Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Jó lesz ez még valamire (újrahasznosítás)
Lapozás: OK   24 / 27
(#) gerleimarci válasza Tovaris hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
Bezzeg amikor beszabadulnak a plázába... Akkor mi is mondhatnánk ugyan ezt.
(#) Tovaris hozzászólása Aug 2, 2016 /
 
hát ez az, 2 éve költöztünk be ebbe a házba, a műhelyemként funkcionáló kis épület azóta a virág cserepeivel és egyéb dolgaival van tele Így nekem nincs egy normális műhelyem Szóval mi egálba vagyunk, és jó alaphivatkozás ha valamit nem akarok megcsinálni
Amikor szívem választottja új virággal tér haza én is szoktam mondani, hát ez meg minek , van elég
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2016
(#) Inhouse válasza Tovaris hozzászólására (») Aug 2, 2016 / 1
 
Én azt szoktam mondani, hogy "Na, egy újabb halálra ítélt..."
(#) Tovaris hozzászólása Aug 4, 2016 /
 
ha meg gond ezt a mondatot beépítem a repertoáromba
(#) Töröcsik Tibor hozzászólása Aug 7, 2016 /
 
Sziasztok!
Szerintetek mire lehetne felhasználni a szelén egyenirányítókat és a kerámia ellenállást?
Az ellenállás hány wattos lehet?
(#) Bakman válasza Töröcsik Tibor hozzászólására (») Aug 7, 2016 /
 
Szelén egyenirányító: elektromos hulladékgyűjtő. Ma már sokkal kissebb méretben lehet hozni azt a terhelhetőséget, mint amennyit ezek tudnak.
(#) granpa válasza Töröcsik Tibor hozzászólására (») Aug 7, 2016 /
 
A szelénből valami retro kinézetűt lehet csinálni, az ellenállás 100 W-os (rá van írva).
(#) Töröcsik Tibor válasza Bakman hozzászólására (») Aug 7, 2016 /
 
Sejtettem,hogy kuka.....köszi!
(#) Joe_001 válasza Töröcsik Tibor hozzászólására (») Aug 7, 2016 /
 
Hali!
A rajta lévő számok szerint 22 Ohm
5% 100W
(#) granpa válasza Töröcsik Tibor hozzászólására (») Aug 7, 2016 /
 
Vannak itt gyűjtők, retro-restaurátorok, ajánld fel, ha nincs elégve.
(#) Töröcsik Tibor válasza granpa hozzászólására (») Aug 7, 2016 /
 
Retró......szalvétatartó.Majd kezdek valamit az ellenállással,köszönöm a segítséget!
(#) pucuka válasza Töröcsik Tibor hozzászólására (») Aug 7, 2016 /
 
Leoldod róla a festéket, és jó lesz napelemnek.
(#) BarnaPili válasza Töröcsik Tibor hozzászólására (») Aug 7, 2016 / 1
 
Jól megterheled a szelént,és van egy "káposzta-szimulátorod"
(#) Töröcsik Tibor válasza pucuka hozzászólására (») Aug 8, 2016 /
 
Napelemnek?
(#) otvenkilenc válasza Töröcsik Tibor hozzászólására (») Aug 9, 2016 / 1
 
Igen. Természetes (napfény) megvilágításnál majd egy volt feszültséget is lead. Gyerekkorunkban ezt használtuk napelemes kisérletekhez. No meg az üvegtokos OC tranzisztorokat. )
(#) Hidrowick válasza d1arion hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
Üdv!
Teljesen egyetértek veled. Egy a Fet-től öszzetetebb komplett gépre mertem rákérdezni,hogy ki mit építene belőle? Szerinted?! Az első válasz: "A lehetőségek tárháza végtelen"
Csak az a baj ,hogy én pusztán érdeklődési szinten arra lettem volna kíváncsi mások mit építenének belőle.
Az itt kapott válaszoknak csak a töredéke használható valamire, úgyhogy minden új tagnak javaslom nehogy szentírásnak vegye az első választ, válaszokat hanem várjon pár napot és úgyis kiforrja magát megoldás. Extrém esteknél az sem biztos és persze az is csak szigorúan saját felelősségre használható fel.
(#) Firefighter1 hozzászólása Júl 6, 2017 /
 
Sziasztok!
Költözési fázisunk lassan a végéhez közeledik! És sikerült összegyüjtenem 4 banánosdoboznyi "Jó lessz még valamire" cuccot!
Persze minden egyes kondit nem fogok felrakni, de van jo pár cucc ami érdekelne hogy mit lehet belőle kihozni, hogy lehet életre kelteni!
Ezt a topikat pozstoljam tele, vagy inkább nyissak egy sajat topikot! Fiokürítés, hogyan élesszem fel cimmel
Inkább az adminokat kérdezném..
(#) Bakman válasza Firefighter1 hozzászólására (») Júl 6, 2017 /
 
Egyszerűbb ha ide töltöd fel a képeket, nem egy új témában. Az is igaz, hogy a "gombhoz a kabátot" elv nem sokszor szokott bejönni.
(#) Gafly válasza Firefighter1 hozzászólására (») Júl 6, 2017 /
 
Ingyen vihető, vagy apróhirdetés?
(#) Firefighter1 válasza Gafly hozzászólására (») Júl 6, 2017 /
 
Lessz bőven az is igaz nagyon sok csak "kiforrasztani való panelok" pár VHF UHF rádio!

De azok majd mennek oda!
Igazság szerint pár TFT panel van hordozhato dvd-ből
3 Vodafone mobilnet modem / zsebwifi/ meg ilyenek!
De majd lefotozom.. aztán kérdezgetek!
(#) csirkekelt hozzászólása Júl 7, 2017 /
 
Kedves Kollégák ! Keresek UV kék színű izzót üvegcsöves rovarcsapdámba hibás, vagy rossz kellene, mert UV LED szalagossá kívánom átalakítani.
Köszönettel:
"csirkekelt"
(#) Bakman válasza csirkekelt hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
Miért kell ahhoz hibás izzó? Akár seprűnyél is jó lehet váznak.
(#) Hp41C válasza csirkekelt hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
Itt kapható.
(#) weend válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
És szerinted majd megveszi 2000-ért, hogy utána tönkretegye?
(#) otvenkilenc válasza Firefighter1 hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
A DVD TFT panel érdekelne
(#) csirkekelt válasza Bakman hozzászólására (») Júl 9, 2017 /
 
Kedves Bakman, a kék üvegcső miatt kell, mert nagyon erős a LED szalag fénye és éjszakai fénynek sok. Vagyis rárepül a rovar, de nem zavarja az unokát a fény. De szerencsés vagyok, mert a német gyártó magyar képviselete kettő új izzót küld egy csomagban grátisz, csak a postaköltséget fizessem. Úgy látszik, hogy olyan cég is van nyugaton akinek fontos a jó hírnév.
www.vog.hu
(#) Lacika válasza csirkekelt hozzászólására (») Júl 9, 2017 /
 
Ezt most nem értem, mert ha a LED-nek kevesebb áramot adsz, kevesebb is lesz a fénye. A led-es topikban találsz megoldást.
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2017
(#) csirkekelt válasza Lacika hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Kedves Lacika! Köszönöm a választ és ha használom a LED csíkot akkor a tápegységet beállítom a megfelelő fényre. De ez csak azután lesz, ha lesz rossz izzóm, mert addig az eredeti alkalmazást használjuk. Még egyszer köszönöm a jó tanácsot. Üdvözlettel
(#) Firefighter1 hozzászólása Jan 1, 2018 /
 
Sziasztok!

Bontódik egy Panasonic és egy Sony torony!
Az egyik 3 a másik 2 rack os az 5 trafóóóó!

Meg van benne sok más finomság.
Igaz kicsit tartok a használt alkatrészektől, De sajnálom is kidobni! mert tőkéletesen működtek bontás elött!

Egy kis ízelítő
(#) Firefighter1 hozzászólása Jan 1, 2018 /
 
A képek lemaradtak.... de most látom hogy nemis lemaradtak hanem nem mennek fel!

" Hiba a feltöltéskor"
Következő: »»   24 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem