Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 555-ös IC-s kapcsolások
Lapozás: OK   169 / 188
(#) ALI hozzászólása Máj 23, 2018 /
 
Sziasztok. Tudna valaki segíteni mi lehet vele a gond. Össze raktam ezt a kapcsolást de valamiért nem működik.
(#) proli007 válasza ALI hozzászólására (») Máj 23, 2018 / 1
 
Hello! Mi nem működik? Vagy/és mi az amit vársz tőle?
Lehet a Buzzer nem belső oszcillátoros. A 4-es lábat illik a tápra kötni.
(#) ALI válasza proli007 hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
Az szeretném ha be kapcsolom a kapcsolót el teljen 5-10 másodperc majd kezdjen el sípoli míg ki nem kapcsolom. Köszi
(#) proli007 válasza ALI hozzászólására (») Máj 23, 2018 / 1
 
A kapcsolás alapján működnie kellene, feltéve hogy a táp és kondi polaritása jó. És mint írtam (Te viszont nem) hogy a Buzzer aktív. Különben csak koppan egyet. De hiba esetén mérni kell valamit. Mondjuk a GND-hez képest a lábakat. Mert a "nem működik" (mit oly sokszor leírtam) csak egy bites információ. Arra mit lehet válaszolni?
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2018
(#) ALI válasza proli007 hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
Köszi. A buzzer aktív az aszt jelenti hogy ha tápot adok neki akkor sípolnia kéne?
(#) proli007 válasza ALI hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
Így van..
(#) ALI válasza ALI hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
Olyat csinál ha be kapcsolom rögtön sípol nem vár vele.
(#) proli007 válasza ALI hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
Akkor vagy az 1Mohm érteke kicsi, vagy a kondi kapacitása kicsi. A 10µF és 1Mohm kb. 10sec időzítést adna.
(#) Tomi111 válasza ALI hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
A 4-es lábat is kösd a pozitívra (kösd össze a 8-assal). A buzzert pedig a pozitív és a 3-as láb közé tedd, a 3-as lábra tedd a buzzer negatívját.
(#) ALI válasza proli007 hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
Köszi. Variálok akkor vele.
(#) proli007 válasza Tomi111 hozzászólására (») Máj 23, 2018 / 1
 
Hello! Ha oda teszi a buzzert, akkor nem 10 sec után fog szólni, hanem 10sec ideig.
(#) ALI válasza proli007 hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Hello! Akkor hova kell tennem? Köszi
(#) ferci válasza ALI hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Ha bekötötted a 4. lábat is, akkor proli007 megírta: buzzer a 3-as és a gnd közé.
Feltéve, hogy a többi kötésed jó.
Indításkor 0 volt van a 3. lábon, majd a "10 sec" után sípol a buzzer.
(#) proli007 válasza ALI hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Ahogy Ferci írja..
A 2-6 lábon pedig bekapcsoláskor tápfesz, ami ez után folyamatosan csökken és 10sec után csökken a táp 1/3 értékére. Ekkor kapcsol az 555. Ezt lehet méréssel ellenőrizni.
(#) kontár hozzászólása Jún 2, 2018 /
 
Sziasztok ! Nekem 555 IC-vel egy olyan kapcsolási rajz kéne,ami:
Ha az áramkörre ráadom a 12 voltot, a kimeneten az RC tag nagyságától függően
csinál egy késleltetést. Tehát 12 V tápfeszt megkap ,a kimeneten abban a pillanatban
kigyullad egy LED (előtét ellenállással persze) és az időzítés után elalszik.
Köszönöm
(#) proli007 válasza kontár hozzászólására (») Jún 2, 2018 /
 
Hello! Szerintem számtalan ilyen van már fent, de legyen..
(#) kontár válasza proli007 hozzászólására (») Jún 2, 2018 /
 
Nagyon Köszönöm !
(#) Mekkmester hozzászólása Jún 19, 2018 /
 
Sziasztok!
Tudnátok segíteni?
A rajz szerinti kapcsolással egy szilárdtest relét szeretnék működtetni, T1 (bekap) = 3-5 sec, T2=20-30 sec. Mivel tudnám számolni, vagy milyen értékeket válasszak?
Köszönettel
(#) Elektro.on válasza Mekkmester hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
(#) Mekkmester válasza Elektro.on hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
Köszönöm szépen, ezt ismerem, de itt T1 mindig hosszabb mint T2, nekem pedig fordítva kellene. Persze végszükségben egy tranzisztorral átfordíthatom...
(#) proli007 válasza Mekkmester hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
Hello! Nem kell átfordítani, az SSR-t átteheted egyszerűen a táp és a kimenet közé.
(#) Mekkmester válasza proli007 hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
Ezt nem értem. Ez persze nem csoda, teljesen más a szakmám. Kifejtenéd egy kicsit részletesebben mire gondolsz?
Köszönettel
(#) proli007 válasza Mekkmester hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
Írtad, hogy a T1 mindig hosszabb, mint a T2. Mert a T1-et R1+R2, a T2-őt pedig csak R2 határozza meg. Vagy is a kimenetnél a magas szint hosszabb, mint az alacsony szint. De ha az SSR + lábát a tápra kötöd, az akkor nem kap feszültséget, ha a kimenetnek magas a szintje. Amikor pedig alacsony akkor kap. Olyan mint ha invertáltad volna a tranyóval a jelet.
(#) Mekkmester válasza proli007 hozzászólására (») Jún 20, 2018 /
 
Köszönöm, azt hiszem kezdem kapisgálni. A "táp" alatt ugye nem az egész áramkör táp-ját érted, hanem az IC valamelyik "lábát". De melyik a "táp"? 1, 2, 3, 4, 8 sztem nem lehet. (Bocs az értetlenkedésért, de nekem ez teljesen új terület)
Köszönettel
(#) proli007 válasza Mekkmester hozzászólására (») Jún 20, 2018 /
 
Lerajzoltam, mert látom nem tiszta. A grafikon az SSR-re jutó feszültséget mutatja. Azért 40 másodperctől, mert a 12V táp (ami lehet kevesebb is, akár 5V is) bekapcsolásakor a működés a "szünettel kezdődik, és az majd kétszer hosszabb, mint a további ciklusok. De gondolom ez nem jelent problémát számodra. Az időt itt is az R1-és R2 vel lehet változtatni, de míg a "működést" az R1 határozza meg, addig a "szünetet" az R1 és R2 összege.

555-SSR.png
    
(#) Mekkmester hozzászólása Jún 20, 2018 /
 
Köszönöm a választ. A rajz alapján én is így terveztem az ssr bekötését. A zavart még mindig az okozza, hogy- eddigi ismereteim szerint a 3. lábon a T1 (bekapcsolt állapot) jelenik meg fesz. Ekkor az ssr is zár. Miért fordítja át akkor így a működést?
(#) Mekkmester válasza proli007 hozzászólására (») Jún 20, 2018 /
 
Elolvastam még egyszer az összes "levelezést" és "bekattant", azt hiszem megértettem!
Köszönöm még egyszer! Egy technikai kérdés: a rajzodon a C3 is elko ugye?
(#) proli007 válasza Mekkmester hozzászólására (») Jún 20, 2018 /
 
Természetesen elkó, a tápfesz szűrésére mindig kell kondi, csak sokszor lemarad.
Az 555 kimenetén egy TotePole végfokozat van. Ez terhelhető a GND felé, ha az Out kimenet magas szintű (ekkor van feszültség különbség a kettő között). De terhelhető a kimenet a + tápfeszültség felőle is, ha a kimenet alacsony szintű. Tehát mikor a kimenet szintje magas, akkor a GND-hez képest feszültség van rajta, de a + táp és a kimenet között nincs feszültség. Ha pedig a kimenet logikai szintje alacsony, akkor fordított a helyzet. A + táp és a kimenet között ekkor feszültség van, de a GND-hez képest nincs. Remélem így érthető.
(#) Mekkmester válasza proli007 hozzászólására (») Jún 20, 2018 /
 
Köszönöm szépen! Most már szakszerűen is tudom a magyarázatot. Kb. az kattant be délelőtt, hogy amikor a kimenet magas szintű, akkor nincs fesz. különbség a kimenet és a +táp között, ezért nem kapcsol az ssr. Csak én elemi szinten (vagy úgy sem) ismerem az elektronikát, ezért elnézést az idegesítően sok kérdésért!
(#) proli007 válasza Mekkmester hozzászólására (») Jún 20, 2018 /
 
Semmi gond, pont ezért van a fórum. De nem olyan nagy baj az, ha valakinek nem azonos a szakmája a szórakozásával..
Következő: »»   169 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem