Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő

Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   596 / 596
(#) Leadtek válasza reloop hozzászólására (») Ápr 11, 2020 /

Azzal van megépítve, azóta is szuper Köszönöm, akkor sorba kötök vele egy 15 Voltosat.
(#) szikorapéter hozzászólása Ápr 12, 2020 /

Sziasztok. Most rakok össze egy 7294-es stereo kicsi végfokot hangszóró védelemmel.
Viszont szeretnék elé valami elő fokozatot, hogy akár mobiltelefon jeléről is szépen lehessen hajtani. Esetleg valaki tud ajánlani valami kapcsolást, akár kettős tápra is?
(#) Daneeeee hozzászólása Máj 17, 2020 /

Sziasztok!
Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy egy Lo..tech végfokban 7 db TDA7294 IC található. Üresjáratban mennyire melegednek az IC -k? A segédfeszültségeket szeretném ellenőrizni. Ennek idejére adhatok rájuk tápot hűtőborda nélkül?
(#) Kovidivi válasza Daneeeee hozzászólására (») Máj 18, 2020 /

Legalább egy ventit fordíts a TDA-kra! Áramkorlát legyen a tápnál, mert ha valamelyik TDA zárlatos, vagy éppen gerjed, akkor gyorsan pukkanás lesz a vége. Ha csak segédfeszültséget akarsz mérni, akkor kösd le a végfokokat inkább... Valószínűleg 2-3 vezetéket/biztosítékot/vezetősávot kell megtalálnod ( szimmetrikus tápnál + és - legyen lekötve, a GND maradhat bekötve).
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2020
(#) Daneeeee válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 20, 2020 /

Köszönöm! Elvileg el se indulhatnának, mert amíg a vezérlő nem adja ki a megfelelő jelet (ami nem lesz rákötve), addig Standby állapotban vannak az IC -k. Biztos, ami biztos lekötöm a végfok tápját. A későbbiekben hogy érdemes végezni az élesztést? Tápláljam labortápról a végfokot áramkorláttal vagy elég, ha beteszek 1-1 60W izzót a két tápágba?
Továbbá nem tudom mennyire bírja el ez a téma a következő kérdést, remélem nem gond, hogy ide teszem fel. Ha mégse, akkor kérlek benneteket irányítsatok a megfelelő témába. A segédtáp 78M18 és 79M18 IC -k segítségével +-18V feszültségeket állít elő. Az egyik IC szépen el volt durranva. Ez esetben illik a közvetlen környezetben lévő alkatrészeket (diódákra és kondikra gondolok főképp) is cserélni vagy elég a két IC -t? Illetve ilyen probléma esetén nagy esély van arra, hogy a stabilizálatlan, magasabb feszültség "tovább jutott" és vitt mindent, ami ezt nem tűrte?
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2020
(#) hajdumihaly hozzászólása Máj 31, 2020 /

Sziasztok!

Van valakinek az Urbán féléhez beültetési és kapcsolási rajza, mivel örököltem néhány panelt és be szeretném fejezni.

Hasonló bajom lenne még a TDA7297 féle NYÁKkal is.

Köszönöm. Misi
(#) neogeo2 hozzászólása Jún 23, 2020 /

Sziasztok!
Egy régi végfokpanel kiváltására (elromlott) szeretnék használni egy TDA7297 ic-t. A kérdésem az lenne, hogy a TDA7297 mennyire melegszik? Hűtésnek elegendő lenne neki, ha pasztával felcsavaroznám egy pc táp doboz belső oldalára?
Köszönöm!
(#) krapulax6 válasza neogeo2 hozzászólására (») Jún 23, 2020 /

Szia.A pc tap lemez szerintem keves neki..
Illetve lehetseges ,hogy szigetelo kene ala...
(#) Alkotó válasza neogeo2 hozzászólására (») Jún 23, 2020 /

Ha egy régi végfokot váltasz ki, akkor célszerű lehet annak eredeti bordáját megtartani, és felhasználni az IC hűtésére.
(#) neogeo2 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 23, 2020 /

Bocsánat, valóban félre érthető volt a "régi végfok" megnevezés. Nem annyira régi, csak rossz. Ami elromlott, az egy D osztályú végfok (lásd kép) volt és ezért nem igazán van rajta hűtés. Emiatt ez a lehetőség nem adott. Egyébkét valóban ez lenne a legcélravezetőbb.

vegfok.jpg

(#) neogeo2 válasza krapulax6 hozzászólására (») Jún 23, 2020 /

Az a baj, hogy kicsi a hely és ezért nehézkes "nagy" hűtőbordát elhelyeznem. De akkor valahogy mégis meg kell oldanom.
A szigetelésen gondolkodtam én is.
(#) krapulax6 válasza neogeo2 hozzászólására (») Jún 23, 2020 /

Ketto darab 7294 foglal helyet a kepen lathato hutobordan.
Beszedhangerovel hallgatva azert kezmeleg par ora mulva.

Szerk.: a kep lemaradt

https://kepkuldes.com/image/ZJpcEH
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2020
(#) reloop válasza neogeo2 hozzászólására (») Jún 23, 2020 /

Szia! A TDA7297 két hídkapcsolású végerősítőt tartalmaz, erre gondoltál?
A melegedése azon múlik mekkora a tápfeszültség és hány ohm-os hangszórókat kötsz rá.
(#) neogeo2 válasza reloop hozzászólására (») Jún 23, 2020 /

Igen, erre gondoltam, TDA7297. A tápfeszültség 16V, de mehetünk akát 18V-ra is. A hangszórók pedig 6ohmosak (ez ugye adott). Milyen összefüggést lehet meghatározni a tápfeszültség és a melegedés között? Nagyobb tápfeszre jobban melegszik (és hangosabb)?
(#) neogeo2 válasza krapulax6 hozzászólására (») Jún 23, 2020 /

Na ez már egy jó kiindulási alap. Köszönöm!
Mondjuk akkor ez ebben az esetben egy kicsit túlméretezettnek is tűnhet... persze az sohasem baj.
(#) reloop válasza neogeo2 hozzászólására (») Jún 23, 2020 /

A teljesítmény és ezzel együtt a melegedés is a tápfeszültség négyzetével arányos, a hangszóróimpedanciával pedig fordított arányban áll.
Nagyságrendileg egy féltenyérnyi méretű bordára lesz szükséged. Ha ezt nem tudod jól szellőző módon elhelyezni a készülékben, vagy azon kívül, akkor maradj inkább a D-osztályú erősítőnél.
(#) neogeo2 válasza reloop hozzászólására (») Jún 23, 2020 /

Értem. Köszönöm.
Valahogyan akkor a doboz tetejére kívülről fogok rögzíteni egy nagyobb bordát.
Következő: »»   596 / 596
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu