Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő

Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   592 / 592
(#) pcmaster90 hozzászólása Máj 31, 2019 /

Most néztem hogy a külön egységekből álló Grundig M30 mini HiFi-m rádió-erősítő egységének fogyasztása a 225W-ot is elérheti a műszaki leírások szerint ,amiből ugye lemegy a rádió valamint előerősítő fogyasztása kb. 10-15W ,tehát még mindig marad a 2db TDA7294-es IC-nek (DIN45500 szerint a szinuszos kimenő teljesítmény/ 0.7%-os torzitásfaktor / f=1kHz - 2x50W-4Ohm / 2x40W-8Ohm melett) több mint 200W a transzformátor felől vagyis több mint duplája mint amit lead a kimeneten.Akkor hogy is van ez ?
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2019
(#) pcmaster90 hozzászólása Máj 31, 2019 /

Nos ezt találtam youtube-n figyelemre méltó ahogy a 2db TDA a 12V-os oldalt (25A) 300W-al terheli.

Tessék meglesni: TDA7294 / +-30V
(#) reloop válasza pcmaster90 hozzászólására (») Máj 31, 2019 /

Szia! Feltételezhetnénk, hogy a rossz inverter falja az áramot, de az akksi furatába dugott drót aligha birkózik meg 25 A-rel. Nem tudni mi a trükk, csak egy biztos, a TDA7294-hez nincs köze a kisfilmnek.
Az előző kérdésedre az a válasz, hogy 50 W kimeneti teljesítményhez simán tartozhat olyan tápfeszültség mely 60 W disszipációt okoz és már 220 W-nál is tarunk.
(#) reloop válasza BI-AMP hozzászólására (») Máj 31, 2019 /

Nagyobb hangsugárzó-impedanciához, nagyobb tápfeszültség kell ugyan azon teljesítmény eléréséhez P=U2/R. A tápfeszültség és a kimenő feszültség összefüggésére az egyenes arányosságot használva nem vétünk számottevő hibát, tehát lehetne éppen 2x22 V-os tekercskivezetés.
A tápfeszültség átkapcsolás a kezelőre van bízva, így egyben hibalehetőség is.
(#) BI-AMP válasza reloop hozzászólására (») Jún 1, 2019 /

Értem. A 22 Vac az kb 30 Vdc. Na most olvatam a témát és van olyan aki a hidat 40 Vdc vel hajtsa és van olyan aki azt mondja a 30 Vdc a felső határ. Na már most én 35 Vdc re gondoltam amit elég sokan használnak.
Az átkapcsolásról kérném a véleményedet meg azt, hogy hagyan is oldjam meg? Én egy egyszerű billenő kapcsolóra gondoltam amit áramtalanítva lemrített pufferek mellett kapcsolnák át.
(#) reloop válasza BI-AMP hozzászólására (») Jún 1, 2019 / 1

(#) Kovidivi válasza BI-AMP hozzászólására (») Jún 1, 2019 / 1

Ha gyengébb a trafó, vékony a vezetékezés, kevés a kondi, akkor a +-40VDC teljes terhelésen beesik mondjuk +-30VDC-re, és ez nem okoz semmi gondot az IC-nek! De ha van egy 2KW-os trafód, +-35VDC-vel, óriási kondibankkal, rendes, vastag vezetékezéssel, mindenhol a nyákon a vezetősáv megerősítve, a +-35V majdnem annyi is fog maradni! Ezért eltérőek a vélemények. Az se mindegy, hol méred... Az IC lábain kellene, nem a kondipakkon.
(#) BI-AMP válasza reloop hozzászólására (») Jún 2, 2019 /

Még az lenne a kérdésem, hogy milyen hangzás béli különbséget veszel észre az eltérő tápfeszültségek között?
(#) reloop válasza BI-AMP hozzászólására (») Jún 2, 2019 /

Nem a tápfeszültséget, hanem a kivett teljesítményt tartom meghatározónak. 40-50 W-ig nagyon elégedett vagyok az IC hangjával, 70 W-ig még elmegy, afölött már egyáltalán nem tetszik.
(#) SlyChocolate hozzászólása Jún 12, 2019 /

Szerintetek aktív sub ládát jó lenne ilyen ic-vel szerelni?
(#) reloop válasza SlyChocolate hozzászólására (») Jún 12, 2019 /

Szia! Pont annyira jó mint bármely más végerősítő.
(#) SlyChocolate válasza reloop hozzászólására (») Jún 12, 2019 /

Köszi.
Akkor ugyan úgy lesznek telt basszúsok más ic-kel vagy tranyós megoldásokkal?
Szerinted a +- 35 voltos táp DC oldalon megfelelő lehet és köbö hány watt lesz a kimenő teljesítménye ennek az ic-nek?

Az IC-s, tranzisztoros végerősítő mély átvitelét csak az észszerűség korlátozza.
A ±35 V terheletlen feszültségű táp esetén a kimeneti teljesítmény 4 Ω/ 70 W, 8 Ω/ 50 W körül várható a clippelés határán.
(#) SlyChocolate válasza reloop hozzászólására (») Jún 12, 2019 /

Értem. Köszi.
Kitet szabad vennem vagy inkább magam építsem meg a nyákot?

Az általam ismert valamennyi KIT-ben találtam kifogásolni valót. A terveim közül az Egyszerűt ajánlom.
(#) Z0Z0 hozzászólása Sze, 23:06 /

Sziasztok! Erről a KIT-ről szeretnék érdeklődni,hogy mennyire megbízható?Köszi.
Következő: »»   592 / 592
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu