Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton hangsugárzók felújítása
Lapozás: OK   4 / 8
(#) danodano hozzászólása Dec 9, 2011 /
 
Sziasztok.
A téma nem felújítás, de ezért nem akartam új topikot nyitni. Szeretnék vásárolni egy pár videoton dc2050E típusú hangfalat. Interneten több helyen is nézegettem és láttam ezüst illetve szürke porvédős mélyhangszórókkal szerelteket. A kérdeésem az, hogy valamelyikben már cserélve lett? Vagy kétfélével gyártották őket? Illetve ha a porvédő be van nyomódva az mennyire befolyásolja a hangzást?
(#) Pigi válasza danodano hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Szia

Szerintem többféle porvédővel gyártották őket. Ha csak bevan nyomva az nem befolyásolja a hangzást. Csupán esztétikailag rontja az összképet.
(#) danodano válasza Pigi hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Oké.
Köszönöm szépen!
(#) attila-75 hozzászólása Jan 10, 2012 /
 
üdv mindenkinek.
van egy pár 2050 e tip. kangládám amibe a mély hanszórók hab széle elmálott ,kapok hozzá javító szélt.
az a kérdés mivel ragasztom fel?
sziloplast jó lessz?
választ előre is köszi.
(#) Edek válasza attila-75 hozzászólására (») Jan 10, 2012 / 1
 
Üdv sajnos a sziloplaszt nem erre való, vegyél Palma Tex-et, azzal szokták ragasztani, előbb tisztítsd meg a kosarat és a papírmembránt is pl. Nitro hígítóval majd előbb a membránt ragasztózd be és a gumiszél belső körívét, vársz kb 5 percet és pontosan összeilleszted a kettőt majd a kosarat is beragasztózod és a szél kűlső ívét és nagyon pontosan összenyomod ezt is ügyelve arra hogy a membrán központos maradjon, mert ha nem akkor a lengőtekercs belesúrol a mágnesbe és kezdheted elölről egy új gumiszéllel.
(#) attila-75 hozzászólása Jan 10, 2012 /
 
Edek köszi szépen!
(#) Squall hozzászólása Feb 17, 2013 /
 
Sziasztok!
Nekem is van egy pár DC2550-esem. Sajnos a magas és a közép mind a két hangfalban kinyíródott. Én a hangfal mély hangjaival meg voltam elégedve. Ki szeretném cserélni a magasakat és a közepeket de nem Videotonra mert a hangfal magasi és közepei szörnyűek voltak. Mit tudnátok ajánlani? Érdemes ezzel foglalkozni vagy inkább vegyek új hangfalat? Én amire gondoltam azok a Hivi hangszórók, magasnak mondjuk X1 vagy hasonló dóm. Középnek valót még nem találtam. Mi a véleményetek? Tisztességes magasokkal meg közepekkel jobban szólna?
(#) cspalko hozzászólása Szept 15, 2013 /
 
Üdv!
Nekem is egy dc 2050e-m van de a mély hangszórók körül elöregedett a membrán és nem tudom hogy pontosan azt hogy lehet kicserélni és ha tud valaki megbízható helyet ahol ezt megcsinálják viszonylag olcsón az szóljon mimnél előbb mert sürgős lenne vagy ha valaki tud olcsón ehhez illő hangszórót az is jó.
köszi
cspalko

IMAG0166.jpg
    
(#) Szabados51 válasza cspalko hozzászólására (») Szept 17, 2013 /
 
Szia!
Nekem lenne 1 pár újszerű, csak kipróbálva volt. Kb 1 órányit volt a hangfalakban. Ha neked kell 5500 Ft-ért átadm a párat. A hangszóró 2000-ben vettem darabját 2990 ft-ért, tavaj.

DSCF5416.JPG
    
(#) pauer98 hozzászólása Okt 23, 2013 /
 
Lenne még egy kérdésem. A Videoton DC2550A hangváltójával kapcsolatban, igen tudom nem ide tartozik de sehol nem találok még egy kapcsolást sem. Mikor hozzám került, tele volt szar hangszórókkal, de a H2000 szerencsére még gyárt bele valót. Nos ez mind szép és jó de a benne lévő hangváltóval nem akarom elrontani az egészet. Valakinek nincs rajza hozzá? Mit kéne beszereznem? Most az alábbi dolgokból áll: Remix C223 3u3 100V kondi, Remix C223 2u2 250V kondi.
A tekercseken van egy szám:
magas: 125
közép: 113
mély: 124

Azt hogy írjam a hangszoro.net oldalra a kérdést azt hiába, kihalt az egész senki sem válaszol.
Előre is köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2013
(#) GARFIELD13 válasza pauer98 hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Szia!
Az első javaslatom a türelem lenne. A többit meg megtalálod a "kihalás szélén".
Üdv.
(#) pauer98 válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Hát nem tudom, lehet hogy eredeti csak nekem tűnik furcsának a forrasztások miatt, hasonlít a felépítése a DC2050E-hez azt tudom milyen, csak 1gyel több tekercs van benne. Persze várok vele de az új hangszórókat azért megveszem szerintem annyira nem rossz váltó ez. A válaszom meg azért furcsa mert moderálva lett egy erősítős topikba írtam onnan rakták át az "igen tudom"-tól a mondat végéig. És látom választ is adtál rá köszi szépen!
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2013
(#) pauer98 válasza pauer98 hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Ha valakinek esetleg van DC2550A hangszóróhoz mélynyomó kerete 1 azaz 1 darab, de ha kettő az sem baj, kérem írjon egy üzenetet!
Köszönöm!
(#) viktorka0011 hozzászólása Márc 8, 2014 /
 
Sziasztok!
Van valakinek bevált hangváltó módosítása dc 2050-hez gyári hangszórókkal?
(#) wex28 hozzászólása Júl 2, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy pár "Videoton DC 2550 A" hangszóróm, viszont a közép és a magashang nem eredetiek, és gyanítom hogy nem is lett az eredetihez mérten cserélve, szóval nem tudom milyen teljesítményű hangszórók voltak benne gyárilag (gondolok itt a wattra meg a hercre).

Ha valaki el tudna látni a gyári hangszórók technikai adataival, azt nagyon megköszönném. (Vagy esetleg hogy milyennel helyettesíthetem őket).

A csere oka hogy tönkre vannak menve. Üdv,Dávid.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2014
(#) pauer98 válasza wex28 hozzászólására (») Júl 2, 2014 /
 
Küldj képet róla! Lehet hogy a váltó sem eredeti!

Belevaló mély

közép

magas
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2014
(#) wex28 válasza pauer98 hozzászólására (») Júl 2, 2014 /
 
Tehát gyakorlatilag mindegy melyiket választom az oldalon szereplők közül? Mivel látom hogy nem azonos watt és frekvenciatartományon működnek.

Például a HB10-427 típusú 100W, 90dB, 1500-8000Hz, míg a HB10-546 120W, 87dB, 1000-6000Hz.

Ugyanúgy a magasoknál is...Eredetileg milyen teljesítményű lehetett benne? (W,dB,Hz)

Csatoltam a hangváltó képet!
(#) wex28 hozzászólása Júl 2, 2014 /
 
Ok, így már világos Köszönöm szépen!

És az mennyire igaz hogy a középhangot fordítva kell kötni? Egy másik fórumon olvastam (most nem reklámozom itt).

Gondolom a legfontosabb, hogy a mély helyesen legyen kötve, azaz plusz a pluszra / minusz a minuszra.
(#) pauer98 válasza wex28 hozzászólására (») Júl 2, 2014 /
 
Én nem tudom, szerintem nem. De próbáld ki neked melyik a jobb.

Váltód rendben van, eredeti, bár újabb fajta szerintem mivel kék szÍnűek a tekercsek. Sárgát láttam csak idáig.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2014
(#) wex28 válasza pauer98 hozzászólására (») Júl 2, 2014 /
 
Értem. Majd jelentkezek
Köszönöm a segítségedet, nagyra értékelem Üdv.
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2014
(#) wex hozzászólása Júl 9, 2014 /
 
Na, ahogy igértem...
Sikerült beszerezni a középhangokat, az éleseket pedig sikerült megjavítanom (igazán türelem teszt volt , de tökéletesen működnek).
Köszönöm szépen még egyszer

Üdv.
(#) csabee hozzászólása Jún 23, 2015 /
 
Üdv! Egy kis segítséget szeretnék kérni! Kaptam egy videoton altus f3-as hang(fal)sugárzó párt, és a közepeken kívül egyik hangszóró sincs benne. Ha valakinek lenne doksija róla, hogy mik az eredeti típusok amik belevalók azt megköszönném! Na meg a hangváltó bekötése sem világos mert oda is bele fötörtek egy kissé... Sajnos...
Előre is köszönöm...
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2015
(#) laszbence96 hozzászólása Aug 23, 2015 /
 
Sziasztok!
Van egy felújításra váró videoton dc 2550 hangfalpárom. Most rendelem a hangszórókat, viszont az előző tulaj kidobta a hangszórók köré való műanyag takaróelemeket. Tudom nem ide illik a poszt, de tudja valaki esetleg, hogy hol lehet ezeket beszerezni?
(#) varesz07 hozzászólása Szept 8, 2015 /
 
Sziasztok.hangfalam mely nyomo mebranjat szeretnem javitatni.tud valaki aki javitast valal?videoton dc 2550 es hangfalrol volna szo.
(#) didyman válasza varesz07 hozzászólására (») Szept 8, 2015 /
 
Ami elporlad, az nem a membrán, nem is hasonlít membránra. Az a széle, vagy pereme. Ha visszaolvasol, pár név felmerül a kérdés kapcsán.
(#) varesz07 hozzászólása Szept 13, 2015 /
 
Ok igaz!erdekelne magas hangszoro parban Videoton 2550 enhez
(#) varesz07 válasza didyman hozzászólására (») Szept 15, 2015 /
 
Igen peremezes lesz.milyen magasat ajanlanal a 2550 esbe?teljesen ujja kell varazsolni
(#) varesz07 válasza didyman hozzászólására (») Szept 15, 2015 /
 
Par kep a hangfalrol
(#) Dr Endugu hozzászólása Júl 27, 2016 /
 
Sziasztok!
Szeretnék átalakítani egy DC2550A hangdobozt úgy, hogy az eredeti passzív hangváltót lecseréljem aktív hangváltóvá. A problémám a következő: az aktívváltó kapcsolásán szereplő értékekkel a keresztezési frekvencíák 350 Hz és 3,5 kHz. A dobozban lévő hangszórókhoz ezek a keresztezési frekvenciákat nem tartom megfelelőnek. HA25-479 2kHZ-ig visz át, a HB10-427 viszont 1,5kHz-tól indul, tehát e két frekvencia közé kellene essen az alsó keresztezési frekvencia. Jól gondolom? A felső keresztezési frekvencia megválasztása meg a másik kérdés. HB10-427 8kHz-ig megy fel, HG2,5-464 3kHz-től indul. Tehát kb 4-5 kHz körül legyen a keresztezési frekvencia? Van valakinek ezekben a kérdésekben tapasztalata?

3way_sch_.gif
    
(#) P_Laszlo válasza Dr Endugu hozzászólására (») Júl 27, 2016 /
 
Rengeteg tapasztalatom van. Értelmetlen. Így nem igazán lehet megoldani a dolgot. A konkrét hangszórókról kellenek elektromos és akusztikai mérések, azután lehet valami váltót kitalálni hozzá (aztán persze ellenőrizni). A keresztezési frekvencia nem elég, a tankönyvi szűrőkarakterekkel ezek a hangszórók nem működnek jól.
Magyarul, csak az aktív váltástól semmivel sem lesz jobb, mint a gyári RLC szűrőkkel.
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2016
Következő: »»   4 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem