Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USB-s egér kezelése mikrovezérlővel
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Mate12345 hozzászólása Márc 3, 2018 /
 
Sziasztok!

Szeretnék sebességet mérni egy optikai egérrel.
Először számítógépen próbáltam az egér elmozdulását figyelni, de egyrészt ez a mérés nagyon jitteres, másrészt lassú, harmadrészt a képernyőhatár miatt korlátozott a mérhető sebesség / felbontás.

Arra gondoltam, hogy egy mikrovezérlőhöz kellene kötnöm az egeret, ami kinyeri az elmozdulását.
A gondom az, hogy szeretnék USB-s egeret használni (nem akarok PS/2-es egerekre vadászni, már azért kezdenek nagyon kifutni), viszont ezekről meg azt olvastam, hogy a host munkája nagyon nehéz.

Kicsit nehezen hiszem, hogy erre nincs kész megoldás.
Ismertek esetleg valamilyen IC-t vagy nyílt forrású PIC programot, ami könnyen kinyeri egy egérből a dX és xY értékeket mozgás közben?

Köszi!
(#) Mate12345 válasza Mate12345 hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
Ha esetleg tudtok olyan modulról, ami optikai módon sebességet mér, ugyanolyan jó.
(#) Mate12345 válasza Mate12345 hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
Annyit még hozzátennék, hogy megtaláltam, hogy az egérből hogyan nyerhetem ki a nyers elmozdulásadatokat, amiket ha jól látom, a jitter sem rontja el, mert az egér adja az ütemezést is.
Linux alá itt van például, ha valakinek erre van szüksége:
https://johnroach.io/2011/02/16/getting-raw-data-from-a-usb-mouse-i...ython/

Az eredeti kérdés ettől függetlenül él, jó lenne, ha nem kellene a számítógépet közbeiktatnom.
(#) Peter65 válasza Mate12345 hozzászólására (») Márc 3, 2018 / 2
 
Szia!
Hasonló témával én is foglalkoztam régebben. Én nem az egész egeret akartam felhasználni, hanem csak a szenzorát. Az egyes egerekben eltérő IC-k vannak, ezek közül talán az ADNS3080 a legelterjedtebb ilyen célra. Kínából lehet optikával ellátott változatot is venni. Bővebben: Link Az IC adatlapja hozzáférhető. Az elmozdulások az egyes irányokban könnyen kinyerhetők, de akár a kamera képet is kiolvashatod belőlük.
(#) Mate12345 válasza Peter65 hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
Szia

Köszönöm a válaszodat, nekem is ez lenne a legszebb megoldás. Rendelek is.
Neked mi a tapasztalatod, mennyire alkalmasak ezek sebességmérésre?
(#) Peter65 válasza Mate12345 hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
Egy légpárnás robot érzékelői lettek volna, de végül nem építettem meg, ezért konkrét tapasztalataim nincsenek.
Az adatlapi adatok alapján nekem jó lett volna; 40inch/s kb. 1m/sec a maximum sebessége, 6400 képfrissités/sec és ha kell elég finomra állítható a felbontása. Viszont az érzékelési távolságra, megvilágításra értelemszerűen kényes. Konkrétan mihez szeretnéd használni?
Még egy szempont; Az ADNS3080 3,3V-os. Az Arduinosok 5V-os világában az ADNS5050 az elterjedtebb, de az egy kicsit gyengébb, pl.: alacsonyabb a max. sebessége.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem