Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma

Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   111 / 111
(#) kovacspista hozzászólása Hé, 16:30 /

Helló! LCD tv csöves háttérvilágítást alakított e valaki át, LED szalaggal vagy valami egyébbel? Mivel a képen látható tv - hez nem kapok tápot vagy inverter trafót, valamilyen megoldást keresek.
(#) tothbela hozzászólása Hé, 17:43 /

Sziasztok. LG 32LF5610 tv elfelejti a beállított csatornákat reggelre. Van hogy több napig is elmegy, de van hogy másnap újra kell hangolni.

Visszavittem a CI modult, ugyanis eddig ezzel használtam, mert nem akartam egy csokor távirányítót a tv-hez. Hoztam helyette egy Horizon médiaboxot. De nem akarok vele barátkozni, mert nem felhasználóbarát.

Az érdekelne, hogy ez a programfelejtéses dologgal van e valakinek már tapasztalata. Nem bemutatói módban van a készülék, tehát valószínűleg eeprom hiba lehet.

Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Lali24 válasza kovacspista hozzászólására (») 6:58 /

Szia, én igen!
(#) kovacspista válasza Lali24 hozzászólására (») 8:09 /

Helló! Ügyes! Gondolom bevált? A fényerő szabályzást is megoldottad?
(#) zoli0078 válasza kovacspista hozzászólására (») 8:41 /

Eredetileg egy AUO kijelző volt benne és ami a helyére került az egy LG. A csatlakozó kiosztása nem azonos de a két doksi alapján átraktam az érintkezőket.
Mindkét kijelző azonos felbontású csak elméletileg az LVDS Select pont fordítva van a réginél az alacsony szint volt a JEIDA az újnál ami cserébe bele került ott meg a magas szint a JEIDA.
Kipróbáltam a szinteket beállítani hátha az a hiba de sajnos nem oldódott meg a probléma ugyan is a magas szint eléréséhez 3V-os szintet adtam a LVDS Select lábra igaz a kép változott de nem jó még most sem (képet csatolok az új helyzetről).
Elképzelhető, hogy amikor a csatlakozót cseréltem az adat kábeleknél felcseréltem a + és a - jeleket?
Az utolsó kérdésedre a választ sajnos biztosra nem tudom, akitől van az új kijelző az az életére is megesküdött, hogy a kijelző hibátlan de sajnos működését nem tudtam ellenőrizni. A kijelzőn lévő inverterrel is volt gond tehát akár a kijelző többi része is lehet még hibás sajnos.
A hozzászólás módosítva: 8:43
(#) kovacspista válasza zoli0078 hozzászólására (») 12:32 /

Lehet, hogy tévedek, de még mindig olyannak tűnik, mint a színes fotó negativja, de , hogy hogyan lehet megfordítani, nem tudom! Mindenesetre soksikert, úgylátom mindent megtettél amit lehet!
(#) bbalazs_ válasza zoli0078 hozzászólására (») 14:15 /

Nekem meg olyannak tunik, mintha az elso adatcsatorna felcserelodott volna a masodikkal.
Miutan kep van, a szinkronjelek es a TxC jelek jonak tunnek, nincs csikozodas, tehat a masik TxC is jo.
A ket kiosztas megvan neked, belinkeled?
Következő: »»   111 / 111
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Feb, 21. Kedd
15:10:16
Jelenleg 553 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu