Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mobiltelefon üzemeltetése akku nélkül
Lapozás: OK   7 / 7
(#) Udvari Zsombor válasza sany hozzászólására (») Nov 13, 2022 / 1
 
Egy hétvége elteltével beszámolhatok az eredményekről. Nos, stabilan be van kapcsolva azóta is, hátlap nem melegszik, a dugasztápok hőmérséklete is szépen stagnál.
A végső megoldás a képen látható:
● 4,5V DC betáplálás (dugasztápnak bírnia kell az áram felvételt)
● 16V 1000µf és 10v 2200µf kondenzátorok párhuzamosan a tápfeszre
● 10K ellenállás negatívról a középső ("temp") lábra
● valamilyen bontott dióda sorosan a pozitív ágra a kondenzátorok és a telefon közé*
*kötelező, enélkül csúnyán melegedett a telefon
(#) manao válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 7, 2023 /
 
Helló, működik azóta is?
(#) uniman hozzászólása Máj 7, 2023 /
 
Jó hogy előtérbe került ez a fórum...mert már máshol is ez volt a téma:
Bővebben: Link
(#) Udvari Zsombor válasza manao hozzászólására (») Máj 7, 2023 /
 
Tökéletesen stabil azóta is, egy olcsó telefon tartóra rárögzítettem, hogy védjem a becsatlakozó drótokat esetleges elfáradás ellen (hogy ne tudhassanak kiszakadni a telefonból).
A 4,5V betáplálás az esetemben nem volt elég, az USB "töltésnek" is csatlakoztatva kell lennie, különben szoftveresen "lemerül" a nemlétező akku egy délután alatt ‒ ez telefononként eltérő lehet, hogy szükséges-e.
(#) manao válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 7, 2023 /
 
én eleve töltőről akartam működtetni és az akku helyére tenni vmit akár a régi akku áramkörét is felhasználva, de nem tudtam bekapcsolni se
aztán én is ennél a fordított betáplálásnál kötöttem ki
1000µF van egyelőre rajta egy diódával 10k ellenállással de fél nap alatt "lemerül" és melegszik is.
(#) Udvari Zsombor válasza manao hozzászólására (») Máj 8, 2023 /
 
Nem kell a régi akku áramköre, csupán teszel párhuzamosan két kondenzátort ‒ pl. 16V 1000µf és 10V 2200µf ‒ meg a negatív és a középső érintkező közé 10K ellenállás. Ha a telefon kezdene melegedni, akkor kellhet egy soros dióda is a pozitív érintkezőre, hogy ne tudhassa tölteni a nemlétező akkut.
Idézet:
„1000µF van egyelőre rajta egy diódával 10k ellenállással de fél nap alatt "lemerül" és melegszik is.”
A betáplálás ne legyen több 4,5V-nál, meg tegyél rá párhuzamosan még egy kondenzátort a meglévőre, dióda a kondenzátorok után legyen. Esetleg a dióda feszültségesésével is próbálkozhatsz, hogy hogyan nem melegszik már a telefon. A lemerülés ellen bizony csatlakoztatni kell az USB töltést is, legfeljebb figyelmen kívül hagyod a "töltés kész" üzeneteket ‒ sajnos szeretik a telefonok a valóság figyelése helyett szoftveresen számolni a "merülést".
Következő: »»   7 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem