Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1179 / 1268
(#) Sanitatum hozzászólása Jan 10, 2018 /
 
Sziasztok, ismét itt vagyok. Ma kaptam egy régi csöves tv-t és sémát sajnos nem találok hozzá. A modellje Tv 001. A hiba az, hogy bekapcsolásnál elkezd csipogni 0.5 másodpercenként meg a led villog egyidőben[off][/off]. Volt egy ellenállás az rgb lapon ami annyira szétégett hogy nem lehetett felismerni. Tda6103q alapkapcsolásábòl gondolom, hogy 47R mert 10µF kondi szűri a feszt azon a részen..A kondit is cseréltem mert púpos volt. Azóta az ellenállást néha kilövi néha nem. Ha kihúzom az rgb csatlakozót amjn a jelet viszi a lapra akkor abbahagyja és a led simán világit. Ehhez kellene egy kis segitség, találkozott már valaki ilyennel? Előre is köszi
(#) kadarist válasza Sanitatum hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Szia!
Zárlatos a TDA, cseréld ki.
(#) andris0523 válasza Fantasy hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Köszönöm a részletes válaszod!
(#) fikszes hozzászólása Jan 12, 2018 /
 
Sziasztok!A segitsegeteket szeretnem kerni.Van 1 Samsung plasma PS-42C91H tevem.A tápegysegröl szeretnek kapcsolási rajzot.A csatolt kepen láthato meg jelölt alkatresz hibás ugyan is szakadást mertem a trafon.ezt azalkatreszt hogyan tudnám beazonositani?Sajnos en nem találok kapcsolasi rajzot.A segitsegeteket elöre is köszönöm.
(#) fikszes hozzászólása Jan 12, 2018 /
 
Elnezest de nem lett bejelölve ..a lenyeg hogy a bal felsö sarokban láthato nagyobb traforol lenne szo
(#) eyess válasza fikszes hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Nos először is mi a hibajelenség ? De van ám ennek fórum témája egyébként .
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2018
(#) fikszes válasza eyess hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Nincs keszenleti állapot se..Kaptam a tevet ezert nem tudok semmit rola..neki álltam mericskelni es szakadást merek az emlitett trafon
(#) eyess válasza fikszes hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Meg van a rajz pill nézem.Viszont egészében nem tudom feltenni a méret korlát miatt.
Feltételezem, hogy a hálózati feszültség, és a puffer kondenzátorokon is meg van a feszültség.
(#) fikszes válasza eyess hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Nagyszerü..En nem találtam már 2 napja keresem a rajzot.Igen a hálozati feszültseg meg van es a kondik is rendben vannak ezen kivül át mertem esr merövel es multimeterrel is.
(#) eyess válasza fikszes hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Általában azok a trafók nem szoktak tönkre menni.Lehet tudni valamit a tévé előéletéről ?
(#) fikszes válasza eyess hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Esetleg valahogy el tudnád nekem küldeni a rajzot mondjuk az gmail cimemre?a cimem:fikszes@gmail.com
(#) fikszes válasza fikszes hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Igazán köszönöm a segitseget tisztelt eyess!
(#) fikszes válasza eyess hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Igazán köszönöm a segitseget tisztelt eyess!
(#) eyess válasza fikszes hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
A főbb dolgokat felteszem ide .A többi úgy is csak maszlag.Aztán sok szerencsét hozzá.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2018
(#) kadarist válasza fikszes hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
No, akkor ide is belinkelem a hálózati tápegység rajzát, ebben a készenléti táp is szerepel az első lapon. Bővebben: Link.
(#) csota hozzászólása Jan 15, 2018 /
 
Sziasztok! Samsung KS3a sasszi, a jelenség a következő: 50-ből kb 1-szer kapcsol be a készülék, a stand by led spontán, ütemtelenül villog, sercegés hallható, ránézésre alkatrészek rendben, 80 százaléka átforrasztva, néztem az indító ellenállásokat, úgy néz ki rendben vannak. Valakinek ötlete?
(#) kadarist válasza csota hozzászólására (») Jan 15, 2018 /
 
Szia!
A hálózati pufferelkón ingadozik a feszültség?
(#) eyess válasza csota hozzászólására (») Jan 15, 2018 /
 
A sercegés, akár lehet kontakthiba is.De ha tök sötétbe elkezded figyelni a tévé belsejét valószínű a sercegést meglátod .Nem biztos, de van esély rá.
(#) csota válasza kadarist hozzászólására (») Jan 16, 2018 /
 
Nem. Az első az volt, hogy azt kicseréltem, mert kicsit öregnek tűnt.
(#) csota válasza eyess hozzászólására (») Jan 16, 2018 /
 
Ezért kezdtem el átforrasztgatni, de egyszerűen nem találom. Megpróbálom a sötétséget.
(#) csota hozzászólása Jan 16, 2018 /
 
Amilyen ütemben villog a készenléti led (összevissza) olyan ütemben serceg az smps trafó. Már kiidegel, lehet megy a kukába...
(#) IQNUKU válasza csota hozzászólására (») Jan 16, 2018 / 1
 
Szia!

Ha még nem tetted, cseréld ki a C808-at.
(#) csota válasza IQNUKU hozzászólására (») Jan 16, 2018 /
 
Ez volt a megoldás, tökéletesen működik. Még egyszer köszi a segítséget és a többieknek is köszönöm.
(#) kristikoma hozzászólása Jan 28, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy RFT Colortron 4100 tv-m. Működik, de a képe függőleges irányban vibrál. Mi lehet a gond?
(#) Cinema válasza kristikoma hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Vibrál, vagy fut a kép? Mindegy, élvezhetetlen így is, úgy is, tehát javítani kell, ha a beállítás nem segít.
A Vert. Pos, vagy Vert.Sync. esetleg a képmagasság-méret (Vert. Height?) potencióméterrel lehet esetleg beállítani, vagyis, a függőleges pozíció és függőleges szinkron potencióméterekkel állítható, ha kívül, akkor ott kell a hátlapon tekerni, vagy belül.
Ha nem lehet megállítani, vagy nem szabályos a kép, megnyúlt, vagy torz, akkor alkatrész hiba lehet, amit meg kell keresni, kimérni és cserélni, ha szükséges. ELKO-kat ellenőrizni, tápfeszültség a képeltérítő fokozatban, valamint a soreltérítés is beleszólhat, ott is érdemes mérni.
Ha félkép van, akkor az eltérítő IC is cserélendő, de előbb a többi alkatrészt is ki kell mérni, illetve cserélni a hibásakat.
Sok sikert!

Üdv!
(#) asesino hozzászólása Jan 28, 2018 /
 
Egy kis segítséget szeretnék kérni volna egy Beko 55M TX e tv amit tegnap kaptam a tv tökéletesen megy leszámítva azt hogy zúgó hang hallatszik belőle mint egy trafó hangja nem a hangszóróból jön hanem a képcső zug szerintem vagy a sorkimenő sistergős sercegő hang halható nem mertem üzemeltetni nehogy leégjen a tv kint volt fedett helyen de hidegben volt bekapcsolása előtt pihent szoba hőmérsékleten 1 napot nem tudom mi lehet az oka talán várnom kellene még a tv felveszi az üzemi hőfokot ?
(#) kristikoma válasza Cinema hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Vibrál a kép. A feszültségek rendben, szóval alkatrész hiba lehet. Mégiscsak 30 évnél is idősebb. Állítani csak belül lehet, hasonló modul rendszerű, mint az Orionok és a VT-k.
(#) kadarist válasza kristikoma hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Szia!
A függőleges eltérítés modulján cseréld ki az elektrolitkondenzátorokat.
(#) Cinema válasza asesino hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Ha a képcső zúg, akkor gyorsan szabadulj meg tőle.
Inkább belül zúghat a hálózati tápegység, vagy a sorkimenő transzformátora, esetleg valamilyen kisebb fojtótekercsek. Érdemes lenne, - ha egyébként jó a kép és a hang - kipucolni és a púposnak látszó kondenzátorokat kicserélni benne, valamint az összes ELKO-t megmérni és cserélni a tápban, valamint a szekunder-oldalon, a tápegységnél és a képeltérítő fokozatban.
Ezekután ha zúg, akkor potyára dolgoztál, tehát mérlegelni kell, hogy megéri-e belefogni a javításba.

Üdv!
(#) kristikoma válasza kadarist hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Köszi! Megtörtént, jó lett. Volt még egy hibája, a TDA2030 hűtőbordáján meglazult a csavar.
Következő: »»   1179 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem