Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1170 / 1267
(#) devergo74 hozzászólása Jún 28, 2017 /
 
Sziasztok.
Adott egy Samsung tv, kb 10éves. A mai napig jól üzemelt, viszont a mostani bekapcsoláskor a képernyőn csak egy szivárványszerű összefolyt kép jelenik meg, egy darabig hang is társult hozzá, de most már az is elmaradt és csak az összefolyt kép látható.
Szerintetek képcsöves lett?
(#) BarnaPili válasza devergo74 hozzászólására (») Jún 28, 2017 /
 
Lehet,hogy a függőleges eltérítés ment tönkre. Ha az eltérítőn egyenáram folyik,az eltéríti az elektronsugarat,és ilyen foltot lehet látni.A hibáról csinálj egy fotót,és tedd fel ide.
István
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2017
(#) kadarist válasza devergo74 hozzászólására (») Jún 28, 2017 /
 
Ha a vízszintes eltérítés köre szakad meg, akkor is lehet ilyen szivárványosodás. Át kellene nézni az egész eltérítő rendszert.
(#) devergo74 válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 29, 2017 1 /
 
Szia.
Akartam most feltenni fotót a hibáról, de a mostani bekapcsoláskor viszont rendesen működik.
Nem tudom meddig, de attól lehet az általad említett hiba? Gondolom ez a működés csak időleges, bármelyik pillanatban összeomolhat a kép.
(#) BarnaPili válasza devergo74 hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
Biztosan visszatér a hiba. Forraszd át a Kadarist által is említett áramköri részeket. Sorkimenő,eltérítőtekercs csatlakozó...
(#) devergo74 válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
Ha előjön a hiba, megnézetem egy hozzáértővel.
(#) devergo74 hozzászólása Jún 29, 2017 /
 
Hát eddig bírta, most bekapcsoltam a tv-t, hang van, kép nincs, és ki-be kapcsolgat. Szerintem új álja majd a helyét.
(#) kadarist válasza devergo74 hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
Javítsd ki a forrasztáshibát és utána jó lesz.
(#) devergo74 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
Hát nem hiszem hogy nekem sikerülne megtalálnom a hibát, hogy hol kell forrasztani. Láttam a neten videókat, hogy a képcső sem egy életbiztosítás, még a készülék áramtalanított állapotában sem. Szerintem, szerelőhöz meg már nem lenne érdemes vinni, a korára való tekintettel.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2017
(#) kadarist válasza devergo74 hozzászólására (») Jún 29, 2017 /
 
Akkor meg miért írtál be a fórumba?
(#) devergo74 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 30, 2017 /
 
Valami infót szerettem volna kapni a hibáról, mielőtt szerelőhöz vinném. De szerintem cserés lesz.
(#) jdani hozzászólása Jún 30, 2017 /
 
Üdv. Van egy TX-P42UX30E Plazma Panasonic TV.
Villámlások után nem megy.
Kipróbálom, relék kattannak benne, de a visszajelző narancssárgát világít, bekapcsolásra nem reagál. Leveszem a hátulját, kiveszem a tápot, vizuálisan átnézem, semmi baja.
Visszaszerelema helyére, újra áram alá helyezem, meg se nyikkan....
A mellékletben benne a táp rajza. A relék az egyenirányítóra adják az áramot, és onnan megy szét..
Előtte le van húzva a bejövő fázsról a D007el egy kis táp a bekapcsoló elektronikának. Az IC 001es 13Vot kap.. Az IC adatlapjában azt írja, hogy bekapcsolt állapotban 15Vot kell kapnia, kikapcsolt állapotban 9et. Ez gond lehet?
Jobban érdekel az mondjuk, hogy milyen jelenség az, na a viszsajelző narancssárgát világít, mit jelent az.. Nameg hogy ha nem csináltam vele semmit, most miért még anynit se csinál?
(#) Kaszkador hozzászólása Júl 1, 2017 /
 
Szevasztok!

Van egy törött kijelzős LCD TV-m- Aminek elvileg "csak" az a hibája. Van szerintetek rá lehetőség, hogy kicseréljem a kijelzőjét? Logikailag egy ugyan olyanra simán meglehet oldani. De mi van akkor ha mondjuk egy másik gyártónak a kijelzőjére cserélem? Csatlakozók felületet igazából meg lehet változtatni. TV elektronikájától tartok, hogy letiltja.
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Júl 1, 2017 / 1
 
Azért ez egy kicsit összetettebb dolog.Van erre másik topik nézz be oda , mert lassan már ez a topik is egyveleg lesz.És semmit sem lehet már szinte megtalálni , vagy értelmezni normálisan , mert egymást követően jönnek különféle típusú készülékek , és hibájuk.
(#) eyess válasza Kaszkador hozzászólására (») Júl 1, 2017 /
 
Nem valószínű , hogy járható út , csak a kijelzőt cserélni, egy másfajta tévéből.Meg kell próbálni a hozzávaló kijelzőt megkeríteni
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Júl 1, 2017 /
 
Miért, ez nem egy tv hiba? Vagy milyen más topic?
(#) vargaf válasza jdani hozzászólására (») Júl 1, 2017 /
 
LCD TV probléma
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2017
(#) jdani válasza vargaf hozzászólására (») Júl 1, 2017 /
 
Ez a topic a régi CRT hibákkal foglalkozik ,,csak,,?
És ha mondjuk ez a TV egy plazma, akkor is az LCD fórumban tegyem fel kérdésem?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Júl 1, 2017 / 1
 
Van plazmás topik is.
(#) Fantasy hozzászólása Júl 11, 2017 /
 
Üdv Mindenkinek!
Precision 2000 - hez szeretnék segítséget kérni: Nincs piros szín, a kék és a zöld megvan, de zöld szín van túlsúlyban. Ami biztos, hogy a képcső és a képcső panelon levő áramkör hibátlan, egy csere szín modullal tökéletes a gép. A modulon a két ic,az U4646b és a TDA4556 hiba kizárva, úgy néz ki az elkók is jók a panelon. Egy normális rajzot nem találok a neten amin egyben látszódna a modul. Hol induljak el a hiba kereséssel?
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2017

DSCF1107.JPG
    
(#) gyurka30 hozzászólása Júl 11, 2017 /
 
Sziasztok segitsetek létszives ! van egy műholdvevőm Criptobox 600hd a távirányitója jó és elemet is cseréltem benne de sajnos a beltéri egyik naprol a másikra nem veszi a távirányitó jelét mi lehet a gond és meg lehet e csinálni ??? nekem azt modták a szenzorledet kellene kicseréltetni de nem tudom jóre tipeltek e ezét inkább kérdezlek titeket segitsetek köszike előre is!!
(#) vargaf válasza gyurka30 hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
A téma amibe írtál: "TV hiba, mi a megoldás?". A műholdvevő távirányítója nem tartozik ebbe a témakörbe.
(#) BarnaPili válasza Fantasy hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
ICC5 néven keress. A Tanyán biztos fenn van.
(#) vargaf válasza Fantasy hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
(#) Fantasy válasza BarnaPili hozzászólására (») Júl 12, 2017 /
 
Köszi, vargaf által linkelt rajz egész jól látható. Tranzisztorok és a kvarc hibája is kizárható.
(#) Fantasy válasza vargaf hozzászólására (») Júl 12, 2017 /
 
Köszi, ez már látható.
(#) BarnaPili válasza Fantasy hozzászólására (») Júl 12, 2017 /
 
TXT-s a TV?
(#) Fantasy válasza BarnaPili hozzászólására (») Júl 12, 2017 /
 
Igen, TXT-es.
(#) eyess válasza Fantasy hozzászólására (») Júl 12, 2017 /
 
Akkor vagy még sem lesz jó az a vezérlő panel , vagy érintkezési hiba van rajta.Meg kell nézni egészen az U4646B ic lábaitól ki indulva a panel csatlakozói felé , hogy nincs e szakadás.Ez az ic a színvezérlésért felelős a képcsőre menő panelhez. Ezeknek a lapoknak elég nagy hibájuk szokott lenni a csatlakozási pontjuk az alaplaphoz való benyomásakor keletkező törési , vagy a csatlakozó , vagy tüskék kiszakadása a forrpontokból .Vagy az icénél keletkező forrasztási hiba/hibák.Mivel azt írtad , hogy másik panellal jó volt , akkor a másik nem működő panelt kell szemügyre venni tüzetesen.Ha még sincs hiba rajta , akkor az ic nek az a kimenete amelyik a piros színt vezérli hibás , és cserére szorul.
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2017
(#) Fantasy válasza eyess hozzászólására (») Júl 12, 2017 /
 
Mindkét ic jó, foglalat lett beforrasztva és új példányokkal is ugyanúgy viselkedik. A jó és a rossz panelon megpróbálok összehasonlító méréseket végezni, hátha sikerül valamit találni.
Következő: »»   1170 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem