Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1160 / 1268
(#) stevepapa válasza Sanitatum hozzászólására (») Feb 7, 2017 /
 
Az utóbb zárójelben említett kondik értéke pontosan betartandó, Feszültségre nagyobbat lehet, kapacitásra meg a ráírt érték legyen. A 10nf-tól eltérő a képméretet is befolyásolja.
(#) videoton6363 hozzászólása Feb 7, 2017 /
 
Üdv Mindenkinek!

Szereztem egy plazma tv készüléket, LG 47PJ350 típus. Hibajelensége, hogy nem indul el, világít a StandBy led, két relé egymás után behúz, majd azonnal egyszerre kioldanak. Ezt akkor is csinálja, ha lehúzogatom a tápegység modulról a Main-t, és az Y-Sus-t. Mivel a relék azonnal kioldanak a konnektorba való csatlakoztatás után ezért nem tudom kimérni a Vs-t, és a Va feszültségeket. Ezt a relékattogást egyébként rendszer szerűen ismétli míg ki nem húzom a konnektorból. Az én meglátásom szerint, vagy van folyamatos STB, vagy csak azért van mert töltve marad egy kondi a rendszeres ki/be kapcsolgatás alatt. Nem javítottam még plazma tévét, annyi biztos hogy nekem kínaibb mint egy LCD tv. Önök szerint mi lehet a probléma, merre keressem a hibát?
(#) kadarist válasza videoton6363 hozzászólására (») Feb 7, 2017 /
 
Szia! Hidald át a reléket, aztán bekapcsolás!
(#) videoton6363 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 7, 2017 /
 
Én ezt értem, de mi van akkor ha emiatt valami szépen elszáll?
(#) kadarist válasza videoton6363 hozzászólására (») Feb 7, 2017 /
 
Ennél rosszabb már nem lesz, de lehet, hogy így megmutatkozik a hibás rész.
(#) stevepapa válasza kadarist hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Milyen kijelzővel készült?
(#) kadarist válasza stevepapa hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Ezt nem tudjuk.
(#) stevepapa válasza kadarist hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Pedig plazma esetében ez sokat segíthetne. Ha a maint lehúzva ki.be kapcsolgat akár táphiba is lehet. De ehhez tudni kellene milyen típusú a kijelző, ebből tudnánk melyik táppal szerelt. A ki-be kapcsolgatás lehet a main hiánya is, mivel nincs ami ellenőrizze a tápot. Ezt inkább a kérdezőnek szántam
(#) videoton6363 válasza stevepapa hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Üdv!
Ma reggel leszedtem a táp modult, és a fólia felőli oldalon találtam egy gyanús dolgot. Valaki leforrasztotta az IC801 megnevezésű kis ic-t. El nem tudom képzelni hogy mi a feladata annak az ic-nek, de két szerviz manual sem említi, és azt sem, mi a típusa az ic-nek. A neten folyamatosan keresgetem. Az alatt mit ért hogy kijelző típus?
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2017
(#) stevepapa válasza videoton6363 hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
A kijelzőre felül valamelyik oldalon rá van írva. PDP 42 után betű és számok. PL PDP42V7, stb, ebből lehet tudni milyen tápja van. Van a táppanelnek ií száma az is megfelel.
(#) kadarist válasza videoton6363 hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Milyen feliratok vannak a táppanelen? Nem igazán lehet rajzot találni ehhez a típushoz, legalább is én nem találok.
(#) videoton6363 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
A kijelző modell száma PDP42T, a táp modulon több számsor is szerepel.
(#) kadarist válasza videoton6363 hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Soroljad őket, de ha lefényképezed, úgy is jó.
(#) videoton6363 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Ez az SMPS modul.
(#) kadarist válasza videoton6363 hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Esetleg nem LG 42PJ350 a tévé típusa?
(#) videoton6363 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
De igen, az elején rosszul írtam, mert ott 47-tel írtam a 42 helyett.
(#) Sanitatum hozzászólása Feb 9, 2017 /
 
Sziasztok, mig be nem szerzem a philips tv-hez a kondikat addig gondoltam próbát teszek egy másikkal..
Sony KV M2181K. Anno 2015-ben irtam ebbe a topicba a hibával kapcsolatba. Azt a választ kaptam, hogy képcső hiba, de akkor az AV-n is szintén kellene hogy zavaros legyen nem? Mikro vezérlőre tippelek kapásból 2-3 kondit kicseréltem körülötte de nem változott. Valakinek valami ötlete, hogy mit nézzek meg?
Komplett séma
(#) _ampervadasz_ válasza Sanitatum hozzászólására (») Feb 9, 2017 /
 
Szerintem 4052 -es IC -k környékén nézelődj. Az is lehet, hogy egyik (ha több van) rossz, vagy esetlegesen a sorvégtranzisztornál pár fóliakondi. Azért gondolom, hogy itt nézz körül, mert nekem kapásból nem uC hiba realizálódik. Nekem úgy tűnik, mikor üres frekvenciára van hangolva a tuner, akkor lesz ilyen a kép. Jobban nem tudom elmagyarázni, sajnos már egy ideje letettem a CRT -k világáról és az LCD -kkel foglalkozok inkább. Az előtörténetet nem olvastam.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2017
(#) kadarist válasza Sanitatum hozzászólására (») Feb 9, 2017 /
 
Ezek szerint csak az on-screen feliratok rosszak, a képtartalom nem?
(#) Sanitatum válasza kadarist hozzászólására (») Feb 9, 2017 /
 
Úgy érted, hogy ha adás van stb? Az rendes, csak ez ami eszi a kefét.
(#) Sanitatum válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Feb 9, 2017 /
 
Köszi, de 4052-es ic-k körül..ezt hogy érted? Megnéztem az alkatrész listát és duduk lettem mert se az ic jelölése se pedig a neve nem szerepel a listán ez a szám alatt.
(#) kadarist válasza Sanitatum hozzászólására (») Feb 9, 2017 /
 
Én biztosan nem foglalkoznék ilyen bekapuzási zajjal, mert ez normál tévénézés közben nem látszódik. Egyébként valószínű, hogy az említett IC valamelyik hidegítő kerámia vagy elektrolitkondenzátora rosszalkodik.
(#) _ampervadasz_ válasza kadarist hozzászólására (») Feb 10, 2017 /
 
Igen, erre gondoltam én is. SCART és AV csatlakozók környékén található ez az IC. CD452. vagy CD453 néven található.
(#) _ampervadasz_ válasza Sanitatum hozzászólására (») Feb 10, 2017 /
 
CD4052,CD453, vagy hasonlót nézz. Ha behangolod a TV -t egy adásra, akkor az OSD szitálás elmúlik? (jelen állapotában elkellene, ha nem akkor kontaktushiba van, mondjuk az anódsapka alatti köröm nem kap bele a cső anód csatlakozójába, vagy az anódvezeték szigetelése öreg és lehúz néha, vagy a koronakisülése okoz némi képzavart amit ha megfelelő távolságba odébb húzol akkor talán megoldódhatna a probléma. (Igazából csak okot keresek, találgatok)
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2017
(#) kadarist válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Feb 10, 2017 /
 
De persze a többi jelfeldolgozó áramkör is lehet hibás, főleg ott, ahol bekeverik a kijelzést. Sőt még az is lehet, hogy gyárilag ilyen.
(#) videoton6363 válasza videoton6363 hozzászólására (») Feb 10, 2017 /
 
Jó reggelt mindenkinek!

Keresgettem, olvasgattam a neten a plazma tv tápjával kapcsolatban, de sajnos semmi használható információt nem találtam. Van szerviz manual is, de nem tér ki a tápegység részletes javítására. A manual azt írja, ha hibás a táp, cseréljem ki.
(#) kadarist válasza videoton6363 hozzászólására (») Feb 10, 2017 /
 
Mire van kötve az az ismeretlen (kiforrasztott) IC a tápban, hogy néz ki a környezete?
(#) videoton6363 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 10, 2017 /
 
A környezetében smd ellenállások és kondik vannak. A táp modul két részre van osztva, és ez az ic a primer részen található. Primary részen.
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2017
(#) kadarist válasza videoton6363 hozzászólására (») Feb 10, 2017 /
 
Ez kevés. Az áramkört kellene megnézni és meghatározni azt, hogy ott milyen szerepet játszott, már ha egyáltalán volt ott valami és nem csak egy üres SMD-pad-et találtál.
(#) videoton6363 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 10, 2017 /
 
Hát az látszik, hogy onnan leforrasztottak egy IC-t, és a helyén látszik a ragasztó nyoma amit az ic alá szoktak nyomni. Otthon jobban át nézem a panelt.
Következő: »»   1160 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem