Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők

Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   134 / 134
(#) STamás hozzászólása Okt 13, 2016 /

Sziasztok!

Gondolkodtam hova tegyem be ezt a kérdést, de miután a kivezérlésmérővel kapcsolatos inkább ezért ide kerül.

Ismerkedem a Multisim-el, megpróbáltam benne összerakni a kapcsolási rajzot, de valahogy nem igazán stimmel.
Esetleg rá tudna nézni egy hozzáértő hogy miért nem úgy néz ki a bemenő jel erősítése ahogy talán kellene? Én nem értem egészen ezt most.

Köszönöm!

kivmero.ms12

(#) zenebolond válasza STamás hozzászólására (») Okt 14, 2016 /

Valami normálisabb fájlformátum esetleg?!
(#) STamás válasza zenebolond hozzászólására (») Okt 14, 2016 /

Szia!

Készítettem egy képernyőfotót, azonos felbontással, de eltolva a két jel. Ott látszik hogy a bemenő sinus rendben, de a kimenő tranzisztor után a sinusból inkább fűrész lesz. Lehet hogy ez így nagyjából rendben is lehet???
Nem vagyok egy nagy mágus, lehet butaságot kérdezek vagy állítottam be.
(#) proli007 válasza STamás hozzászólására (») Okt 14, 2016 / 1

Hello! Itt a kimenti feszültség, egyenfeszültség. A fűrész abból adódik, hogy a diódák a szinusz csúcsértékénél feltöltik a kondit, amit aztán a két csúcs közötti "szünetidő" alatt süt ki az R23.
A kezdetkori lengés, vélhetően az erősítő munkapontra állása okozza. De ez után már egyenletes a jel. Tehát nem csak a váltóáramú részét kell nézni a jelnek, hanem az egyenáramú tartamát is. Nálad a B csatorna helytelenül AC állásban van. Ott már DC-t kell nézni.
(#) STamás válasza proli007 hozzászólására (») Okt 16, 2016 /

Köszönöm a segítséget, meg fogom nézni és megérteni.
(#) balog hozzászólása Nov 13, 2016 /

Üdv!
Lenne egy olyan kérdésem, hogy az alábbi kapcsolásban az LM3915-ős IC-t helyettesíthetem LM3914 vagy LM3916-al ?
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2016
(#) proli007 válasza balog hozzászólására (») Nov 13, 2016 /

Természetesen helyettesítheted, de a 3914 lineáris, a 3916 logaritmikus, de kisebb dB átfogású.
(#) balog válasza proli007 hozzászólására (») Nov 13, 2016 /

Köszönöm !
(#) proli007 hozzászólása Nov 24, 2016 /

Fufuka kívánságára egy három Led-es kapcsolás. Ha másnak nem, ötletnek és/vagy gondolatébresztőnek megfelelő lesz. (Az LD1 tulajdonképpen referencia feszültséget állít elő. Az áramkör 8..12V-ig működőképes.)
(#) fufuka válasza proli007 hozzászólására (») Nov 24, 2016 /

Azt már megértettem, hogy a DOT módban hogyan tudom megoldani, sőt; azt is, hogy tranyós kapcsoló fokozattal még az átfedés fényerő változását is meg tudom szüntetni...
-de ezzel a rajzzal feladtad a leckét! -ezt, úgy gondolom, egy kicsit emésztgetnem kell!
De köszönöm!!!
(#) olahtamas hozzászólása Dec 9, 2016 /

Hello!
Ezen az oldalon találtam a LED-es kivezérlés jelzőt. Mennyire működő képes? Illetve ha én 12 LEDes verzióban szeretném akkor az 1KOhmos ellenállást mekkorára kell növelnem?
(#) proli007 válasza olahtamas hozzászólására (») Dec 9, 2016 /

Hello! Az oldalon eléggé el van nagyolva a dolog. Többek között azt sem lehet tudni, mekkora tápfeszültségre készítették. Pedig a műveleti erősítők referencia feszültségét a tápfesz leosztása adja. Nincs benne egyenirányító és az sem tudható, Te milyen jelre kötnéd rá. Az 1kohm-ok alapvetően maradhatnának, de az osztó alján a 20kohm rengeteg. Így kb. 2dB lenen a kijelző átfogása, ami elég érdekes, mert egy szint felett szinte egyszerre jelezne az összes Led. stb. Tehát sok itt a kérdés. De valami korrektebb kapcsolást is kereshettél volna Pld.. De itt az oldalon is épített már valaki 40Led-es kijelzőt, csak meg kellene keresni..
(#) csibai hozzászólása Jan 12, 2017 /

Tisztelt Fórumozó Társaim!

A weben találtam egy 40 ledes kivez. jelzőt.
Megépítés előtt kérném a véleményeteket. Jó ez így? (Csak azért kérdem, mert addig nem rendelnék alkatrészeket míg nem látták tőlem hozzáértőbbek is.)
Segítségeteket köszönöm.

(Bocsánat a képek minőségéért!)
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2017
(#) szili83 hozzászólása Jan 21, 2017 /

Nekem http://www.ebay.com/itm/172229557894?_trksid=p2055119.m1438.l2649&;ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT ez a kivezérlésjelző tetszik, és még építeni sem kell.
(#) zenebolond válasza szili83 hozzászólására (») Jan 21, 2017 /

Megvenni bármit lehet. De ha építesz valamit, azon kívül, hogy tanulsz még büszke is lehetsz rá.
(#) szili83 válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 21, 2017 /

Tudom, én is építgetek sok mindent, de ennyiért még az alkatrészeket sem nagyon lehetne megvenni. Illetve a UC-nek is kellene a programja. Egy a bánatom, hogy SMD LED-ek vannak rajta.

Amúgy az oldalról mi az ami ajánlott, megépíthető?
(#) Csupasz válasza szili83 hozzászólására (») Jan 21, 2017 /

Lejjebb mész az oldalon, ott van egy kapcsolás, a Kivezérlésjelző....png, LM3916-al.

Az építés soha nem az olcsóságáról híres, és hol marad a kitartás.
(#) szili83 válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 21, 2017 /

Már le is tettem róla, mert az SMD LED-eset nem tudom beépíteni, megcsinálom azt amit feljebb linkeltek.

Szia Én az A277D IC-vel készítettem sokat, de sajnos ezt már nehéz beszerezni. És elég nehéz beállítani a potikat a megfelelő működés elérésére. A másik csak egyenlőre a "tervező asztalon" ragadt, pedig minden cucc megvan hozzá.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2017
(#) zenebolond hozzászólása Pé, 15:20 /

Sziasztok!

Elkészítettem a BA6822S-vel a kivezérlési szintjelzőt. Elsőre működött. A lefutását lassúnak találtam, ezért kikísérleteztem, hogy melyik a szemnek tetsző, és a 2,2 mikrós kondi nyerte meg a tetszésemet. A két 22 mikrós kondit cseréltem. Egy kérdésem viszont volna, a felfutási csúcson úgymond ott ragad a led egy pillára, ezt a funkciót ki lehet valahogy iktatni, vagy akár kapcsolgatni? Videót majd teszek fel a működéséről. Én úgy rendeztem el a ledeket, hogy elől 1 kék, 5 zöld, 3 sárga, 2 narancs, és a 1 piros, mindez diffúz ledekkel.
A hozzászólás módosítva: Pé, 15:26
(#) Travolta válasza zenebolond hozzászólására (») Pé, 15:33 /

Adatlap szerint a 8. láb felel érte. Vagy testre vagy pozitivra.
Következő: »»   134 / 134
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Feb, 26. Vas
15:32:33
Jelenleg 515 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu