Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lifter- Ion-hajtómű modell
Lapozás: OK   2 / 3
(#) elektro válasza Ant hozzászólására (») Jan 14, 2007 /
 
HY
nekema BU508 helyett TIP3055 először is nagy a ß-ja kisebb bázis áram. NAMEG OLCSÓBB SOKKAL és ha elszálakkornem 500-600Ft füstöl haenm 100Ft. Nekem is nagyon kis kereszt metszetű drót van. Lefényképeznéttek a tieteket?
(#) Ant válasza elektro hozzászólására (») Jan 14, 2007 /
 
A bu508 mellett az szól, hogy gyorkapcsolású.
A drótot egy winchester olvasófejének a mozgórészének a tekercséből szedtem ki, szal az szerintem elég vékony.
(#) Kartalljani hozzászólása Máj 20, 2007 /
 
Csátok. Felhozom, ezt a "régi" témát, mert lenne egy pár kérdésem a Lifterekkel kapcsolatban:

- Milyen erők képezik a lifter tolóerejét?? Mármint, miből származó erők?? térerő?? ionszél?? És hogyan?

- Képes lenne egy lifter felszállni nagyon erős vákuumban is?? És nagyon nagy nyomáson???
(#) Kartalljani hozzászólása Máj 20, 2007 /
 
hm?
(#) Isti válasza Kartalljani hozzászólására (») Máj 20, 2007 /
 
Sztem ez ionszéllel megy (de hol vannak a csúcsok???)
a csúcs közelében ionizálja a levegőmolekulákat, és mivel ugyanolyan a töltése, mint a csúcsnak elfújja...(erő-ellenerő miatt maga a test is elmozdulhat)
Én is szórakoztam sorkimenővel: elfújattam a zsebkendőmiszliket
Bár a faszenesítés tetszett a legjobban
(#) hadnagyakos hozzászólása Szept 29, 2008 /
 
Szerintetek menne ez a modell 3-4Kv-al is? Csak mert ilyen tápom már van!
(#) akika válasza hadnagyakos hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
Szerintem a megfelelő felhajtóerő érdekében nem érdemes 25-30 kV DC alatt kísérletezni!
A vákuumban való működésről pedig itt találtok elvégzett kísérletet: Bővebben: Link
(#) akika válasza hadnagyakos hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
Ha a tápod AC, akkor tv sokszorozóval már esetleg érdemes lehet próbálkozni!
(#) hadnagyakos válasza akika hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
Az egyszer csináltam már ilyet, de csak egy ismerős tápjáról ment, először szépen működött, de aztán áthúzott és lángbaborult az egész. Szerintetek egy kisebb modell repülne vele vagy maradjak a sokszorozónál?
(#) Ant válasza hadnagyakos hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
Nem, nem működik! Maradj szerintem a sokszorozónál!
(#) zongoraszek hozzászólása Márc 19, 2012 /
 
*****
Tiltott reklám.
(#) gronee hozzászólása Júl 8, 2012 /
 
A lifteren gondolkodva új hajtóművet gondoltam ki repülőgépekre.Mi lenne ha a repülőgép szárnyába tennénk két elektródot,amik elektromosan taszítanák egymást.És ugyanúgy tolóerőt képeznének mint a lifternél.Mert a lifter nem antigravitál, hanem tolóerőt fejt ki,mert elkezd mozogni a levegő a töltések(ionok) miatt. Szóval ha ilyen ionhajtóművet raknánk a gépbe,ugyanúgy süvítene mint egy sugárhajtómű.Bár tudom hogy bődületes energia kellene hozzá,hogy létrejöjjön a tolóerő,DE nem lenne benne mozgóalkatrész.
(#) gronee válasza Kartalljani hozzászólására (») Júl 10, 2012 /
 
a lifter egyszerű légmozgással,felhajtóerővel működik,mint egy repülőgép szárnya pl. Vaacumba nem tud felszállni
(#) ekkold válasza gronee hozzászólására (») Júl 10, 2012 /
 
Szerintem a kérdés feltevése óta eltelt több mint 5 év alatt már rájöhetett
(#) gronee válasza ekkold hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
(#) mscs hozzászólása Júl 25, 2012 /
 
Hali mindenkinek szeretnék építeni egy liftert de nem találok sehol 2n3055 tranzisztort lehet helyettesíteni valami mással tranzisztorral?
(#) mscs hozzászólása Júl 25, 2012 /
 
kösz
(#) Won hozzászólása Aug 4, 2012 /
 
Sziasztok!
Én is szeretném megépíteni a lifter modellt, csak a tápegység még nem állt össze rendesen.
Van egy 6V-os, valamint egy 12V-os gyujtótrafóm, két sorkimenőm. Az egyik modernebb, a másik régebbi. Plussz van még kettő nagyfeszültségű sokszorozóm. Ezekből és persze a járulékos anyagokból szeretnék egy tápegységet összerakni, ami képes felemelni a liftert.
Előre is köszi
(#) Won hozzászólása Szept 11, 2012 /
 
Valami ötlet? Vagy csak pl használjak sorkimenő+sokszorozót?
(#) Won válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Köszi, nézem!
(#) Won hozzászólása Szept 6, 2013 /
 
Szerintetek ez felemelné egy nagyfesz sokszorozóval párosítva?
(#) tpet8 hozzászólása Ápr 20, 2019 /
 
Szevasztok!
Korábbi hozzászólások között olvastam hogy jó hozzá zománcozott vezeték is. Én ilyenből építettem meg az anódját és nem emelkedett fel.
Biztos hogy jó ez ide?
(#) exabit válasza tpet8 hozzászólására (») Ápr 21, 2019 /
 
Nem jó a zománcozott vezeték.
(#) tpet8 válasza exabit hozzászólására (») Ápr 22, 2019 /
 
Örülök hogy valaki válaszolt. Még a válaszod előtt kicseréltem zománcozatlanra a vezetéket de így sem működik. Szerintem a tápegységemmel lehet gond.
(#) Gafly válasza tpet8 hozzászólására (») Ápr 23, 2019 /
 
Szerintem is. Rajz meg hol?
(#) tpet8 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 23, 2019 /
 
Én képcsöves monitorokat használtam tápegységeknek melyek eleinte csak szikráztatták a liftereim, de nem emelték meg őket. Jelenleg azonban már egyik monitoromtól sem szikrázik. Feltételezem kiégettem bennük a biztosítékokat. Holnap szándékozok utána nézni.
Gafly amúgy neked van személyes tapasztalatod lifter építésben?
(#) exabit válasza tpet8 hozzászólására (») Ápr 23, 2019 /
 
Kíváncsi leszek hogy mi lehet a gond. Előrebocsátom, nekem sem sikerült soha a liftert akár csak egy picit is megmozdítanom. Nekem a nagyfeszt egy flip-flop áramkör hajtotta gyújtótrafó biztosította. És hiába húzott a gyújtótrafó magában folyamatos vastag ívet már 2 cm-ről, egyszerűen meg se mukkant a lifter. Nekem mondjuk nem volt zománcozatlan vezetékem, ezért 0,1 mm-es wolfram szálból csináltam. A zománcozott 0,1-es réz drótról egyszer sem sikerült leszednem a zománcot az ér elszakítása nélkül.
Itt egyébként még az enyémnél is primitívebb táppal reptették a liftert.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2019

flipflop.gif
    
(#) tpet8 válasza exabit hozzászólására (») Ápr 23, 2019 /
 
Ugyan ezt láttam én is de ennek egy másik változata tetszik nekem és lehet hogy meg is fogom majd építeni. Bővebben: Link
De jelenleg még a tápegységnek használt monitorjaim szeretném működésre bírni.
(#) Gafly válasza tpet8 hozzászólására (») Ápr 24, 2019 /
 
Idézet:
„Gafly amúgy neked van személyes tapasztalatod lifter építésben?”

Az igazat megvallva, azt kell mondanom, hogy nincsen.
Olvastam is, és van is, viszont egy csomó Egely és Nemere könyvem.

Az a része, megvan, hogy könnyű legyen (balsafa).
Arra nem tudtam görcsöt tenni, hogy légüres térben jobban teljesít.
Meg az összevissza belinkelt/ollózott linkeken még az sem tiszta, hogy egyen, vagy váltó feszültség kell hozzá?

Ugyanakkor 10...30KV-ot nem kunszt csinálni...
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2019
(#) tpet8 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 25, 2019 /
 
Az biztos hogy egyenfeszültség kell, és az is hogy vákuumban nem működik mivel ez a levegőt ionizálja. Az általam épített liftereket hurkapálcákból készítettem ami szerintem lehet hogy balsafából van ha pedig nem akkor is könnyű. Ám sajnos ezek egyike sem repült.
Én tovább kísérleteznék lifterekkel de sajnos tönkretettem a tápegységnek használt monitorom így nem tudok.
Esetleg neked van valami ötleted (ha igen csak akkor írok részleteket) a javítására?
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem