Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Készülékek kapcsolási rajzai
 
Témaindító: csikosgabi, idő: Máj 6, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   13 / 18
(#) reloop válasza Zsola_1 hozzászólására (») Márc 10, 2017 /
 
Van esély arra, hogy a kisebb teljesítményű ventilátor kevesebb levegőt szállít és nem lesz kielégítő a hűtés, de ez elenyésző.
(#) Zsola_1 válasza reloop hozzászólására (») Márc 10, 2017 /
 
Mostmár csak az érdekellne hogy hol tudnám a nyugallmi áramot megmérni mely pontokon ? vissza térve a ventillátora a Q71 elbirja ezt a ventillátort vagy keressek bele eredeti paraméterekkel rendelkezöt?
(#) reloop válasza Zsola_1 hozzászólására (») Márc 10, 2017 /
 
A TP1-TP2, valamint a TP1-TP3 között állíts kb. 10mV-ot, abból nagy baj nem lehet. Ha keresztezési torzítást hallanál emelgesd őket 2-3mV-os lépésekben.
A Q71-en jelenleg kisebb áram folyik, nem indokolt a cseréje.
Az eredeti ventilátor A8025H24B típusú. Erre a modellszámra rákeresve 95mA-es ventit találok, lehet jó az úgy ahogy van.
(#) Zsola_1 válasza reloop hozzászólására (») Márc 10, 2017 /
 
Akkor vissza rakom bele az utólag betett alkatrészeket ,sajna szkópom nincs ,hogy normálisan méregessem a dolgokat A tp1-3 dolgot megnézem még sima müszerrel.Csak simán üresjáratba tehát se bemenet se terhelés ugy mérjem??
(#) reloop válasza Zsola_1 hozzászólására (») Márc 10, 2017 /
 
Igen, jel nélkül mérendő. További kérdés menjen erősítős témába!
(#) Zsola_1 válasza reloop hozzászólására (») Márc 10, 2017 1 /
 
Rendben csak ezeket a tp 1-3 pontokat nem lelem a panelon amugy tényleg ugyan az mint az Interm végfok
(#) Remci hozzászólása Ápr 1, 2017 /
 
Sziasztok!
Ecopower EP-1298-hoz keresnék kapcsolási rajzot Bővebben: Link . A tápjával van probléma,eldurrant benne egy Ucxxxx tipusu Ic. Gondolom 38xx lehet, de vajon melyik?A többi alkatrészt tudom azonosítani,de nem tudom melyik Ic-t tehetem bele. A trafón lévő felirat szerint nem találtam róla semmit. Ha valaki tudna róla valami infót, megköszönném. Sajnos csak ilyen képet tudok róla prezentálni.
(#) Remci válasza Remci hozzászólására (») Ápr 2, 2017 /
 
Közben megoldódott a dolog. A dobozban egy pókhálón fenn akadt az Ic lerobbant darabja, azon már olvasható hogy UC3843 a tipusa.
(#) OFK hozzászólása Ápr 6, 2017 /
 
Kollegák,
egy Videoton GSW 5720 kazettás deck kapcsolási rajzát keresem, ha tudna valaki segíteni.
(#) Csupasz hozzászólása Ápr 18, 2017 /
 
Sziasztok! Keresem az UNITRA WP 8010 A erősítő kapcsolási rajzát. Ha valakinek megvan, kérem, rakja fel.
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2017
(#) elektroncso válasza Csupasz hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
(#) uniman válasza Csupasz hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
"WP"...
(#) Csupasz válasza uniman hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Bocs, de ha az ember fáradt, előfordul, hogy felcserél két betűt.
(#) uniman válasza Csupasz hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Hello Csupasz!
Akkor OK...
(#) Csupasz válasza uniman hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Köszönöm!
(#) elektroncso hozzászólása Ápr 30, 2017 /
 
Sziasztok.
Kapcsolási rajzot keresek Csehszlovák gyártmányú SV18 RD esztergapadhoz. Sajnos hiába kerestem a google-val, de csak a SV18 RB-hez találtam rajzot, az pedig elektromosan teljesen eltér az RD-től.
Ez egy elég "speciális" esztergapad, DC motor van benne és fokozatmentesen elektronikus úton lehet a fordulatszámát szabályozni. Sajnos hibás, nekem meg meg kéne javítanom.
Előre is köszönöm. Hátha valakinek több sikere lesz, mint nekem.
Ezzel az esztergapaddal két baj van, az egyik az, hogy hibás, a másik meg, hogy nem az enyém.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2017
(#) Massawa válasza elektroncso hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Rajzom az nincs, de itt egy trencséni cég ahol javitanak ilyen gépet ( söt feljavitanak)

Sulek

Az az esztergapad meg motorja messze kilog a hobbielektronikábol. ( azt hiszem vagy 14kW-s az a motor.
(#) elektroncso válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Köszönöm. Ez is valami. Őszintén végső elkeseredettségemben kérdeztem itt. Több hónapja küszködök vele rajz nélkül.
De ha valakinek esetleg van rajza ne tartsa vissza. Megköszönöm!
(#) Massawa válasza elektroncso hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Ekkora motorhoz azért komolyabb környezet kell mint egy házi mühely. Lehet, hogy egy villamos/HÉV remizben több segitséget tudsz kapni, habár ma már ott is más a technologia.
Nem tudom, hogy otthon egyáltalan be e tudod kapcsolni, 50A-nál több áram kell hozzá.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2017
(#) uniman válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 1, 2017 /
 
Hello!
Ennyi évesen te ezt meg tudod javítani...?

SV_18RD5.jpg
    
(#) elektroncso válasza uniman hozzászólására (») Máj 1, 2017 /
 
Köszönöm. A bal oldalon lévő regulátorról nincs véletlenül egy bővebb rajz (vagy legalább egy közelebbi amin a feliratok kivehetőek)? Sajnos abban a vezérlőszekrényben van 4 nagy modul, az egyikben folyton kivágja a biztosítékot egy zárlat. Rajz nélkül szinte lekövethetetlen, hogy hova mennek a drótok. Annyit sikerült kiderítenem, hogy az az egyik modul betápja, onnan valahova tovább megy, ott lesz a zárlat.
Sok mindent javítottam már, például inverteres hegesztőt úgy hogy akkor láttam először testközelből, kapcsolási rajzom sem volt, én fejtettem vissza a NYÁK alapján. Vagy pl. plazma tévét, LCD monitort... Jó érzésem van a javításokhoz, ismeretlen elektronikákat nagyon gyorsan megismerek. Elég gyorsan át tudom látni a komplikált, bonyolult vezérléseket is. Volt lehetőségem gyakorolni a nyáron, amikor a 4-5 mezős ipari vezérléseket kötöttük édesapámmal ketten.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2017
(#) uniman válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 1, 2017 /
 
Hello!
Csak ennyit találtam (eddig) erről a neten. De az említett Trenčín-i cég is inkább másfajtára cseréli azt az elavult RSU-01 vezérlést... De itt olvasgass, hátha...
(#) elektroncso válasza uniman hozzászólására (») Máj 1, 2017 /
 
Azt hittem, hogy tied a rajz.
Köszönöm, hogy megkerested.
Most egyenlőre kérdeztem ott is (cnc.cz) azután meglátom. Most éppen a tirisztorokat mérem át, mert valahol a nagy áramú részben van a hiba.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2017
(#) Massawa válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 1, 2017 /
 
A baj az, hogy a trencséniek szerint ez már ujkorában is egy öszvér volt, igy senki sem tudja pontosan, hogy mi miért van benne ( a szerszámgyár csak beépitette). Ezért cserélik manapság az egész szerkezetet egy uj motorra meg ipari vezérlöre, és az eredetivel a kutya sem foglalkozik ( time is money). Valoszinü, hogy az alkatrészek egy része sincs ma már gyártásban igy még helyettesiteni is kell - azt meg egy profi szerviz nem vállalja. (Ilyesmire a gyár szokott kiadni egy belsö leirást mit mire lehet/kell cserélni. A gyár már nem létezik igy ilyesmi nem lesz.).
Szoval holnap hivd fel a trencsénieket, és beszéld meg velük, mi a helyzet.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2017
(#) elektroncso válasza Massawa hozzászólására (») Máj 1, 2017 /
 
Ez biztos, látszik a kivitelen. Több helyen van a NYÁK-okon vezetősáv megszakítás, átkötés, plusz alkatrészek...
A Trencséniekkel majd a eszterga gazdája megegyezik.
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
(#) Medve741 hozzászólása Máj 7, 2017 /
 
Sziasztok!
Szertnék építeni a 80 méteres amatőr sávra csöves QRP táviró adót.
Ehhez keresek rajzot lehetőleg novál csövekkel. Van itthon ECC83 és EL84.
Valami rémlik, hogy megjelent egyszer régen valamejik Rt újságban egy cikk evvel a témával.
Köszönöm előre is a segítséget!
(#) pucuka válasza Medve741 hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Inkább ECC85, (81) - EL84 -el próbálkoznék, és az már nem is annyira QRP adó, Az EL 84 -ből 10 W körül is kihúzható. (az ECC83 -al lehet problémáid lesznek)
(#) orsi70 hozzászólása Máj 11, 2017 /
 
Üdvözlet mindenkinek!
Keresem az Univox TAU X 300-as erősítő gépkönyvét/kapcsolási rajzát.Ha valaki tud segíteni kérem ne kíméljen!!
(#) Csupasz hozzászólása Máj 12, 2017 /
 
Sziasztok!
Keresem a Dolby CP55 Cinema Sound Processor kapcsolási rajzát.
Ha valakinek megvan, kérem, segítsen, vagy tegyen fel egy linket.
(#) elektroncso hozzászólása Máj 14, 2017 /
 
Sziasztok.
Olyan videó kamerának keresem a kapcsolási rajzát, amihez annó képcsöves "elektromos nézőke" volt. 80-as 90-es évek. Hozzám került egy ilyen mini katódsugárcsöves nézőke, de kamera nélkül. Az érdekesség kedvéért szeretném kipróbálni. Ebben a példányban BA7145F a vezérlő IC, ehhez már adatlapot találtam, sajnos kínaiul. De azért az ábrákból sok minden kiderült. Például, hogy a modul +5V-ról működik és videó bemenete van. Illetve van két VD, HD jelzésű kimenet, valójában arra vagyok kíváncsi, hogy a kamerában ezek hova csatlakoznak.
De ha már csak készülék típusszámokat adtok, hogy mik voltak a legelterjedtebbek az is jó, kapcsolási rajzot keresek hozzájuk.
Előre is köszönöm.
Következő: »»   13 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem