Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Menetszámolós tekercselőgép házilag

Témaindító: lajcsi18, idő: Márc 26, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   31 / 31
(#) Delvideki válasza Delvideki hozzászólására (») Feb 10, 2020 /

Az opto
(#) Massawa hozzászólása Márc 14, 2020 / 1

Elkészült az uj tekercselögépem. Egész jol müködik, csak a szálvezetéssel van még egy kis gond. A vezetökar elmozdul a huzal vastagságának megfelelöen és a tekercstest végén vissza is fordul, de a meneteket nem rakja tul szépen egymás mellé. Hogyan van ez a profi gépeken megoldva? ( utoljára jo 40 évvel ezelött láttam élöben.
Itt a gépem. ( csak kis tekercsekre készült, max. 0,8 mm-s huzalra.)
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2020
(#) Ge Lee válasza Massawa hozzászólására (») Márc 14, 2020 /

A szálvezetőt messzebb kell tenni, és úgy kell beállítani hogy egy fél vagy negyed átmérőnyivel mindig hátrébb legyen az aktuális menethez képest, így tulajdonképpen a huzal fogja behúzni saját magát a helyére. Nekem simán kézzel vezetve is sikerül még a 0,3-ast menet menet mellé tekerni, persze néha előfordul hogy meg kell állni, igazítani rajta. Ilyen 0,5-ös huzaltól felfele meg szinte semmilyen vezetés nem kell, el kell vinni a feszítőt 1,5-2 méterre a csévétől, és simán behúzza magát precízen, utána sem nagyon kell állítani.
Oda a két kúp közé hogy fogod be a csévét úgy, hogy az ne tángálódjon hanem pontosan, ütés nélkül fusson?
A képen egy elkészült kimenőtrafó van, így néz ki a legutolsó sora. Végig kézzel vezetve, mindenféle vezető nélkül. A huzal 0,3-as.

kész.jpg

(#) Massawa válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 14, 2020 /

Kézzel nekem sem volt gond még egy teslatekercset is szépen megtekerni (6000 menet 0,15 drot) de ezt a vékony huzalt nem tudja szépen tekerni. Szereznem kell valahol vastagabbat, csak már kimerültek a régi forrásaim ( 0,35 meg 0,5 mm-s kellene).
Azér vannak a kupos befogok, hogy szépen szimmetrikusan vigye a csévét. Egyelöre még csak ilyen kicsik kellenek, de nem gond bármilyen csévetesthez megfelelö befogot késziteni.
(#) qqwww hozzászólása Ápr 26, 2020 /

Sziasztok!
A Vicsys -féle számlálóhoz tudna valaki programot feltenni, vagy küldeni PM-ben?
(#) Ge Lee válasza qqwww hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /

Talán ha mutattál volna valami linket ahhoz a számlálóhoz, mert én itt nem találok olyat.
(#) qqwww válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /

Szerintem ez a KAPCSRAJZ:
És ez a NYÁK:

Ehhez keresem a programot.
(#) Tomi111 válasza qqwww hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /

itt a hex fájl.
Régebben megépítettem ebből kettőt is. Tökéletesek. ( csak előre számlál!!) nekem nem tekercselőhöz kellett. Nagy fényerejű kijelzőt használj, a sima halvány lesz a meghajtás miatt.
(#) qqwww válasza Tomi111 hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /

Köszi!
Nekem is csak előre kell számolni.
Most már neki foghatok az építésnek.
Remélem így jó lesz.
Mégegyszer KÖSZI!!
Következő: »»   31 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem