Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USB-soros átalakító PIC24-el
 
Témaindító: superuser, idő: Ápr 17, 2018
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) superuser hozzászólása Ápr 17, 2018 /
 
Sziasztok!

PIC24F J64GB202-vel szeretnék USB-soros átalakítót építeni.
Az USB részéhez szeretnék némi útmutatást kérni, hogy merre induljak, mert ilyennel még nem foglalkoztam.
A fenti kontrollernek 4 UART-ja van, az ezeken érkező adatot szeretném beküldeni PC-re és PC oldalon egy terminál szerű alkalmazásban megjeleníteni. Az alkalmazást is én írom.
Kérdés, hogy a Microchipnek milyen csomagjaival lehet legegyszerűbben összelegózni?
Milyen USB drivert kell használjak?
Hogyan jut be az adat a driverből a win alkalmazásba?
Milyen környezetet használhatok a win alkalmazás megírására?

MCU oldalon MPLab-X + XC16 + MCC adott.

Köszi
(#) Peppe válasza superuser hozzászólására (») Ápr 17, 2018 /
 
Szia,

Bővebben: Link itt találsz infót az USB stackről.

WINes oldal már viccesebb.
Ha CDC device lesz a PIC akkor driver kell hozzá és akkor soros portként látja majd a gép.
Ha HID device lesz a PIC akkor nem kell driver de a PC-s SW lesz kicsit bonyolultabb. C# alá kell egy DLL ami átadja neked az adatokat. Ilyen rengeteg van a neten.

Szóval el kell dönteni merre akarsz haladni.
(#) superuser válasza Peppe hozzászólására (») Ápr 17, 2018 /
 
Szia,
HID tűnik jobb választásnak.
Kicsit olvasgatok majd a témában.

Köszönöm!
(#) bbalazs_ válasza Peppe hozzászólására (») Ápr 18, 2018 /
 
Mostanában van nálunk gépfelújítás és a régebbi USB-s cuccaim (CDC-sek) nem mennek a WIN10 alatt. Kód 10. Driver nem indítható el hibával áll a sárga háromszög alatt az eszközkezelőben.
Teljesen szűz újratelepítés után is ez van. Más gépek pedig simán viszik ugyanilyen feltételek mellett. Már próbáltam a rendszerdrivereket másolni a jó gépból, nem segít. A neten fellelhető változtatásokat is beleírtam az .inf file-ba, nem használ. Előre feltelepítem a drivert és csak utána dugom be (újraindítás után) elsőként. Kétféle driverem is van, minden kombinációban kipróbáltam (elsőként fel, utána bedugni, először bedug, saját lemezről telepít, stb).

pl. Dell laptop: nem megy az istennek sem.
Lenovo laptop: elsőre simán.
Noname i7-es asztali gép: először hiba, utána újraindítás után megy. Másik noname i7:istennek sem.

Van-e ennek valami titka, hogy mitől függ és találkozott-e már valaki ilyen hibával?
(#) Hp41C válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 18, 2018 /
 
Nem aláírt meghajtó program feltelepítése 64-bites rendszerre:
  1. rem Enable Test Signing Mode
  2. bcdedit /set testsigning on
  3. <reboot>
  4. rem Testing Mode seen on the screen
  5. <Install unsigned driver>
  6.  
  7. rem Disable Test Signing Mode
  8. bcdedit /set testsigning off
  9.  
  10. <reboot>
  11. rem  Testing Mode not seen on the screen

Ezeket elvégezve sikerült életre kelteni a Microchip USB - CDC meghajtó programját Win 10 64-niten.
(#) bbalazs_ válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 18, 2018 /
 
Köszi, de sajnos alá vannak írva, minden jónak tűnik, telepítéskor nem reklamál..
Talán megpróbálom régebbi, nem aláírttal is.
A fő gondom az, hogy TELJESEN AZONOS lépések után, szűz telepítésnél az egyiknél jó, a másiknál nem.
(#) usane válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 18, 2018 /
 
A win10-et messziről kerülöm, de ez nem csak az MC-s driverekre vonatkozik sajnos.
Nem tudom, hogy a kicsi és lágy cég fejlesztői hogy implementálják a drivereket a különböző chipsetek esetén, de elég káoszos. Oprendszerről oprendszerre próbálják a linuxhoz hasonlóvá tenni, de egyre roszabb lesz.
(#) Doky586 válasza usane hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Elég ha csak win98-on esetleg XP-n használható..???
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem