalkohol hozzászólására (») Nov 5, 2020 /

Nem tudom, de nálam is ugyanolyan ellenállások voltak, pont ugyan úgy beforrasztva, mint a képen amit feltöltöttél. Plusz a gyári 47k soros ellenállások cserélve voltak 120 Ohmra. Tök mindegy mire is használták, ha a hangszín felé jelet alapból torzította mindegyik bemenet esetén...
Nálam úgy látszik nem (mindig) válnak be a - elveikben kipróbált, másnál jól működő - MOD-ok. Mondjuk ebben a Dansk.ban a Bekei Péter féle végfokozat MOD az pont jól működik...
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2020

Nem bírtam ki és leszedtem a fedelét: nálam 47K-s, azaz maradt az eredeti soros ellenállás. Így viszont már nem értem...
(#) fapafej válasza etilalkohol hozzászólására (») Nov 13, 2020 / 1

halihó!..nos azt hiszem jobb ha rád bízom!..három dansk-om is van.Az ami évtizedek óta használatban van,azzal a legjobb a vétel,de csak monóban.A másik kettőben közel sincs olyan érzékenység,ráadásul a skála mintha meg lenne duplázva bennük.Írj rám priviben és beszéljük meg,ha vállalod!Köszi
(#) macibacsi hozzászólása Nov 14, 2020 /

Sziasztok!
Vettem egy ilyen csodát szerdán, és csak most sikerült kipróbálni.
Első blikkre, a sony megy a levesbe, ez marad..
A 22µF nincs benne,ezt pótolni fogom,át lesz kondizva, és végrehajtom a Péter-féle moddingot.
Most ebben az állapotában is kellemes hangja van..
(#) fecameca válasza macibacsi hozzászólására (») Nov 15, 2020 / 1

Szerintem ami jól működik, azt kár "javítgatni". A rádiónak azért nem árt az a 20 µF az AFC-be, és legalább a skálát a feliratozáshoz kalibrálni. Igaz én is kicserélgettem az elkókat, de a nagy 10000 µF-osokat meghagytam. Miután füstölt a jobb oldali végfokom, úgyis szét kellett szerelni. De a bal oldalihoz mind a mai napig nem nyúltam.
Következő: »»   13 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem