Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Menetszámolós tekercselőgép házilag

Témaindító: lajcsi18, idő: Márc 26, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   29 / 29
(#) Orbán József válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 7, 2017 /

Szerintem csináld meg két jeladósra, le-föl számlálóra, kis menetszámoknál - kimenő - nagyon fontos. Próbáltam 1 jeladóssal, hát nem egy jó úgy...
(#) kaqkk válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 7, 2017 /

Más úton indultam ! Nem lesz jeladó. A program mondja meg hányat forduljon a motor ha több megcsapolást szeretnél akkor egyszerűen beütöd az első tekercsrész menetszámát , majd ha megáll akkor megcsinálod a csapolást és elindítod újból . Így két egyforma tekercsed lesz , de ha megállt akkor újabb értéket is beüthetsz a taszton akkor azt fogja rátekerni. A beütött menetszámot eepromba mentem tehát bármikor megismételhető (ha kikapcsolod a gépet akkor bekapcsolás után az előzőleg beírt menetszám lesz az "agyában") Van az oldalamon enkoderes számláló ami azt tudja amiről írtál , de az csak menetszámláló és nem tekercselő program
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2017

Biztosan profi lesz. Nekem van egy kész gépem, nagy munka lenne átalakítani, megfelelően korszerűsíteni, így ebből kell kihoznom amit érdemes és gazdaságos is.
(#) kaqkk válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 7, 2017 / 1

Vegyél enkodert , a programot megtalálod a oldalamon zoli1974 kipróbálta szerinte tökéletes .
az egész kapcsolás egy 16f628 ra épül

Megnézem, köszönöm!
(#) Orbán József válasza szepi003 hozzászólására (») Feb 8, 2017 /

Szerintem megvan a megfejtés:
A proci 7-es lábán van rajzolva a +táp felé 1k.
Én véletlenül 10k-t tettem, és láttam csodát...működött!
Próbáld ki.
(#) szepi003 válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 9, 2017 /

Szia. köszi megpróbálom ezt is
(#) akos11 hozzászólása Feb 9, 2017 /

Picit haladtam a géppel.
(#) szepi003 válasza szepi003 hozzászólására (») Feb 12, 2017 /

Szia. Végre sikerült a számlálót működésre birni most már számol le föl ahogy kell. A hiba a kijelzővel volt , nem néztem meg alaposan ,hogy ka vagy kk és ami nekem van az pont ka- os.(Itt van az hogy bontott cucból néha dupla annyit dolgozik vele az ember) kicseréltem az 1k ellenállást is 10 k-ra de igy is ugy is működik,a PIC sem kritikus a sima 84-el és 84A is működik.üdv mindenkinek szepi003
(#) akos11 hozzászólása Márc 3, 2017 /

Tovább haladtam.
(#) Orbán József hozzászólása Ápr 11, 2017 /

Ezúton köszönetem fejezem ki magam nevében is a Fejlesztő által kifejlesztett, megtervezett és kifogástalanuk működő berendezésért. valamint kaqkk fórumtársnak a megfelelő irányba igazításért, alapötletért.
A berendezés professzionális a maga nemében, ilyen leírással, ütőképes berendezéssel amatőr berkekben nem lehetett eddig találkozni.
Diy alkalmazásokra a készülék a számlálásban korrekt megoldást nyújt.
Természetesen a kiegészítő, motorvezérlési feladatok megoldása mindenkinek a saját hajtásához adaptálandó.
Nálam a frekvenciaváltó letiltását végzi az "egyenlő-több" kimenet.
A kevés menetszámú, de tökéletesen egyforma menetszámok kivitele már nem lehet probléma.
(#) akos11 hozzászólása Ápr 14, 2017 / 5

Kész a tekercselőgép.
(#) karsaipeter hozzászólása Ápr 27, 2017 /

A topicot talán gazdagítom egy remek, és kb 1500ft-ból megépíthető kapcsolással. Mindössze egy reed patron(de mikrokapcsoló is jó), egy 2x16 karakteres LCD kell és egy Atmega8. Link
(#) karsaipeter hozzászólása Ápr 27, 2017 /

Ugyebár egy encodernek is kell egy tengely, ami forgatja. ennek csak egy impulzus kell ami lehet mikrokapcsoló és bütyök, vagy reed és mágnes. Oda-vissza játszás megoldott.
(#) Orbán József válasza karsaipeter hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /

Volt ilyenünk, "gyárilag" 2-3 imp/sec volt a tudása, az nem elég.
Az egy jeladóssal mi nem tudtuk előtte megoldani az automata le-fel számlálást.
Ha kézzel kell kapcsolgatni a le fel számlálás kijelölését, ott vagyunk, ahol a part szakad...felejtős.
A bakman kolléga megvalósítása több, mint tökéletes, nem hiszem, hogy van jobb amatőr megoldás. Olcsó és kiváló.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2017
(#) Orbán József válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /

Közben rápillantottam a leírásra, ügyes dolog, még egy lehetőség. A le-fel számlálást a motorra jutó polaritás határozza meg, ámde:
Kimenő trafóknál, amit főleg szeretnék művelni, a leggyakrabban előforduló művelet, amikor a huzalt menet közben mégis igazgatni kell, valamint a sorvégeknél, leágazásoknál igazgatás. Itt nem a motorral forgatom/juk előre-hátra, csupán negyed, félfordulatokról van szó, amit kézzel végzünk...Amikor a huzalra, szigetelsére, etc. figyelünk, a jeladó oda-vissza kapja a lehetőséget és számol szépen előre. Emiatt 3 kimenőm van bontás sorban, mert, hogy azok a szekunderek nem egyformák, biztos.
(#) Kinka István válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /

Szia!
A kézi mozgatásnál való téves számolást kizárhatjuk, ha csak a motor aktív állapotában engedélyezzük a jeladót.
(#) ktamas66 válasza Kinka István hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /

És ha kézzel tekerem fel az első pár menetet, azt ki számolja? Ezért nem tetszett kaqkk megoldása sem, hacsak nem használja kikapcsolt állapotban jeladónak a léptetőmotort.
A két optós megoldás nálam jól működik.
(#) Orbán József válasza ktamas66 hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /

Nekem is ez volt a cél, semmi kapcsolgatásra ne kelljen figyelni. Pl. egy kimenő az egy napot (5-8 óra) igényel. Tekintve, hogy a szekunderek egyetlen (!) menetet sem térhetnek el, nem elég az ígéret, bizonyosság kellett. Amit régebben készítettem trafókat, a kézzel igazgatás után visszaszámoltam, letekertem és 2-3 menet eltérések is voltak. Most 3 ilyen cuccost komplett bontok le, rézdrót megy a színesbe, nem mindegy. Gyakorlatnak jó volt, de annyira azért nem örülök.
(#) Orbán József válasza Kinka István hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /

Szia! 0.2 körüli huzalnál esetleg több menet után vettem észre hibát, vagyis nem csak negyedet, félfordulatot volt szükséges visszatekerni... Megszűnt a számlálási bizonytalanság végre.
(#) karsaipeter válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 27, 2017 / 1

Én ezt azzal kompenzáltam ki, hogy kézzel kurblizom és mechanikus számláló van beépítve a tekercselőre.
Ez nem prellezik és azt mutatja ami van. 4-5000 menetet is fel lehet kézzel csavarni 10 perc alatt. De egy 6x4-es profilhuzalt is, amitől az ablaktörlő motor már ledobná a láncot....Talán még 1,5 huzalt is elég lehet felnyöszörögtetni egy motorossal digitális számlálás ide vagy oda.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2017
(#) Orbán József válasza karsaipeter hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /

A mechanikus számláló lehetőség volt nekem is, de megmakacsoltam magam.
Ha a mai időkben ezt nem tudjuk/ják korrekten, elektronikusan megoldani, kivetem magam a pinceablakon...
Volt kézi tekerőm, sokezer menetes gyújtótekercset tekertem menet-menet mellé, na most többek közt ez az idő múlt el és a szemem se lett jobb. Mondják itt nekem...
Legalább kényelmesen tudjak dolgozni.
(#) karsaipeter válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /

Látni sajnos én sem látok
Következő: »»   29 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Máj, 24. Sze
11:47:09
Jelenleg 398 fő olvassa az oldalt
Online tagok: