Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1975 / 1975
(#) zotya1983 válasza granpa hozzászólására (») Sze, 19:27 /

Pl volt olyan tárcsa elkó amin 47 nK jelölés volt látható kiderült 4.7 nF és 47nS is ez 4.7nF,valamint 1n7 17 pF nak bizonyult mérve persze programok szerint más más.. és volt olyan amin csak ez szerepelt 17-17pF.. Az pikós volt... Régi Magyar erősítő..De végülis sikerült ki takabakuzni mik a hidegítések...
A hozzászólás módosítva: Sze, 19:28
(#) steelbird válasza mc-4 hozzászólására (») Sze, 19:55 /

Szia.
100nF 63V
10nF 100V
1nF 100V
(#) granpa válasza steelbird hozzászólására (») Sze, 19:56 /

Köszönjük Emese.
(#) steelbird válasza granpa hozzászólására (») Sze, 19:59 /

Jólvanna... valami miatt nem láttam, csak a kérdést. A többi hsz-t nem. Mikor beírtam, utána meg ott volt egy rakat hsz még.
(Emese )
A hozzászólás módosítva: Sze, 19:59
(#) pucuka válasza zotya1983 hozzászólására (») Sze, 21:47 1 /

Én még nem láttam tárcsa formájú elkót (elektrolit kondenzátort), pláne nem 4,7 nF -ost.
A hozzászólás módosítva: Sze, 21:47
(#) zotya1983 válasza pucuka hozzászólására (») Sze, 23:00 /

Bocs kerámia "tárcsakondenzátor" "főnök" így jó? És igen 4.7 nF...
És ha nem láttál akkor most mutatok egyet..Kerámia Tárcsakondenzátor vagy radiális ...

Bővebben: Link
Igen tudom hogy elektrolit kondenzátor alatt poláris (bipoláris) kondenzátorokat értünk amiben elektrolit sav van.
A hozzászólás módosítva: Sze, 23:09
(#) Pafi válasza zotya1983 hozzászólására (») 6:47 /

Idézet:
„És ha nem láttál akkor most mutatok egyet..Kerámia Tárcsakondenzátor vagy radiális ...”

Mutatsz? Hol látsz te itt tárcsát? Ez egy többrétegű kerámia kondi, lábakkal ellátva és védő műgyanta réteggel ellátva. Belül téglatest alakú, csak a mártott burkolattól lekerekedett némileg.

Ez a tárcsakondi:
http://www.physics-and-radio-electronics.com/electronic-devices-and...or.png

Vagy ez:
http://www.ecvv.com/product/4148185.html

Idézet:
„Igen tudom hogy...”

Tehát direkt írtál rosszat? És szerinted ez jobb, mint beismerni, hogy saját hozzászólásodra sem fordítasz figyelmet?

Kevesebb személyeskedés, több szakmaiság, és sokkal több figyelem, meg egy kis magyar nyelvtan, ha kérhetném! Az önuralom sem árt. Ha valamiről nem tudsz, arról nem kötelező kioktatni másokat.
(#) elektrorudi válasza krisz69 hozzászólására (») 7:14 /

Lehet ezzel a kapcsolási rajzzal egyéb probléma is. Ha valóban úgy készítették volna el, ahogy lerajzolták, akkor ez egy négyszög generátor lenne, nem erősítő. Na, ja, a német precizitás.
(#) Pafi válasza zotya1983 hozzászólására (») 7:19 /

Nem "kezd átmenni személyes fejtegetésbe", hanem egy nem is neked írt üzenetre valótlanságokat tartalmazó, sértő, személyeskedő, nyelvtanilag és morálisan is vállalhatatlan, offtopic támadással reagáltál (http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_2052107.html#2052107). Ha nem lenne nyilvánvaló, leírom külön is: kérlek mellőzd a személyeskedő támadásokat! Pláne olyan ellen, aki épp azelőtt írta le kérésedre másodszorra ugyanazt a tök egyszerű 2 alkatrészes kapcsolást másféleképpen, hogy megértsd.

Nehezen értelmezhető, a leírtakat figyelmen kívül hagyó fejtegetésedre nem tudok érdemben reagálni, nem is érdemes, mivel minden ide vonatkozó fontos infó le lett már írva egyszerűen és érthetően.
A hozzászólás módosítva: 7:20
(#) Pafi válasza elektrorudi hozzászólására (») 7:26 /

Ebben te biztos vagy? A végfokban lévő műveleti erősítő felületes ránézésre pozitívnak tűnő visszacsatolására gondolsz?
A hozzászólás módosítva: 7:26
(#) zotya1983 válasza Pafi hozzászólására (») 9:27 /

Bocsánat!Ti elolvassátok a linken szereplő dolgokat?Igen azt direkt tettem oda,aztán ott a második link is...
Idézet:
„kérlek mellőzd a személyeskedő támadásokat! Pláne olyan ellen, aki épp azelőtt írta le kérésedre másodszorra ugyanazt a tök egyszerű 2 alkatrészes kapcsolást másféleképpen, hogy megértsd.”
Megértettem és már rég túl vagyunk rajta.
A hozzászólás módosítva: 9:29
(#) zotya1983 válasza elektrorudi hozzászólására (») 9:31 /

Az a baj hogy az a rajz nagyon is jó,csak rajta van a dap palladium 700 é is.A kolléga meg már elkészült vele tudomásom szerint.
A hozzászólás módosítva: 9:32
(#) zotya1983 válasza Pafi hozzászólására (») 10:10 / 1

És hálás vagyok a sok segítségért hidd el.
(#) krisz69 válasza elektrorudi hozzászólására (») 10:23 /

Az R 87 értéke nem jó a rajzon. 150 ohmnak kell lennie! ez volt a gond.
A hozzászólás módosítva: 10:26
(#) ZSozsóó válasza Pafi hozzászólására (») 10:32 /

Ez valóban felületes ránézés volt! Less rá azért mi jön a műveleti erősítő után, hogy és miképp fordít fázist.
(#) reloop válasza elektrorudi hozzászólására (») 11:33 /

Szia! Figyelembe vetted, hogy a végtranzisztorok kollektora testen van és a tápközép a hagyományos értelemben vett kimenet? A visszacsatolás onnan indul. Nem látok ilyen jellegű hibát a rajzon.
Egy klasszikusnak számító QSC doksin jobban követhető ez a topológia.
(#) krisz69 válasza krisz69 hozzászólására (») 11:48 /

Kérhetném hozá szolásom áthelyezését? Tamp végfokok topic ba. Ott több haszna lehet. Aki javít 1050 tìpust. Nehogy ìgy járjon...
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») 11:56 /

A fórumtársak ebben nem tudnak segíteni, fordulj a moderátorhoz!
Következő: »»   1975 / 1975
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Márc, 30. Csü
14:38:43
Jelenleg 411 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu