Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2122 / 2122
(#) Beringer 600 válasza ozpecs hozzászólására (») Csü, 17:47 /

Nem bd 249 250 nel gondoltam
Gondolom akkor a meghajtást is át kellene variálni.
Tudnál ebbe segíteni ezen részéhez nem igazán értek
(#) reloop válasza lefituta hozzászólására (») Csü, 17:50 /

Természetesen a nyugalmi áramot is vizsgálnánk, mert az is lehet alapja a hőre megfutásnak.
Jó lenne látni milyen állapotban vannak az alkatrészek, abból is vonható le következtetés.
(#) lefituta válasza reloop hozzászólására (») Csü, 19:08 /

Lefényképezem közelről a hétvégén, addig is köszi a segítséget.
(#) hal111 hozzászólása Csü, 21:24 /

Üdvözlet!

Segítséget szeretnék kérni, hátha megoldódik a nyűgöm. Az erősítőm (Pioneer A-223) Egyik napról a másikra a bal csatornán nekiállt torzítani. Próbálkoztam relé cserével, az összes potméter kicserélésével, illetve a végfokok megcserélésével, de a probléma nem szűnt meg. Nem tudom, hogy elko ilyen problémát tud-e okozni, de azok cserélgetése lenne a következő napirendi pont, csak feleslegesen nem akarok nekiállni. Van komplett pdf kapcsolási rajzom, mellékelem, hátha hasznos lehet.
(#) mlaci989 válasza hal111 hozzászólására (») Csü, 22:06 /

Szia.
Forrasztásokat érdemes átvizsgálni alaposan. Végtranyók lábait...
(#) hal111 válasza mlaci989 hozzászólására (») Csü, 22:16 /

A forrasztások jók, a tranzisztorból van két garnitúra Toshiba, melyeket többször cserélgettem, de nem hozott változást. Az összes elko pár éve lett cserélve audio kondira, így elméletileg őket is kizárhatom a sorból, de bármi lehetséges.
(#) mlaci989 válasza hal111 hozzászólására (») Csü, 22:19 /

Emitter blokk ellenállatokkal mi a helyzet?
(#) hal111 válasza mlaci989 hozzászólására (») Csü, 22:26 /

Nem találtam problémát. Egyébként kísérleteztem azzal, hogy csak a bal és csak a jobb oldalra forrasztottam be a végfokot, de nagyon alacsony hangerőn szólt torzítva az az oldal is, mely egyébként fizikailag nem tudott volna.
(#) mlaci989 válasza hal111 hozzászólására (») Csü, 22:33 /

C201.C202 csatoló kondikkal leválaszthatod az erő részt és megpróbálhatnád egy potin keresztül direkt hang forrásról mit produkál. Javaslom az Élesztés betartását (izzót a trafó elé)
Így szűkítheted a kört a torzítás forrásáról. Szoktak a kis kapcsolók is bosszadalmat okozni,érdemes átvizsgálni.
(#) hal111 válasza mlaci989 hozzászólására (») Csü, 22:46 /

A kapcsolók jók, az összes kis réz lapka fel lett polírozva, így ott gond nem lehet.
(#) Steven19 válasza hal111 hozzászólására (») 5:15 /

Szia. Végtranzisztorok Bázis Emitter feszültségét összehasonlítottad? Mert ahogy leírod a jelenséget arra gondolok hogy a nyugalmi áram túl alacsony. Mert ha a Bázis Emitter fesz kisebb mint ~0.6V akkor egy csúnya keresztezési torzításod áll fent. Üdv Steven.
(#) hal111 válasza Steven19 hozzászólására (») 6:47 /

Vélhetően csak este tudok foglalkozni vele, de ha így lenne, akkor miben kereshetném tovább a hibát?
(#) Steven19 válasza hal111 hozzászólására (») 7:29 /

Feszültség méréssel hasonlitsd össze a jó végfokot a rosszal és keresd meg az eltérőség okát, lehet hibás a Q207/206 pozíció számú tranzisztor vagy az előtte levő led D221/222..
A hozzászólás módosítva: 7:30
Következő: »»   2122 / 2122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu