Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   520 / 577
(#) Szasza9668 hozzászólása Nov 20, 2019 /
 
Igértem fényképeket!
Valaki esetleg felismeri?
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2019
(#) em hozzászólása Nov 20, 2019 / 4
 
A készülék azonosításról jutott eszembe: Javaslom minden régi rádiót, magnót szeretőnek, hogy lépjen be a Nosztalgia Rádió Egyesület be. Mindenféle elektroncsöves és tranzisztoros készüléknek akad itt gyűjtője.
1, Az Egyesület szervezi a nosztalgia börzéket, ahol mindenféle alkatrészt és készüléket lehet csereberélni, vásárolni
2, A tagok megkapják az újságot melyben érdekes cikkek olvashatóak a régi rádiókról és egyéb készülékekről.
3, A tagok levelezőlistáján gyorsan lehet segítséget kapni, egy készüléket általában órák alatt azonosítanak, ha valakinek alkatrész kell, az is hamar meg szokott oldódni. ("Janó bá" pótolhatatlan itt a fórumon...)
Az Egysület nonprofit, az éves tagdíj 5000Ft.
A vezetőség szeretne fiatalítani, megújítani az egyesületet.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2019
(#) szikorapéter válasza Szasza9668 hozzászólására (») Nov 20, 2019 /
 
AF7, AL4 -nek tűnik így elsőre, az egyencső nem ismerős. :/
(#) granpa válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 20, 2019 /
 
Mérési jegyzőkönyv?
(#) hobbyjani válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 21, 2019 /
 
AZ1,AZ2
(#) DonThomasino hozzászólása Nov 22, 2019 /
 
Az univekával próbáltam mérni egyen valtó feszültséget, egyenáramot és ellenállást. Az áram mérésnél az áram folyt viszont a műszer nem muattott semmilyen állásban. A váltó áram mérés kimaradt. Az alapműszer két kivezetése között nem tudok ellenállást mérni, csipogtatva már pár mV ot mértem , de a digitműszer nem ad ki hangot sem. Az lenne a kérdésem , hogy az alapműszer kiszedése nélkül, lehetséges valahogy így tesztelnem magát az alapműszert? Vagy mindeképp bontanom kell. A lakkozott részek elégé megnehezítik a ki és be forrasztást, ha nem muszáj nem rombolnék.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2019
(#) Gafly válasza DonThomasino hozzászólására (») Nov 22, 2019 /
 
Egyre inkább hajlok abba az irányba, hogy szakadt lehet az alapműszered.
Ha egy olyan multiméterrel mérsz rá szakadásvizsgálóval, amelyikről simán világít egy LED is, akkor hallanád, mert akkorát koppan, hogy a "fal adja a másikat"...
(#) granpa válasza DonThomasino hozzászólására (») Nov 22, 2019 /
 
Ebből csere lesz. Épp most tett fel "Lazsi" hasonló alapműszereket az ingyenesbe. De azt már lehet, hogy lekésted. Bár, ha szerencséd van, nem szakadt, csak belül kontaktos.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2019
(#) VJ72 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Nov 22, 2019 / 1
 
Magyar Standard gramofonos rádió 1940-es évek.
Standard - 4244G Koncert Szuper
(#) DonThomasino válasza granpa hozzászólására (») Nov 22, 2019 /
 
Hogy lehet az kontaktos egy zárt házban ?
@Gafly: Ha szakadt az a mozgásából nem derülne ki ?
(#) granpa válasza DonThomasino hozzászólására (») Nov 22, 2019 /
 
Akármelyik bevető szál elszakadhat, oxidálódhat (gyártási anyaghiba).
Ha szakadt, attól még szépen leng a mutató.
(#) pucuka válasza DonThomasino hozzászólására (») Nov 22, 2019 /
 
A műszer az átfolyó áramtól tér ki, ami ugyan elég kevés, 60, vagy 100 uA, most meg nem mondom pontosan, hogy mennyi. Ha bárhol szakadás van, áram nem folyik, a műszer nem tér ki. Jobb esetben valahol az előtét, vagy sönt ellenállások, méréshatár kapcsolók, rosszabb esetben a műszer tekercsének hozzávezetéseiben, magában a tekercsben. Ha az egészet mozgatod fizikailag, az csak azt jelenti, hogy a műszer mechanikailag működik. Ez alap, ezután jöhet az elektromos vizsgálat. Ha nem mozog, leng akadás nélkül, akkor az alapműszert cserélni kéne, javítása meglehetősen körülményes.
Ha a legérzékenyebb állásban vizsgálod, akkor a multimétered ellenállás mérőjével tedd, sípolni nem fog, mert a legérzékenyebb állásban is kOhm nagyságrendű a műszer belső ellenállása.
Úgyhogy az ellenállás mérést a multimétered legnagyobb ellenállás méréshatárban kezdd, mert kisebb méréshatárban az alapműszert tönkreteheted.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2019
(#) em válasza DonThomasino hozzászólására (») Nov 22, 2019 / 1
 
Egy egyszerű teszt: zárd rövidre az alapműszer kapcsait. Ezután ha a műszert mozgatod, a mutatónak nem, vagy csak nagyon csillapítva szabad mozognia. Ha nincs változás a rövidre zárt állapotban a nyitott kapcsokhoz képest az bizony szakadást jelent.
(#) DonThomasino válasza em hozzászólására (») Nov 23, 2019 /
 
Elvileg van rajta egy állás ( "0" az áram nem választón) ami elképzelhető hogy pontosan ezt csinálja. Mint ha valahol olvastam volna ( nem biztos) hogy azért van, hogy szállítás közben fixálja a mutatót. Na most mikor ezt én kipróbáltam a mutató mozgásában sajnos semmi nem változott. Ki fogom próbálni azt is amit említettél, meg mégegyszer a "0"t is. Az ellenállás mérésnél gondolom nem a csipogtatásnál számít a polaritás? Azért kérdezem, mert ezt a pár mV ot csak egyetlen egy irányban mértem. Illetve nem lehet hogy csak az zavar be a mérésbe hogy nincs kiszerelve az alapműszer? A képen megjelöltem, biztos ez a két kivezetése a műszernek igaz?
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2019
(#) em válasza DonThomasino hozzászólására (») Nov 23, 2019 /
 
Az én UNIVEKA-m 0 állásban nem zárja rövidre a műszert. Azt nem értem, hogy "csipogtatva mV-ot mértél". A multiméterek csipogó állásban is Ohmot mérnek, ha mV akkor dióda állásban volt esetleg.
Javaslom keresd meg "gkari" kollégát, ő ha minden igaz foglalkozott Univeka alapműszer kontakthiba javítással.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2019
(#) DonThomasino válasza em hozzászólására (») Nov 23, 2019 /
 
Igen a Metex nél a csipogtatás a dióda állás. (úgy tudom)
(#) DonThomasino válasza em hozzászólására (») Nov 23, 2019 /
 
Összekötöttem a kapcsokat, sajnos nem látok változást a mutató mozgásában.
(#) gkari válasza em hozzászólására (») Nov 24, 2019 /
 
A kapcs rajz szerint "0" állásban rövidzárnak kell lennie (ahol a kapcsolópontoknál van a "0" jelölés).
(#) zoz11 hozzászólása Dec 2, 2019 /
 
Üdv mindenkinek.
Bővebben: Link

A linken szereplő kapcsolás életképes lehet? Igazából egy régi rádióba gondolnék valami megoldásként, hogy vegye az Fm-es csatornákat.
(#) fecameca válasza zoz11 hozzászólására (») Dec 2, 2019 /
 
1,5 Volt fűtésű telepes csővel esetleg csak valami régi telepes csöves rádióba lenne érdemes beletenni. A szupreg vevő amúgy sem valami érzékeny. Inkább egy ilyet vegyél a kínaiaktól és dugd a lemezjátszó bemenetébe : Bővebben: Link FM scan radio A cikk írója csupa ilyeneket szerelget be régi rádiókba. Esetleg csak 1 erős helyi adó vételéhez kipróbálhatod azt a szupreget, de mindenképp ugyanolyan fűtésű elektroncsővel, ami a rádiódban van, különben nem elég, hogy gyenge, de még az áramellátása is kínlódás, végképp nem éri meg.
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2019
(#) zoz11 válasza fecameca hozzászólására (») Dec 2, 2019 /
 
Utána nézek annak is amit írtál.
Akkor amit küldtem, akkor az akár még elméletben működhet is, nem egy óriási összeg, egy próbát megér.
Igazából valami csöves megoldást szeretnék, ha még sokkal macerásabb is.
Arra valami más alternatíva esetleg?
(#) pucuka válasza zoz11 hozzászólására (») Dec 2, 2019 /
 
Egy próbát megér, szerezz egy 1R5T -t azzal kísérletezhetsz. Úgy tudom FM -re a szupreg nem nagyon válik be, de próba cseresznye. A fecameca ajánlása viszont biztos működik.
(#) mikrodigit válasza zoz11 hozzászólására (») Dec 2, 2019 /
 
Valószínűleg nem véletlen az a másfél csillag az értékelésnél. Jó hangminőségre, szelektív vételre ne számíts.
(#) hobbyjani válasza fecameca hozzászólására (») Dec 2, 2019 / 1
 
Ilyent már rég nem árulnak a kinaiak ,én egy DSP -s zsebrádióra gondolok ami az is kb ennyi és potméterrel hangolható aminek a tengelyét össze lehet kötni a forgóval,a HF erősitőét ki lehet venni belőle és másra haszálni.Marad még egy doboz is kishangszóróval amit amartőrködni felhasználhatsz
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2019

selecline.jpg
    
(#) hobbyjani válasza zoz11 hozzászólására (») Dec 2, 2019 /
 
Ha erősen szereted az elektroncsöveket és kellene egy tiszta FM hang és érzékenység,szelektivitás,mélyen a zsebedbe kell nyúljál.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2019
(#) zoz11 válasza hobbyjani hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Igen ezeket megtaláltam, nem mondom hogy egyszer nem fogom kipróbálni.
Én a következőt szemeltem ki:
I8AAOSwVlVdaSkV" target="_blank" rel="nofollow" >Bővebben: Link
(#) hobbyjani válasza zoz11 hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
A sztereódekóder mégis IC -vel van
(#) em válasza zoz11 hozzászólására (») Dec 4, 2019 /
 
Most ajánlott fel valaki egy URH-t is tartalmazó csöves rádiót a "Felajánlás, azaz ingyen elvihető" fórumban. Kell vele foglalkozni, és azt sem tudom, hogy CCIR hangolású-e.
(#) laczika hozzászólása Dec 5, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy VT R545 rádióm, amit be kellene húrozni. Ki tudna valaki segíteni egy rajzzal vagy fényképpel? A belsejében nem találtam rajzot. Dupla húrozása van a sávnyújtó miatt. A forgót közvetlen a tengelyvég hajtja meg, a húrozás lényegében csak a mutatót viszi. Szerintem nem olyan bonyolult de nincs kedvem kísérletezgetni.
(#) fgyj válasza laczika hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
A húrozás rajza a Kádár-könyvből. (De szerintem a felső rajz az állomáskeresőé, az alsó pedig a sávnyújtóé!)
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2019

VT R545.jpg
    
Következő: »»   520 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem