Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton RA 6363 és EA 6383 javítása
Lapozás: OK   93 / 122
(#) tuccer válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 18, 2016 /
 
Hát igen, sajnos ott kezdődik hogy nem tudom melyik az "oszci" tekercs .
Megnézni megnézhetem éppen.
(#) tuccer válasza doktor hozzászólására (») Ápr 18, 2016 /
 
Igen már fel, de lehet hogy más megoldása lesz.
(#) doktor válasza tuccer hozzászólására (») Ápr 18, 2016 /
 
Szerintem a két felajánló által történő felújítás, beállítás a legjobb megoldása a történetnek, ha tartósan használni akarod mindkettő készülékedet.
(#) tuccer válasza doktor hozzászólására (») Ápr 18, 2016 /
 
Igen én is így gondolom, ezért elpostázom a modult, és megjavítva visszakapom. Sajnos nincsen tudásom a megjavításához, kísérletezni meg pont nem ezen akarok. Valamiért nagyon vonzódom ehhez a típushoz, lehet azért van már belőle kettő
(#) bekeipeter válasza tuccer hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Nem hehéz megjavítani a tunert, csak műszerezettség kérdése!
(#) doktor válasza bekeipeter hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
csak műszerezettség kérdése!
Ez ma már sok iparosnál sem áll rendelkezésre, a gyakorlatról, típus ismeretekről nem is beszélve.
(#) fecameca válasza bekeipeter hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
Nekem eddig csak csupa tunerhibás jutott ebből a rádióból. Már rutinom van, hogyan kell kilógatni, hogy mindenéhez hozzáférjek. Csupán egy multiméter elég általában hangolófesz. hiba, fóliaszakadás, rossz kondi, ellenállás megtalálásához. Az IC-k hibája ritkább, talán a 741-et kellett cserélnem 1x. A rádió saját térerősség mérője nekem bőven elég a behangoláshoz.
(#) bekeipeter válasza fecameca hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
Én a jó öreg wobbleremben jobban bízom, de egy jófajta szignálgenerátor sem árt a művelethez.
(#) steelbird válasza fecameca hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
Én is többször rákényszerültem a szervizben arra, hogy széttekergetett, törött, hiányzó vasmagos FM modulokat hangoljak be.
Multiméter, műanyag csavarhúzó és fül elég hozzá. A demodulátor S -görbéjét is be lehet húzni FM zajra, csak fülelni kell.
(#) doktor válasza bekeipeter hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
Igen, itt kezdődik. / ez a helyes irány/
(#) rozsdas111 hozzászólása Ápr 22, 2016 /
 
Ha már a tunernél tartunk,nagy feladat a sávszélességet kitolni?
(#) steelbird válasza rozsdas111 hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
Ez attól függ, mennyivel szeretnéd kitolni, képes-e azon a frekin menni még a tuner.
(#) rozsdas111 válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
Nem igazán tudom mely frekire is lenne szükségem. Valamelyik repsávot szeretném időnként hallani! Leginkább 118MHz-137Mhz.
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2016
(#) Gafly válasza rozsdas111 hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
Azzal az a baj, hogy AM és nem FM.
(#) rozsdas111 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
Az RA6363S tudja az AM-et 540-1400 ig. ezt nehéz lefelé bővíteni?
(#) steelbird válasza rozsdas111 hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
Lefelé?
Amit írsz, az az 540 kHz -től 1400 kHz -ig tartó tartomány (0,5 MHz...1,4 MHz -ig). Abból elég nehéz lenne 115...140 MHz -es vevőt csinálni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2016
(#) rozsdas111 válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
Igazad van ezt benéztem. Szóval felejtős?
Vagy van valami lehetőség?
(#) steelbird válasza rozsdas111 hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
Nem tudom, sosem érdekelt a légiforgalmi sáv...
Elvileg van, feljebb kell hangolni az oszcillátort kb. 20-25 MHz -el, hozzá hangolni a bemenő kört és ha félrehangolod a szorzódemodulátor S -görbéjét, akkor lehet, hogy meg fog szólalni AM módban is, de valószínűleg nagyon torz lesz. Az oszcillátor kört lehet, hogy módosítani kell majd, mert lehet, hogy leszakad a rezgése a magasabb frekvencián. Ehhez rádióamatőr ismeretek kellenek, amúgy elég kétséges a végeredmény. Szóval, nem biztos, hogy te ezt meg tudod oldani.
Egyébkét egész olcsón lehet rendelni Kínából komplett vevőt a légiforgalmi sávra.
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2016
(#) rozsdas111 válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
Az biztos hogy én nem tudom megoldani. Már amiket írtál az is kínaiul hangzik, de azért köszönöm.
(#) steelbird válasza rozsdas111 hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
Akkor marad a kínai, ha hallgatózni szeretnél
(#) doberman hozzászólása Jún 7, 2016 /
 
Szervusztok!
Hozzáfogtam, hogy szeretett rádiómban cseréljek pótmétereket. A balansz, magas, mély az tiszta ügy. De itt van ez a hangerő poti. Hát ennek kicsit sok lába van. Ha jól sejtem ez simán nem váltható ki egy normal sztereó potival. Ha jól értelmezem a kapcsolási rajzot és megmérve a két legszélső láb közötti ellenállást, a poti két szélső lába adja a rajz szerinti HR60 és HR54 -es 47k ellenállást? Ha cserélem a potit szimpla sztereó potival akkor elég csak ellenállással helyettesítenem vagy felejtős a dolog és próbáljak bele valót pótmétert szerezni - ami elég nehéznek tűnik....
(#) tiggersoft válasza doberman hozzászólására (») Jún 7, 2016 /
 
Keress bele valót. Az a két ellenállás nincs a potiban, azok a nyákon vannak(asszem az alaplapon). Az a plusz 2 kivezetés a fiziológiai hangerő szabályzás miatt van.
(#) doktor válasza doberman hozzászólására (») Jún 7, 2016 /
 
Szia!
Talán még van az Urbán elektronikában eredeti, és az aprókon is szoktak árulni.
Nincs szükséged a fiziológiai hangerőszabályzásra kiváltható, más hasonló értékű potméterrel.
(#) doberman hozzászólása Jún 8, 2016 /
 
Köszönöm a válaszokat. Akkor nekiállok keresgélni. (Addig is visszavettem az előerősítő erősítését
a két elkó kivételével, így a hangerő poti nem a "recsegős" tartományban fog dolgozni.)
Itt említik a módosítást
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2016
(#) doktor válasza doberman hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
Ez is megoldás.
(#) pz87 hozzászólása Jún 12, 2016 /
 
Sziasztok!
Jelenleg egy 6363S javításával szenvedek.
Az Fm modul nem jó, már kicseréltem elég sok alkatrészt, a 3 IC-t, elkókat, varicapokat, de nem lett jobb. Varicapok cseréje után rosszabb lett, elmászott vagy 2V-al a hangolófeszültség is, de ugyan az a baj, adóra hangolás után pár percel elkezd recsegni és ide-oda ugrál a hangolófesz.
Most megpróbálok szerezni egy másik FM-modult helyette.

A másik érdekes dolog vele, hogy a térerősségjelző és a két hangolásjelző nyíl LED nem működik.
Valószínű az U237B IC tönkrement, mert 9,5V-ot kap a 3089-es IC-től, ami nem tudom, hogy lehet...
Tudtommal max. 1V nál az összes LED-nek világítania kellene.
Remélem az FM modul cseréjével ez is megoldódik.

Nincs valakinek U237B IC-je, vennék 1-2db-ot?
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2016
(#) bekeipeter válasza pz87 hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
Adjáé 10V-ot a TDA1062-nek és sokat fog javulni a helyzet, de varicap és IC csere után biztosan újra kell hangolni a modult!
(#) pz87 válasza bekeipeter hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Köszi!
Jelenleg ott tartok, hogy rájöttem mikor nyomkodtam picit az FM modulban az UL24-es hangolható tekercset akkor szépen bejöttek az adók. Próbáltam maximumra hangolni, a potik segítségével de csak max. 3 LED-nyi térerősséget sikerült kicsikarnom. Meg bizonytalan volt a működése. De gyorsan végül az lett, hogy sikerült úgy elhangolnom a tekercset, hogy most már semmi se jön be.
Vettem egy másik FM modult, de azzal meg se szólalt az erősítő.

Szeretnék segítséget kérni, akinek van műszere és ideje áttudná nekem alakítani és betudna hangolni egy FM modult, hogy stabil legyen a vétel? Persze nem ingyen kérem!
Vagy ha valakinek van ilyen működő modul az is érdekel!
(#) bekeipeter válasza pz87 hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Sajnos most költözök, de később talán megoldható.
(#) pz87 válasza bekeipeter hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Annak nagyon örülnék ha tudnál segíteni! Ha lesz majd időd rá akkor nyugodtan írj e-mailt, azt sűrűbben olvasom.
Következő: »»   93 / 122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem