Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1180 / 1267
(#) mucsa válasza fikszes hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Szia.
Én is találkoztam hasonlóval, a 2 db elkó( az említett táp alatt) közül 1 púpos volt.
Kicseréltem 1 nagyobbra (68µF/400V helyett 150µF/400V) és jó lett.
Ezután vettem 2 új 68µF/400V-os elkót és megint nem indult el, csak kihúzás + csatlakozás 220V-ra.
A 2x68µF mellé párhuzamosan kapot még 2x 68µF-es elkót és jó lett.
Nem tudom tudományosan magyarázni, rajz nélkül, lehet valami meggyengült,de most jó lett.
Az LCD tv probléma topikban írtam erről a napokban.
Bocsi ha nem szakszerű és irreleváns, mehet off-ba.
(#) asesino válasza Cinema hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Köszönöm a választ széjjel szedtem semmi hibát nem vettem eszre nincs pupos kondi kimozdult forrasztasok de új hibát is tapasztaltam bekapcsolom a tv akor a menü normalis szinekben van aztán kesobb fekete es zöld lesz de csak a menü kép es a hang ugyan olyan marad normális a masik probléma hogy beállítom a kontrasztokat es kikapcsolás után nem marad benne
(#) Attilakovács hozzászólása Jan 30, 2018 /
 
Üdv Mindenkinek!egy kis segítség kellene.Samsung 55 cm-es képcsöves tv azt játsza,hogy hol a zöld hol a piros szin van többségben.Szinbeállítás után jó lesz,majd megint kezdi.PTC-t cseréltem mert arra gyanakodtam,2 nap után megint jelentkezett a baj.Mit nézzek meg rajta?valami támpont kellene,nem szoktam tv-t javítani.
(#) pisti1818 hozzászólása Jan 30, 2018 /
 
Sziasztok! Van egy Dreambox DM500S műholdvevő beltéri egységem ami hol ad képet hol nem (kis pihentetés utàn életre kel) aztàn ujra csak "nincs jel" vagy ugràló színes az egész,szerintetek mi lehet a probléma? Vàlaszotokat előre is nagyon köszönöm. Képet a méretei miatt sajnos nem tudok betenni.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2018
(#) gerolka hozzászólása Feb 1, 2018 /
 
Üdv!
Az alábbi képhibát mi okozhatja? (sajnos teljesen laikus vagyok a témában) Ez egy képcsöves Samsung
Plano
Kép
Kép
(#) stevepapa válasza gerolka hozzászólására (») Feb 1, 2018 /
 
Igen " EZ egyképcsöves " tv Képcső erősen gyanús !
(#) gerolka válasza stevepapa hozzászólására (») Feb 1, 2018 /
 
Az az igazság, hogy ez egy hálószobai tv, már csak esténként elalvás előtt szoktuk nézni max fél órát. Viszont a közelmúltban elromlott a monitor, ezért egy s video kábellel rádugtam a pc-t ( volt így rendszeresen használva régen is filmezéshez), most viszont miután bedugtam a kábelt ilyen lett a kép. így is ez a tipped?
(#) erbe válasza gerolka hozzászólására (») Feb 1, 2018 /
 
A (méreg)Ződek tiltakozó felvonulást tartottak a Parlament előtt, mert kihagyták őket a TV-ből.
Bármi okozhatja, ami a zöld szín vezérlési vonalába esik. Akár érintkezési hiba is lehet. Legelőször meg kellene mozgatni a képcsőfoglalatot. Alábbi hozzászólásod alapján nézd meg a videocsatlakozót.! Hátha elgyűrődött egy érintkező.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2018
(#) gerolka válasza erbe hozzászólására (») Feb 1, 2018 /
 
megnéztem a csatlakozót, én azon nem látok semmi különöset. Viszont az ütés mindennek használ elvet követve kapott egyet oldalról , és láss csodát tényleg használt, legalábbis 2 kikapcsolásig, aztán egy ismételt pofon megint segített... ezek szerint érintkezési hiba lesz?!
(#) BarnaPili válasza gerolka hozzászólására (») Feb 1, 2018 /
 
Forraszd át alaposan a képcső-áramköri lapot. Különösen a videó végzők IC(-k) lábait és a képcsőfoglalatot. Szerintem megjavul vele.
(#) mucsa hozzászólása Feb 2, 2018 /
 
Sziasztok. Alábbi jelenség javítására kérném a segítségeteket.
Ismerősőmnél képcsöves TV-n, bekapcsolás után kb fél órával, elkezd a képernyő kikapcsolni majd vissza: 1mp be, majd 2mp kikapcs után visszajön a kép és így tovább. Többet nem tudok róla, kikapcs után megint kicsit nézhető. Hétvégén ránéznék de szeretnék egy kis eligazítást:
Merre keressem a hibát, táp körül, képpanel, kondik? Biztos vagyok benne hogy egy rutinos fórumtársnak akad hasznos tipje.
Elsőre átmozgattam benne képcső paneljét, a csatlakozott alkatrészeket és úgy tünt hogy menni fog, de miután elmentem onnan a hiba visszajött. Szemmel látható hibát nem láttam (égett alkatrész, púpos kondi).
Köszönöm előre is.
(#) zolika60 válasza mucsa hozzászólására (») Feb 2, 2018 /
 
Egy típus gondolom sokat segítene a hibafeltárásban. Ha a képcsőpanel mozgatására javult, akkor tán ott keress forrasztási hibát.
(#) elektrósanyi hozzászólása Feb 3, 2018 /
 
Sziasztok!

Samsung CK-5324 A (Jó kis MADE IN HUNGARY.)

Van egy TV-nk (az előbb megnevezett), melyet még újan vettünk (talán úgy 30 éve). Egyszer volt csak javítva, amikor egy alkatrész kifüstölt benne, azt is csak az áramszünet után visszajött áram nyírta ki. (Áram alatt volt hagyva...) Szerelő javította, aki igen korrekt volt.
Pár éve óvatosan kompresszorral kitakarítottam (szeretem rendben tartani az elektromos berendezéseinket).
Azóta is rendesen működik. Akkor mi a tosznak írogatsz? - Gondolnád -

Most jön a képbe a jó öreg: csakhogy.
Máig szép képe van, viszont ahogy melegszik, úgy homályosodik. Annyira homályosodik, hogy a szövegeket már nem lehet elolvasni. Set Top Box-al van használva Scart-on keresztül. Ezen összeállítással működik úgy 2 éve. A probléma úgy fél éves lehet már, sőt van az 1 is.

Gondoltam hátha találkozott már valaki ilyen problémával. Ha mégsem, talán akadnak elképzelések.

Köszönöm!

Üdv.: Sándor
(#) Cinema válasza elektrósanyi hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Öregszik, már elég öreg a képcső és a melegedéssel együtt megy el a fókusza is a képnek. Pár alkatrész cseréjével és egy kis túlfűtéssel egy darabig még elfogadható lesz, de nem lesz 100%-os a javítás után sem.
A túlfűtéssel vigyázni kell, mert azonnal is tönkremehet a képcső.
Inkább új készülék után kellene nézelődni.

Üdv!
(#) elektrósanyi válasza Cinema hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Köszönöm a választ!
(#) gyurka30 hozzászólása Feb 4, 2018 /
 
Alien tv 37cm, ha véletlenül sorkimenő hibás lenne adttól még sztendajp standby jelnek lenni kéne, csak nem indul a tv nem?
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) devergo74 hozzászólása Feb 10, 2018 /
 
Sziasztok.
Adott egy Funai -tv, ami egyik pillanatról a másikra megadta magát. Pontosabban, se kép, se hang csak a standby lámpa világít, és valamilyen ciripelő hanghoz hasonló hallható a tv-elektronikájából. Elnézést, de nem tudtam jobban megfogalmazni. Nem mai kiadás, szerintem már lassan közelebb lesz a 20-hoz, mint a 10-hez, életkorát tekintve.
Valaki találkozott már ilyen jellegű hibával, valami ötlet, érdemes vele foglalkozni?
Köszönöm előre is.
(#) kadarist válasza devergo74 hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Szia!
Persze, gyakran van ilyen hiba és érdemes foglalkozni vele. A sortranzisztor zárlata szokott ilyen problémát okozni. A tévé típusát meg lehet tudni?
(#) joejoe44 hozzászólása Feb 11, 2018 /
 
Sziasztok, TECHWOOD T2132 RF ST 21colos tv javításához szeretnék segítséget kérni Tőletek. Sok éves készülék, az elmúlt kb 5 évben napi 12-14 órát ment. Egyik pillanatról a másikra mindenféle jelenség nélkül elment a kép. Hang maradt olyan amilyen volt. Szétszedtem, égett vagy púpos alkatrészt nem láttam benne, tehát szinte hibátlannak látszik a belső rész. Nagyon nehéz kiszedni a panelt, de kivettem és átforrasztottam néhány kétesélyes forrasztási pontot. Változás ezzel nem történt. Kérdésem az lenne, ha valaki javított már ilyen hibával készüléket, célirányosan honnan induljak, mit nézzek először. Amennyire hozzáfértem a C5388 típusú (BU808DFIX) tranzisztor talán jó, de nem akartam kiszedni, hátha valakinek más tanácsa lenne. Előre is köszönöm.
(#) kadarist válasza joejoe44 hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Szia! A képcső fűtőszála izzik, a nagyfeszültség jelenléte érzékelhető? Tápfeszültségek rendben megvannak?
(#) joejoe44 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Szia Kadarist: Fűtőszál nem megy, nagyfeszt nem érzékelek. A tápot nem mértem. Már nagyon régen foglalkoztam ilyen témával, akkor is amatőr szinten. Most csak tapogatózok a hiba okát feltárni.
(#) devergo74 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Szia.
A tv pontos típusa:Funai 21D-3218F
(#) kadarist válasza devergo74 hozzászólására (») Feb 11, 2018 / 1
 
Ez is egy 11AK30-as sasszi, úgy mint az a Techwood az előző hozzászólásban. Ezeknél típushiba a sortranzisztor zárlatossága a bázisban lévő elkó hibája miatt. A tranzisztor helyettesítése: Bővebben: Link. Az ON tranzisztor helyett más BU-t is meg lehet próbálni. Okosságok..
De ha rákeresel itt a fórumban a 11AK30 vagy a BU808 kifejezésekre, akkor szintén sok hasznos tanácsot olvashatsz.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2018
(#) devergo74 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Köszönöm a segítségedet, utánanézek az általad ajánlott lehetőségeknek, remélem sikerül valamit összehoznom a szó jó értelmében.
(#) poczkodi77 hozzászólása Feb 11, 2018 /
 
Sziasztok.

Segítségeteket szeretném kérni a címben említett Tv.-hez.
A készülék bekapcsol, a smárt logó megjelenik, aztán a háttérvilágítás megszűnik.
Többször újraindul, de a tünetek megmaradnak.
Tápfeszek rendben vannak. Ha a power kábelt lehúzom, akkor van háttérvilágítás, mondjuk ez nem feltételezi azt, hogy vannak hibás ledek.
Átfogó doksit nem találtam hozzá. Ezért, ha valaki már találkozott hasonló hibával, a tapasztalatait megköszönném!

Zoltán
(#) poczkodi77 válasza poczkodi77 hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Samsung UE65HU7500LX, mivel át lett helyezve, a cím kimaradt...
(#) Pisti1986 hozzászólása Feb 11, 2018 /
 
Üdv mindenkinek!
Adott egy ilyen tv: LG 47LM640S-ZA
A kijelzőjén vízszintesen kb 1cm-enként csíkok vannak, képen látható.
Szerintetek kijelzőhiba lehet vagy valami panelhiba?
Főleg világosabb képnél látható.
Köszi a válaszokat
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2018
(#) jdani hozzászólása Feb 12, 2018 /
 
Üdv. Adott egy 11AK37-8 Tv függőleges képeltérítési hibával. Egyáltalán nem volt eltérítés, IC cseréltem, most már van kép, viszont az alja a képnek nem jó, lásd a mellékletet. Elkók cserélve, a tápban is. Mi okozhat még ilyen hibát?
(#) kadarist válasza Pisti1986 hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Szia!
A tápegység kondenzátorait nézd át.
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Szia!
Mutass egy teljes képet, normális képtartalommal.
Következő: »»   1180 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem