Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es világítás
 
Témaindító: xodak, idő: Aug 6, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   113 / 178
(#) V8engines válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 29, 2018 /
 
Köszi!
Gondoltam is már rá, kellene szellőzéseket vágnom rájuk. De egy mennyezeti Ufo lámpánál körülményes, ahogy a gömb üveges/műanyag burás falinál is.
De elég ügyesnek (és szerénynek) tartom magam, hogy orvosoljam a gondot.
(#) V8engines válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Jan 29, 2018 / 1
 
Végsebesség. Mi más lehetne?
(#) V8engines válasza FAZ1 hozzászólására (») Jan 29, 2018 / 1
 
"Mivel két napja lejárt a gari (meg amúgy sem akartam postáztatni),..."

Nem ér annyit az egész, ami körülménnyel jár.
Mivel netes vásárlás volt, nem boltba mentem be és elhoztam.
Egerből Hajdúböszörmény nekem nem éri meg egy 800 Ft-os fényforrásnál.
Ráadásul "korrekt" egy cég. Az úgy nekik nem volt megoldás, amit felvázoltam.
Írtam nekik, más webshop-nál tök jól működött.

Jön a futár a cseredarabbal, és viszi az én sz@romat.
De ez náluk nem így működik.
Töltsem ki a hibabejelentőt, amit letölthetek az oldalukról...


Úgyhogy ezen email-jüknél én le is zártam a témát. Úgy se néztem még bele ilyen csudaizzóba.
(#) erbe válasza V8engines hozzászólására (») Jan 29, 2018 /
 
Másnak hozattam én is Hajdúböszörményből LED lámpákat (égőt, izzót, nem kívánt törlendő ). Egyik 3 nap után halványan kezdte, ~1 perc után elkezdett villogni. Rákérdeztem, mi a teendő. 3 nap múlva itt volt egy új fényforrás (kicsit bonyolult, de ez a legkorrektebb megfogalmazás). A rosszat nem kérték vissza.
Eddig nagyon korrektek voltak. Másban is.
(#) erbe válasza erbe hozzászólására (») Jan 29, 2018 / 1
 
Ha valakinek nem jött volna le a lényeg.: Az ismertetett táp a felelőtlen, a kúszóáramutakkal kapcsolatos előírásokat nem ismerő tervező, gyártó, nem is barkács, hanem kontármunkája.
(#) Primary hozzászólása Jan 30, 2018 /
 
Egy időre jegeltem a 100W RGB LED témát. Mivel szeretnék fényerőszabályozást PWM-mel, ezért maradna a disszipatív módon történő áramkorlátozás, mivel készen nem igazán találni megfelelő modult a feladathoz.
A 3 szín nyitófeszültsége jelentősen eltér, ezért arra gondoltam, hogy a meghajtó feszültséggel a lehető legjobban megközelítem stabilizáltan, így kevésbé fogok fűteni a soros ellenállással.
28-30V tápfeszültség kell a LEDeknek, illetve kb. 900-1000 mA áramerősség.
A határértékig nem csökkenthetem az ellenállás értékét (0 ohm). Mi az a minimum, ami alá nem érdemes menni?
(#) pjg válasza Primary hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
100W-ra soros ellenállást? Marhaság!
(#) Primary válasza pjg hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
valójában 3x 30W, de egyelőre nem találtam jobb megoldást. A hatásfok most nem igazán szempont.
(#) gerleimarci válasza Primary hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Az ellenállás ilyen áramnál se nem méretben, se nem hatékonyságban nem jó(kályha lesz).
Szerintem neked 3db ilyen kéne, és akkor már tudnád is szabályozni egy mikrokontrollerrel.
(#) nedudgi válasza Primary hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
(#) Primary válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Ezt nem tudom PWM-mel vezérelni sajnos.
(#) pjg válasza Primary hozzászólására (») Jan 30, 2018 1 /
 
Dehogynem. A kimenetre egy FET.
(#) Primary válasza pjg hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Milyen módon?
(#) pjg válasza Primary hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
A pwm-et mi adja?
(#) nedudgi válasza Primary hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
PWM - 10V analog konverter.
Mindenekelőtt tisztázni kellene a meghajtó eladójával, milyen vezérléssel dimmelhető.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2018
(#) gerleimarci válasza pjg hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Azt nem szeretik. Amit küldött link, az triakos dimmerhez való.
(#) gerleimarci válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
És hova kötnéd a 0-10V-ot?
(#) nedudgi válasza gerleimarci hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Előbb tisztáznám a meghajtót. Mindössze demonstráltam, hogy készen is kapható PWM-analóg konverter.
(#) Primary hozzászólása Jan 30, 2018 /
 
AVR lesz a meghajtó.


Egyedül ezzel tudnám megoldani. Ebből viszont nincs eBay kit.
Ez már több idő befektetést igényel.
(#) nedudgi válasza Primary hozzászólására (») Jan 30, 2018 1 /
 
Ne ragaszkodj az 1A áramhoz. 800mA felett már nem kapsz komoly fényerőnövekedést.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2018
(#) Primary válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
De nem az áram a szűk keresztmetszet, hanem a feszültség.
(#) V8engines válasza erbe hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Akkor lehet csak én nem vagyok kedves nekik. Pedig semmi rosszat nem tettem. Se nem fogalmaztam csúnyán.
(#) gerleimarci válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Én ahhoz a 100W-os ledhez sem ragaszkodnék, ha nem muszáj. Iszonyatosan fűt, nekem csak csökkentett árammal és ventilátorral sikerült emberi hőmérsékleten tartani.
(#) Primary válasza gerleimarci hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
2 db itt van mellettem fizikailag. Gondoltam kukázok 2 db rossz 100W reflektor házat, az csak elég hűtésre. Ha 1000 órát üzemelnek, akkor bőven túlteljesíti a célokat.
(#) nedudgi válasza gerleimarci hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Már megvette a kolléga.
Igen, az a baj ezekkel a monstrumokkal,(a gyengébb hatásfok mellett) hogy a hűtésre vastagabb hátlapú hűtőborda kell az aránylag kis helyre koncentrált hőtermelés miatt.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2018
(#) Primary válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Mondjuk nem az az 1500 forint vág földhöz, hirtelen felindulásból vettem az a csekély ára miatt.
(#) nedudgi válasza Primary hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Nem a LED ára húzós, hanem meghajtó, főleg, ha dimmelni is akarod.
A hirtelen felindulásra emlékszem.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2018
(#) sastas01 válasza sastas01 hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Első tapasztalat. A kinai hazudik. Direkt rákérdeztem, hogy tudja-e az 5V10A-t, és az ehhez tartozó fényességet. Természetesen igen volt a válasz. Tegnap előtt megjött, tegnap este kimértem, természetesen 5m/2A-est küldött, szóval ma délben írtam neki, már a számlámra vissza is érkezett a pénz. Megpróbálom újra, egy másik kinainál...
(#) BEMcorp válasza sastas01 hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
Én nem fogalmaznék ilyen "durván". Nekem az a tapasztalatom, hogy nem tudja mit árul. Azt válaszolja ami az adatlapon le van írva. Ha nem jó visszautal, és le vagy tudva...
Kb fél éve vettem egy 12V 2A-os dugasztápot. Már kézbevételkor gyanús volt (pille könnyű, még a kapcsiüzeműekhez képest is), ezért mérni kezdtem. 600mA felett rohamosan esett a feszültség...
Amikor írtam, az első "costumer service" rögtön rávágta, hogy de működik, nincsen gond...
Aztán próbáltam elmagyarázni neki, hogy ha veszek egy 4személyes autót, de aztán kiderül hogy egy emberrel is alig döcög, akkor az nem meríti ki a "működik" kifejezést... Ekkor visszautalták az árát (és nem, nem az az 1euró zavart, hanem hogy nem volt egy 12V 2A-os tápom...).
(#) Bakman válasza sastas01 hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
Ajánlottam egy magyar boltot, az nem jó? Ők (eddigi tapasztalataim szerint) tudják, hogy mit árulnak.
Következő: »»   113 / 178
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem