Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Menetszámolós tekercselőgép házilag

Témaindító: lajcsi18, idő: Márc 26, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   29 / 29
(#) Orbán József válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 7, 2017 /

Szerintem csináld meg két jeladósra, le-föl számlálóra, kis menetszámoknál - kimenő - nagyon fontos. Próbáltam 1 jeladóssal, hát nem egy jó úgy...
(#) kaqkk válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 7, 2017 /

Más úton indultam ! Nem lesz jeladó. A program mondja meg hányat forduljon a motor ha több megcsapolást szeretnél akkor egyszerűen beütöd az első tekercsrész menetszámát , majd ha megáll akkor megcsinálod a csapolást és elindítod újból . Így két egyforma tekercsed lesz , de ha megállt akkor újabb értéket is beüthetsz a taszton akkor azt fogja rátekerni. A beütött menetszámot eepromba mentem tehát bármikor megismételhető (ha kikapcsolod a gépet akkor bekapcsolás után az előzőleg beírt menetszám lesz az "agyában") Van az oldalamon enkoderes számláló ami azt tudja amiről írtál , de az csak menetszámláló és nem tekercselő program
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2017

Biztosan profi lesz. Nekem van egy kész gépem, nagy munka lenne átalakítani, megfelelően korszerűsíteni, így ebből kell kihoznom amit érdemes és gazdaságos is.
(#) kaqkk válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 7, 2017 /

Vegyél enkodert , a programot megtalálod a oldalamon zoli1974 kipróbálta szerinte tökéletes .
az egész kapcsolás egy 16f628 ra épül

Megnézem, köszönöm!
(#) Orbán József válasza szepi003 hozzászólására (») Feb 8, 2017 /

Szerintem megvan a megfejtés:
A proci 7-es lábán van rajzolva a +táp felé 1k.
Én véletlenül 10k-t tettem, és láttam csodát...működött!
Próbáld ki.
(#) szepi003 válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 9, 2017 /

Szia. köszi megpróbálom ezt is
(#) akos11 hozzászólása Feb 9, 2017 /

Picit haladtam a géppel.
(#) szepi003 válasza szepi003 hozzászólására (») Feb 12, 2017 /

Szia. Végre sikerült a számlálót működésre birni most már számol le föl ahogy kell. A hiba a kijelzővel volt , nem néztem meg alaposan ,hogy ka vagy kk és ami nekem van az pont ka- os.(Itt van az hogy bontott cucból néha dupla annyit dolgozik vele az ember) kicseréltem az 1k ellenállást is 10 k-ra de igy is ugy is működik,a PIC sem kritikus a sima 84-el és 84A is működik.üdv mindenkinek szepi003
Következő: »»   29 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Feb, 27. Hé
5:47:57
Jelenleg 94 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu