Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kenwood erősítő javítása
Lapozás: OK   7 / 8
(#) reloop válasza kebazsi hozzászólására (») Aug 25, 2019 /
 
Szia! Válaszd le az összes bemeneti csatlakozót és úgy hallgasd meg! Ha így is búg, figyeld meg hogyan hatnak rá a kezelőszervek (potik, bemenetválasztó).
(#) kebazsi válasza reloop hozzászólására (») Aug 26, 2019 /
 
Köszönöm, így legalább el tudok indulni.
(#) kebazsi válasza reloop hozzászólására (») Aug 26, 2019 /
 
Minden bemenet nélkül is zúg és pl. a hangerőpotméterre reagál.
(#) reloop válasza kebazsi hozzászólására (») Aug 26, 2019 /
 
A hangerőpotival megszüntethető a búgás? Számít milyen bemenetet választasz?
(#) garfield545 hozzászólása Okt 13, 2019 /
 
Sziasztok van egy olyan problémám a Kenwood KA-501-esnél hogy néha fogja magát meg szünik az egyik oldal de utána magátol vissza jön amedig nem üzemel kb 1 órát néha 2 órát akkor még recseg is meg nem szolnak a csatornák. Ha levan húzva a hangfalak akkor is csinálja ezt a problémát. Véleményetekre lenne szükségem hogy merre kezdjek ell kutakodni esetleg amire én gondolok hogy a végfokok kezdenek meg halni.

A segitségeteket ellőre is köszönöm
(#) CsemanAttila hozzászólása Nov 20, 2019 /
 
Urak.Adott egy KRF-V5020. Teljesen véletlenül gondol egyet és kikapcsol. Ilyenkor villog a piros led.
Ugyan ez történik, ha megütöm az oldalát véletlenül Van valaki aki jártas a javításában??
(#) zongi85 hozzászólása Ápr 11, 2020 /
 
Szép napot van egy Kenwood krf-4550D erősítőm és fő kapcsolót bekapcsolom rögtön ki kapcsol hallatszik a relle is kapcsol utánna csak villog nem tudom hol keressem a hibát kezdő vagyok
(#) Lightblue válasza zongi85 hozzászólására (») Ápr 11, 2020 /
 
Szia. Az alapoktól kell elindulni. Először is fogj egy helyesírási szótárt, tanulmányozd, majd fogalmazd meg újra a hozzászólásod.
(#) partyzsolt hozzászólása Okt 14, 2020 /
 
Van egy KENWOOD KVR-A70R erősítőm, aminek nem megy a kijelzője. Találtam 4 repedt forrasztást, még a vezetőképesség megvolt, ettől függetlenül átforrasztottam, de a hiba maradt.
Hosszas állás után 1-1x felvillan és ennyi.
Valaki találkozott már ilyen hibával?
(#) Ódenka hozzászólása Dec 9, 2020 /
 
Kóros erősítőmániám maga alá gyűrt és vettem egy hibás KA-4010 nevű régi vasat.
Az Eladó szerint egy idő után halkan kattan, de nincs hang.
Ma megkaptam, igen iskola a kialakítása, kivehető, oldható a végfok, meghajtó tranzisztor, jó ránézni.
ELNA kondenzátorok, stb. ebben van minőség...
Ettől még nem szól, keresgélek. Végfok rendben, relék azért kattannak, mert nincs DC a kimeneten.
Segítene egy pdf, sch a belsejéről, azonban a végfokon kívül nem találtam. Valakinek esetleg?
Néhány fotó a belsejéről és egy W.German szórólap a képességeiről.
(#) Karesz 50 válasza Ódenka hozzászólására (») Dec 9, 2020 / 2
 
"Nadehát" nincs is más benne, csak a végfok és egy csomó átkötés.
Szinuszjel generátor, oszcilloszkóp és kitartás. Van mindhárom, nem?
(#) CHZ válasza Karesz 50 hozzászólására (») Dec 9, 2020 / 1
 
Nem csak végfok, előfok RIAA is van benne, de ez sem okozhat gondot a javításában.
(#) TAttila77 válasza CHZ hozzászólására (») Dec 9, 2020 / 1
 
Én pl. már javítottam ennek egy nagyob testvérét. ((Ettől egy UHER UMA 2000 javítása százszor nagyobb falat.)) Nem egy nagy szám.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2020
(#) CHZ válasza TAttila77 hozzászólására (») Dec 9, 2020 / 1
 
Nem okozhat nagyobb problémát, áttekinthető, mérni kell néhányat..
(#) Ódenka hozzászólása Dec 9, 2020 /
 
A kérésem ez lenne:
Idézet:
„Segítene egy pdf, sch a belsejéről, azonban a végfokon kívül nem találtam. Valakinek esetleg?”

Azért köszönöm, ha nem is jött, amit vártam.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2020
(#) CHZ válasza Ódenka hozzászólására (») Dec 9, 2020 /
 
Csak fizetős rajzot lehet találni hozzá, rajz nélkül sem lehet gond megjavítani, szerintem.
(#) mohinger válasza Ódenka hozzászólására (») Dec 9, 2020 /
 
Valószínűleg nem véletlenül adták el, lehet, hogy már megfutották ezeket a köröket vele.
Tunerman fórumtársunk nagy tudora ezeknek a vasaknak, őt tudom ajánlani, ha nem boldogulsz a javítással.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2020
(#) Ódenka hozzászólása Dec 9, 2020 /
 
Nincs kétségem, hogy meg tudom javítani. Szerencsére nem bajolt vele eddig senki, minden eredeti, max (el) használódott kezelőszervek..
Egyelőre lebontottam az elejét, mert a potméterről nem észlelem, hogy kijönne a változó amplitudójú jel. Pontosan semmilyen...
Azért én szeretem, ha a berendezéseimhez van komplett leírás. Hasonlót találtam már, de ilyent nem.
(#) Ódenka válasza Ódenka hozzászólására (») Dec 9, 2020 /
 
Eddig megvolnék, most egy kis aprólékos szemem fényvesztése és...
Nemes egyszerűséggel az erősítőt arcára ejtették és a bakelit nyák jó pár helyen most nem jó.
(#) TAttila77 válasza Ódenka hozzászólására (») Dec 9, 2020 / 1
 
Tipikus lomisok okozta eset, mikor a pakolás hevében elejtik a cuccot. Gyönyörűen javítható levágott ellenállásik vékony drótlábaival pótolván a szakadt fóliákat. Én mindig gyüjtöm a levágott lábakat ilyen hibákhoz.
(#) Ódenka válasza TAttila77 hozzászólására (») Dec 9, 2020 /
 
A hangerő poti 2x100k középleágazással, na az is eltört. Azt már nem lehet megjavítani.
Csőtengelyes, bár az legyen a legnagyobb gond, ha nem olyan lenne...
A helyzet fokozódik.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2020

pny1.jpg
    
(#) Ódenka válasza Ódenka hozzászólására (») Dec 9, 2020 /
 
"Ahol a legnagyobb a szükség, legközelebb a segítség."
Csupán az kellett hozzá, hogy jutott eszembe, 40 évvel ezelőtt a RAMOVILL-on keresztül beszereztem néhány középleágazásos potmétert.
Már "csak" ki kell találnom a bekötését, esetleg kis nyákot fabrikálni a rögzítéshez bekötéshez, összeragasztani a két potméter gombot - mert ez 1 tengelyes - valamint azt a 10en elrepedt huzalozást, repedést kijavítani. Mire ezt elolvassátok, kész is. De napokig lesztek szívesek olvasni...

nuova.jpg
    
(#) Ódenka válasza Ódenka hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Titkon reméltem, hogy most, ellenőrizve a csere potit, nem lehetséges fizikai méretek miatt berakni a régi helyére, de be.

Ez a vas tud, tudott MC pickupot is fogadni.
Ebből dolgok következnek, mert erre nincs szükségem:
1, Az előerősítő részben emiatt 4 db összeválogatott 2SK170 van, eredetiek!
2, Kiveszem őket, mert jók lesznek a ......... -ba
Helyes megfejtő dicséretben részesül.
(#) Ódenka válasza Ódenka hozzászólására (») Dec 14, 2020 /
 
Utolsó beszámoló.
Ma újra nekibuzdultam. Kb. 15 helyen volt (van) elrepedve mindenféle szélességű nyák.
0.2mm-es huzallal kezdtem áthidalni a repedt részeket, előtte letisztítani a forrasztásgátló fedőfestéket. 1-2 óra után tűnt fel, hogy az egyik hangszínszabálozó tengelye is kicsit ferdén áll. Nagyító alatt felfedeztem újabb fél marék repedt sávot, valamint a 6 kivezetéses (sztereó) poti bakelit része és ezzel együtt az ellenálláspálya egy része szintén elrepedt.
Itt lett vége az eredeti állapotra való törekvésnek. A hangerő szerencsére aktív részek nélkül megy az elejétől potitól a végfokhoz, így az aktív hangszín szabályozót, mély és magas kiemelő egységet is egyúttal örök nyugalomra helyeztem.
Most a következőket nem tudja a gépezet:
Balansz szabályozás
Hangszín szabályozás
MC pickup fogadását - kiszedtem a kis aranyérő FET-eket...

Úgy gondolom, marad egy kis szégyenpír rajtam, de így marad.
Eredményesnek nyilvánítom a foglalkozást.
Rajz nem lett, így ezzel mentegetőzöm leginkább, meg minek fokozzam a bajaimat, azokat a kezelőszerveket, MC előerősítőt egyik erősítőn sem használtam soha.
Köszönöm a tanácsokat!
(#) mohinger hozzászólása Dec 14, 2020 /
 
"Nincs kétségem, hogy meg tudom javítani"
Murphy törvénykönyve szerint a szakértelem a tönkretett készülékek számával egyenes arányban nő.
"Eredményesnek nyilvánítom a foglalkozást."
Én jó szívvel ajánlottam Tunerman fórumtársunkat, de te nem is hallgattál rám.
(#) Ódenka válasza mohinger hozzászólására (») Dec 15, 2020 /
 
Ennek a javítását olyannak ajánlanám, aki tud megfelelő sztereó potenciométereket gyártani, 0.2mm széles nyák sávokat 3 mm hosszú, 0.2mm-es huzaldarabokkal áthidalni - 18-adiknál hagytam abba, ekkor már csak 12 volt vissza, amit nagyító alatt láttam.
Eztán a törött másik, 6 kivezetése hangszín potit észleltem már csak töröttnek. A táp és plusz 5 db egyéb huzal összekötés van még ezen a nyákon a sztereó jel be és kimenete mellett. Aki ezt megcsinálná, azt fejbelőném, hogy ne szenvedjen, emberség is van a világon.
A hobbinak is van határa, lásd az utóhangot, amit írtam, azokat a képességeket soha nem használtam erősítőn, illetve olyan anyagot nem hallgatok, amihez be kellene avatkozni hangszínt, balanszot illetően.
Tunerman inkább keres a világban valami egyéb kihívást, mint egy ilyen erősítő roncsot bolházgatni...
Más a javítás és más az újraszülése egy holminak, ilyen kezelőszerveket, potikat, nyákot egy másik ugyanilyen erősítőből lehetne átrakni, az meg nem kunszt.
Akkor már a rajz se lényeges, ami azóta sincs...
(#) the- godfather hozzászólása Júl 3, 2021 /
 
Sziasztok!

Egy Kenwood KRF-V4550D erősítővel vannak problémáim.
Egyszer csak nem kapcsol be. A standby led világít de kb. ennyi.

Szétkaptam forrasztásokat, kondikat átnéztem, de itt megállt a tudomány.

Valaki esetleg Budapesten vagy környékén tudna segíteni?

Kenwood KRF-V4550D service manual

Köszönettel.
(#) Ódenka válasza Ódenka hozzászólására (») Máj 27, 2022 /
 
A félretett erősítő újra támad... A potmétert kiváltottam egy másik potival, eddig rendben. Aztán előjött az a hiba, ami miatt talán anno kidobták szegény párát.
Néha - ez a legaljasabb tőle - bekapcsoláskor az egyik oldal néma marad.
A keresgélésnél egyszer csak megszólal és az istennek se hallgat el, a jót meg nehéz javítani, nem jelentkezik a hiba. Valahol lehet egy elgyengült forrasztás, amit megtalálni nem tudok, így kb. átforrasztom az elérhető forrasztási pontokat. Persze nincs rajz, így aztán...
Még attól is megszólalt, eldobva a hallgatást, hogy a mérővezetéket, jelgenerátort csatlakoztatva a szkópot kapcsoltam be utoljára, ekkor megszólalt. Lehet, ezt a készüléket egy szkóppal kell bekapcsolni, üzemeltetni...? Lehet, csak az indulásnál kell.
Küzdök vele időnként ügyesen tovább.
(#) Ódenka válasza Ódenka hozzászólására (») Máj 29, 2022 /
 
Most azt próbálom meg, lesbe állva a hibára, hogy bejelöltem a nyákon azokat a pontokat, ahol normál működésnél van jel.
Az egész nyák egy negyed nm, így annak a kiismerése számomra reménytelen, majd még bepróbálkozom fagyasztó sprével, mert most napok óta nem hajlandó elromlani a gépezet.
Egyszer csak feladja valamelyikünk, vagy én, vagy a gép...
(#) pucuka válasza Ódenka hozzászólására (») Máj 29, 2022 /
 
Ilyen esetekben félvezetőre gyanakodnék. Elő kéne venni a fagyasztó sprayt.
Következő: »»   7 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem