Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bináris óra
Lapozás: OK   24 / 26
(#) lesliewednesday válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 17, 2013 /
 
Így már rendben van. Legalább pontosítottuk. Közben visszalapozva láttam, Blackdog áramköre is ugyanilyen rendszerű kijelzést használ. Én még nem csináltam meg, de tetszik a dolog, ezért is akartam jól megérteni.
(#) kamika72 hozzászólása Jan 23, 2014 /
 
Sziasztok,megépítettem a bináris órát,ez volt az első PIC-es projektem,hiányzik még a dobozolás.A kérdésem az hogy ezzel a kapcsolással megoldható az áram kimaradás?
(#) kaqkk válasza kamika72 hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Idézet:
„kérdésem az hogy ezzel a kapcsolással megoldható az áram kimaradás?”
Természetesen !A 230v nál csinálj egy zárlatot , rögtön megvan az áramkimaradás az egész házban ...
De a viccet félretéve : tudja amit szeretnél van benne akku , tehát áramkimaradás esetén tovább jár
(#) Csongi_ hozzászólása Ápr 2, 2014 /
 
Sziasztok!
Valaki tud adni ehhez az orahoz egy pontos alkatreszlistat? Milyen tokozasuak kell legyenek az alkatreszek, mik a kodjaik.

Koszonom elore is!
(#) _JANI_ válasza Csongi_ hozzászólására (») Ápr 3, 2014 /
 
Szerintem keresd meg privátban gombipeti-t. Most neked ebben ő tud a legtöbbet segíteni.
(#) Csongi_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Ápr 3, 2014 /
 
Irtam neki, de meg nem kaptam valaszt.
(#) _JANI_ válasza Csongi_ hozzászólására (») Ápr 5, 2014 /
 
Szerencsére a forrasztási:_Link_ és az beültetési:_Link_ oldalról is van kép. Így könnyebben össze lehet vetni a méreteket s, hogy mely alkatrészek "hagyományos" és mely alkatrészek SMD-k. A nyákrajzokkal:_Link_ és az elvi kapcsolási raz:_Link_-zokkal már el lehet kezdeni az alkatrészek összeírását. Az alkatrészek adatlapján a felület szerelt tokozások is megtalálhatók. Már amelyiknek van SMD-s változata. PL DS1307Z SOIC ( Ez az SMD tokozású óra IC. )
(#) _JANI_ válasza Csongi_ hozzászólására (») Ápr 5, 2014 /
 
Most találtam: Egy kis háttér információ az alkatrészkről:_Link_.
S még egy _Link_ az SMD alkatrészek beazonosításához. ( Méretek. STB. )
(#) _JANI_ válasza Csongi_ hozzászólására (») Ápr 5, 2014 /
 
A DS1307-es IC-nek kellene egy ( PL: CR2032:_Link_-es vagy hasonló ) lítium elem, hogy ne keljen minden áramszünet után beállítani. Az elem bekötése. _Link_ Nem ismerem ezt az IC-t, de én biztos tennék háttértelepet neki.
(#) Bakman válasza _JANI_ hozzászólására (») Ápr 5, 2014 /
 
Több órát építettem már ezzel az óra IC-vel, azt kell mondjam, jó. Van olyan, ami csak hétvégente üzemel már lassan másfél éve de a CR2032 bőven bírja. A leírása alapján arra lehet számítani, hogy az önmerülés előbb következik be, mint ahogy azt el tudná fogyasztani a DS1307. Egy CR2032-es elem és a hozzá tartozó foglalat pedig szerencsére ma már nem egy nagy összeg.
(#) Csongi_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Ápr 5, 2014 /
 
Koszonok minden segitseget, infot. A DS1307-nek lesz teve egy 1F-os kondenzator, az lesz az elem helyett.
(#) jan15 hozzászólása Máj 27, 2014 /
 
Sziasztok!
Szeretném megépíteni ezt az órát,Bővebben: Link,azaz hűségesen után építettem, de az asm-et nem sikerül lefordítani HEX-re.Már csak ez lenne hátra.MPASM programmal próbáltam,de nem sikerül,hibát ír.Vicsys bináris órájának a forrásfálját hiba nélkül fordítja.Bővebben: Link.Nem tudom mi lehet a probléma,kérnék szépen egy kis segítséget.Előre is köszönöm.
(#) Csongi_ válasza jan15 hozzászólására (») Máj 27, 2014 /
 
Nekem megvan, gombipeti atkuldte. Amint megtalalom az e-mail-ek kozott elkuldom.
Kerek egy cimet.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2014
(#) jan15 válasza Csongi_ hozzászólására (») Máj 27, 2014 /
 
Köszönöm!
Küldtem PÜ-t.
(#) Hp41C válasza jan15 hozzászólására (») Máj 27, 2014 /
 
Cseles a cikkíró... A letölthető asm állomány egy C nyelvű forrásból fordított asm lista egy kis részlete.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2014
(#) jan15 válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 27, 2014 /
 
Akkor lehet,hogy jól vettem észre,valami nem kerek nekem az egyik ASM-el.
Csongi-tól kaptam HEX-et,holnap ugrom neki.
(#) jan15 válasza Csongi_ hozzászólására (») Máj 28, 2014 /
 
Köszönöm szépen a HEX file-t.Működik az óra,gombipetinek is köszönöm az egész projektet.

SDC10006.JPG
    
(#) Csongi_ válasza jan15 hozzászólására (») Máj 28, 2014 /
 
Szivesen, orulok, hogy segithettem.
(#) Csongi_ hozzászólása Jún 13, 2014 /
 
Udv forumtarsak!

A tegnap delutan befejeztem a binaris ora epiteset. Mukodik is meg nem is. Kis video a mukodesrol, es a hibarol egyarant. Az also sor (az 1-esek) folyamatosan vilagitanak keken. Csak akkor lesz jo, ha a piros jumpert az lm317-re allitom, maskepp amikor minden jumper a mikrovezerlore van kotve csak villognak az 1-esek keken.
Tovabba a LED-ek csak alig vilagitanak (videon nem latszik) es az 1-esek nem alusznak ki.
A trimereket tekerve semmi valtolzas nincs a LED-ek fenyerejet nezve.
A zold szint egyaltalan nem is lattam meg.
Atneztem 5-6X is a NYAK-ot, de semmi hibat nem talaltam, es a multimeter se jelzett zarlatot, vagy egyeb hibat.

Aki tud segiteni, elore is koszonom!
(#) don_peter hozzászólása Jún 17, 2014 / 1
 
Srácok, lehet jó és pontos órát készíteni simán csak PIC-el?
16 és 18-as családból vannak PIC-jeim. (16F684, 16F690, 16F628 gondolom utóbbi lenne jobb a lábkiosztás miatt) (18F442, 18F452)
Vagy érdemesebb valami küldő óra IC-t használni?
Ha inkább a külsőt ajánljátok akkor van olyan pontos óra IC ami SPI-n keresztül tud kommunikálni és mondjuk a hestore.hu-n is beszerezhető.
Azért SPI mert ebben már jártasabb vagyok. Az I2C még homályos.
A célom egy bináris óra megépítése, de mivel nem találtam C-ben írt változatot így megírnám magamnak.
Előre is köszi.
(#) kocsgab002 válasza don_peter hozzászólására (») Jún 17, 2014 / 1
 
Megmondom neked Őszintén, én Vicsys kapcsolását építettem meg évekkel ezelőtt, és azóta is kifogástalanul működik. Sosem kell utánaállítani, és kb dcf óra pontosságú. Csak egy PIC és semmi extra.
(#) don_peter válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jún 17, 2014 / 1
 
Igen, köszönöm.
Ezt a Vicsys féle kapcsolást én is néztem sőt el is mentettem az egyetlen bajom az, hogy Assembly-ben van és én azt nem vágom.
Nem lehet ezt C-re átfordítani?
Ki kellene bővítenem még pár funkcióval, de csak akkor tudnám, ha C-ben lenne a forrás.
(#) vicsys válasza don_peter hozzászólására (») Jún 17, 2014 / 1
 
Milyen funkciók kellenek?
(#) don_peter válasza vicsys hozzászólására (») Jún 17, 2014 / 1
 
Igazából, kiakarom bővíteni egy kicsit, hogy tudjak rá akasztani 2x16-os kijelzőt, vagy 7szegmens kijelzőket is.
Még nincs fix ötletem, ezért lenne jó C-ben a forrás.
Könnyebben tudnám bővíteni.
Vagy még matrix-os kijelzőre is gondoltam pluszba.
Karácsonyi ajándéknak akarok párat készíteni, köztük magamnak is
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2014
(#) vicsys válasza don_peter hozzászólására (») Jún 17, 2014 / 1
 
Ja, ha nincs ötleted, akkor nehéz bővíteni... Viszont a 7szegmenses kijelzős változatot már megcsinálta valaki itt (még cikk is lett belőle) és ahhoz nem kellett a forrást piszkálni.
(#) don_peter válasza vicsys hozzászólására (») Jún 17, 2014 / 1
 
Majd átnézem az ASM forrásod és megpróbálom kihámozni és C-re fordítani.
Nem lesz könnyű
Jól gondolom, hogy timer0-val számolod és növeled a másodperceket?
(#) don_peter hozzászólása Jún 20, 2014 / 1
 
vicsys cikke alapján nekiálltam elkészíteni a bináris órát.
Kérnélek benneteket amennyiben időtök engedi nézzetek rá a kapcsolásomra, hogy jó e.
Külön lesz a vezérlő és a LED panel.
Előre is köszi.

ui: Azért SMD a PIC mert ez van ingyen és igen a beültetés felől látjátok a kapcsolást.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2014
(#) don_peter válasza don_peter hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
Elkészült a bináris órám.
Átírtam C-re az egészet, és nagyon jól szuperál.
3. napja tesztelem és 1mp-et sem késik.
Csak azért írtam ide, hogy ha esetleg érdekel valakit, hogy mit sikerült kihoznom belőle az itt megtalálja a képeket és videót: DPTP Bináris Óra
Most elkezdtem a továbbfejlesztett változatát is amin már 7 szegmenses kijelző is lesz...
(#) Pulyka hozzászólása Feb 12, 2015 /
 
Üdv.

Ilyet nem épített még senki?
(vagy csak nekem újdonság?)
(#) don_peter válasza Pulyka hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Régebben én is néztem, de azért ez már egy komplexebb megoldás.
A forgatás + vezérlés hagyján, de itt azért maga a megjelenítő szerkezet sem akármilyen.
Itt azért mechanikában is otthon kell lenni nem csak elektronikában..
Ügyesek voltak akik ezt megalkották.
Következő: »»   24 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem