Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   519 / 577
(#) Gafly hozzászólása Nov 11, 2019 / 7
 
Sok sikert a restauráláshoz!
Jelentem a készülék eljutott Mohingertől Szikorapeter-hez (nem lebecsülve Barnapili közbenjárását ).
Ez a közbenső állapot volt.
Ha jól láttam, csak a csövek és a trafók hiányoznak belőle.
Innen azért könnyű nyerni.
(#) szikorapéter válasza Gafly hozzászólására (») Nov 11, 2019 / 2
 
Azóta nálunk a macska hasonló használatbavételezést készített elő több alkalommal is.
Egyszer pedig átnézte a hangolt köröket is (belemászott a rádióba), és miután konstatálta hogy minden okés kimászott, felugrott a tetejére , majd elaludt.
(#) Szikravadasz válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 11, 2019 / 5
 
Ezek a macskák már csak ilyenek...
(#) fgyj hozzászólása Nov 12, 2019 / 3
 
A két bemutatott macseknak hatalmas, összkomfortos, szuper fekvőhely jutott. Bezzeg régen! Nagyanyám komódján egy kis „Badacsony” rádió állt. A nagy fekete kandúr (hazatérve az éjszakai őrjáratból) arra mászott föl melegedni. A személyzetnek azonnal be kellett kapcsolnia a rádiót. Fotó nem maradt, de jól emlékszem, hogyan lógott le minden nyúlványa szanaszét

Badacsony.jpg
    
(#) hobbyjani válasza fgyj hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Nekem is volt egy ilyen rádiőm,azelőtt nem láttam csak amatőrök által épitett ilyesmit,reflexes egyenesvevő méghozzá gyári abban a korszakban amikor már a szupervevő egy normális dolog volt ,legelőször azt hittem hogy valami gyerekjáték,összerekható rádiókit uttörőknek ,olyasmi mind az orosz játékrádiók junoszti,kiev stb.
(#) rockersrac hozzászólása Nov 13, 2019 / 1
 
Kérdés: mitől jobb a politúrozás, mibt a mostani tartós, ,,vastag" lakkok, amikkel szerintem ugyan azt a hatást lehet elérni, csak nem 20, hanem pl 3 réteggel?
(#) gkari válasza rockersrac hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Sajnos, ma már semmivel sem jobb a politúrozás, már azért is, mert sokkal érzékenyebb minden sérülésre, még a tiszta víz is kissé oldja, nagyon kevesen tudják jól csinálni.
(#) Gafly válasza gkari hozzászólására (») Nov 13, 2019 /
 
Aki meg tudta, az sajnos lassan alulról hallgatja...
(#) feketek válasza granpa hozzászólására (») Nov 14, 2019 /
 
Köszönöm az ötleteket az URH hangolópálca húrjával kapcsolatban! Kaptam 0,4mm-es poliamid szálat (fonalat), ami iszonyatosan erős. Kipróbálom és beszámolok az eredményekről!
(#) tiko77 hozzászólása Nov 15, 2019 / 3
 
Üdvözlet mindenkinek!
A Körting rádió egyenlőre pihen, elkezdtem teljesen szétszedni, felújítás után egy audion átépítéssel próbálkozom majd. Közben két új rádióval bővült a gyűjtemény. Az első képen látható 420A kifogástalan állapotban van, 1-2 kontakthibát leszámítva hibátlanul működött már akkor is amikor megvettem, gyakorlatilag nem kellett hozzányúlni. A második egy 115A, elsőre (a hirdetés képeken) jó állapotúnak tűnt és alapvetően az is volt, leszámítva hogy a már amúgy sem eredeti lakkozás lepergett sok helyen, gyakorlatilag már érintésre is. Teljesen megtisztítottam, pácoltam, díszeket és gombokat festettem, lakkoztam, a végeredmény a képeken. A szövetet is sikerült vállalható állapotba hozni. Egy szórakozóhelyen volt dekoráció, a dohányfüst és a por hátlap híján tette a dolgát . Hátlapom sajnos még azóta sincs, esetleg ha valakinek akad felesleg érdekelne. A kapcsoló javítása után azonnal megszólalt, az eredeti elkó is szépen teszi a dolgát. Érdekelne még hátlap Videoton R545-höz is.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2019
(#) tiko77 válasza fgyj hozzászólására (») Nov 15, 2019 /
 
Én hobbiboltokban kapható (előnye a kis kiszerelés is) vizes bázisú akrílt használok a gombokhoz, a módszer ugyanaz és sima nedves ronggyal tisztítható a felesleg. Eddig tartósnak bizonyult.
(#) granpa válasza tiko77 hozzászólására (») Nov 16, 2019 /
 
Nagy (Nosztalgia) börzéken szoktak hátlapokat árulni.
(#) rockersrac hozzászólása Nov 17, 2019 /
 
Politúrnak mi lenne megfelelő modern, tartósabb, kevésbé érzékeny, és kevésbé bonyolult felvitelű alternatív lakk? Kérlek ne vegyétek fejem a kérdés miatt.
(#) ronin75 válasza rockersrac hozzászólására (») Nov 17, 2019 /
 
Laikusként azt mondanám, nem a lakk fajtája a fontos, hanem a lakkozás technikája, az elért minőség érdekében. Bármivel lakkozol, ha szépet szeretnél, több réteg kell és közben megcsiszolni. Mindenesetre ne csónaklakkot válassz.
(#) Gafly válasza ronin75 hozzászólására (») Nov 17, 2019 /
 
Apám annó a motorját festette le "matt fekete kemping kertibútor zománc"-al. Hát nem volt egy esztétikai élvezet, de fekete és tartós.
Majdnem mondtam, hogy a festés nem annyiból áll, hogy felkenjük a festéket.
Meg nem csak oda, ahol látszik.
(#) rockersrac válasza ronin75 hozzászólására (») Nov 17, 2019 /
 
Szerintem meg a lakk fajtája is fontos.
(#) granpa válasza rockersrac hozzászólására (») Nov 17, 2019 /
 
Parkettalakk; erős, kopásálló, 1 rétegben is kiváló. Jól meg kell tisztítani a felületet, próba nem árt, hogy mennyire oldja ki esetleg a régi festéket, politúrt.
(#) rockersrac válasza granpa hozzászólására (») Nov 17, 2019 /
 
Nem sok kioldani való van a felületen, mert elég hiányos a politúr, ami van, az is le lesz szedve.
(#) tiko77 válasza granpa hozzászólására (») Nov 17, 2019 /
 
Köszönöm! Már tervezem egy ideje hogy ellátogatok a Puskásra.
(#) DonThomasino hozzászólása Nov 19, 2019 /
 
Sziasztok,
Nem rég került hozzám került egy univeka URAV 147, látszólag szép, sértetlen állapotban. Azt gyanítom, hogy szállítás közben megütődhetett, mert azóta semmilyen állásban nem mér. A mutatója szépen mozog, úgy tűnik nincs letpadva.Az lenne a kérdésem valaki összetudná nekem foglalni a leggyakoribb hiba lehetőségeket ennél a típusnál?
Ütődéstől mi az ami esetleg sérülhetett?
Műszerkönyve nincs meg estleg valakinek ?
Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2019
(#) Gafly válasza DonThomasino hozzászólására (») Nov 19, 2019 /
 
Tanyán fent van a rajza.
Elvileg agyon sem lehet csapni.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2019
(#) DonThomasino válasza Gafly hozzászólására (») Nov 19, 2019 /
 
Ez nem a műszerkönyv, csupán 1 oldalas doksik.
Akkor úgy gondolod nem a szállításkor sérülhetett meg ?
Mert annyira masszív strapabíró darab.
Elvileg a körök függetlenek egymsától ? (áram, feszültség, ellenállás)
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2019
(#) DonThomasino hozzászólása Nov 19, 2019 /
 
Még egy kérdés, az univeka URAV 147 esetében.
A választó gomboknak pontosan alul középen kell álniuk, pont a "A"- "."- "V" matricák felett ?
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2019
(#) gkari válasza DonThomasino hozzászólására (») Nov 19, 2019 /
 
Ha az alapműszer szabadon mozog, nem akadozik, akkor nagy baja nem lehet. Valószínűnek gondolom, hogy a mérés során nem jól áll valamelyik kapcsoló. A melléklet talán segít.
(#) Gafly válasza DonThomasino hozzászólására (») Nov 19, 2019 /
 
Idézet:
„A választó gomboknak pontosan alul középen kell álniuk,”

Ezt a kérdést nem értem, mert az Univeka kapcsolói eléggé stabilak és jól arrettálnak.
Szerintem gkarinak igaza lehet.
Szombaton ha kihozod a börzére, akkor megszakértjük.
Vagy több infó kell a segítséghez.
(#) DonThomasino válasza Gafly hozzászólására (») Nov 19, 2019 /
 
Kapcsolòkon lèvô èrtèkeknek közvetlen a matricàk felett kell parkolniuk?
Tovàbbra sem mèr semmit , szemre nem làtok hibàt vagy ègès nyomot.
A telepekrôl eljut a feszültség a mûszerig. A feszültsèg mèrèshatàr àllítò mögött van egy rèz korong aminek a közepe üres. Ez nagyon mozog az normàlis?
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2019
(#) Gafly válasza DonThomasino hozzászólására (») Nov 19, 2019 /
 
Fénykép?
(#) DonThomasino válasza Gafly hozzászólására (») Nov 19, 2019 /
 
1 kèpet csinàltam hàlàs lennèk ha átnéznètek, màra ennyi. Köszi mindenkinek.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2019

IMG_1973.JPG
    
(#) Gafly válasza DonThomasino hozzászólására (») Nov 19, 2019 /
 
Gyönyörű állapotban van, hozzá ne nyúlj!
Másik oldalára gondoltam mellesleg...
(#) DonThomasino válasza Gafly hozzászólására (») Nov 19, 2019 /
 
A volt kivezetèsen volt egy elengedett forrasztàs, azt megigazítottam,
de sajnos nem vàltozott semmi. Csinàlok majd mèg kèpet. Az a tervem hogy valahogy az alapmûszert tesztelni, illetve kipròbàlni àram mèrèsben ès vàltò feszültsèggel mert azt mèg nem pròbàltam. Azt gyanítom valami alap dolog lesz azèrt nem mûködik semmilyen àllàsban. Biztosítèk nincs benne igaz ?
Következő: »»   519 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem