Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1220 / 1267
(#) Pityu9 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 24, 2019 /
 
Köszi! Kezd nagyon úgy tűnni, hogy a mókolt szoftver és a nem megfelelő NVM adatok miatt vannak ezek a furcsa problémák. Viszont a SM csak a képcső/hangnorma specifikus NVM adatokat tartalmazza, a többit nem, mert arról azt feltételezi, hogy gyári értékre visszaállítom (viszont hogy bízzak abban, hogy visszaáll gyári értékre, ha mókolt a szoftver?). A többi NVM adatot persze nem találom, pedig régebben elméletileg egy német fórumon fenn volt egy excell táblában.
(#) kadarist válasza Pityu9 hozzászólására (») Júl 24, 2019 /
 
Igen, MikRobi magyarosította a menüt. Viszont jobban megnézve azt látom, hogy a szervizmenüben nincs utalás a kép lélegzésének kompenzálására, ezért kompromisszumosan csak kontraszt és a fényerő csökkentésével tudod mérsékelni ezt a kellemetlen jelenséget. A szervizmenüben a "corner" értékét állítottad a sarkok torzításának beállításához?
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2019
(#) Pityu9 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 24, 2019 /
 
Igen, és sajnos ez a legjobb kép, amit egyelőre el lehetett érni, viszont bizonyos számú bekapcsolás után ennél sokkal jobban torzít, van amikor meg kevésbé. Sajnos elfelejtettem lefotózni a szoftver verziót, meg a vezérléshez tartózó IC-k típusát, de pótolni fogom amint lesz rá időm (mert ha jól emlékszem, az IC902, vagyis a M27C1001 helyén nem ilyen típusú IC van).
(#) wszmecs hozzászólása Júl 24, 2019 1 /
 
Lenne egy Panasonic TX 55DX600E típusú tv , háttérvilágitás hibával .
( márkaszerviz szerint )
Mijen led lehet benne eredetileg ? A cseréhez mejik típus , típusok lennének megfelelőek ,
esetleg beszerzési forrás ?
Előre is köszönöm !
(#) yohnsee válasza wszmecs hozzászólására (») Júl 24, 2019 / 1
 
Szia, így ezt nem lehet megmondani. Le kellene venni a tv hátlapját, és a kijelző típusa szerint kereshető a bele való led bar szett. De csak óvatosan kérdezem, mennyi rutinod van ebben a műfajban? Mert egy 55 collos kijelzőt még nekem is borsózna a hátam kiemelni, pedig már nem egy TV-t javítottam.
(#) villanyipi válasza wszmecs hozzászólására (») Júl 25, 2019 /
 
Bővebben: Link
Ezen listában vannak hozzá led csíkok bárnem egy aprópénzes kaland.A másik megoldás ha ki tudod szedni a hibásat és vak szerencsével találsz egy hasonló paraméterekkel bírót.
(#) jdani hozzászólása Júl 29, 2019 /
 
Sziaszok!

Kaptam egy Panasonic plazma TVt, 4 villanó hibajelző kóddal.
Szétszedés után mértem az SS boardon zárlatos IGBTket, és diódát. Csere után a TV még mindig nem kapcsol be, most már csak 2őt villan.
Méregetek tovább, az SC panelon is vannak diódák, IGBTk.
Azokat is cseréltem, most újonta 7et villan.
Fura egy gyártmány ez a panasonic, semmi feszültségek nincsenek feltüntetve a nyákon, sehol semmi, minek hol- mennyinek kell lenni.
Van egy ilyen fura szervizköny hozzá...
A doc mappában lévő PCZ1004039CE_13 ha megnyitom, azon belül alul van SC és SS lapok rajzai.
Nem tudom miért, de az alkatrészek sorszámai teljesen máshogy van a rajzon feltüntetve mint a nyákon, és a tipusai is, valami kódoltan van írva.

Az SS nyákon, az SS11 konektoron, ami a tápból jön a 15V megvan, a VSUS pedig 192V
Hogy ez elég-e, nemtudom, mert nincs feltüntetve sehol, mennyinek kell lenni.

Továbbá viszont van egy konektor, ami megy át az SS lapból az SC lapba. Ennek a poziciója az SS nyákon SS3.
Itt viszont nemtudom milyen feszültséget kell hogy mérjek. Nem valami 60V körüli?
(#) opelt hozzászólása Aug 9, 2019 /
 
Szép napot!

Westel színes tv-nken picit be van a kép két széle picit húzódva. Amikor vált a kép akkor vissza áll, de hamarosan (pár pillanat múlva)újra össze húzódik picit , addig van így amíg újra vált. Mi okozhatja ezt a hibát? Képcső esetleg?
(#) kadarist válasza opelt hozzászólására (») Aug 9, 2019 /
 
Szia! Világosabb képnél húzódik össze vagy sötétebbnél?
(#) Zsolt88 hozzászólása Aug 11, 2019 /
 
Üdv!
Samsung UE40F6100AW tv-n hang van, kép nincs! Javítható? Köszönöm a válaszokat!
Üdv!
Zsolt
(#) yohnsee válasza Zsolt88 hozzászólására (») Aug 11, 2019 /
 
Szia,
világíts bele szemből zseblámpával, ha kivehető, hogy megy a műsor (van képi tartalom) akkor hibás a háttérvilágítás. Nem egy vagyon, és javítható.
(#) opelt válasza kadarist hozzászólására (») Aug 13, 2019 /
 
Bekrepált! Vége van.
(#) Zsolt88 válasza yohnsee hozzászólására (») Aug 13, 2019 /
 
Szia! Helyesbítek, hang van szép tiszta, kép meg vibrál! Nagyon gyorsan vibrál a kép. A músor kivehető, de gyorsan vibrál.
(#) yohnsee válasza Zsolt88 hozzászólására (») Aug 13, 2019 /
 
Szia,
egy 10-20 másodperces videót ha fel tudnál tenni a youtube-ra, akkor az lehet, hogy közelebb vinne a megoldáshoz.
(#) Zsolt88 válasza yohnsee hozzászólására (») Aug 14, 2019 /
 
https://www.youtube.com/watch?v=z3Wm7gvA2_c

https://www.youtube.com/watch?v=-lCwBKge1Bk

https://www.youtube.com/watch?v=ORq30kQFA4I

Nem tudom mennyire befolyásolja , de a készülék egy ideig a radiátor tetején volt elhelyezve, ott üzemelt, csupán egy polc volt a fűtőtest és a tv között!

Köszönöm a segítséget!

Üdv!
Zsolt
(#) villanyipi válasza Zsolt88 hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Ha a radiátorban meleg is termelődött bele kell nézni a készülékben nem púposak-e a kondik a táp körül, de én a ledeket is át nézném a villogás lehet annak is a jele hogy pár led nem üzemel és a táp tiltásba szalad.
(#) Zsolt88 válasza villanyipi hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Rendben! Köszönöm szépen! De ezt inkább akkor szerelőre bíznám! Esetleg van Bpi szerelő aki megnézné?!
(#) gubík gábor hozzászólása Aug 16, 2019 /
 
Sziasztok. Egy Pioneer PDP-LX5090 tipusú plazma tévén ügyködök. Piros LED villog 6x. Az Y panelen [Y RESONANCE BLOCK] találtam két zárlatos tranzisztort RG4030CLX-F tipusút. Csak az a baj hogy a gugli nem igazán talál róla semmi adatot. Úgy tippelem hogy IGBT mivel a rajz a lábakat E,C,G-nek jelöli. Esetleg valaki nem ismeri, vagy nem tudja mivel lehetne helyettesíteni? Köszi

tranz.png
    
(#) kadarist válasza gubík gábor hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
Szia! Az oroszok adnak tippet: Bővebben: Link.
(#) levente507 hozzászólása Szept 12, 2019 /
 
Sziasztok egy szovjet VL 100 kis tv javításához szeretnék segítséget kérni. A kép homályos és alul felül nincs kép. Kapcsolási rajzom elvileg van (azért elvileg mert ebből vélemények alapján több verzió is készült). Viszont tv-t még nem javítottam ezért szeretnék tanácsot kérni hol is kezdjem a képen látható jelenség alapján.
Köszönöm.
(#) lzsolti2 válasza levente507 hozzászólására (») Szept 12, 2019 /
 
Szia!
Az összes elektrolit kondenzátort cseréld ki. (ha csak ezt a jelenlegi hibát akarod csak helyrehozni, akkor elég lesz kezdésnek a függőleges eltérítés élkoit cserélni)
(#) levente507 válasza lzsolti2 hozzászólására (») Szept 12, 2019 /
 
Köszönöm a választ így fogok tenni.
(#) jdani hozzászólása Szept 23, 2019 /
 
Hello. Lenne egy Vestel 17IPS10-3 táp, amin az inverter is van a csövekre.
A probléma, hogy bekapcsolás után (1-2mp) lekapcsol a háttérvilágítás.
Az inverter kimenetén C230 és C231 5pF kondira tettem párhuzamosan még 1-1 5pF kondit.
Az eredménye hogy már rövidebb idő alatt lekapcsol a világítás mint előtte.
A ráforrasztott 5-5pF kondit levettem, és tettem helyettük 10-10pF.
Így mégrosszabb lett, jóformán már ki se világított..
Na mondom kiveszek onnan minden kondit, akkor mit fog csinálni.
Kimeneti kondik nélkül a háttérvilágítás működik. Normális ez?
Így nem merem visszaadnia tulajnak.. Vagy tényleg ez a megoldás?
(#) sany hozzászólása Szept 29, 2019 /
 
Tegnap este a jó "öreg" 20 éves 55 cm-es képátmérőjű Orion T2115 MXT típusú TV-nk elromlott.
A kép összehúzódott rajta, egy függőleges fehér csík jelent meg a képernyő közepén kb. 1 cm-es szélességű. A TV-ből amperszag érződött , de füst nem jött ki belőle. Sajnos kapcsolási rajzot nem találok ehhez a típushoz. Szétszedve szemmel látható égésnyom nincs a panelen.
Igazat megvallva a TV javításhoz nem nagyon értek, de jól gondolom, hogy a függőleges eltérítés fokozatban lehet a gond? A fokozatban a TDA8174 IC található. Esetleg ezt kicserélném.
(#) Cinema válasza sany hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
Nem az az IC a jelenség oka, az a függőleges eltérítést végzi. Ha vízszintes vonal lenne látható, akkor lehet ez az IC a hibás, illetve a körében néhány más alkatrész is.
Ha függőleges csík, vagy sáv jelent meg, akkor a soreltérítésben van hiba.
Ha van fény, akkor megy a sorvégfok és a sorkimenő-transzformátor is jó lehet, de ez nem 100%.
Mérni kell, illetve szemrevételezéssel ellenőrizni a sorkimenő melletti alkatrészelet, kis kerámiakondenzátorokat, illetve a szekunder-tápban a szűrőkondenzátorokat. Amelyik ELKO púpos lett, azt cserélni kell. A képcső panelen is mérni kell, illetve csatlakozókat, forrasztásokat ellenőrizni.
Sok összetevője van egy hibának, de megoldható.
Sok sikert a javításhoz!

Üdv!
(#) sany válasza Cinema hozzászólására (») Szept 29, 2019 /
 
Köszönöm, de szerintem marad a tv szerelő, ha még vállal ilyen TV-t.
(#) lakko hozzászólása Szept 30, 2019 /
 
Üdv Mindenkinek.Ez a készülékem van TV LG42LE5500-ZA és NINCS HANGJA.Az Alaplap EAX61742609(4) Valaki talált ilyen hibát?Koszi.
(#) sany válasza lakko hozzászólására (») Okt 1, 2019 /
 
Hangszórót ellenőrizted? Hátha...
(#) opelt hozzászólása Okt 4, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy Samsung Cw-21c-3v márkájú régi képcsöves tv-nk. Miért csinálja azt,hogy a beállított kép mérete "normál"-ról egyszer csak megnyúlik. Felfelé és lefelé. (ilyenkor távirányítóval beállítom újra a "normál" kép méretet) A csatorna beállítások menühöz nem férünk hozzá. A tv kiírja,hogy "nem hozzá férhető". A képe nagyon szép. Próbáltam keresni hozzá magyar kezelési utasítást, de nem sok sikerrel. Talán az alapján sikerülne a kép formátum beállítását elmenteni. Esetleg tudnátok segíteni, hogy hogyan tudok a csatorna beállítások menühöz hozzá férni és a "normál" képméretet elmenteni? Köszönöm előre is.
(#) Cinema válasza lakko hozzászólására (») Okt 4, 2019 /
 
Menüben állítható, letiltható a belső hangszóró, tessék megnézni a beállításokat. Ha nem itt van a gond, akkor a fejhallgató csatlakozója, vagy egyéb lehet hibás, ki kell próbálni, hogy bedugva egy fejhallgatót és kihúzva mit tapasztalsz?
Ha semmi nem segít, akkor szerviz.

Üdv!
Következő: »»   1220 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem