Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2967 / 3552
(#) zolika60 válasza Villanymozdony hozzászólására (») Nov 23, 2018 /
 
Én az általad felvázolt módon alakítottam át egy gáztűzhelyt. Beforrasztottam és csináltam rá kisebb lyukat. Tudom mindjárt megy a hurrogás, hogy ez milyen szakszerűtlen és veszélyes, de évek óta működik kint a teraszon. Persze ha kapsz hozzá valamelyik alkatrész boltban az az igazi opció.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2018
(#) Villanymozdony válasza abcdabcd hozzászólására (») Nov 23, 2018 /
 
Köszi a linket, ez lesz a nyerő.
(#) sany válasza Villanymozdony hozzászólására (») Nov 23, 2018 /
 
Szerintem ehhez fúvókat minden gázszerelvény boltban kapsz.
Ha földgázos a fúvóka akkor be sem gyújt ez a vízmelegítő. Tudom, mert nekünk is van egy ilyenünk a melléképületben, pb -ről már vagy 15 éve üzemel.
Mi is használtan vettük. Előtte földgázzal működtették. A gázszerelő fogta is a fejét, miért nem gyújt be. Vigyük vissza, így rossz úgy rossz! Ja nem rossz működött amikor leszerelték. Aztán szinte egy nap eltelt mire eszébe jutott. Ja egy gázpalack van rákötve. Fúvóka csere pár perc alatt, jó is lett.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2018
(#) Villanymozdony válasza sany hozzászólására (») Nov 23, 2018 /
 
Nekem sikerült begyújtanom, de úgy füstölt mint egy szenes kályha. Nyilván túl dús a keverék.
(#) Epu2 válasza Villanymozdony hozzászólására (») Nov 24, 2018 / 1
 
Ilyenből össze lehet hozni egy kellemes kéményrobbanást.
(#) Gafly hozzászólása Nov 25, 2018 /
 
HuG fórumtárs másik topic-ban adott linkje alapján tovább keresgélve/nézegetve, hőérzékelés + és más. Bár régen erre a "naptár módszer" kifejezést használtuk.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2018
(#) pjg válasza Gafly hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
Azaz! Naptárból kiszámítva, mikor lehet hőmérőzni. Azután ha extra tüzelés állt be a szukánál, jött a hoppá. (UPSZ!)
(#) Villanymozdony válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
Kültéren fog működni kémény nélkül kerti csapról disznóvágás idején.
(#) Udvari Zsombor válasza Bakman hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
Hát, a lényeg az hogy mivel adott blokkot ezért azt hittük hogy simán visszavihetjük ha hibás, de mivel a 3 napról se adott tájékoztatást meg nem volt igaza a (ki sem írt!) nyitvatartásával kapcsolatban sem meg kijelentette hogy ilyenekkel ne húzzuk az idejét, ettől anyám kicsit felkapta a vizet és kijelentette hogy ő többet oda nem megy az biztos!
Kérdem én hogy honnan kellett volna vételkor tudnunk hogy csupán 3 napunk lenne (eredeti állapotban) visszavinni ha nem jó? És ha a saját szemünkkel láttuk hogy zárva volt akkor miért állítja azt hogy ő márpedig nyitva volt?
Az biztos hogy először tájékoztatás teljes hiánya állt fenn másodszor pedig a kereskedő hozzáállása se volt a legjobb!
(#) Bakman válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
Idézet:
„először tájékoztatás teljes hiánya állt fenn másodszor pedig a kereskedő hozzáállása se volt a legjobb!”
Harmadszor pedig a tájékozatlanság, amit most pótóltatok. Mindenhol meg kell fizetni a tanulópénzt.

Félreértés ne essék, nem sértegetni szeretnélek de a leírtakból látszik, hogy ti sem voltatok teljesen tisztában a dolgokkal. Egyébként éppen az ilyenek, mint amilyenek ti voltatok, tartják életben az ilyen boltokat. Az eladó pedig rutinosan viselkedett, nyílván nem ti voltatok az első reklamálói.
(#) Udvari Zsombor válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
Idézet:
„Nekem az, hogy a saját károdon tanultad meg, hogy ilyen helyen nem veszünk műszaki cikket, maximum könyvet vagy virágot.”
Akkor ott nem csak a dia digitalizálót vettük hanem egy fekete-fehér megfigyelő kamerát is ami viszont tökéletesen üzemel jelen pillanatban is! Úgyhogy az oké hogy zsákbamacska is lehet, de két műszaki tételből legalább egy működött!
Csak ugyebár azt meg kell tanulni hogy bolhapiac "jellegű" helyre sose viszünk vissza semmit sem (főleg kirakodós helyre nem), még akkor sem ha esetleg blokkot kapnánk!!
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2018
(#) Udvari Zsombor válasza Bakman hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
Jó, beismerem, viszont a kereskedő mondta hogy rajtunk kívül eddig csupán egy porszívót akartak hozzá viszavinni amiből vásárlás után kiszedték a porzsákot, úgyhogy szinte mág nem volt rajtunk kívül ilyen esete... Tehát mi gondoltunk olyat amit ilyen hely esetében nem kellett volna...
(#) Bakman válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 25, 2018 / 2
 
Idézet:
„a kereskedő mondta hogy rajtunk kívül eddig csupán egy porszívót akartak hozzá viszavinni”
Használt autókat áruló helyen pedig azt szokták mondani, hogy az összes autó nyudíjas orvosé volt, aki igazábol csak nézegette az autót, azt is csak néha.
(#) attika válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
Idézet:
„Kérdem én hogy honnan kellett volna vételkor tudnunk hogy csupán 3 napunk lenne (eredeti állapotban) visszavinni ha nem jó?”


Ez mindenhol így van már évek óta.
Ha 3 napon belül vissza viszed akkor minden ok nélkül vissza kellene adnia a pénzt vagy cserélni, persze ha sértetlen és nincs megpiszkálva.
Az más kérdés, hogy ha 3 nap után elromlik akkor szakszerviz, de jelen esetben ez nálad nem áll fent mert bolha piacon vásároltál valami nevesincs elektronikai cuccot.
(#) pucuka válasza attika hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
Az a három nap 72 óra, mindenütt ilyen formában szerepel.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2018
(#) attika válasza pucuka hozzászólására (») Nov 25, 2018 1 /
 
Most komolyan ebbe kötsz bele?
A 72 óra nem 3x24=3 nap?
(#) nagym6 válasza attika hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
Idézet:
„bolha piacon vásároltál valami nevesincs elektronikai cuccot.”
És töredék áron.
(#) pucuka válasza attika hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
Nem volt szándékom a kötekedés, csak annyit próbáltam érzékeltetni, hogy mindenütt 72 órás feltétel nélküli cseréről van szó, ami valóban három nap, de lehet valakinek ez nem esik le.
(#) nagym6 válasza pucuka hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
Ez most jó kérdés, nem 3. nap éjfélkor jár le? Vagy vásárlási időpont is van a blokkon, és óra perc szerint 72 óra? Régen csak nap dátum volt a vásárlásról. Nem tudom hogy van ez.
(#) dokidoki válasza pucuka hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
Nálunk, a gagyiból is ~50miliós tétellel rendelkező szép keletinél, ez már csak kétna.p ... Erre a pénztárnál figyelmeztet is!
(#) fastaction válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
Nekem a " csövi " piacon is cserélnek ! Nyilván érdemes tisztázni , hogy elektronikai hulladékot , vagy működő dolgot veszel . Ha blokkot adott , akkor , azért cserélhetné . Ilyen összeg , miatt , meg kár bosszankodni .
(#) sany válasza fastaction hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
Jaj de jó neked! Itt a piacon, még egy "csövi" árus sincs. Csak egy lomos, de jóformán csak üvegpoharakat árul. Pedig egy vevője biztos lenne.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2018
(#) jani1987 válasza sany hozzászólására (») Nov 25, 2018 / 1
 
Kaptam egyszer egy tippet hogy hol lehet ezt azt venni. Hát az illető már felköltözött Pestre. Ekkor jött az ötlet hogy a fórumon keressek.
(#) sany válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 25, 2018 /
 
Persze, de azért csak jobb helyben.
(#) fastaction válasza sany hozzászólására (») Nov 26, 2018 / 1
 
A közelben szerencsére van egy csövi piac , ahol tényleg innen - onnan összeszedett dolgokat lehet venni szuper áron is . Rendes piacra nem is szeretek , már járni , mert , csak egyentermékek vannak . Itt mész a sorok között és bumm , ki van rakva eléd egy használt állítható toroid kb. 90 kg . Mennyi ? Az sokat ér uram , legyen 8.000.- .
(#) Frankye válasza fastaction hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Légy szíves, súgd már meg, merre van az a piac, mert imádom az ilyen "kukáspiacokat".
(#) fastaction válasza Frankye hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Szia ! Budapest XVII. Kerület , Bakancsos piac .
(#) Frankye válasza fastaction hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Aha! Azt hittem, van még valahol olyan lomis piac, amit nem ismerek, de ezt már ismerem. Köszönöm azért!
(#) fastaction válasza fastaction hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
(#) fastaction válasza Frankye hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Két hete voltam és tele volt pakolva " új " áruval .
Következő: »»   2967 / 3552
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem