Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   442 / 577
(#) Orbán József hozzászólása Máj 28, 2017 /
 
Újból segítséget kérnék. Honnét lehetne becsületes úton hozzájutni régi rádió hangszóró "selyméhez"?
Amennyibe a régit nem tudom kiegyengetni jó lenne valami egyéb elérhetőség, ha tud valaki ilyent!
Köszönöm!
(#) zolika60 válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 28, 2017 /
 
Turkálóban keress hasonlót.
(#) Orbán József válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Köszönöm!
Kaptam egy linket, ahol hangszer erősítő kellékek vannak...
Vagyis megoldódik.
(#) ronin75 válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
(#) Amigos70 hozzászólása Jún 7, 2017 / 1
 
Van nekem 3db csöves cuccom, amit elég rozsdás állapotban szereztem be.
Van valakinek ötlete mit lehetne kezdeni velük?
Illetve szeretne valaki ilyen készülékeket?
(#) szikorapéter válasza Amigos70 hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Szép kis restaurálási alap az már biztos. Szerintem ez nem kérdés hogy bárki elfogadná...
(#) Moderátor hozzászólása Amigos70 hozzászólására (») Jún 8, 2017
 
Ezt az apróba!
(#) granpa hozzászólása Jún 8, 2017 /
 
Vagy a felajánlósba.
(#) fgyj hozzászólása Jún 11, 2017 /
 
Kedves Hozzáértők!
Az Orion 230A készülék működő állapotban került hozzám, de nagyon erős búgással. A mellékelt kapcsolási rajzon pirossal jelöltem a kicserélt alkatrészeket - ezek után csak nagyon halk búgás maradt. Mi okozhat még hibát? Hogyan lehetne ezt a zajt is megszüntetni?
A lejátszható videó talán jól megmutatja a hang természetét:
https://youtu.be/kW77ew4-XVo (Először nullára állított hangerő, a fényképezőgép 2-3 centire - aztán a hangerő növelése és távolítás kb. 12 centire.)
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2017
(#) pucuka válasza fgyj hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
És, ha megfordítod a hálózati csatlakozót?
(#) Janó bácsi válasza fgyj hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Ezeknek a készülékeknek egyik típus hibája, hogy az UBL 21 enyhén fűtés-dióda zárlatos. Ez a búgás a hangerő erősitésével növekszik, lehalkítva csökken. Vagy cserélni kell a csövet, vagy leégetni a zárlatot, ami nagy gyakorlatot kíván. Esetleg ki lehet iktatni az UBL diódáit, és 2 OA 1161-el helyettesíteni.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2017
(#) fgyj válasza pucuka hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Mindegy - nem változik.
(#) Janó bácsi válasza fgyj hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Akkor nem az. Talán hálózati szűretlenség, még egyszer végig kell nézni.
(#) kristikoma válasza fgyj hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
A 1,5kOhmos ellenállást a két pufferelkónál kicserélheted ugyanilyen értékű nagy teljesítményű huzalosra, ha nem ilyen van benne. Rajzjel szerint sima ellenállás van most benne. Jó esetben a huzalellenállás sokat segíthet.
(#) fgyj válasza Janó bácsi hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Janó bácsinak: a búgás a hangerő növelésével erősödik, de nem durva (a műsor hangja jól elfedi).
(#) tr4356scop hozzászólása Jún 12, 2017 /
 
Segitséget szeretnék kérni egy TR 5258/0009 frekimérö kapcsolási rajzáhóz. Most vettem használtan, 3 bekapcsolást birt ki--nincs kijelzó világitás-nem lehet a trafot mérni -kapcsoló-trafó jó-de valahogy másképen van ez összerakva, a kábelformát nem akarom szétbontani..zsuzsi8ev
(#) Janó bácsi válasza fgyj hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Az UBL lesz az még is csak. Válaszd le a második KF-ről a diódára menő vezetéket, meg a kukac trimmert, és a KF vezetékre re rakjál a test felé egy diódát. Meg fog szünni a morgás. Ha az a hiba leírom a cső zárlatának leégetését is, bár az életveszélyes meló.
(#) fgyj válasza Janó bácsi hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Köszönöm a tanácsot, megpróbálom. (A leégetést viszont inkább nem - kellőképpen elijesztettél tőle.)
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2017
(#) hobbyjani válasza Janó bácsi hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Ha már úgy vesszük,életveszélyes egy autó vezetése is,ha nem figyelsz oda,ird le csak nyugodtan azt a leégetést
(#) fecameca válasza hobbyjani hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Attól függ, mekkora az a zárlat, és hogy mikor jön elő? Végül is ott, ahol a zárlat erősebb, mint a fűtőszál, az a cső már szemétre való.Olyan is előfordul, hogy csak melegen jön elő. Az olyat csak felfűtött állapotban lehet lekezelni is, a baj az, hogy másnapra visszajön. Előfordult, hogy a kb 6. beavatkozás után végleg megjavult, vagy lett helyette másik elektroncsövem, azt meg kidobtam, mert meguntam, hogy mindig kiújul a zárlata. Egy anódfeszültségre feltöltött elkót rásütni, azt olvastam, rács-katód zárlatnál talán nem mindegy a polaritás, de a fűtés-katód közt szerintem mindegy hogy sütöm rá, inkább a kiújulás miatt érdemesebb inkább cserélni. ( Elhiheted nekem, hogy sok ilyet csináltam annak idején, mert idén töltöm a 60.-at.) Ugyanez érvényes televízió képcsövekre, emlékeim szerint a 61lk típusú orosz fekete-fehér képcsövek voltak hajlamosak az elektródák közti zárlatra. A leégetés sikere ott is lutri, volt, amikor sikerült. Ha nem, akkor meg annak már úgy is mindegy, ha használhatatlan.
(#) fgyj válasza kristikoma hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
kristikoma, hány wattos huzalellenállás kellene oda?
(#) Janó bácsi válasza fecameca hozzászólására (») Jún 12, 2017 / 1
 
A hibát rendszerint ott követik el, hogy katód-dióda között próbálják leégetni. AZ UBL-eket a jobb oldali, a dióda kivezetéshez közelebbi fűtés kivezetés, és a két dióda kivezetés között kell kiégetni. Én egy hál. trafó anód kivezetéseinek két szélével (kb 600V!) szoktam leégetni, látványos szikrázás a kísérő jelenség. Még egy UBL sem ment így tönkre, és általában nem jön vissza a zárlat. Sokat csináltam így annó, de lehet hogy csak szerencsém volt.
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2017
(#) kristikoma válasza fgyj hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Ha jól rémlik, 10W-os jó lesz.
(#) hobbyjani válasza Janó bácsi hozzászólására (») Jún 13, 2017 2 /
 
Ez olyasmi mint a képcső regenerálás,én egy külön trafót készitettem erre,leágazások 500,600,700,800,900 voltal,csak a bunkóknak életveszélyes,sokkal kevesebb mint az autóvezetés,persze kezdőknem nem ajánlott,én a régi delta fáradt képcsöveket regeneneráltam nem mindig sikerült sokszor visszatért az előző állapot,vagy kukába került a képcső
(#) killbill válasza hobbyjani hozzászólására (») Jún 13, 2017 / 1
 
Idézet:
„csak a bunkóknak életveszélyes”
Ezt megis hogy gondolod?
(#) fgyj válasza hobbyjani hozzászólására (») Jún 14, 2017 / 1
 
Nem ártana meggondoltabban fogalmazni!
(#) cua válasza killbill hozzászólására (») Jún 14, 2017 1 / 1
 
Probaltam elkepzelni, ahogy valaki ezzel a modszerrel dolgozik es kozben a 'bunkok' sorra halnak a kozelben..?!
(#) hobbyjani válasza fgyj hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Nem kell úgy megsértődni,egyáltalán nem céloztam senkire ebben a topic-ban,tisztelem az összes kollegát.
(#) Janó bácsi válasza hobbyjani hozzászólására (») Jún 16, 2017 / 2
 
Nem kell mindíg mindenkit feleslegesen és értelmetlenül kritizálni, lenézni, csak azért, hogy szerepeljél nem kell marhaságokat írni, akkor nem fog senki megsértődni.
(#) fecameca válasza Janó bácsi hozzászólására (») Jún 16, 2017 /
 
Oda se neki, ha úgy vesszük, én is egy kicsit OFF voltam, mert az én praxisomban már csak az ECL86 volt az, amiben folyton zárlat keletkezett. Attól épp nem árt tudni, hogy az UBL21-nél nem a pentóda volt a beteg, hanem a diódás rész.
Következő: »»   442 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem