Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1163 / 1267
(#) eyess válasza Massawa hozzászólására (») Márc 9, 2017 /
 
Próbáld ki másik táppal is , ha van .Úgy hamarabb megtudod , hogy az e a baj .Egyébként igen nem sok az sd adás már , de talán a kihívás , ami miatt foglalkozz vele.Másért ne is.
(#) Massawa válasza eyess hozzászólására (») Márc 9, 2017 /
 
A táp a belsö panel szerves része és legalább 3 helyre ágazik.
(#) eyess válasza Massawa hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Értem hát te tudod bár egy beltéri nem egy nagy durranás ,hogy ne lehetne életre l
Kelteni. Az is lehet , hogy rajz is van valahol hozzá , csak utánna kellene nézni.Egyébként mi a típusa?
(#) Spyro1411 hozzászólása Márc 13, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy elég furcsa problémája van a mamém tévéjének... A képarány nem megfelelő némelyik adón. Pl a story5 meg a story4 mennek rendesen 16:9 hez arányban. Majd az össze többi (amit szokott nézni) 21:9 hez arányban mennek. Szóval a kép tetjén meg az alján ott a fekete csík. Konkrétan Sharp LC-32CFE5102E TV-ről van szó. Próbáltam beállítani a képarányt, de 16:9 hez van, szóval azt hagytam úgy, majd gyári beállítások visszaállítása... de nem segített. Gondolkozom a software frissítésen, de nem találtam a hivatalos oldalon.
Valakinek valami ötlet? Előre köszönöm!
(#) attila42 hozzászólása Márc 13, 2017 /
 
Szép estét kaptam egy Panasonic Tx-29PS2P Tv

az a gondja bekapcsolásnál villan a képcső .

mi lehet a gondja ?

segítséget kérnék
(#) kadarist válasza attila42 hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Szia!
Villanás után valamilyen egyéb életjel?
(#) kadarist válasza Spyro1411 hozzászólására (») Márc 14, 2017 / 1
 
Analóg kábeltévé van rákötve?
(#) Spyro1411 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Telekomos műholdas TV set top boxal és hdmi kábellel van összekötve.
(#) RoliNyh válasza Spyro1411 hozzászólására (») Márc 14, 2017 / 1
 
Esetleg Auto, Eredeti vagy valami hasonló módot nem lehet beállítani?
Akkor a megfelelő jelforráshoz állítja be a képarányt...

Ha nincs, akkor elképzelhető, hogy FW bug...
(#) Spyro1411 hozzászólása Márc 14, 2017 /
 
Csak 16:9, 4:3, zoom1,2,3 meg valami pont szerinti... sajna egyik se oldja meg a problémát. A gyári beállítások visszaállítása nem oldotta meg a problémát, ezért gondoltam hogy majd frissítem az fw-t, de a neten nem találtam a hivatalos oldalon.
(#) attila42 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
kadarist szia be se kapcsol villanás útán
(#) kadarist válasza Spyro1411 hozzászólására (») Márc 14, 2017 / 1
 
A telekomos dobozt is be kell állítani, mert nem elég csak a tévét.
(#) Spyro1411 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Nem hiszem el, de tényleg ez volt a probléma! Biztos véletlenül megnyomta a gombot, vagy nem tudom. Azt sem tudtam, hogy azon is lehet állítani a képarányt.
Nagyon szépen köszönöm a segítśeget!
(#) attila42 válasza attila42 hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Hogyan tovább őtlet ?Kardris megsem mukan villanás útán

sorkimenőre gyanakszom
(#) T-Adee hozzászólása Márc 15, 2017 /
 
Üdv Urak!
Az alany egy Panasonic TX-32PK25D hagyományos képcsöves TV.
Az utóbbi időben lilás bevibrálás,vagy folyamatos lilás kép látható.
Érdemes e vele még foglalkozni vagy lomtalanításkor kitehetem?
(nem vagyok szakember,csak amatőr műkedvelő)
Köszönöm.
(#) mindenes válasza T-Adee hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Szia!
Egy Panasonicot kidobni hát kár lenne bármi is legyen a hibálya!
Első lépésként keress forrasztási hibákat, elsősorban az eltérítés környékén (vizszintes ill. sorkimenő környéke ami gyakori) a szinvégfokozat atvizsgálása pedig erőteljesen ajánlott! A többit majd ezek után .
(#) mindenes válasza attila42 hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Szia!Mégis hol villan a képcső jó volna tudni? A lerakódott por és kosz éeltávolítása sok esetben segít.
(#) eyess válasza T-Adee hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Nincs véletlenül hangszóró, vagy hangfal a tévé közelében , mert ha igen, akkor attól is lehet az elszíneződés.
(#) attila42 válasza mindenes hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
mindenes Szia bekapcsolásnál a képernyő közepén villan egyet de kiszedtem az egészez belsejét felsir a nagyfeszültség és kikapcsol nem megy tovább
(#) T-Adee válasza eyess hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Nincs.
(#) attila42 hozzászólása Márc 23, 2017 /
 
üdv eljutottam Panasonic Tx-29PS2P Tv tápja megindult de nagy fesz megsem nyikkan
(#) attila42 hozzászólása Márc 24, 2017 /
 
szép estét lehet nem idevaló ?

hol lehet Ptk rendelni ?


köszi a segítséget
(#) BarnaPili válasza attila42 hozzászólására (») Márc 24, 2017 /
 
Szia!
Valóban van alkatrész hol kapható téma.
PTK-t a HQ videó.hu-nál szoktam venni. A lábtávolságra figyelj !
István
(#) attila42 válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 24, 2017 /
 
BarnaPili köszi a segítséget mer ketö van benne és egyik zörög próbáltam másik tv cserélni de nem jó sajna marad a rendelés
(#) Lali24 hozzászólása Márc 30, 2017 /
 
Üdv mindenkinek!
Valakinek nincs meg Vestel 17mb90-2 alaplapnak a DUMP-ja?
Köszönöm!
(#) belfi2 hozzászólása Márc 31, 2017 /
 
Sziasztok!
Ismét egy kéréssel, kérdéssel fordulok hozzátok.Delton CTV5555txt TV-t javítottam, képcsőcsere volt. A javítás alatt még sztereó volt mert hallottam a hangszórókból sztereó hangot.Most bekapcsolva viszont már monoban szól és nem is tudom mit kellene bekapcsolni rajta hogy sztereó legyen.Nincs eredeti távirányító. Ebből adódik a kérdés! Távirányítóval ki lehet e kapcsolni (véletlenül) a sztereó hangot , illetve a szerviz menüben hogy kell bekapcsolni?A képernyőre nem ír ki semmit hogy monó/sztereo.Az AVL bekapcsolva.

Üdvözlettel Belfi!
(#) kadarist válasza belfi2 hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Szia!
AV-ról nem sztereó?
(#) belfi2 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 1, 2017 /
 
Nem próbáltam .de ki van építve a ki és bemenet.Valahol leírtam az ic-ket de ne találom, most meg itthon vannak az unokák így hétfőig annyi.Megegyezik a Vestel CTV5555txt-vel legalább is külsőre .
(#) raymond195 hozzászólása Ápr 4, 2017 /
 
Sziasztok! Van egy régi Orion T2180 STX-SL tv-ém az a hiba hogy távirányitóval nem müködik!
Úgy kezdődött,hogy beléptem a serviz menübe és mikor kiléptem (kikapcsoltam) utánna már nem érzékelte a távirányitót,a tévén lévő gombok mind müködnek csak a távirányitót nem látja,állitólag ijenkor gyártási módban van de nem tudom kikapcsolni mert nem tudok távirányitó nélkül belépni a serviz menübe.Már eepromot is cseréltem benne raktam bele egy üresset azt ő felprogramozta alap beállításokkal de a távirányitót továbra sem érzékeli!
Ennek a visszaállításában szeretnék tanácsot kérni!
(#) tothzsolt hozzászólása Ápr 4, 2017 /
 
Üdv. Van egy Grundig ST70-819NIC, CUC 2050 sasszi-val felszerelve. A tv-ét azzal a hibával kaptam hogy nem indul. Átforrasztottam az alaplapot és elindult, de megjelenik 1 fekete csik a képernyőn, amit nem tudok mitől. Tudna valaki segiteni?

2222.jpg
    
Következő: »»   1163 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem