Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   125 / 250
(#) proba válasza kadarist hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
A K&H nál volt olyan lehetőség, hogy megerősítő kódot küldött a telefonra.Volt egy hitel meg egy maestro kártyám, mindkettőnél működik hazai oldalon. Aztán jött a meglepetés egyik kártyára küldött csak az alliexpresses vásárlásnál. A következő meglepetés, ha a PAYPAL- hoz beregisztráltam, és fizettem, akkor már egyikre sem. Nem nagyon értem miért.
(#) Doky586 válasza vargaf hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
Igazad van, az is van rajta.. ma is tanultam valamit.

Akkor viszont az a kérdésem hogy hogyan tilthatom le hogy internetes vásárlásra ne lehessen használni ? Ugyanis ezen kártya milliónyi pénztáros kezében megfordul és lehetnek köztük jó memóriával rendelkezők akik megjegyzik a kártyaszámot és a cvc számot is (sőt a Lurdy Alexandrában évekig jegyzeteltek is füzetecskébe kártyát nézegetve minden vásárláskor) így bármikor utána le tudnak nyúlni a kártyámról pénzt?

Egyébként netes vásárlásra (Paypalhoz csatolt) virtuális MasterCardot használok, nem a fizikai Maestro-t..
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2017
(#) proba válasza Doky586 hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
Azzal kezdtem, kikapartam,lefestettem... Bár ha netes vásárlásnál megadom, bárki felhasználhatja. Ezért szeretem(ném) netes vásárlásnál a kötelező jóváhagyó kódot.
A kártya beállításai között a netes vásárlásnak külön limitje van. Ha ez 1 ft, vehet amit akar a tolvaj
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2017
(#) Doky586 válasza proba hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
Nem emlékszem hogy lehetne a Maestro kártyám netes vásárlási limitjét külön állítani, csak két limit állítható emlékeim szerint nálam a webbanknál: (de majd még jobban körülnézek ott)
- vásárlási limit (pl mekiben fizetek)
- pénzfelvételi limit (atm automatából)

Teszek rá én is fekete ragasztószalagot a trükkös pénztárosok ellen (az már feltűnne ha lekaparja), illetve lehetőleg NFC-vel (PayPass) fizetek..
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2017
(#) tbarath válasza Doky586 hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
NFC-vel pont annyi adatot le lehet olvasni a kártyáról, amivel Amazonon lehet vásárolni...
(#) Doky586 válasza tbarath hozzászólására (») Feb 24, 2017 / 1
 
Csakhogy itt nem egy buta mágnesszalag vagy RFID adatait kell(ene) lementenie (ami valóban könnyű lenne), hanem egy titkosítóchip (ami egy komplett számítógép) tartalmát, ami nem adja ki a tartalmát, így nem tudja kiolvasni... (az átviteli úttól (NFC, WiFi, UTP) függetlenül)
(#) tbarath válasza Doky586 hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
Röviden: az Amazon nem kér CVC (CVC2, CVV2, whatever) kódot, minden más pedig egy NFC telefon segítségével simán leolvasható a kártyáról. (Ez utóbbit én is próbáltam, működik.)

Hosszabban: cikk 1, cikk 2
(#) Doky586 válasza tbarath hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
Szerintem nagyon túl vannak pörögve a cikkek...

Szemmel is leolvashatók azok az adatok amik a mobiltelefonos progival is.. húúú
Sőt a cvc még azzal se, csak szemmel.
CVC-t csak az Amazon nem kéri.. Szerintem visszakapnám a pénzem egy bírósági perben. Az pedig hogy egy 300Ft-os próbavásárlást csináltak nevetséges. Nem tudták hogy a PayPass is csak 5eFt felett kér csak PIN kódot...

Most hogy letakartam a nem internetes vásárlásra való Maestro kártyámon a CVC kódot, ezt továbbra is elegendőnek tartom (az internetes vásárlás ellen).
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2017
(#) Doky586 válasza tbarath hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
Majd ha a bevásárlóközpontban sétálva észreveszem hogy valaki mobiltelefonjával simogatja a hátsóm (mert azt hiszi hogy valamelyik farzsebemben van a bankkártyám, szólni fogok neki hogy a húgom valamelyik ingzsebében van..)
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2017
(#) tbarath válasza Doky586 hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
Persze, lelvashatóak, ezért tartom a dombornyomott kártyát alapban veszélyesnek, NFC nélkül is. Amúgy egyre több helyen működik az, hogy te dugod be a kártyát a terminálba, tehát ki se kell adni a kezedből.

És persze, visszakapod a pénzed, csak ugye neked kell észrevenni, neked kell szórakozni a bankkal (amazonnal, akárkivel), és amíg vissza nem kapod (simán lehet 1-2 hét vagy hónap) addig te nem tudod használni a pénzedet...

Én egyébként úgy csinálom, hogy van egy "nem dombornyomott" kártyám ATM és POS használathoz, netes vásárláshoz pedig ehhez való virtuális kártya alapban 1 Ft limittel.
(#) Doky586 válasza tbarath hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
Gondolom ebbe a topikba jönnének sírni azon fórumlakók akiknek napi vásárlásra használt (ebédvételre, ABC-ben használt) kártyájáról illegálisan online pénzt emeltek el.. Nemigazán olvasok ilyenekről..

Nekem az online kártyám másik folyószámlához csatlakozik mint a napi használatú fizikai (offline?) bankkártya. Tiedhez képest csak az a különbség hogy
- nálad a 1Ft-os limitet kell megemeltetned pl 10eFt-ra (időtartamlimittel?)
- nálam a 0Ft-ot tartalmazó számlára kell 10eFt-ot utalnom.

De a napi offline kártyámat nem akarom így korlátozni, ott nem tehetem meg hogy a Tesco-ban sorbanállva a vásárlási limitet óránként variálgassam.. és most pont ezen offline kártya (ami még sosem látott netet) védelmét akarom biztosítani internet ellen amióta kiderült hogy azon is van CVC és a banki leírások se utaltak rá hogy internetről elérhető (ekkor mindig csak a virtuális másik kártyáról beszélnek)
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2017
(#) tbarath válasza Doky586 hozzászólására (») Feb 25, 2017 /
 
Nézd, nem azt mondom hogy ez napi szinten kihasznált "sebezhetőség", mert akkor nyilván az amazon se csinálná azt, amit. Mert gondolom kiszámolták, hogy a CVC ellenőrzés megkövetelésével több vevőt vesztenének, mint amennyibe a csalások kerülnek nekik. Ők ezt megtehetik.

Én csak azt mondom, hogy ez kihasználható, és erre bizonyíték is van (akármennyire hatásvadász is a cikk).
(#) RoliNyh hozzászólása Feb 27, 2017 /
 
Szép napot!

Sikerült már valakinek beregisztrálni a taobaora magyarországról, magyar telefonszámmal?
Mert én már próbáltam néhányszor, és a visszaigazoló kódot amit SMS -ben küldenek, sose fogadta el...

Taobao.com
(#) slogan válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 27, 2017 / 1
 
Nekem még ilyen is van itthon Karcmentes ! Boltban vásárolt (1971 Damascus), azóta megvan... Kazetta nincs már hozzá, szemezgetek vele az Ebay-en.

weltron.jpg
    
(#) Brian88 válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Szia
Taobao nem postáz külföldre. (Csakis Kínán belül szállítanak) Még ha tudnál is regisztrálni, nincs aki elküldje neked az árut.
(#) RoliNyh válasza Brian88 hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Hát az érdekes, mert lehet választani tengerentúli szállítást is a termékeknél. Mondjuk arra nem esküszöm meg, hogy mindegyiknél így van, viszont amiért regisztrálnék, azoknál ott van ez az opció is.
A másik meg az, hogy a 86daigou -ról már rendeltem pár dolgot, és ők is a taobaoról küldenek...
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2017
(#) kadarist válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
A Taobao egy nagyker és a világszerte fellelhető kereskedőiket szolgálja ki.
(#) RoliNyh válasza kadarist hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Az lehet, de nincs mennyiségi megkötés (mint pl az alibabán), szóval akár egy darabot is lehet rendelni, és gondolom cégkivonatot meg a kutya se kér, hogy eldöntsék, hogy most akkor magánszemély, vagy cég vagyok -e. Ezért akarom kipróbálni. Máshol nem találtam az a terméket olyan árban amik ott vannak
(és igen tudom, a szállítás még rájön, az nincs feltüntetve, mint ahogy 86daigoun sem)...
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2017
(#) Doky586 válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Próbáld ki hogy nagyobb tételben hajlandó-e szállítani. Hátha 1'000'000 $ rendelésnél kivételt tesz..
(#) kadarist válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Mélyedj el a témában: Bővebben: Link. Van itt egy olyan okosság, hogy: Supported Countries:
Taobao Global Direct Shipping: Singapore,Malaysia
Taobao Global Consolidation and Shipping: USA,Canada, Australia,New Zealand,Singapore,Malaysia,Japan(new)
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2017
(#) RoliNyh válasza Doky586 hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Na de itt most nem ez a probléma...
(#) RoliNyh válasza kadarist hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Nem tudom, ha valóban ennyire korlátozottak a szállítási zónák, akkor nem is értem regisztrációnál miért lehet kiválasztani még csajágaröcsögét is...
(#) Doky586 válasza proba hozzászólására (») Feb 28, 2017 /
 
Nálam így néznek ki a kártyalimitek beállítási lehetőségei. Nem találok a fizikai kártyámhoz tartozó netes vásárlási limitet. Nálad ez hogy néz ki? hol állítod be az 1 Ft-ot (de úgy hogy az ABC-ben továbbra is tudj vásárolni)

bank2.png
    
(#) proba válasza Doky586 hozzászólására (») Feb 28, 2017 /
 
Az én bankomnál nincs virtuális kártya. Ez helyett találhatták ki, ha veszek valamit, akkor egy a bank által kreált ablakban egy üzenet társaságában ( amit én változtathatok tetszőlegesen a bank oldalán) megkérdezik a telefonomra érkezett 9 karakteres kódot. Ennek ismeretében Így néz ki a limitbeállításom.Csak egy bánatom van, ha PAYPAL-hoz csatolom a kártyát , az valamiért nem minősül internetes vásárlásnak, így a kódmizéria nem működik. A másik félelmem, az ember hol tartja a kártyát, a telefon mellett, így ha veszik mindkettő veszik, tehát a tolvaj jó esetben szinte minden vásárlási információval rendelkezik. ( a CV kód kivételével, mert azt alaposan kikapartam.)
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2017

bank.jpg
    
(#) tbarath válasza proba hozzászólására (») Feb 28, 2017 /
 
Telefonra pin +sim pin +maximum 1 perc inaktivitás után aktiválódó lock screen szerintem alap ha értékes vagy érzékeny dolgot tárolsz a készüléken.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2017
(#) proba válasza tbarath hozzászólására (») Feb 28, 2017 /
 
Nem tárolok rajta semmit még a böngészőből sem nyitottam meg a bank oldalát soha, nem a rendes mail címem van beregisztrálva. Csak a bank küldi rá a hozzáféréshez szükséges SMS-eket.A felesleges zárakat útálom, ha ellopják úgyis mindegy, buktam az egészet. Feltöltő kártya van benne. Cserébe viszont ha valaki megtalálja ( had higgyek az emberekben) , valami ismerőst fel tud hívni.
(#) tbarath válasza proba hozzászólására (») Feb 28, 2017 /
 
Előbb azt írtad, hogy a kártyával "csomagban lopható", és ugye erre jönnek a 2FA SMS-ek, és gondolom a vásárlási/pénzfelvételi értesítők is (ha vannak). Ezt azért nem mondanám értéktelennek - bár önmagában nem sok mindenre elég, kell még hozzá user és password is a netbankhoz.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2017
(#) Doky586 hozzászólása Márc 4, 2017 /
 
Csak nekem újdonság hogy eBay-ről rendelt minden 2-500 Ft értékű aprósághoz is adnak Tracking numbert és a postás nem dobja be hanem csak aláírás után adja át.. ? (vagy mehetek érte a postára kiváltani)
(#) tbarath válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 4, 2017 /
 
Nekem sokszor fake tracking number-t adnak.
Postásról nem tudok nyilatkozni, nekem a cégnél átveszi a recepciós, ha nem felejtem el majd rákérdezek hogy kell-e aláírnia.
(#) Csupasz hozzászólása Márc 8, 2017 /
 
Sziasztok!
Ismeri valaki a zhunbai.com oldalt? Lehet onnan vásárolni?
Nem tudom angolosítani, illetve USD fizetésre áttenni. Lehet?
Következő: »»   125 / 250
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem