Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CPLD, FPGA - Miértek, hogyanok
Lapozás: OK   49 / 49
(#) vargham válasza bbatka hozzászólására (») Márc 22, 2021 /
 
WinCUPL az megy Win10 oprendszerel is, szoktam használni.
Párhuzamos nem játszik, a 12 éves gépemen sincs. Win10 / Linux USB megoldás kellene.
A dokumentációt eléggé hiányosnak tartom például egy mikrokontrollerhez képest. Ott általában eléggé szájbarágósan megadják, hogy mi mivel működik.
(#) bbatka válasza vargham hozzászólására (») Márc 22, 2021 /
 
Az én gépem 9 éves, de ennek ellenére olyan alaplapot választottam, amin van párhuzamos port. Ezen kívül egy PCI/párhuzamos port átalakító van a gépemben. A Xilinx párhuzamosporti kábel erre van rádugva. Szóval ez nem lehet kifogás.
Win10 alatt:
Égető szoftver ATMISP v7.3 (Atmel ISP v7.3)
Kábel ATDH1150PC/VPC/USB or a compatible (ezek USB-sek)
Fejlesztő környezet ProChip Designer (fizetős)

WinXP alatt:
Égető szoftver ATMISP v6.7
Kábel ATDH1150 USB, Atmel CPLD-ISP, Byte Blaster, Byte Blaster II, Byte Blaster MV
Fejlesztő környezet WinCUPL (ingyenes)

Itt megtalálsz minden infót.

Mellékelek 2db. párhuzamosporti égető kapcsolást. Az USB-st úgy emlékszem 20000Ft körül láttam. Talán a ChipCAD-nél.
(#) vargham válasza bbatka hozzászólására (») Márc 22, 2021 /
 
Köszönöm!
WinCUPL működik Win10 alatt is.
(#) bbatka hozzászólása Ápr 2, 2021 / 1
 
Elkészült a CPLD modulom tokozott kialakítású változata. Nem sikerült rájönnöm arra, hogy a forrasztott IC-s változat miért nem működik megfelelően. A tokozott változat a 4MHz-es órajellel fut rendesen. A LED villog ahogy kell. Azt figyeltem meg, hogy a működő panelnél sokkal lassabban történik a program feltöltése mint a hibásnál.
Találtam egy remek oszcillátor kapcsolást. 4-40MHz-ig berezegtet minden kvarcot. Persze a felharmonikus 40MHz, 32MHz-es, a tokra ráírt érték harmadán rezeg ebben a kapcsolásban.
(#) bbatka hozzászólása Ápr 2, 2021 /
 
50MHz-en is megy a LED villogtatás.
(#) matheattila válasza bbatka hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Szép munka
Lehet a régin meghibásodott a kvarc vagy valamelyik kondi és ezért változott a frekvencia s amiatt megy lasabban...
(#) bbatka válasza matheattila hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Köszi! Szép forrasztási gyakorlat volt. kb.8 órát vett igénybe csak a forrasztás. A foglalat számára is nekem kellett megcsinálni a pclib-et az Altiumban. Azért osztottam meg a kvarc oszcillátor vázlatát, mert ez üzembiztosan működik. Egyszerűen megépíthető. Még 3,3V-ról is megy, igaz ekkor már változik a frekvencia.
(#) cs_gabor hozzászólása Ápr 30, 2021 /
 
Sziasztok!

Több év kihagyás után ismét kellene CPLD-t használnom, eddig az XC9572-vel építettem áramkört (4MB Amiga Fast RAM), most a 3V-os illesztés miatt át kellene térnem az XL típuscsaládra. Itthoni beszerzési forrás számomra elsősorban a tme.hu, de pl. a 72-es (100pin) már brutálisan magas áron vásárolható Ha jól látom, láttam, Lattice márkás CPLD-k is kaphatóak, és lényegesen olcsóbbak, pl. LCMXO256C-3TN10 és LC4064V-75TN100 amelyek, ha jól gondolom hasonló tudással rendelkeznek.

Szeretném megkérdezni, érdemes-e ezek közül választani valamelyiket, illetve mi a különbség a két gyártó (Xilinx, Lattice) termékei között, paraméterek ill. fejlesztőkörnyezet tekintetében. Esetleg ha van olcsóbb Xilinx beszerzési lehetőség, akkor maradnék mellette.

Köszönöm szépen a válaszokat előre is.
(#) silent15 válasza cs_gabor hozzászólására (») Máj 7, 2021 /
 
Szia!

Én most tervezek Lattice FPGA-val. Konkrét tapasztalatom még nincs, de egy kollégám már használta őket és nagyon jó tapasztalatai vannak vele, illetve az volt a megfigyelése, hogy a Lattice blokkok komplexebb dolgokra képesek, mint pl a Xilinxeké*. Én most az ICE 40 Ultra családra tervezek, ha lesz valami infóm szívesen megosztom majd. Mindenesetre sokkal barátibb a Lattice ára és direktben is lehet tőlük rendelni. Postával körülbelül ugyanannyira, talán pár dollárral kevesebbre jön ki a Lattice, mintha TME-től rendelnél, de így amit gyárt a gyártó azt biztosan megkapod!

UI*.: Értem azalatt, hogy ugyanazt a kódot kevesebb erőforrással is megvalósítja.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2021
(#) K_Imre válasza silent15 hozzászólására (») Máj 8, 2021 /
 
Szia! Tudom ajánlani a Xilinx FPGA-t . Ebayen van Spartan 6 LX9 KB 2000 huf ért.
(#) cs_gabor válasza silent15 hozzászólására (») Máj 10, 2021 /
 
Köszönöm az információt, nekem ami fontos, az 5V tolarancia, régi Commodore géphez szeretném használni, ha lehet, szintillesztők nélkül.
(#) K_Imre válasza silent15 hozzászólására (») Máj 11, 2021 / 1
 
Xilinx FPGA - val készíthető Microblaze Processzoros Mikrovezérlő is.
Van hozzá C++ fejlesztő környezet . Xilinx Software Development Kit

Microblaze
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2021
(#) K_Imre hozzászólása Máj 23, 2021 / 3
 
XC9536XL Led villogtató program .

Xilinx CPLD
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2021
(#) ppistix hozzászólása Máj 23, 2021 /
 
Xilinx CPLD-vel kapcsolatos segítségre szorulok.
Van egy működő berendezésem melyen 2db XC95288XL 208 teljesít szolgálatot.
4 csatornás nagysebességű audio jeleket csinál PCI portról saját software-rel Win XP környezetben.
Az 1-es csatornán zaj van.Cseréltem DA konvertert,RAM-okat,kondikat,a hiba maradt.Csrélni kellene a 95288-akat és felprohramozni.
Kérdés:Letölthető-e a program a felprogramozott eszközről?
Ha megszerzem a PCLD-re a programot az eredeti eszköz készítőjétől(prototipus)valaki rá tudja-e tölteni?
Mellékelt képen egy 1kHz szinuszjelben látszik a hiba.
Természetesen honoráriumért!
István
(#) K_Imre hozzászólása Máj 24, 2021 / 2
 
CPLD 7 Segment
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2021
(#) bbatka hozzászólása Máj 24, 2021 /
 
Egy ki segítséget kérek tőletek. Annak idején egy logikai analizátor megépítéséhez megvásároltam egy XC3S250E FPGA-t és egy AT 45 DB 081D-SU/SMD 8M-BIT SOROS SPI Flash-t. Minél többet foglalkoztam a hardver/szoftver összefüggésekkel annál zavarosabb lett nekem. Az áramkör nem tartalmaz platform ramot ! Az áramkört az Impact-ból szeretném programozni a JTAG csatlakozón keresztül. Gondolom a bit fájl-t kell betölteni az FPGA-ba. Milyen kiterjesztésű fájl kerül az SPI Flash-be és hogyan? Olvastam valami konfigurálásról, amit be kell tölteni az FPGA-ba, amiből tudja, hogy SPI Flash csatlakozik rá. Ezt a konfigurálást mikor , hol kell elvégeznem?
(#) killbill válasza bbatka hozzászólására (») Máj 24, 2021 / 1
 
Azt, hogy SPI-s flash van rakotve, azt az M0..M2 labakbol tudja, ezt irja a Spartan-3E adatlapja. Elvileg (de erre most nem merek megeskudni) az impact ugy tudja programozni a flash-t, hogy letolt az FPGA-ba egy logikat, ami egy atmeneti osszekottetes a JTAG es a flash labai kozott. Azon keresztul felprogramozza es kesz. Bar, a batyam panaszkodott, hogy ez neki eleg megbizhatatlanul mukodott. Amikor az FPGA boot-ol, az nativan, hardware-bol tudja olvasni a flasht, ahhoz nem kell semmi elozoetes konfig, csak az M labakat kell jol bekotni tapra/foldre. A programozast illetoen, nekem a Vivado mutatja, hogy az FPGA mellett van egy flash is. Ha arra klikkelek, akkor abba eget, nem az FPGA-ba tolti le a file-t. Igaz, nalam Artix-7 FPGA van, nem tudom, hogy az impact az S3E-vel is igy mukodik-e, de gyanitom, hogy igen. A flash-be a .bin file-t egeti, az FPGA-ba pedig a .bit file-t.
(#) bbatka válasza killbill hozzászólására (») Máj 24, 2021 /
 
Köszönöm a segítséged. Így összefoglalva sehol nem láttam még leírva. Majd próbálkozom, ha a megvalósításra kerül sor.
(#) Thomas10100 hozzászólása Szept 17, 2021 /
 
Sziasztok!

Altera cyclone 2 fpga program project fált nem tudom megnyitni quartus prime 18.1 alatt.
Régebbi verzió kell vagy valami fpga bővítményt kell leszedni hozzá?
Magukat a blokkokat megnyitja a vhdl fájlokat.

Köszönöm
(#) icserny válasza Thomas10100 hozzászólására (») Szept 18, 2021 / 1
 
Ha jól látom, a letöltési oldalon csak a Quartus II Web Edition 13.0sp1 kiadásnál látom felsorolva az Altera Cyclone II családot, az ennél újabbaknál már nem.
(#) Thomas10100 hozzászólása Jan 12, 2022 /
 
Sziasztok
Van egy ilyen panelem, amin ez az fpga panel van sima 2.54 raszterű tüskesorral, rádugva.
Ki lehet valahogy deríteni mi hova lehet kötve vagy esélytelen?
kapcsolási rajzom nincs.
Köszönöm
(#) cs_gabor hozzászólása Feb 7, 2022 /
 
Sziasztok!

10-15 kapuból felépítendő áramkörre lenne szükségem, melyet most tesztelés idejére egy CPLD-ben valósítottam meg, jelenleg ez van itthon (XC9536XL). A kész termékre viszont az ATF16V8-at néztem ki, mert lényegesen olcsóbban beszerezhető.
Szeretném megkérdezni, mivel nem egyértelműek a neten található információk, milyen szoftverre illetve programozó készülékre lesz szükségem?

Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2022
(#) vargham válasza cs_gabor hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Szoftver: WinCupl
Programozó: XGecu Pro TL866 II Plus
(#) bbatka válasza cs_gabor hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Olvass vissza egy kicsit a fórumban. Részletesen leírtam.
Az ATF16V8-at hol veszed meg?
(#) cs_gabor hozzászólása Feb 7, 2022 /
 
Köszönöm szépen a válaszokat, utána nézek a dolgoknak

Idézet:
„ATF16V8-at hol veszed meg?”

A tme.hu oldalon kapható.
(#) bbatka válasza cs_gabor hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Egyelőre elvagyok a Xilinx CPLD-kel, de kíváncsi vagyok a Microchip-es termékekre is. Légy szíves majd számolj be a tapasztalataidról.
(#) cs_gabor válasza bbatka hozzászólására (») Feb 9, 2022 /
 
Úgy látom, elég drága a programozó, még az Aliexpress verzió is, szinte biztos, hogy ezt a megoldást így elvetem. Így marad a CPLD, vagy kapu IC-ből lesz kialakítva, ha 2-3-ban elférek.
(#) pajesz66 hozzászólása Máj 9, 2022 /
 
Sziasztok!

Szert tettem egy Lattice MachXO 2280 modulra. Még soha nem foglalkoztam FPGA-val, ezért segítséget kérnék, hogy merre induljak?
Egy délután egy AND kaput sikerült működésre bírnom... Hol kezdjem az ismerkedést?
(#) gtk hozzászólása Nov 22, 2022 /
 
Udv. Foglalkozott valaki a Xilinx 7 szeriaval komolyabban ? A "7 Series FPGA transceiver wizard"-al es a gigabit ethernet-tel kapcs lenne kerdesem. Lehet ezt a generalt kodot valamilyen eth phy-al hasznalni egyaltalan ? Azon kivul hogy megvan a wizardban a template, en semmilyen infot nem talaltam ezzel kapcsolatosan. Koszonettel.
Következő: »»   49 / 49
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem