Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton RA 6363 és EA 6383 javítása
Lapozás: OK   96 / 122
(#) bekeipeter válasza danesz79 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Nekem is a fórumról kell "összeollózni", mivel azóta 3x költöztem. Valamelyik este összeszedem.
Megpróbálok egy egyszerőbb leírást összerakni, mivel szerintem nem szeretnéd újra hangolni a tunert.
(#) danesz79 hozzászólása Jan 20, 2017 /
 
Tényleg nem szeretném újra hangolni, ha nem muszáj. Pár barátomnak is van videoton rádiója és szinte mindenkinek elhangolódik. Mindenkit zavar, de senki nem áll neki megcsinálni mert annyira mélyen bele kel piszkálni amihez nincs tudása se felszereltsége a hétköznapi embernek. Nem akarok beton stabilt csak egy kicsit legyen jobb és ne másszon el minden 2 percben. Gondolom a tervezők úgy gondolták majd az AFC megtartja, de hát sajnos nem képes rá. Ezért már előre is megköszönöm ha egy egyszerűbb leírást kaphatnék és nem kell újraépíteni az egész panelt csak a szükséges alkatrészeket cserélni.
(#) Dióda hozzászólása Feb 18, 2017 /
 
Sziasztok egy ea6383 végfokát kellene feltámasztanom de sajnos egyik dióda benne megadta magát.
N125 -ös dióda helyére mit lehet tenni?
1n4148 esetleg?
(#) reloop válasza Dióda hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
Szia! Megfelelő helyettes.
(#) bekeipeter válasza Dióda hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
1N914, 1N4148, 1N4150 stb...
(#) Dióda hozzászólása Márc 18, 2017 /
 
Sziasztok!

Kellene egy kis segítség. Rendberaktam a végfokot és szól is meg minden de a tuner bemenet csatlakozóját eltávolították. Nosza dobok bele egy 6,3-as jack ajzatot és csóközön. Viszont előlről a kapcsolósortól jön két vezeték amit nemtudom hová mehetett. Valaki esetleg tudna segíteni?
(#) bekeipeter válasza Dióda hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Valószínüleg a némító áramkör vezetékei lehetnet, mivel a tuner tuchel aljzatán keresztül volt átvezetve, így a tuner gombjaihoz érve némít a szabályzó modul.
(#) Szendy hozzászólása Márc 20, 2017 /
 
Sziasztok, van egy 6363S ketyerém, hosszú idő után előszedtem, de nem szól jól. Recsegve szól. A jobb oldal használhatatlan. A bal kicsit zavaró. Van valami ami valószínűsíthető hiba, vagy végig kellene méregetni mindent? Valamicskét konyítok az elektronikához, de nem vagyok műszerész. Vagy vállal valaki javítást (Bp-en) reális áron?
(#) rozsdas111 válasza Szendy hozzászólására (») Márc 20, 2017 /
 
Én sem vagyok szakember, de első körben kis kontaktspray a potmétereknek megoldhatja a problémát.
(#) Szendy hozzászólása Márc 21, 2017 /
 
Sziasztok meg tudja valaki mondani hogy a VR47 ellenállásnak jó a 2w-os?
(#) kadarist válasza Szendy hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Szia!
Jó bizony.
(#) Szendy hozzászólása Márc 21, 2017 /
 
Kicsit sérült volt a jobb oldali VR47. Kicseréltem mindkettőt, de nem ez volt a baja. Olyan a hang mintha folyamatosan fújna szél a mikrofonba. Potikat befújtam. Van valami ötlete valakinek? Köszönöm.
(#) Szendy hozzászólása Márc 21, 2017 /
 
Bekapcsolás után kb 20mp-ig jól szól a jobb oldali is, aztán kezd torzulni. Hátha ez fontos...
(#) Szendy hozzászólása Márc 22, 2017 /
 
Megcseréltem a végfokokat és a hiba is vándorolt, így gondolom a végfok hibás. Nincs valakinek alkatrészlitsája hozzá a ma is kapható alkatrészekkel?
(#) Szendy hozzászólása Márc 22, 2017 /
 
Mintha egyre erősödne a sustorgó zaj a működő oldalon is. Bekapcsolás után kb 10 percig jó, utána kezd erősödni. Ez mitől lehet?
(#) bekeipeter válasza Szendy hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Nem melegszik egyik végtranyó sem? Ha melegszik, akkor vagy nagyon magas a nyugalmi áram, vagyx gerjed. A végtranyókat ne a beültetési rajz szerint kösd be, hanem a kapcsolási rajz alapján! Felülről lefelé: BD244: E C B BD243: B C E
(#) mugab válasza Szendy hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Ha nem potméter, akkor az egyik előerősítő tranyó zajosodik be. Cserével javítható.
(#) djhans válasza Szendy hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Végfok bemenetén a BF244 FET lehet hibás.
(#) Szendy hozzászólása Márc 23, 2017 /
 
FET kivéve, hiba marad. Összes tranzisztort cserélem. VC48 kondenzátornak jó a 63V-os?
(#) djhans válasza Szendy hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Eredetileg ott 100V-os van.
(#) Szendy hozzászólása Márc 23, 2017 /
 
Tudom, de az nincs. 63 vagy 250 van.
(#) bekeipeter válasza Szendy hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
gerjedés, vagy ellenállás... Testeld le visszafelé haladva a jel útját és megleled a hibás kört.
Balansz npoti közepe, hangerő poti közepe.
(#) Szendy válasza bekeipeter hozzászólására (») Márc 24, 2017 /
 
Szia, ezt nem értem pontosan hogyan kellene és mit figyeljek közben. Egyébként kicseréltem a tranzisztorokat (kivéve végsőket 809-810). Ha teljesen letekerem a mély hangot akkor eltűnik a hiba, amint tekerem fel akkor kezd recsegni és eltűnni a hang. Olyan mintha elfogyna a szusz belőle, de pufferkondi nem lehet mert mikor megcseréltem a végfokokat akkor a hiba is ment vele.
(#) bekeipeter válasza Szendy hozzászólására (») Márc 24, 2017 /
 
Nézd meg a szabályzó modul csatlakozóját, izopropil alkohollal szépen lejön a felete oxid róla, az etil-alkohol nem igazán jó. Ha ez sem segít, akkor lehet, hogy szakadz a mély poti, bár ennek kicsi az esélye. A csatoló kondenzátorokat sem árt átnézni a modulon! Ellenőrizd, hogy a szabályzó modul 6,7,11,12 valamint a 2,3,4,5 lábain van-e jelen egyenfeszültség. Ha van, az kondenzátor hiba!
(#) Szendy hozzászólása Márc 27, 2017 /
 
Úgy tűnik megvan a hiba. Kicseréltem a két végtranzisztort és most jó. BD809-810 volt benne, de mivel az már nincs így a sokak által javasolt 911-912 került bele. Kérdésem, hogy a másim oldalon is cseréljem, vagy maradhat így is. Illetve a 213 helyett 556-ot raktam mert az sem volt. A jó oldalon ezeket is kicseréljem 556-ra? Köszönöm
(#) bekeipeter válasza Szendy hozzászólására (») Márc 28, 2017 /
 
A végtranzisztorok, amiket írtál, sokkal jobban megfelelnek oda. A többi helyett is jó típust raktál! Ha azt akarod, hogy a mélysugárzót "ne szívja be" nagyobb hangerőnél, érdemes egy-két apróbb változtatást elvégezni!
VC04 megfordít VT06 felé nézzen a +
VR05,41 csere 47 kOhm-ra
VR43 csere 1,8 kOhm-ra
VD10 anód és VD11 katódra ráforrasztani egy 10µF-os kondenzátort VD10 Anód +, VD11 Katód -.
VT19 csere valami nagyobb teljesítményűre, mivel ha a védelem dolgozni kezd, a BC546 azonnal elszáll! pl. BD139-16, MJE340 (a bekötésre ügyelni!!!) BC300 (1 az 1-ben)
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2017
(#) Szendy válasza bekeipeter hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget lehet, hogy megpróbálkozom az átalakítással, de akkor ezek szerint nem érdemes addig kicserélni a jó oldalon az eredeti tranyókat amíg működnek rendesen. Nem lehet abból probléma, hogy nem egyfomák. Sajnos én nem értek ennyire a témához és csak emiatt kérdezem: http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_197532.html#197532
(#) fripi96 hozzászólása Márc 31, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy RA 6363s tipusú erősítőm ,sajnos hibás.
Hiba jelensége: A Bal oldala nagyon halkan szól , jobb oldala hibátlan. Ha benyomom a mono gombot akkor a bal oldala hangosabb lessz de még így is halkabb mint amilyennek kellene lennie. Előerősítő, szabályzó modul cserélve lett egy tökéletesen működőből , sajnos ezek után is halk volt.
(#) bekeipeter válasza fripi96 hozzászólására (») Ápr 1, 2017 /
 
Az Isostat kapcsolósor lehet a ludas a témában. Sajnos gyakran előfordul
(#) bekeipeter válasza Szendy hozzászólására (») Ápr 1, 2017 /
 
Ilyen jót még soha sem nevettem!
1982-ben még nem volt sem RA6363, sem EA6383 sem, csupán az RA6360 és EA6380 páros, amiben még a Cleopatra végfokok voltak. Ennyit erről. Az ott használt végfokot egy Texas Instruments audio alkalmazási példából ollózták. De, mivel a "gondos tervezésnek" köszönhetően gerjedt az áramkör, lerontották a magashang átvitelét. Így oldották meg, hogy a kicsatoló kondenzátor lába és fóliája 2mm-re húzódik a bemenettől. Az RA6360-RA6363 pedig főleg a szabályzó modul környékén igen csak földhurkosra sikerült...
Következő: »»   96 / 122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem