Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7293 végerősítő

Témaindító: m.joco, idő: Szept 12, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   74 / 74
(#) reloop válasza Directors hozzászólására (») Szept 22, 2019 /

A 22 pF eltávolítás hatására kíváncsi vagyok. Ha semmi változást nem okoz, fotózd le a panelt beszerelt állapotban.
(#) Directors válasza reloop hozzászólására (») Szept 22, 2019 /

Lekötöttem a 22pF-ot. Bekapcsolt a hangszóró védelem mert a kimeneten megjelent a tápfeszültség.
(#) alfa008 válasza Directors hozzászólására (») Szept 22, 2019 /

Szia!
A neminvertáló bemeneten lévő 390Ω ellenállnak mi a szerepe? Szerintem felesleges. A rádiófrekvenciás zavarokat a bemeneti csatlakozóknál szokás kiszűrni.

Visszatettem a 22pF kondit a helyére. Sajnos ugyan úgy a kimeneten van a tápfeszültség. Én már tényleg nem tudom mi történt.
Nem zártam semmit rövidre. A biztosíték sem ment ki.

Kicseréltem az IC-t. IC cseréje közben pedig észrevettem hogy a két 470µF kondi mellett található 100nF-os kondenzátornak az egyik lába elvolt pattanva. Ez miatt lehetett a kimeneten egyenfeszültség ? Illetve ettől lehetett az hogy levágta a kimeneten a felső frekvenciát ?
A kondit kicseréltem, illetve az IC-t is, a 22pF kondi visszakerült a helyére és azóta az erősítő probléma nélkül üzemel.

Akkor az IC-nek amit kivettem lehet hogy semmi baja ?

A 22 pF és a 100 nF nélkül is stabilan és egyenletes átvitellel kéne működni ennek az erősítőnek.
Örülök, hogy sikerült működésre bírnod.
Ha bármilyen hiba visszatérne a nyomtatott áramkört feltétlen lecserélném, mert páratlanul kontár terv alapján készült. Bővebben: Link

alfa008 Nem tudom mi célt szolgálna a 390 ohm ellenállás.
Köszönöm szépen a sok segítséget!
Amúgy a 100nF kondinak mi lenne a szerepe ott ?
Majd közlök egy képet is a kész műről. Beteszem a "Ki mit épített ? " topikba.

Igen, már én is ott jártam korábban hogy újraépítem inkább az egészet azzal a tervel ami Te mutattál. Esetleg Lay formátumban meglenne neked ?

A hangszínszabályzó panelját is most kezdtem el legyártani. Remélem sikerül azt is helyrehoznom.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2019
(#) alfa008 válasza Directors hozzászólására (») Szept 22, 2019 /

Szia
A bemeneten lévő 390Ω-os ellenállás és a 470pF-os kondi egy 868kHz, -3dB töréspontú szűrőt képez. Ezt a bemeneti csatlakozókhoz kell beépítteni, hogy a poti ellenállásának valtozása ne módosítsa jelentősen a szűrőtaggal beállított frekvenciát. Egyébként én is javaslom a panel cseréjét, ha bármi probléma újra előjön.
(#) Directors válasza alfa008 hozzászólására (») Szept 22, 2019 /

Köszönöm az ismertetést!

(#) Directors válasza reloop hozzászólására (») Szept 23, 2019 /

Köszi!
Következő: »»   74 / 74
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu