Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es világítás
 
Témaindító: xodak, idő: Aug 6, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   140 / 178
(#) pipi válasza erbe hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Ha lenne kézben...
Csak elmélkedtem, az energiatakrékos fénycsovesekben, és a sima ledesekben nagy nyaka van a lámpának amiben elfér az elektronika, vagy bumszli soros kondi. A filamenteseknek pl e14 foglalattal, nem látom hová férne be elektronika, kondi...
(#) erbe válasza pipi hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Filamentesem még nem múlt ki. Másfélében amit eddig szétszedtem, volt trafós, kondis, PWM IC-s áramgenerátoros. A trafósnak nem vibrál a fénye, de kisebb a hatásfoka. A kondis 100 Hz-el villog, mint a fénycső. A PWM-es szintén.
(#) uniman válasza pipi hozzászólására (») Máj 15, 2019 / 1
 
Hello! Pedig valami belefér (4:20-tól láthatod) ...
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2019
(#) pipi válasza uniman hozzászólására (») Máj 16, 2019 /
 
Köszi. Ránézésre akkor ez kb u.a. elektronika mint ami az alulapra szerelt ledes modulkákon van.
(#) levaipeter hozzászólása Júl 11, 2019 /
 
Üdv.
Konyhai pultmegvilágítás vezérlésével küzdünk.
18W /fm -es meleg fehér led szalagot raktunk fel egy 3.5m-es részre.
Egypólusú kapcsolóval működik.
Segítséget szeretnék kérni, hogy ezzel a fényerőszabályozós kapcsolóval hogyan tudnám életre kelteni.:
Előre is köszönöm.
Bővebben: Link
(#) levaipeter hozzászólása Júl 11, 2019 /
 
Ez lenne az .
(#) Kovidivi válasza levaipeter hozzászólására (») Júl 11, 2019 /
 
Neked inkább egy DC dimmer kellene a szekunder oldalra, a táp pedig fixen bekötve (vagy a dimmer két funkciós, lekapcsolja a tápot is, ha nullára tekered, ha ilyen egyáltalán létezik).
Ha a táp primer oldalán fogod a hálózati feszültséget fázishasítással csökkenteni (ha ezt csinálja a kapcsoló), akkor ha a táp kapcsolóüzemű, a kimenetén kb. fix. lesz a fényerő (alacsonyabb bemenő feszültségről nagyobb áramot fog felvenni, esetleg tönkre is megy), ha pedig hagyományos trafós (amit nem hiszek), egyenirányítással van a tápod elkészítve, akkor fog rendesen működni (de szerintem vibrálni fog az egész).
Én még nem találkoztam olyan megoldással, ami neked jó lenne... Én mindenhol egy Arduino nano-t használok, és leprogramoztam szépen, szabvány nyomógombbal kapcsolom fel és le, plusz ugyanezzel állítom be a fényerőt is.
A műhelyemnél 4 külön kimenetet tudok kapcsolni, érintős megoldással (imbusz csavar fejét kell megérinteni). Ez mind házi, gyári megoldásnak talán a távirányítós LED-szalag vezérlőket tudnám ajánlani, de az nem falba építhető, viszont olcsó (Ebay-en 1-2$-tól indulnak), és megbízhatóan működik!
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2019
(#) levaipeter hozzászólása Júl 14, 2019 /
 
Köszönöm Szépen a segítséget.
(#) levaipeter hozzászólása Júl 14, 2019 /
 
Lemondtan inkább a fényerőszabályozásról .
Egy kapcsoló fogja működtetni.
A trafo házhoz egy pillanatra véletlenűl hozzányultam a jobb mutatóujjammal.
Meg is rázott.
Remelem nem lessz semmi következmenye...
(#) Kovidivi válasza levaipeter hozzászólására (») Júl 14, 2019 /
 
Nézd meg, világít-e rajta a fázisceruza. Ha igen, akkor további vizsgálatokra lesz szükség. A trafóházat kösd le a védőföldre. Ha veri az FI-t (ha van), akkor komoly a probléma, a trafót le kell cserélni.
(#) D_Zsolt hozzászólása Júl 22, 2019 /
 
Lakás átalakításban vagyok, szeretném lecserélni több lépésben a teljes világítást LED-re. A későbbiekben talán okosítás is szóba kerül, tehát most van itt az idő az előkészületekre, viszont eddig csak a tönkrement izzók helyére csavartam LED-es megfelelőiket. Mire kellene figyelnem, esetleg előre dolgoznom, hogy később egyszerűbb legyen az életem?
(#) nedudgi válasza D_Zsolt hozzászólására (») Júl 22, 2019 /
 
Azt tartsd szem előtt, hogy a LED alacsonyabb hőmérsékletet visel el, mint az izzószálas körték. Hiába alacsonyabb a fogyasztás, a hőmérsékletre oda kell figyelni, biztosítani kell a megfelelő hűtést.
(#) Epu2 válasza D_Zsolt hozzászólására (») Júl 22, 2019 /
 
A LED-es fényforrás takarékos, de nem a végtelenségig. A fénymennyiséget vedd figyelembe!
(#) Bakman válasza D_Zsolt hozzászólására (») Júl 22, 2019 /
 
Érdemes E27-es, E14-es foglalattal számolni, könnyen cserélhető a fényforrás.
(#) mucden hozzászólása Aug 1, 2019 /
 
Sziasztok!
Rendeletem e-bay-ről és meg is érkezett az un. "polip"-led, mely kifejezetten UFO lámpába praktikus kiváltó világítás.
Szétkaptam a tápját, hogy megvizsgáljam és kapott egy kis tuningot is, hogy a csápok üzembiztosak legyenek.
Sajnos a táp gyártásminősége nem túl bizalomgerjesztő. Ti mernétek használni?
(#) Johnycorp válasza mucden hozzászólására (») Aug 1, 2019 /
 
Szia.

Kínai minőség...
Az alap probléma, hogy a 230V AC közvetlenül megy az egyenirányítóra és semmi biztosítás nincsen egyik ágban sem. Nem ártana oda egy...

Nekem is van hasonló (kicsit más elektronika), elég jól teszi a dolgát, a matt búrán át is meglepően jó fényt ad.
(#) mucden válasza Johnycorp hozzászólására (») Aug 1, 2019 /
 
Idézet:
„Nem ártana oda egy...”

akár üvegbiztosító. Valamit még a csipgyártó is javasol.
Kérdés, hogy mekkora legyen?

appl.jpg
    
(#) jimmi12 válasza mucden hozzászólására (») Aug 1, 2019 / 2
 
Szia, valóban nem ártana, de van ott amolyan "kínaias" biztosíték, ha jobban megnézed az egyenirányító egyik lába szinte közvetlen a vezetékhez van forrasztva, a másik láb viszont egy "vékony" vezetősávon keresztül, na ez vékony vezetősáv hivatott eljátszani a biztosíték szerepét.
(#) Epu2 válasza jimmi12 hozzászólására (») Aug 1, 2019 /
 
A (lakó)házat védi. Az elektronikát más sem.
(#) Johnycorp válasza jimmi12 hozzászólására (») Aug 1, 2019 /
 
Igen, azt láttam én is, ismert megoldás.

Csak kiver a frász ("ne hívjon Verának") az ilyen megoldástól.
Mivel, ha valóban a feladatát kell ellátni, akkor azért szép kis fényjelenség és egyéb tud ott lenni, ívoltás nélkül.
(#) mucden hozzászólása Aug 2, 2019 /
 
Egyébként magyar/EU szabvány szerint hálózati vezetékre nem előírás a kettős szigetelés? Mert ebben olyan nincs, csak a vékonyka (fehér) kábelpár.
(#) mucden hozzászólása Aug 2, 2019 /
 
Másik téma:
Kohapulthoz szeretnék felső szekrény alá pultmegvilágítást.
Mivel 3 éves fiam előszeretettel kiszolgálja magát a pultról (odaviszi a fellépőt és tesz-vesz), így mindenképp kapcsoló nélküli (PIR vagy egyéb aktiválású) és megfelelően robosztus világítótestre lenne szükség.
Leginkább vandálbiztos a süllyesztett lámpatest, de emiatt a vadiúj konyhaszekrényt nem fúrkálnám szét. Természetesen rögzítőcsavarok azok mehetnek.
A led szalagos-aluprofilos megoldást bazárinak tartom, így maradnak a külső armatúrák.
Ezek közül melyik gyártót ill. konkrét típust keressem?
Vettem pl V-Tac 6173-ast, de annak nevetséges az érintésvédelme, ráadásul billenőkapcsolós, így pult fölé nem lesz jó.
(#) gyuszo hozzászólása Aug 2, 2019 /
 
A képen látható 60 cm-es világítótest fél éves szakaszosan, napi 3 óra használat után így néz ki.
Egy 8 cm sávban kiolvadt, kiégett a burkolata. Továbbra is működne, de ki lett véve.
A biztosítékot sem verte le, a FI-relé sem oldott le.
A pontos típusa : V-TAC 6072 G13 10W 6400K SKU6231 .
Találkozott már valaki ilyen jellegű hibával ?
(#) proli007 válasza gyuszo hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Hello!
"A hagyományos műanyag burák ~1 mm vastagok, ezzel szemben a nano-plastic burák mindössze 0.4-0.5 mm-esek. Ez már önmagában is sokat jelent a megfelelő hűtés kialakítása érdekében. A hőelvezető képessége azonban jobb mint a réznek, illetve az alumíniumnak!"
(#) gyuszo válasza proli007 hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
A LED csomagolásán 20.000 órát ír, ezzel szemben élt 500 órát.
A leírás szerint ennek nano plasztik burkolata van.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2019
(#) gyuszo válasza gyuszo hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
V-TAC 6072 G13 10W 6400K SKU6231
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2019

Kép.jpg
    
(#) proli007 válasza gyuszo hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Ez leginkább durva tervezési hibának tűnik. De megállná a "szándékos tűzveszély okozás" vádja is.
(#) gyuszo válasza proli007 hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Szerencsére nyitott helyen volt olyan helyen, ahol nem okozott volna tüzet, de egy bútorba beépítve, bele sem merek gondolni.
(#) Petyaa válasza gyuszo hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Nyugodtan jelentheted a fogyasztóvédelemnek csatolt képekkel stb, ebből komoly tűz is keletkezhet. Ki tudha hány háztartásban lehet még ebből.

A V-TAC et is elérte úgy látszik a profitorientáltságos minél hitványabb anyagból való gyártás.

Sajnos ez van, jelentsd nyugodtan.
(#) Tomi111 hozzászólása Aug 2, 2019 /
 
Én is vettem 3 db V-TAC márkájú LED csövet 36W-os fénycső helyére. Még nincs egy éve. ( ugyanilyen műanyag volt a mint amit gyuszo mutatott.) Nem égtek eddig 1000 órát. 3 fénycsöves armatúrában előtte 2 fénycső volt, ebből 3db kellet azonos fényerőhöz. Egyik már teljesen kialudt, a másik kettő hogy világít, hol kialszik, hol villog - hosszában a felétől világít, másik végül villog. Ha épp teljesen kialszik a fele, akkor a másik fele tűzforró lesz, gondolom nagyobb áram megy a maradék ledeken. kuka mind a három. megy vissza a fénycső. Azzal 10 évig sem volt gond. Egy LED cső árán kaptam volna 3 db hagyományos fénycsövet. Soha többet ilyet.
Következő: »»   140 / 178
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem