Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Potméter választás
 
Témaindító: zotyo, idő: Jan 18, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 4
(#) DJHTML hozzászólása Aug 23, 2010 /
 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! Szerintetek melyik a jobb minőségű potméter, az Alpha vagy a Panasonic?

Konkrétan ezekről van szó: Panasonic - EWA-Q12C15B14 vagy Alpha

Köszi: Bence
(#) Ronin válasza DJHTML hozzászólására (») Aug 23, 2010 /
 
Az Alpha elég jó minőségű, a Panasonic-al nincsenek tapasztalataim.
Ettől függetlenül én inkább körpályást vennék a helyedben, már ha megoldható a beszerelése.
(#) DJHTML válasza Ronin hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Szia!

Köszönöm a válaszodat! Azért kell toló poti, mert egy MIDI vezérlőbe lesz beépítve. (Lesz benne forgó poti is, azokat már beszereztem.)

Ha többen válaszoltok, azt nagyon megköszönöm. (Több ember véleményére lennék kíváncsi.)

Köszi: Bence
(#) karpi válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Hat igen azt hiszem " Phrell " volt annak idejen egy pot. marka es meg egy olasz ceg volt hires de mar nem emlekszem mekyik,Kerestem is csak ugy kivancsisagbol utanna de nem talaltam.

Rubin es Temp orosz TV-bol kioperalt potmeterek meg ma is mukodnek "volume" es "Wah-wah" pedalomba !!!
Olyan puha gumiszeru valamivel le voltak szigetelve ne is jusson bele por gondolom .

Most mar csak ilyen koreai -kinai ...gyengeminosegu potikat lehet kapni itt Temesvaron.

Gitaromba rendelni muszalj a hangszerboltba meregdragga originalis potikat ( amik talan nem kinaiak) .
A gitarpotik 220K es 1M-osak az eredetik nagyon jo,minoseguek !!

Kisebb erteku csak esetleg a gitarba epitheto aktiv hangszin es hangero berendezes kit-ekkel lehet ne venni ..de nem tudom hogy eredetiek e az alkatreszek.
Gondolom egy ilyen hiresebb cegtol rendelheto a jo minosegu ..."Schaller","Kahler ", "Gibson","Fender"

A kapcsolos megoldas a szuper profi!
Most 35 eve hivtak javitani egy kisebb hibat egy profi DISCO cuccon ...azt hiszem Sony volt ( ha nem Sanyo ) reg volt .
Szovel ebben minden beallito tag ilyen kapcsolo volt sztereoba 1 ezrelekes ellenallasokbol kialakitott ellenallas lepocsok .A sztereo eggyutfutas biztositasa celjabol akarmilyen beallitasba .Valami nagyon draga profi studiominosegu hordozhato micer -pult volt .Az egesz orszagba ha volt harom negy egy hivatalos hangosito ceg mukodtette .Maig se tudom hogy es miert a nagy szocializmus heveben mikor minket rockbandakat szabotalt a rendszer ahol csak tudott.

Ez utan eveken keresztul epitgettem a hazi sztereo rendszeremet .Oda jutottam hogy Digitalis Frekvenciamerot ,amivel kapacitast is mertem , woblert, induktivitasmerot epitettem hogy legyen mivell bemerjem a ket sztereo csatorna alkatreszeit aztan merhessem a beallitasokat az egyuttfutas erdekebe .Persze egy kis orosz szkopot azt vettem u413 .Ezt is atalakitottam hogy mindenfelet merhessek.Persze az egesz csak kivancsisag de nagyon erdekes dolog volt es sokat lehetett tanulni mindenfelerol.

Meg csak anyit hogy kulfoldi lapokban bamultuk ahitattal a kis 10W-os studio monitor erositoket .

Ket mono 10W hangero+magas-mely kb 150$ volt

Egy darab 2 x 10W hangero -magas-mely gombokkal kb 500 $ -ba kerult .
Emlekszem hogy mormogtunk ...milyen butasag ,,minek adjak 500 -at ha vehetek ket ugyanolyan minosegu "mono"erositot 150 -ert .

Miutan rajottem hogy nehezen epitek othon egy sztereo rendszert akkor ertettem meg miert volt ez az arkulombseg .

A modernebb sztereo IC-k amalyekbe feszultsegvezerelt hangero es hangszin van az egyutfutas gondolom biztositva van ,vagy jobb mint egy olcso sztereo potmeter tud.
(#) dollerakos hozzászólása Nov 9, 2010 /
 
Üdvözlet!

Kissé el vagyok akadva: szeretnék valami 20 vagy 25 kohm közötti, jobb minőségű monó, log potit és szintén valami nem gagyi, legalább 5 állású bemeneti választókapcsolót. A potira vonatkozóan az Alps-nak nagyon jó híre van, de nagyon drága is. Tudnátok valamilyen olcsóbbat, de jobbat? Elég sokat néztem, zavarba ejtő a választék, de nem tudom, mi a jó és mi a nem..... Köszönet!
(#) bakos13gab hozzászólása Okt 7, 2011 /
 
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy tudja valaki, hol lehet jó minőségű balansz potit venni? Arra gondolok, aminek "bekattanós" középállása van.
(#) fabal hozzászólása Nov 1, 2011 /
 
Halli
Most kaptam rokonomtól egy tesla nzc 030 as lejátszót. Ebben van egy treble, bass és a hangerőszabályzó poti az a gondom h ezek batár nagyok méretre s 100k-s tesla stereo potik. A hangerőszabályozó pedig szintén stereo de a két oldalt külön-külön lehet szabályozni (ilyen kető az egyben dolog féle) s ez egybe van építve /500k-s - tesla 286b 25a/. Tudnátok valami kapaszkodóval szolgálni h a lejátszót valamennyire eredeti állapotban maradjon?S sikerüljön a problémát megodlani?Egyáltalán gyártanak még iylesmit s ha igen milyen néven fut. EMrt amit nézgetttem ott csak stereo vagy mono volt. Előre is köszi a segítséget.
üdv fabal
(#) Kovácsgabi hozzászólása Dec 12, 2011 /
 
Mi a véleményetek a jó öreg fém REMIX sztereo potikról? Recsegősek? Gerjedősek? Embert lehet ölni a súlyával az egyszer biztos.
(#) toto78 hozzászólása Máj 8, 2012 /
 
Sziasztok.
REFLEX RX 500 végfokhoz kellene nekem potméter. Hol tudnák bele szerezni vagy venni.
(#) crapgame válasza Kovácsgabi hozzászólására (») Máj 9, 2013 /
 
Egyszer sikerült hozzájutnom egy piros fémházas Remix sztereó potihoz. Hazavittem, méregettem, kiderült, hogy a kettő sáv kb.2-3%-ban együtt fut.
Gyorsan vettem még vagy 5-öt, de már csak a fekete házas volt. Azt is megméregettem otthon és az meg valami katasztrófa. Volt vagy 20% differencia
(#) whitedrago hozzászólása Dec 30, 2013 /
 
Sziasztok!
Ez a potméter jó minőségű? Vagy legalább nem fog bedögleni 2 hónap után, mint a műanyag párja?
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2013
(#) q765 válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Alps -okon kívül van valami másfajta, kategoriájában egyező megoldás?

Alps

Állítólag ezek már kínai hamisítványok, mert sima szénpálya lapul a fröccsöntött doboz alatt.
A kékek állítólag még a régi attenuatorok.

Alps blue

Ebben is láttam már sokfélét. Ezekben gondolkozok most.

Igaz ért már meglepetés, mikor a bontásból felhasznált poti helyére, új otthon vásárolt 2 "rugós" példány került. Azóta utálom hallgatni a cuccot..
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2015

att-new-4.jpg
    
(#) q765 válasza q765 hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
Még mindíg fenntáll a kérdésem. Nézegetem az eladó alps -okat, de mindnek "csak" 3 lába van.
Valószínű hamisítványok. Nemtalálok már 4 labas forgókapcsoló kivitelbe.
Szerintetek megérheti? 4 ezer pengő.
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2015

alps.jpg
    
(#) Orbán József válasza q765 hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
Viselve válik el - ki tudja? - vedd meg, aztán, ha vacak, mi már nem veszünk...
(#) crapgame válasza q765 hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
Üdv.

Attól függ milyen minőséget szeretnél, mennyi pénzed van és mekkora helyed van a beépítésre.
Ez egy kínai gyártmány.
De létezik magyar gyártó is. Én az Ethosz audio-tól rendeltem (nem állok sem üzleti, sem másfajta kapcsolatban a céggel) anno. Szereli a pasi Beyschlag és Vishay dale ellenállásokból is a cuccot.
(#) crapgame válasza crapgame hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
Nekem bejött még a régi remix is. Nem a fekete és ezüstszínű házas hanem a piros. Biztos létezik annál jobb is, de nekem bejött. Lehet, hogy csak jót kaptam ki, de szinte tökéletes volt az együttfutása. Aztán vettem egy ürgétől a vaterán békebeli videoton forgópotit. Na az is jó volt. Semmi recsegés ropogás, tökéletes hang, de hogy csak szerencsém volt-e, azt nem tudom.
A Piher az meg valami borzalmas.
(#) q765 válasza crapgame hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
Meglestem a honlapot,ott nincs semmi infó a kapcsolóról.
Yaxley -ből már énis építettem. Most valami olyan dolgot keresnék, aminek van neve. e
Nem az alps goldról beszélek, csak egy alternatíváról, amit már mindenki használt a 90'években.

Ennyire elfogytak volna a régi kék alpsok, vagy begyűjtötték őket? Nemmerek rendelni sehonnan, ha nincs négy lába.. Lehet lesz, de lehet azis átverés.

Ezt a fajta kapcsolót szeretném a köv. projektbe, de gondolom a helyettesítője meg sem közelíti az eredetit.

Azért nézem a németeknél, mert itt gyorsabb a beszerzése. Kínából nem rendelnék most, mert nem érkezne meg, még ittvagyok.
(#) Orbán József válasza q765 hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
Én az egyik legjobb potit - csőtengelyes - egy NAD kazettásból műtöttem ki.
5ezer volt a komplett készülék, még a két gyönyörű kivezérlés jelző is hasznosult, nekem nagyon megérte.
(#) q765 válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
Ezen felbuzdulva beszerzek egyet. Nemtudom mit válogassak a bontott cuccok közül. Lehet a jó lesz a rossz.
El84 megeszi. "Csakjobblesz, mint a bontott."
(#) pisti89 válasza q765 hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
Szerintem erre gondoltál.
Úgy keresd, hogy "ALPS 8 legs" pl: ebay-on
(#) q765 válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 12, 2015 /
 
Szereztem egyet, már ittvan a kezemben. Harc közben kiderül hogy működik.
(#) CHZ válasza q765 hozzászólására (») Feb 12, 2015 /
 
(#) q765 válasza CHZ hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Hazaértem. Amiről beszéltünk a csövesben, ittvannak nálam. Fojtó, két PP kimenő, meg a poti. Azthiszem, majd az el84 terveddel huncutkodok kicsit. ( Illetve van egy fedeles csinos kis M vasam. )

Majd legközelebb.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2015
(#) sonny007 hozzászólása Nov 6, 2015 /
 
Sziasztok.
Milyen forgó potmétert ajánlatok ezek közül a gyártók közül?
1: Alpha
2: Various
3: Piher
4: Omeg

Balansz, magas,mély-hez LIN vagy LOG potmétert válasszak?
A D-Audiós előfokhoz azt írják, hogy lineáris potmétert, de Ti melyiket ajánljátok?

Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Nov 10, 2015 /
 
Szia! Ezek közül az Alpha ami nekem bevált, a Pihert nem tudtam megkedvelni, a másik kettőhöz pedig még nem volt szerencsém.
A potenciométer karakterisztikája a kapcsoláshoz kell illeszkedjen, az LM1036 (ha erről a KIT-ről van szó) lineáris potit igényel.
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Nov 10, 2015 /
 
Köszönöm szépen a segítségedet.
Igen az LM1036-ról van szó.
(#) wifi196 hozzászólása Aug 9, 2016 /
 
Sziasztok!
Olyan 10K-s potmétert keresnék, ami nyomógomb is egyszerre, tehát a tengelyét lenyomva is tudok majd hozzá funkciót rendelni. Remélem érthetően fogalmaztam!
Tudnátok linkelni ilyet nekem?
Köszönöm!
(#) Medve válasza wifi196 hozzászólására (») Aug 9, 2016 /
 
Hello, kereső: "potentiometer with push button"
(#) wifi196 válasza Medve hozzászólására (») Aug 9, 2016 /
 
Igen, ezzel próbálkoztam, de ebay és társai ilyenre kb 1-2, de inkább annyi találatot de ad Ezeken az oldalakon, hogy keressek rá?
(#) wifi196 válasza wifi196 hozzászólására (») Dec 21, 2016 /
 
Sziasztok!
Nézegetem ebayen a potmétereket és a következő buta kérdésem lenne:
Mit jelent az, hogy a nevébe az van, hogy 3 Terminal Linear Taper Rotary Volume B Type?
Ez valamivel más, mint egy "mezei" potméter?
Erről a termékről lenne szó:
https://goo.gl/ISE6nr

Köszönöm a segítséget!
Következő: »»   2 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem