Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 12V-ból impulzuskapcsolás

Témaindító: sziszi, idő: Júl 26, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) sziszi hozzászólása Júl 26, 2007 /

Sziasztok.A cím nem biztos hogy találó ezért előre is bocs.Olyan kapcsolásra lenne szükségem ami ha megkap egy 12v-os feszültséget(a tápon kívűl)Akkor egy pillanatra meghúz egy relét kb 0.5s.Ha a 12v megszűnik akkor egy másik relé húz meg pillanatra.
Amihez kellene:egy videót alakítok át úgy,hogy kűlső jelre induljon el.Ha kap egy 12v-os jelet a mozgásérzékelőtől akkor a relé összezárja a felvétel kapcsoló lábait ha a 12v megszűnik akkor a másik relé a stop kapcsoló lábait zárja össze.Már régen alakítottam át videót így de már nem emlékszem,hogy milyen kapcsolással csináltam.A relé 0.5s időnél ne legyen tovább zárva.
Remélem érthetően írtam le.
(#) Kera_Will válasza sziszi hozzászólására (») Júl 26, 2007 /

Nem lenne egyszerűbb ha a pause gombot indítgatod?

De lehet akkor a fej eszi el a szallagot mert ott forog rajta 1 helyben ?!

Olyan 2 monostabil multivibrator kell neked amiből az egyik felfutó(12Volt megjelenik) másik lefutó(12 Volt folyamatosan van de megszünik) élre indul.
(#) sziszi válasza Kera_Will hozzászólására (») Júl 26, 2007 /

Szia Kera Will.Igen valami ilyennel csináltam meg annó de már nem tudom hogy milyen ic-t haszáltam és hogy időzítettem.
(#) ferci válasza sziszi hozzászólására (») Júl 26, 2007 / 4

Próbáld ki...

A tápfesz bekapcsolásakor valszín ad egy stop-ot, de az nem érdekes.
A többit az érzékelő vezérli.

dupla 555.jpg

(#) sziszi válasza ferci hozzászólására (») Júl 27, 2007 /

Köszönöm ferci.Megépítem de szerintem így rajz alapján ez a megoldás kell nekem. .Annó én 74XX és 40XX ic-kkől csináltam de ez egyszerrűbb lesz.Mégegyszer köszi.
(#) Inhouse hozzászólása Júl 27, 2007 /

Esetleg ez is lehet jó neked:

Central Locking Interface

Üdv
Inhouse
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu