Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kondenzátor
 
Témaindító: Alba, idő: Nov 30, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   80 / 98
(#) (Felhasználó 116638) válasza Ixion77 hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Az elkók lehetnek Nippon-Chemi-con, Nichicon,Rubycon gyártmányok, a csatolólkondikat cserélheted Wima polipropilénre.
Ár/érték arányban ez jó,és korrekt választás lehet.
(#) Peter65 válasza Ixion77 hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Szia!
Engem azért érdekelne, mi a baj a barna kondenzátorokkal? Polipropilén kondenzátorok, milyen jellemzőjük miatt indokolt a cseréjük?
(#) erbe válasza Ixion77 hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Semmi értelme a kondenzátorcserének. Ez nem egy összezsúfolt kapcsolóüzemű tápegység, ahol a forró környezetben a végletekig hajtott kondenzátorok kiszáradnak és vesztenek a kapacitásukból.
(#) tothbela válasza Ixion77 hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Ahogy már elhangzott nem biztos hogy van értelme a cserének. Ha nem búg, akkor nem kell elkókat cserélni. A csatoló kondenzátorok jobb minőségűre történő cseréjének audiofil rendszerben van értelme, gitár erősítőben kevésbé. Ami jelentősen befolyásolná a hangzást az a kimenő trafó optimalizálása. Ez viszont nem egyszerű feladat. Ezen túlmenően maga a kapcsolás adja a hangképét az erősítőnek. Ja, nem utolsó sorban a hangsugárzó kivitele, valamint a benne található hangszóró(k). Teljesen másképp szól egy 4x12-es túlméretes láda 4 darab G12H-val, mint egy alulméretes 4 darab rocket 50 hangszórós zárt, vagy egy nyitott kombó egy darab Vintage 30-al. Pedig mind a három egy gyár terméke.
(#) Ixion77 hozzászólása Szept 9, 2018 /
 
Köszönöm a válaszokat!
Idézet:
„...nem kell elkókat cserélni. A csatoló kondenzátorok jobb minőségűre történő cseréjének audiofil rendszerben van értelme...”

Némi kontextus: Ez egy Eddie Current tervezésű audiofil fejhallgató erősítő, a Zana Deux kistestvére. Olyannyira, hogy a márkája is EC, viszont kínai-orosz koprodukcióban készült. Láthatóan ócska filléres alkatrészekből van, nyilván azért hogy $500-ból profittal együtt kijöjjön. Kitűnő a hangja, de úgy gondolom, hogy az alkatrészek minőségibbre cserélésével ez még fokozható. Tehát semmi "baj" nincs a kondikkal, csupán ha lehet 1%-kal jobb a hangminőség a cseréjükkel, akkor nekem már megéri. Sok helyen olvastam, hogy a nagyfeszültségű, váltóáramú csöves erősítőkben sokat számít a kondik minősége.
A kép alapján hogy melyek a "csatolókondik" és melyek az "elkók"?
A barnákon kívül van valamelyik kondi a jelútban, vagy a többi mind a tápellátás része?
A kis sárgák is kondenzátorok?
Az ilyen jellegű kondenzátorok nem használhatók erősítőbe? Azt látom, hogy a mérete jóval nagyobb és sajnos nem egyik végén vannak a lábak.
A Tubeamp által említett kondenzátorok hol szerezhetők be Budapesten?
(#) erbe válasza Ixion77 hozzászólására (») Szept 9, 2018 / 1
 
Idézet:
„csupán ha lehet 1%-kal jobb a hangminőség a cseréjükkel”

Ha egy jó erősítőnek van 0,1 % torzítása és a kondenzátorok cseréjével ezt 0,099%-ra lehetne javítani... Szerintem nincs ember, aki ezt meghallja.
Egyébként a ma alkalmazott technológiák mellett nagyon rossznak kellene lennie annak a kondinak, amit cserélni kellene.
(#) holyamoke2045 hozzászólása Szept 10, 2018 /
 
Sziasztok. A képen szereplő kondenzátort n találom. Milyen adatokkal rendelkező alkatrésszel helyettesíthetném?
(#) tothbela válasza holyamoke2045 hozzászólására (») Szept 10, 2018 / 1
 
Ennél a kondenzátornál a legfontosabb adat, hogy X2. 470nF-tól 2,2µF-ig változhat az érték. A feszültségtűrés általában a hálózati feszültség elviselésére van optimalizálva.
(#) tothbela válasza Ixion77 hozzászólására (») Szept 10, 2018 /
 
Egy gitár erősítő torzítása olyan hatalmas, hogy nem fogod hallani ha csatoló kondikat cserélsz. Ha már jobb hangot akarsz, meg lehet piszkálni az erősítőt, de arra van saját topik. Ott lehet erről csevegni. Add meg a pontos típust, gitáros típusát, hangládád adatait, tegyél fel néhány hangmintát, meg írd le milyen hang tetszene. Vagy linkelj egy zeneszámot, ahol jó a hang és olyan tetszene. Utána kiderül mit lehet tenni. Mindent lehet, csak nem mindenre van keret.
(#) holyamoke2045 válasza tothbela hozzászólására (») Szept 10, 2018 /
 
Köszönöm a választ.
Ez egy LG hűtőgép alsó ventillátorán van.
Ezzel Ezzel helyettesíthetném?
(#) granpa válasza holyamoke2045 hozzászólására (») Szept 10, 2018 /
 
Mennyi az "n", megszámoltad azóta?
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2018
(#) tothbela válasza holyamoke2045 hozzászólására (») Szept 10, 2018 /
 
Szerintem minden további nélkül. Nagyon fontos az X2 jelölés, mert ez a kondenzátor a hálózati vezetővel párhuzamosan van kötve. Tulajdonsága, hogy egy esetleges átütés után is működőképes marad, mindössze az átütés helyén elpárolog a felgőzölt fémréteg egy kis területen.

Ha Y jelzésű kondenzátorral találkozol, azt pedig csak Y jelzésűvel helyettesítheted. Az a kondenzátor pedig főleg tápegység kimeneti testjét köti össze a hálózati vezetővel. Az nem üthet át semmilyen körülmény között. Szigetelési minősége életvédelmi szempontból nem enged meg semmilyen kompromisszumot. Számítógép, tv stb tápegységeiben találhatóak.
(#) holyamoke2045 válasza tothbela hozzászólására (») Szept 11, 2018 /
 
Nagyszerű, köszönöm szépen.
(#) Gyuszi83 hozzászólása Szept 17, 2018 /
 
Sziasztok!
Jól gondolom, hogy a képen egy kerámia kondenzátor van 2.2 nF és 2000 volt-os ?
A kondin E222m 2KV felirat van.
Tudnátok esetleg ajánlani webshop-ot ahol tudok rendelni ? Nem találtam csak 3000 volt-ost, ezzel esetleg tudom helyettesíteni ?

https://hqelektronika.hu/termekek/c-2n2-3000cer-kondenzator-2-2nf-3...rm-7-5

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2018
(#) (Felhasználó 116638) válasza Gyuszi83 hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
Jól gondolod,és jó lesz helyette.
(#) Edem631 válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Okt 29, 2018 /
 
Üdv. 2n2 nF stiroflex kondenzátort ha helyettesìtek és csak 2200pF ba van az jó helyette ugyanaz nem?
(#) (Felhasználó 116638) válasza Edem631 hozzászólására (») Okt 29, 2018 /
 
Mivel kapacitásra egyformák, igen.
Természetesen a feszültségtűrést is vedd figyelembe.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2018
(#) Edem631 válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Okt 29, 2018 /
 
Értem köszönöm.
(#) Edem631 válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Okt 29, 2018 /
 
100V ra kellene nemtudom bìrná-e.

2n2J.jpg
    
(#) (Felhasználó 116638) válasza Edem631 hozzászólására (») Okt 29, 2018 / 1
 
A színjelölés megadja a feszültségtűrést.
(#) (Felhasználó 116638) válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Okt 29, 2018 / 1
 
Kis segítség, hátha másnak is jól jön.(Lásd fotó)

001.JPG
    
(#) Helios hozzászólása Okt 29, 2018 /
 
Sziasztok!

Adott egy projekt, mely lassacskán célegyenesbe érkezik. Használnék hozzá 4db 15000µF/63V Floryt gyártmányú kondit. Viszont a transzformátor szekunder oldalán a pufferelt egyenfeszültség 63V és 64V között ingadozik. Végfokhoz használnám, így tuti hogy lesz feszültségesés. A kérdés, hogy hosszútávon bírnbi fogja-e a tápfeszt vagy sem? (Minimális tűrése van, legalábbis írtak rá valamit, azt hiszem 10%.)

Előre is köszönöm a választ!
(#) (Felhasználó 116638) válasza Helios hozzászólására (») Okt 29, 2018 /
 
Ha ezek a Frolyt kondik a régi NDK gyártmányok, akkor nem építeném be.
Fénykorukban sem voltak csúcs kondik.
Üzemi feszültségen járatni meg eleve nem egészséges.
Ebbe a pozícióba én 100V-os puffereket tennék.
(#) Maximo hozzászólása Nov 24, 2018 /
 
Helló.10V 22µF elkót helyettesìtenék 40V 22uF.Nem túl nagy helyette?
(#) dolargaan válasza Maximo hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Ha fizikailag elfér, akkor igen.
(#) gyuszo válasza dolargaan hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Ez jó, a nap vicce !
(#) gyuszo válasza gyuszo hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Helyesen : ha fizikailag elfér, helyettesíthető. A feszültség tűrése nem baj, ha nagyobb.
(#) Maximo válasza gyuszo hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Kösz.Ha nagyobb nem csinál túláramot?
(#) gyuszo válasza Maximo hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Nem. Ilyen gondot nem okoz.
(#) gaborsomogyi hozzászólása Dec 23, 2018 /
 
Sziasztok!

Számítógépáramkörben szeretnék elektrolit kondenzátorokat cserélni, egészen pontosan C64 RF modulátorban.

Hasonló kondicserélős téma már van, olvastam és 2 dolgot szűrtem le névleges feszültség kapcsán:
1. Tervezésnél ökölszabály, hogy általában az üzemi feszültség a névleges feszültségtől lényegesen kisebb; rendszerint nem lépi túl a névleges feszültség felét.
2. Nagyobbat bizonyos esetekben lehet alkalmazni, többen is írták.

Az első megállapítás világos mint a nap.
A második ponthoz a kérdésem az lenne milyen megfontolásokkal lehet/érdemes névleges feszültséget növelni (pl. 16v helyett 25v)? Eddig erre sehol nem találtam egyértelmű leírást.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2018
Következő: »»   80 / 98
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem