Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?

Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Témakörök:
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1442 / 1442
(#) Gránátalma válasza sonajkniz hozzászólására (») Vas, 11:27 /

Szia.
Egyik ismerősöm az alaplapját javította ESD védett munkaasztalon. Az se volt túl sikere mutatvány.
(#) sonajkniz válasza Gránátalma hozzászólására (») Vas, 12:41 /

Ne is mond.
Én írom le a sztorit, hogy más okuljon belőle, erre megint be megyek a csőbe.
Mint írtam, a munkaasztalom ezzel a gumival van borítva. Persze rátettem egy panelt tesztelni.
De most viszonylag hamar rájöttem, miért nem működik normálisan.
(#) mohinger hozzászólása Hé, 15:45 / 19

18 éve építettem egy akkutöltőt, a klasszikus, fázishasítós, tirisztorosat (régi, talán 88-89 RT ÉK). Pár hete átalakítottam szulfátoldó töltőre. Egy kidobott, 5V kapocsfeszültségű 55Ah-s akksit kezeltem vele 19 órán át, másfél hete az van a kocsimban, hibátlanul üzemel.
(#) BarnaPili válasza mohinger hozzászólására (») Hé, 16:39 /

Szép munka.(És magyar a feliratozás)
(#) kalmi.kalmi válasza mohinger hozzászólására (») Hé, 20:55 /

Kaptál egy like-ot !
(#) szikorapéter válasza mohinger hozzászólására (») Hé, 20:56 /

Tőlem is ment a mancs! Időtálló konstrukciónak tűnik,masszív,és magyar,több nem is kell.
(#) mohinger válasza szikorapéter hozzászólására (») Kedd, 7:51 / 1

Köszönöm szépen a dicséreteket.
Annak idején az volt a célkitűzés, hogy lehetőleg minden darabját én készítsem. A trafót is én tekertem (ezt az egy trafót tekertem összesen életemben), a műszerdobozhoz is minden építőelemét én vettem, egyedül a tetőlemez hajlításában kértem segítséget. A leggyengébb pontnak a banánaljzatok bizonyultak: a nyúzópróbán, amikor órákig 10A-rel terheltem, megolvadtak, így fixre beforrasztásra kerültek a vezetékek. A tetején a fogantyú a Vasedényből származik, valamilyen bútorfogantyú. Az eredeti vezérlőpanel helyére pont befért az egyszerű alap szulfátoldó panel, a tirisztor helyére pedig a FET került a hűtőbordára, a greatz mellé. Az időtállóságban nagy segítség volt, hogy soha nem adtam kölcsön senkinek, így nem tették tönkre
(#) Abukodonozo válasza mohinger hozzászólására (») Kedd, 10:31 / 2

Szép munka! Mindjárt jön valaki aki meg fogja kérdezni, hogy a fuse helyett miért nem azt írja,
hogy biztosíték
(#) dk1 hozzászólása Kedd, 11:56 / 3

Beüzemeltem. Szépen dolgozik. Most még csak hab anyagon, de úgy tűnik nemsokára tovább léphetünk.
Öröm a marás ilyen segítséggel - Videó
(#) borvendeg válasza dk1 hozzászólására (») Kedd, 12:00 /

Ez az ebay-es marómotor?
üdv.
(#) attika válasza dk1 hozzászólására (») Kedd, 12:01 /

Teljesen saját építésű a gép, vagy így vetted egyben?
Rég óta szeretnék építeni egy ilyen kis gépet csak azt nem tudtam, hogy honnan is fogjak neki.
(#) dk1 válasza attika hozzászólására (») Kedd, 13:55 /

A vázat vettem egyben, a rajta lévő sallangok és a vezérlés saját. Pontosabban a tengely vezérlések és a párhuzamos port illesztő szintén kínai, a tápok általam átalakított PC tápok. Pár oldallal visszább tettem fel képeket a belsejéről is.

Igen, a marómotor is ebay-es, a kisebbik, a léghűtéses. Nem ezt akartam, de adták a vázhoz. Ha elkopik, teszek fel valami komolyabbat. Habár szerintem nem ez a leggyengébb pontja.

üdv,
d
(#) balog válasza dk1 hozzászólására (») Kedd, 20:31 /

Nagyon jó lett! A vázról nem tudsz egy linket adni esetleg?
(#) hg6dab válasza mohinger hozzászólására (») Sze, 21:01 /

Külön tetszik, a behalt banán aljzatok újrahasznosítása. Ez már megéri a like-ot.
Következő: »»   1442 / 1442
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Máj, 25. Csü
23:59:38
Jelenleg 192 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu