Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Subwoofer szűrő
 
Témaindító: Dzót, idő: Nov 18, 2005
Lapozás: OK   39 / 39
(#) lóri válasza reloop hozzászólására (») Dec 27, 2022 /
 
Szia!
Nem tudom, mert nem nekem kell, nem tudom mije van.
Lehet, hogy lesz külön trafó hozzá.
A 35V-os szekunderből (végfok táp) nem lehetne csinálni?
Nem a Cleopátrába építené bele, csak a végfokot és a trafót használná belőle, de teljesen új valami lesz.
(#) reloop válasza lóri hozzászólására (») Dec 27, 2022 /
 
Az egyszeres végfoktápból is kialakítható az előerősítő tápja. Ott azt a módszert kell használni ami a Cleo előerősítő modulján található (osztó a neminvertáló bemenetek referenciafeszültségéhez). Ha ezt kivezeted a rádióból az könnyen brummos lesz a földhurok miatt.
(#) lóri válasza reloop hozzászólására (») Dec 27, 2022 /
 
Köszönöm.
Ez egy teljesen új alaplap lesz, nem lesz benne rádió.
(#) subwoofer220 hozzászólása Feb 3, 2024 /
 
Sziasztok! Ha ennél a szűrőnél:szubbasszus-szűrő "volume potit szeretnék bekötni,azt elé vagy utána kössem be? Valamint hány Kohm-os kell bele?

01504.jpg
    
(#) reloop válasza subwoofer220 hozzászólására (») Feb 3, 2024 /
 
Szia! A kapcsolás problémáiról volt szó korábban, remélem megtalálod.
A hangerőszabályzást azzal éred el, ha az 50k trimmer helyett 50k lineáris potenciométert huzalozol be. A poti csúszkát úgy kösd be hogy jobbra tekerve adja az 50k-t, balra a nulla Ω-ot.
(#) Massawa válasza reloop hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
Egyelöre azt sem tisztáztuk honnan és milyen jel kerül a bemenetre. (Lehet, hogy teljesen felesleges ahhoz a poti).
(#) subwoofer220 válasza Massawa hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
Számítógép kimenet lenne a jel. 1 pár tda7294-et hajtan egy kis műszerdobozba... Az elejére szeretnék tenni egy volume potmétert. Erre mennek rá passzív mélyládák..
(#) subwoofer220 válasza reloop hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
Szia. Sajnos még nem találtam meg,de még tovább keresem.. De találtam mást. Lehet ide kellene nekem is a potit bekötni?
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2024
(#) Massawa válasza subwoofer220 hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
Az ott van a számitogépeden. Minek ahhoz még egy? Neked elsösorban azt kell elintézned, hogy a kimeneti sztereo jelben levö basszus aránya mindig jo legyen, és ezt csakis a gain trimmerrel lehet beállitani, mert a kimeneti jel többi része ( közép és magas tartomány egyenesen megy a másik erösitöre.) annak a szintjét meg a PC hangerejével szabályzod, azaz semmi szükség a SUB szabályozására.
Szoval semmi poti ide nem kell, csak a kimeneti sztereo jelet kell megosztani a SUB meg a másik erösitö bemenetére. A SUB GAIN trimmerén meg csak beállitod a SUB arányát a másik erösitö szintjéhez. Ezt nem kell majd változtatni.
(#) reloop válasza subwoofer220 hozzászólására (») Feb 4, 2024 1 / 1
 
A poti helyét már írtam. Amit bekarikáztál az az erősítést egy tartományban szabályozza, ami egyrészt észszerűtlen, másrész szűk.
A kapcsolás (szegény Pedró nyugodjék békében) hibái a kimeneten vannak. El kell távolítani a testre feleslegesen menő 1k2 ellenállást és a csatoló kondit úgy kell beültetni, hogy a negatív essen a kimenet felé.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2024
(#) Massawa válasza reloop hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
Hát elég gáz igy ez a szürö, már megint sikerült olyat találni a neten amivel csak gond van. Ez az internet átka. S ha már a sztereo jelböl veszi ki a basszust, miért nem adja továbba jelet. ( 2 ellenállás meg egy csati kell ehhez).
Egy ilyen vacak bekötése láthatoan sokaknak okoz problémát. Összel egy hasonlo kapcsolásrol ugyanilyen szempontbol majdnem egy honapig vitatkoztak a német emberek.
Ha mindjárt ugy csinálta volna meg ez a feltörö titán, hogy a bemeneti sztereo jelet megosztja, azaz mindjárt csinál egy kimenetet a másik erösitöre, akkor itt sem lett volna téma.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2024
(#) subwoofer220 válasza reloop hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
Köszönöm!
(#) subwoofer220 válasza reloop hozzászólására (») Feb 18, 2024 /
 
Szia! Összeraktam a sub szűrőt,de van eggy alkatrész ami a nyákon rajta van,de a kapcsolási rajzon nincs. Valamint nem is kaptam,és az alkatrész listán sincs feltüntetve. Az 1n4148 diódáról van szó.

KIT szubbasszus-szűrő aktív 18dB/okt.
(#) CHZ válasza subwoofer220 hozzászólására (») Feb 18, 2024 / 1
 
Atkotheted, csak fordított tápfesz csatlakoztatásától ved.
(#) subwoofer220 válasza CHZ hozzászólására (») Feb 18, 2024 /
 
Rendben! Köszönöm!
(#) Inhouse válasza subwoofer220 hozzászólására (») Feb 18, 2024 /
 
Bármilyen Si diódát betehetsz oda, ennél kisebb áramút valószínűleg nem találsz, csak nagyobbat. Ha van otthon bontani való paneled, kis dugasztápod, azokban biztosan van. Ha nem tudod véletlenül felcserélni a táp 2 vezetékét, akkor nyugodtan kicserélheted egy átkötésre ahogy írták.
Következő: »»   39 / 39
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem