Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikai rendezvények, kiállítások
Lapozás: OK   5 / 17
(#) Gafly hozzászólása Okt 5, 2010 /
 
Közben számolgattam hogy hogyan lehetne lemenni Paksra.
Bővebben: Link
Elvileg ingyenes, csak a lejutást kell valahogy megszervezni.
Szakmai oldalról min. 10, max. 40 ember ahol csoport indul.
Egy hónappal előre be kell regisztrálni (komoly).
Csak hétköznap van időpont.
Érdekel valakit, vagy menjek egyedül 21.-én a 4 órásra?
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Okt 6, 2010 /
 
Na akkor érdeklődés hiányában elmegyek a 21.-én a 4 órásra (nem időpont,hanem időtartam ).
Mondjuk 0-nál több érdelkődőre számítottam, de hát ez van...
(#) SzervízMacska válasza Gafly hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Én szívesen elmentem volna, de jelenleg sajnos se időm, se pénzem nincs rá. :no:
(#) teren56 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Szia!
Én az erőműben dolgozom.Ha valami segítség kell írj privátba.
(#) Imi65 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Engem igazán érdekelne, ha valaki megszervezi, akkor megnézem. Gubán Gabit is egész biztosan érdekli.
(#) Gafly válasza Imi65 hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Hát én most egy konferencia keretében be tudok jutni, aminek a délutáni programja 14...18 között üzemlátogatás Pakson. Az ára is kedvező, mert 1.000 Ft amiben az ebéd és útiköltség is benne van Igaz, délelőtt végig kell ülni a konferenciát. Viszont valószinűleg ez azért hoszabb lesz mint a szokásos 1 órás program.
Ettől függetlenül lehet szervezni egy gyárlátogatást, legalább 10 jelentkező kell hozzá, ahogy irtam is (és érdemes elolvasni a linket...). Ehhez nem kell semmi, csak bejelentkezni és odamenni és körbevisznek 1 óra alatt. Igazán az a kérdés hogy ha ennél többet/alaposabbat szeretnénk azt el lehet-e intézni és hogyan?
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Okt 20, 2010 /
 
Paks, reszkess, reggel megyek

Mást tényleg ennyire nem érdekel?
Majd teszek fel képet ha minden jól megy.
(#) KTobi válasza Gafly hozzászólására (») Okt 20, 2010 /
 
Előre is kösz a képeket. Sajnos messze van, meg más elfoglaltságom van.
(#) Szebence válasza Gafly hozzászólására (») Okt 20, 2010 /
 
Nekem is messze van, én 2 éve voltam, akkor nagyon tetszett, biztos most is jó lesz!
(#) Frankye válasza Gafly hozzászólására (») Okt 21, 2010 /
 
Sajnos az egyéb elfoglaltságaim (olyan balgaságok, mint munka!) miatt nem tudok menni magam sem, pedig jó lett volna... Azért a képeket előre is köszönjük!
Dozimétert vigyél Magaddal! És vigyázz, mit fotózol, nehogy lecsukjanak kémkedésért! :hehe:
(#) Gafly válasza Frankye hozzászólására (») Okt 22, 2010 /
 
Nos képek nincsenek mert mint utóbb kiderült sem telefont, sem fényképezőt, sem egyebet, sem hasonlókat nem lehet bevinni (hasonlóan mint a repülőre, de oda legalább azokat lehet).

De igazán le a kalappal a paksiak előtt, TÉNYLEG nagyon kitettek magukért.
Ha jól gondolom mi is csak a szokásos útvonalat jártuk be:
- Látogató központ;
- 4-es block vezérlő, kilátó;
- Turbinák fizikai valóságban (füldugó, csöveket meg lehet fogni, stb. )
- Reaktorterem kilátó.

Ami igazán extra volt, az például az igazgatóval való személyes találkozó és a több mint 4 óra foglalkozás. És tényleg NAGYON élveztem.

Szerintem tudnánk mi is szervezni hasonlót, az alapok fent vannak a honlapjukon, nagyjából:
- minimum 10 ember kell (ekkortól számít csoportnak és mehet be üzemi területre), aki biztosan eljön (és megadja a személyi adatait);
- egy jó előre (igen jó előre!) meghatározott időpontban;
- legalább 16 éves;
- fizeti az útiköltséget (ez nem az erőmű feltétele, de ingyen hogy akarsz lejutni?).
(#) Frankye válasza Gafly hozzászólására (») Okt 22, 2010 /
 
Örülök, hogy ennyire tetszett, és kicsit irigykedem is.
Az ötlet - mint korábban is említettem - nekem nagyon szimpatikus, kérdés, hogy összejön-e a szükséges 10 fő...
(#) Gafly válasza Frankye hozzászólására (») Okt 22, 2010 /
 
Ha mégsem jön össze a kritikus tömeg (tolongás nem látszik), akkor lehet szervezni vasutas üzemlátogatást is...
Ez célzás akart lenni ha nem értenéd

Ma becsöngettem egy régi munkahelyemre. Gyanakodva méregettük egymást pár percig (25 év azért ás barázdákat az arcon és símít az agyban...). De ez is nagyon jó üzemlátogatás volt

Ami azt illeti a csengönyomó olyan "kaputelefonra" volt felszerelve amit annó én csináltam. Ami azt illeti nem kicsit szenvedtem meg felcsavarozásával mert a kapufélfa stílusan sínből van
(#) Frankye válasza Gafly hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Megértettem a célzást, Mester, és állok elébe.
Idézet:
„kapufélfa stílusan sínből van”

Betontalpfa...
(#) rockersrac válasza Gafly hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Az a vasutas dolog viszont engem speciel kimondottan érdekelne! :beka3:
(#) Gafly válasza rockersrac hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Akkor félrementél, mert én már régen nem vagyok vasutas.
De ha gondosan olvasod a topic-ot akkor van aki "áll elébe".
De ha lesz ilyen szervezés akkor az elsők között között leszek (ide lőjjetek ).
De ha megtanulnék magyarul, akkor nem gasználnék annyi De ha-t
(#) rockersrac válasza Gafly hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Tudom hogy nem vagy vasutas, csak ezzel arra próbáltam célozni, hogy ha netán van ilyen jellegű lehetőség, akkor jó lenne ha tudnék róla! :beka3:
(#) Imi65 válasza rockersrac hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Ahogy Markosék mondták vala: Arccal a Vasút felé, arccal a fal felé!
Vagyis engem is érdekel a Vasútüzem minden zeg-zuga!
(#) _ampervadasz_ válasza Imi65 hozzászólására (») Okt 23, 2010 /
 
Sziasztok.

Nem utolsó sorrendben engem is érdekelne a vasút.

A Paksaméta nekem túlságosan messze van, hogy azt költségileg finanszírozni tudjam.
(#) SzervízMacska hozzászólása Okt 24, 2010 /
 
Sziasztok! A vasutas bulira én is mennék, ha itt Pesten lenne. Akár lehetne Orion, Tungsram, Elmüs banzájt is csinálni... :yes:
(#) DuMatyi válasza Gafly hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Én is mennék, de a munka, ahogy Frankye mondta. :yes:
(#) Gabi hozzászólása Okt 24, 2010 /
 
Ha összegyűlik a kritikus tömeg 80%-a Paksra mennék én is, egy embert tudok vinni Pestről egy kóla fejében
(#) Gafly válasza Gabi hozzászólására (») Okt 24, 2010 /
 
Van egyébként pár kérdés ami azóta is izgatja a csőrömet:
Pédául milyen lehet az a szimmering, ami nagyjából 300 fokon csöpögésmentesen tömít 123 atmoszférát úgy hogy nem igazán megy le senki utánhúzni hónapokig
És nem ez az egyetlen ami felmerült...
(#) teren56 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 25, 2010 /
 
Szia!
Ez a tömítés dolog egyszerűbb mint gondolnád.Vízzel oldják meg.Van egy tömitőkamra amibe nagyobb nyomású vizet vezetnek.Záróvíz a neve.A nagyobb nyomás miatt nem tud a primerköri víz kiszivárogni.Persze bonyolultabbul van megoldva,de a lényege ez.
(#) Frankye válasza SzervízMacska hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Vasutas buli terén kérdés, hogy kit, mi érdekelne. Elég nagy a vasútüzem.
(#) Gafly válasza Frankye hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Hát mit szólnál például Budapest Keleti PU indulás, igazgatóságon két kör a páternoszteren (ha még megvan), telefonközpont megtekintése (Horog utcából szakszemélyzet vezetésével).
Onnan séta a munkahelyedre (idegenvezetés általad).
Ezután jelfogóterem megtekintése (blokkmester vagy ügyeletes bizberes szakmai vezetésével).
Onnan további séta a fűtőházba, ahol legalább kétféle villanymozdony megtekintése egyben és darabokban is (lakatos és elektromos vezetővel).
Csak hogy a keleti környékén maradjunk. Mert ugye lehetne akár Ferencváros is (az meg úgyis ott van a Puskás mellett ).
(#) Frankye válasza Gafly hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
Baj van! A Keletiben megszűnt a fűtőház, tehát sem egyben, sem darabokban nem lehet mozdonyt látni. (Na jó, egyben talán.)
Az igazgatóságban (még) megvan a paternoster (alias: Noszter barát), de ott már nincs ismeretségem, mióta kiköltötünk onnan.
A munkahelyem a keletitől - finoman fogalmazva - meglehetősen messze van, és nem is túl látványos (max. egy jó kávét főzhetünk).
A jelfogó termbe nem valószínű, hogy beengednének, bár a távközlő mester személyes jó ismerősöm, talán segítene.
A "toronyba" fel lehet menni, azt még le is tudom dumálni, bár túl sokan egyszerre nem mehetnénk be, mert zavarnánk a munkát.
Fradiban régen dolgoztam, de ismerősöm - sajna - nincs már...
(#) Gafly válasza Frankye hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
Vagy van ugye a B terv
(#) SzervízMacska válasza Gafly hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
Én a nyáron már megtekintettem, igen érdekes. Tényleg érdemes oda is elmenni, ha majd kitavaszodik. Az viszont tuti, hogy az "élő" vasútnak a nyomába sem ér.
(#) Action2K hozzászólása Nov 8, 2010 /
 
Vasútmodell kiállítás Esztergomban

A 2009 telén megrendezett vasútmodell kiállítás sikerén felbátorodva, újra vasútmodell kiállítás lesz Esztergomban. Az egy éve látott tárlat részben megújult és részben bővült is. A kiállító helyiség szerény mérete ellenére a szervezők igyekeznek minél több látnivalót biztosítani a közönségnek. A kiállítás gerincég a TnT Vasútmodell Baráti Társaság 14 méter hosszú modulterepasztal alkotja. A városi közlekedést a 6 méter hosszú villamos terepasztal képviseli, de lesznek kisebb H0, N és H0e terepasztalok is.

Újra látható lesz a Gerecse Vasútmodellező Egyesület, „Bánhida állomás és Fűszért raktár” tatabányai témájú 12 méteres modulrendszere.

Újdonság a gyerekek által irányítható játszó-terepasztal. A kisebbeket LEGO vasút, színes és hangos kerti vasút és favonatos játszóház várja. A kiállítással egybekötve vasútmodell és vasúti képeslap vásár is lesz.

Helyszín: Balassa Bálint Szakközépiskola, 2500 Esztergom, Szent István tér 7-9 (a Bazilika mellett)

Időpont: 2010. november 12.-14. 10:00-18:00 óra között.

Belépődíj: felnőtt 500.- Ft, gyermek 300.- Ft

Kisiskolásoknak, óvodásoknak csoportos kedvezmény (minimum 20 fő esetén) 200.- Ft/fő és a kísérő pedagógusok térítésmentesen léphetnek be.

Információk: , 70/3815406

http://www.vozovi.hu/
Következő: »»   5 / 17
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem